تغییر رشته به معماری در مقطع کارشناسی ارشد

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رشته م اقتصاد بوده اما از اول عاشق معماری و هنر بودم
الآن که درسم تموم شده تصمیم گرفتم واسه ارشد معماری بخونم
طراحیم خوبه اما چیزی از اسکیس نمیدونم
نمیدونم باید از کجا و چجوری شروع کنم
به دوره های یک ونیم ساله هم فکر کردم. اما هنوز تصمیم نگرفتم
ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنونم
اقتصاد خوندی بعد میگیند طراحیتون خوبه؟ رو چه معیاری این حرف رو میزنید که طراحیتون خوبه؟ طراحی یک فرایند بسیار پیچیده و دشوار است با 4 تا خط کشیدن نشان از خوب بودن نیست

نلسا

عضو جدید
تغییر رشته به معماری در مقطع کارشناسی ارشد

سلام میدونم این تاپیک تکراریه ولی واقعا نیاز به کمک دارم :cry:
راستش من 6 سال پیش رشته فیزیک هسته ای رو انتخاب کردم و با وجود سختی بیش از حد این رشته 4 سال هم درس خوندم و تموم شد . اون زمان این رشته اینقدر که الان میبینید سیاسی و حساس نبود . واقعا آرزوم بود بتونم ادامه تحصیل بدم و تو انرژی اتمی کار کنم . اما الان با این بحثایی که پیش اومده حساسیت رو این رشته خیلی رفته بالا و به خاطر عواقبی که این حساسیت داره ( که ترجیح میدم کلن نگم چه عواقبی ! ) عطاش رو به لقائش بخشیدم و می خوام ازین رشته برم و اولین انتخابم معماری هست . از تلفیق هنر با علم واقعا لذت میبرم و این لذت رو فقط تو معماری میشه پیدا کرد . هدفم اینه که با این رشته کار کنم . می خواستم از کارشناسی معماری شروع کنم اما به دلایلی اصلن شرایط و وقت برای کنکور مجدد و 4 سال درس خوندن رو ندارم . می خواستم بدونم اگه فقط ارشد بخونم می تونم کار کنم ؟ چون خیلی کار برام مهمه . و بعد اینکه آیا اصلن می تونم ارشد قبول شم ؟ تاحالا به هرکدوم از دوستام که معماری بودن گفتم به شدت باهام مخالفت کردن !!! نمی خوام نا امید بشم. لطفا کمک کنید

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام میدونم این تاپیک تکراریه ولی واقعا نیاز به کمک دارم :cry:
راستش من 6 سال پیش رشته فیزیک هسته ای رو انتخاب کردم و با وجود سختی بیش از حد این رشته 4 سال هم درس خوندم و تموم شد . اون زمان این رشته اینقدر که الان میبینید سیاسی و حساس نبود . واقعا آرزوم بود بتونم ادامه تحصیل بدم و تو انرژی اتمی کار کنم . اما الان با این بحثایی که پیش اومده حساسیت رو این رشته خیلی رفته بالا و به خاطر عواقبی که این حساسیت داره ( که ترجیح میدم کلن نگم چه عواقبی ! ) عطاش رو به لقائش بخشیدم و می خوام ازین رشته برم و اولین انتخابم معماری هست . از تلفیق هنر با علم واقعا لذت میبرم و این لذت رو فقط تو معماری میشه پیدا کرد . هدفم اینه که با این رشته کار کنم . می خواستم از کارشناسی معماری شروع کنم اما به دلایلی اصلن شرایط و وقت برای کنکور مجدد و 4 سال درس خوندن رو ندارم . می خواستم بدونم اگه فقط ارشد بخونم می تونم کار کنم ؟ چون خیلی کار برام مهمه . و بعد اینکه آیا اصلن می تونم ارشد قبول شم ؟ تاحالا به هرکدوم از دوستام که معماری بودن گفتم به شدت باهام مخالفت کردن !!! نمی خوام نا امید بشم. لطفا کمک کنید
سلام
شرایط رشته ی شمارو درک میکنم
ولی با شناختی که از رشته ی معماری دارم اینه که در مقطع ارشد به شما طراحی اموزش نمیدهند و صرف دروس حالت تئوری و پژوهشی دارن ، همچنین چون لیسانستون غیر مرتبط هست مهر نظام مهندسی بهتون تعلق نمیگیره
یه توضیح دیگه اینکه ازمون ارشد دومرحله ایه هم تئوری هم عملی(اسکیس )که مرحله دوم برای بچه های معماری هم مشکله چه برسه به غیر مرتبط
اگر شرایط کاری (منظورم پارتی هست) براتون مهیاست خب اون قضیش فرق داره
پیشنهادم اینه با شرکت در کلاس های ازاد دوساله برای غیر معماران این رشته رو ادامه بدید که شامل اشنایی اجمالی به رشته و تسلط به نرم افزارها و بعضا دکوراسیون داخلی میشه که سریع تر میتونید یاد بگیرید

