تفاوت بین مدیریت ساخت و عمران سازه

A-M91

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان. من دانشجوی ترم آخر مدیریت پروژه هستم.
می خواستم ببینم کسی میتونه راهنمایی کنه برای ارشد ،عمران سازه بهتره یا مدیریت ساخت ؟؟
محاسباتمم بدک نیست .

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
می خواستم ببینم کسی میتونه راهنمایی کنه برای ارشد ،عمران سازه بهتره یا مدیریت ساخت ؟؟
محاسباتمم بدک نیست .

مدیریت ساخت ، از نظر من

azadenayati

عضو جدید
من خودم مدیریت ساخت هستم ولی سازه رو ترجیح میدم لااقل تو وضعیت کنونی میتونی محاسبات نظام مهندسی رو قبول شی

emrah931

عضو جدید
محاسباتمم بدک نیست .

سلام

بنده دانشجوی ارشد عمران سازه هستم وباید بگم بهتره مدیریت ساخت بخونی به چند دلیل:

1-در سازه بدک نیستم قبول نیست باید محاسبات و ریاضیات در حد خوب به بالا باشی تا تازه بتونی با مسایل دینامیک سازه و اجزائ محدود و ......کلنجار بری
2-رشته پایه شما خیلی به مدیریت ساخت نزدیک هست
3-شما دروس طراحی و محاسبات رو در کارشناسی پاس نکردید و به همین دلیل در سازه که گرایش اول عمران هست با مشکل مواجه میشید.
4-از همه مهمتر شما با مدرک کارشناسی مدیریت وکارشناسی ارشد سازه در نظام مهندسی راه به جایی نخواهید برد و عملا با پاس کردن دروس سنگین سازه از نظر اشتغال به کار چیزی عایدتون نمیشه در این مورد باید حتما کارشناسی عمران-عمران یا عمران آب داشته باشید که ارشد سازه به کارتون بیاد
5- شما اگر کارشناسی عمران-عمران بودید مطمئنا بنده ارشد سازه رو توصیه میکردم اما با این تفاسیر بهترین گزینه برای شما مدیریت ساخت میباشد.
موفق باشید:gol:

amin_civil

عضو جدید
سلام
با دوست عزیز "emrah931" موافقم..
ضمن اینکه رشته شما به مدیریت و ساخت نزدیکتر است تا سازه اما این نکته هم در نظر داشته باشید که بسیاری از درسهای ارشد مدیریت و ساخت همون درسهایی ست که شما در مقطع کارشناسی گذراندید و با درسهای تازه ای آشنا نمیشید، فقط با این تفاوت که در مقطع ارشد مباحث کاملا عمرانی و تخصصی و با کیفیت بالاتر ارائه میشه..
نظر بنده اینست که این رشته برای مهندسین عمران، که با مباحث مهندسی و محاسباتی آشنا هستند و در این گرایش به مباحث اجرایی و مدیریتی میپردازند، کاربرد بیشتری دارد... موفق باشید..

safarbank

عضو جدید
سلام
اگه می خواهید فقط به ارشد اکتفا کنید مدیریت ساخت بهتره ولی بنظر من اگه قصد ادامه دارید سازه علت آن هم پذیرش خیلی کم دانشگاه ها در مقطع دکترای مدیریت ساخت مثلا امسال در کل ایران 8 نفر بود که تعدای هم پولی یعنی تعداد پذیرش دولتی زیر انگشتان یک دست نه دو دست
موفق باشید

mehrdad1765

عضو جدید
به نظر من هیچ کدوم فایده نداره بچه باید دنبال کار باشیم که خیلی کم سازه یا مدیریت ساخت چه فرقی داره من فارغ التحصیل مدیرت ساختم ولی کار براش نیست

بالا