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا چرا همه از معماری یک دیدی ثابت و به قولی طراحی اخلی شیک دارند؟ همه از معماری پول رو دیدند وزیبایی رو فقط؟ در مقطع ارشد طراحی یاد نمیدن اصول تجزیه وتحلیل وارزیابی وتصمیم گیری رو یاد میدند بچه های غیر معمار در دانشگاه ما هستند واقعا نمیدونند استاد چی میگه چی میخواد چون فکر کردن معماری یعنی بیاند 4 تا نقاشی بکشند بگند خب بچه ها بیایند این اتاق رو دکوراسیونش کنیم بیایم نما طراحی کنیم نه اینجا از این خبرها نیست با فلسفه هنر یاد دادن بهتون اجازه میدن تا تحلیل کنید بعدا خودتون طراحی کنید. بچه های غیر معمار همون تجزیه رو نمیدونند طراحی چه میخواند بکنند؟ کار هم که نیست به خدا از بس معمار بی کار داریم این از این. معماری یعنی خلق یک هنر نه تقلید اون معماری یعنی ادبیات یعنی موسیقی یعنی شعر یعنی زیبایی شناختی یعنی تجزیه وتحلیل یعنی ارزیابی وتصمیم گیری یعنی شناخت وضع موجود وطراحی وضع جدید وآرمانی معماری یعنی فرض وارتباطی جدلی بین فرایندهای طراحیش.

نلسا

عضو جدید
سلام
شرایط رشته ی شمارو درک میکنم
ولی با شناختی که از رشته ی معماری دارم اینه که در مقطع ارشد به شما طراحی اموزش نمیدهند و صرف دروس حالت تئوری و پژوهشی دارن ، همچنین چون لیسانستون غیر مرتبط هست مهر نظام مهندسی بهتون تعلق نمیگیره
یه توضیح دیگه اینکه ازمون ارشد دومرحله ایه هم تئوری هم عملی(اسکیس )که مرحله دوم برای بچه های معماری هم مشکله چه برسه به غیر مرتبط
اگر شرایط کاری (منظورم پارتی هست) براتون مهیاست خب اون قضیش فرق داره
پیشنهادم اینه با شرکت در کلاس های ازاد دوساله برای غیر معماران این رشته رو ادامه بدید که شامل اشنایی اجمالی به رشته و تسلط به نرم افزارها و بعضا دکوراسیون داخلی میشه که سریع تر میتونید یاد بگیرید
[FONT=&quot]مرسی از وقتی که گذاشتید و جواب دادید . من طراحی داخلی رو خیلی دوست دارم فکر میکنم برای خانوما موقعیت بهتری داره خودم هم علاقه بیشتری دارم . طراحی دکور نیاز به مهر داره ؟ بعدم درسته ارشد خالی خوندن یه پوسته تو خالی از معماری به دست میده اما من فکر میکنم همون پوسته خالی از هیچی بهتره . من می خوام کلاس های آزاد طراحی دکور رو شرکت کنم اما در کنارش تحصیلات آکادمیک هم داشته باشم . ارشد حداقل کاریه که از دستم بر میاد چون به همون اندازه که از علم بی عمل بدم میاد ، از عمل بدون علم هم بدم میاد . با کلاس طراحی دکور میتونم کار کنم اما از کار بدون نگاه و ذهن معمارگونه خوشم نمیاد. می دونم ارشد شاید به تنهایی قادر نباشه این دید و ذهنیت معمارگونه رو به من بده اما همونطور که گفتم این حداقل کاریه که تو این شرایط از دستم بر میاد . می خوام بدونم میشه از ارشد شروع کرد و موفق شد ؟ برای من سختی هایی که تو این مسیر باهاش مواجهم مهم نیست . سختی زیاد کشیدم تو رشته قبلیم . فقط جنسش فرق داشت . خواهش میکنم کمک کنید . از چی شروع کنم ؟ کلاس اسکیس ؟ کتاب ؟ برای اینکه یه کم بیام تو باغ از چه کتابایی شروع کنم که هم به عنوان یه مبتدی متوجه بشم هم منبع ارشد باشن ؟
[/FONT]

نلسا

عضو جدید
خدایا چرا همه از معماری یک دیدی ثابت و به قولی طراحی اخلی شیک دارند؟ همه از معماری پول رو دیدند وزیبایی رو فقط؟ در مقطع ارشد طراحی یاد نمیدن اصول تجزیه وتحلیل وارزیابی وتصمیم گیری رو یاد میدند بچه های غیر معمار در دانشگاه ما هستند واقعا نمیدونند استاد چی میگه چی میخواد چون فکر کردن معماری یعنی بیاند 4 تا نقاشی بکشند بگند خب بچه ها بیایند این اتاق رو دکوراسیونش کنیم بیایم نما طراحی کنیم نه اینجا از این خبرها نیست با فلسفه هنر یاد دادن بهتون اجازه میدن تا تحلیل کنید بعدا خودتون طراحی کنید. بچه های غیر معمار همون تجزیه رو نمیدونند طراحی چه میخواند بکنند؟ کار هم که نیست به خدا از بس معمار بی کار داریم این از این. معماری یعنی خلق یک هنر نه تقلید اون معماری یعنی ادبیات یعنی موسیقی یعنی شعر یعنی زیبایی شناختی یعنی تجزیه وتحلیل یعنی ارزیابی وتصمیم گیری یعنی شناخت وضع موجود وطراحی وضع جدید وآرمانی معماری یعنی فرض وارتباطی جدلی بین فرایندهای طراحیش.
نمیدونم منظورتون دقیقا با کی بود ولی ترجیح دادم جواب بدم چون ازین دست برخوردها از بچه های معماری زیاد دیدم و بهتون هم حق میدم چون الان یه جوری شده که انگار هرکی از همه جا رونده است میگه من بچه بودم نقاشیم خوب بود پس می رم معماری !!! اما در مورد شخص بنده قطعا اینطوری نبوده و این چیزهایی که در تعریف معماری گفتید برای من جدید نبود ! خوب نیست با خوندن 4 تا خط از یه آدمی به همین راحتی راجع به سطح درکش از مسائل نظر بدیم

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی از وقتی که گذاشتید و جواب دادید . من طراحی داخلی رو خیلی دوست دارم فکر میکنم برای خانوما موقعیت بهتری داره خودم هم علاقه بیشتری دارم . طراحی دکور نیاز به مهر داره ؟ بعدم درسته ارشد خالی خوندن یه پوسته تو خالی از معماری به دست میده اما من فکر میکنم همون پوسته خالی از هیچی بهتره . من می خوام کلاس های آزاد طراحی دکور رو شرکت کنم اما در کنارش تحصیلات آکادمیک هم داشته باشم . ارشد حداقل کاریه که از دستم بر میاد چون به همون اندازه که از علم بی عمل بدم میاد ، از عمل بدون علم هم بدم میاد . با کلاس طراحی دکور میتونم کار کنم اما از کار بدون نگاه و ذهن معمارگونه خوشم نمیاد. می دونم ارشد شاید به تنهایی قادر نباشه این دید و ذهنیت معمارگونه رو به من بده اما همونطور که گفتم این حداقل کاریه که تو این شرایط از دستم بر میاد . می خوام بدونم میشه از ارشد شروع کرد و موفق شد ؟ برای من سختی هایی که تو این مسیر باهاش مواجهم مهم نیست . سختی زیاد کشیدم تو رشته قبلیم . فقط جنسش فرق داشت . خواهش میکنم کمک کنید . از چی شروع کنم ؟ کلاس اسکیس ؟ کتاب ؟ برای اینکه یه کم بیام تو باغ از چه کتابایی شروع کنم که هم به عنوان یه مبتدی متوجه بشم هم منبع ارشد باشن ؟
خواهش میکنم/حقیقتش اینکه با توجه به وقتی که تا ازمون مونده به غیرانتفاعی پیام نور و ازاد فکر کنید و خودتون رو برای اونا اماده کنید
در مورد طراحی دکور ؛ تا اونجایی که میدونم نیاز به مهر طراحی نداره ولی مثلا یه سری استاندارهارو باید بدونی فرضا اگر اشپزخونه دادن بدونی okbش چقده چه مصالحی با توجه به اقلیمت خوبه چه رنگهایی رو با توجه به روحیه و درخواست کاربرات استفاده کنی و غیره و غیره که اینا بیشتر توی کارشناسی یاد میدن نه ارشد البته با مطالعه ازاد میتونی بیشترش کنی

موضوع دیگه اینکه با توجه به اینکه پیش زمینت فنیه رشته هایی مثل مدیریت ، برنامه نویسی و حسابداری هم خوبه چون ایتم زمان برای ماها خیلی مهمه میخوایم که در کمترین زمان بهترین بازده رو داشته باشیم بازم فکراتونو بکنید اگر تصمیمتون قطعی شد برای امادگی ازمون کارشناسی ارشد به اینجا مراجعه کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/423941-مطالعه-گروهی-کارشناسی-ارشد-معماری-93

البته فرمایش اقا کوروش هم متینه ، تو سال های گذشته رشته معماری کلی اشباع شده منظور به شما نیست کلا رویه کشورمون اینطوریه و اینکه خب مسلما کارشناسی بار بیشتری نسبت به ارشد داره

موفق باشیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم منظورتون دقیقا با کی بود ولی ترجیح دادم جواب بدم چون ازین دست برخوردها از بچه های معماری زیاد دیدم و بهتون هم حق میدم چون الان یه جوری شده که انگار هرکی از همه جا رونده است میگه من بچه بودم نقاشیم خوب بود پس می رم معماری !!! اما در مورد شخص بنده قطعا اینطوری نبوده و این چیزهایی که در تعریف معماری گفتید برای من جدید نبود ! خوب نیست با خوندن 4 تا خط از یه آدمی به همین راحتی راجع به سطح درکش از مسائل نظر بدیم
باشه بنده اشتباه میکنم پس تمام مواردی که گفتین از جملات بنده رو حتما برام توضیح بدیند ممنونم

آخرین ویرایش:

نلسا

عضو جدید
باشه بنده اشتباه میکنم پس تمام مواردی که گفتین از جملات بنده رو حتما برام توضیح بدیند ممنونم

دوست عزیز لازم نیست وقتتون رو صرف امتحان گرفتن از بنده کنید ! من طبیعتا فکر نمیکنم که مثل یه معمار از معماری می دونم چون معمار نیستم ! و اساسا برای رسیدن به همین بینشی که شما فرمودید می خوام برم معماری ! اما چیزی که ازش مطمئنم اینه که خوب می دونم دارم چی کار می کنم ! در حال حاضر با توجه به اینکه وقتم زیغه و ادامه این بحث فلسفی ای که شما مطرح کردید الان برای من بی فایده است ، نه وقتشو دارم که به این بحث ادامه بدم ، نه لزومی می بینم ادعامو به شما اثبات کنم . پیروز باشید

آخرین ویرایش:

نلسا

عضو جدید
خواهش میکنم/حقیقتش اینکه با توجه به وقتی که تا ازمون مونده به غیرانتفاعی پیام نور و ازاد فکر کنید و خودتون رو برای اونا اماده کنید
در مورد طراحی دکور ؛ تا اونجایی که میدونم نیاز به مهر طراحی نداره ولی مثلا یه سری استاندارهارو باید بدونی فرضا اگر اشپزخونه دادن بدونی okbش چقده چه مصالحی با توجه به اقلیمت خوبه چه رنگهایی رو با توجه به روحیه و درخواست کاربرات استفاده کنی و غیره و غیره که اینا بیشتر توی کارشناسی یاد میدن نه ارشد البته با مطالعه ازاد میتونی بیشترش کنی

موضوع دیگه اینکه با توجه به اینکه پیش زمینت فنیه رشته هایی مثل مدیریت ، برنامه نویسی و حسابداری هم خوبه چون ایتم زمان برای ماها خیلی مهمه میخوایم که در کمترین زمان بهترین بازده رو داشته باشیم بازم فکراتونو بکنید اگر تصمیمتون قطعی شد برای امادگی ازمون کارشناسی ارشد به اینجا مراجعه کنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/423941-%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%B9%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-93

البته فرمایش اقا کوروش هم متینه ، تو سال های گذشته رشته معماری کلی اشباع شده منظور به شما نیست کلا رویه کشورمون اینطوریه و اینکه خب مسلما کارشناسی بار بیشتری نسبت به ارشد داره

موفق باشید:gol:

بازم بی نهایت ممنون از راهنماییتون . در واقع من خیلی خیلی دوست تر می داشتم یا بهتره بگم آرزوم بود که الان می تونستم کارشناسی بخونم اما همونطور که گفتم از هیچ لحاظ شرایطش رو ندارم متاسفانه . می دونم با این شرایط باید به آزاد فکر کنم . الان دارم فرم فضا رو می خونم ولی نمی دونم اولویت داره یا نه ؟ چون وقتم کمه فرصت آزمون و خطا ندارم . ب علاوه فرصت خوندن اینهمه کتابم فکر نمیکنم پیش بیاد . می خوام اول مهم ها رو بخونم اما واقعا نمی دونم کدوما اولویت دارن . خیلی سردرگمم

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بازم بی نهایت ممنون از راهنماییتون . در واقع من خیلی خیلی دوست تر می داشتم یا بهتره بگم آرزوم بود که الان می تونستم کارشناسی بخونم اما همونطور که گفتم از هیچ لحاظ شرایطش رو ندارم متاسفانه . می دونم با این شرایط باید به آزاد فکر کنم . الان دارم فرم فضا رو می خونم ولی نمی دونم اولویت داره یا نه ؟ چون وقتم کمه فرصت آزمون و خطا ندارم . ب علاوه فرصت خوندن اینهمه کتابم فکر نمیکنم پیش بیاد . می خوام اول مهم ها رو بخونم اما واقعا نمی دونم کدوما اولویت دارن . خیلی سردرگمم
تا ازاد 6-7 ماه مونده وقت مطالعه هست کنارش همون کلاسی که گفتین رو هم برین تا بیشتر در جریان دروس قرار بگیرین
فرم فضا نظم کتاب خوبیه ، کتاب های هنرستان رو هم مطالعه کنید برای طرح هایی که گذروندیم نمیدونم چی پیشنهاد کنم حقیقتش در این زمینه کمکی به ذهنم نمیرسه فقط یکی از بچه های پارسال اینجا لیسانس فیزیک داشتن و پردیس قم قبول شدن اگر ادرس نام کاربریشونو پیدا کردم میذارم توی پیجتون

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز لازم نیست وقتتون رو صرف امتحان گرفتن از بنده کنید ! من طبیعتا فکر نمیکنم که مثل یه معمار از معماری می دونم چون معمار نیستم ! و اساسا برای رسیدن به همین بینشی که شما فرمودید می خوام برم معماری ! اما چیزی که ازش مطمئنم اینه که خوب می دونم دارم چی کار می کنم ! در حال حاضر با توجه به اینکه وقتم زیغه و ادامه این بحث فلسفی ای که شما مطرح کردید الان برای من بی فایده است ، نه وقتشو دارم که به این بحث ادامه بدم ، نه لزومی می بینم ادعامو به شما اثبات کنم . پیروز باشید
معماری یعنی فلسفه. بنده هم وقتی ندارم اما وقتی بحث سر معماریست از زندگی خویش میزنم:smile: من نخواستم شما خودت رو اثبات کنی گفتی همه اینها رو میدونی گفتم بگیند تا بنده بی سواد هم فیضی ببرم
بله از کاری که میکنید شما مطمئنید اما برای ورود به جامعه معماری تنها شما شرط نیستین این خانه معماری دارد به بیراهه میرود ومن بچه معمار اگر رسالت خودم رو انجام ندم خیانت کردم به معماری. شما هم پیروز باشیند

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن کمکتون هم میکنم قبول شیند واسه آزاد. خیلی راحت بگم واسه قبولی در آزمون آزاد خوندن شرط نیست چون متاسفانه سوالات آزاد خیلی سردرگم و راحت بگم چرت هست البته به معنای اسون بودن نیست. رو زبان کار کنید ویکم فن ساختمان رو اجرایی بخونید تا کتابی. اسکیس هم خیلی مهمه کلاس بریند از الان
موفق باشیند

نلسا

عضو جدید
در ضمن کمکتون هم میکنم قبول شیند واسه آزاد. خیلی راحت بگم واسه قبولی در آزمون آزاد خوندن شرط نیست چون متاسفانه سوالات آزاد خیلی سردرگم و راحت بگم چرت هست البته به معنای اسون بودن نیست. رو زبان کار کنید ویکم فن ساختمان رو اجرایی بخونید تا کتابی. اسکیس هم خیلی مهمه کلاس بریند از الان
موفق باشیند

شما نگران جامعه معماری نباشید . اگه ارشدمو بگیرم و بفهمم اینکاره نیستم و از اولش نبودم پامو نمی ذارم تو جامعه تون !:D ولی کلن من هیچوقت تو زندگیم جایی نرفتم و چیزی رو شروع نکردم مگر اینکه اطمینان داشته باشم که در اونجا بهترین خواهم بود ! من یه زن هستم . جامعه منو نمی پذیره شما رو ترجیح میده ! و اینو یاد گرفتم که باید خودمو به این جامعه مردسالارانه تحمیل کنم و برای تحمیل کردن باید بهترین بود!
من از کتابای هنرستان شروع کردم نمی دونم شروع خوبی بوده یا نه ولی امیدوارم پایان خوبی داشته باشه ! مرسی از راهنماییتون

+ منظورتون از "فن ساختمان رو اجرایی بخونید" دقیقا چی بود ؟ یعنی چه جوری بخونم ؟

آخرین ویرایش:

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما نگران جامعه معماری نباشید . اگه ارشدمو بگیرم و بفهمم اینکاره نیستم و از اولش نبودم پامو نمی ذارم تو جامعه تون !:D ولی کلن من هیچوقت تو زندگیم جایی نرفتم و چیزی رو شروع نکردم مگر اینکه اطمینان داشته باشم که در اونجا بهترین خواهم بود ! من یه زن هستم . جامعه منو نمی پذیره شما رو ترجیح میده ! و اینو یاد گرفتم که باید خودمو به این جامعه مردسالارانه تحمیل کنم و برای تحمیل کردن باید بهترین بود!
من از کتابای هنرستان شروع کردم نمی دونم شروع خوبی بوده یا نه ولی امیدوارم پایان خوبی داشته باشه ! مرسی از راهنماییتون

+ منظورتون از "فن ساختمان رو اجرایی بخونید" دقیقا چی بود ؟ یعنی چه جوری بخونم ؟
من باید نگران جامعه معماری باشم این وظیفه منه. در ضمن چه ربطی به زن سالاری ومرد سالاری داشت این موضوع؟ قضیه رو جنایی کردیند چرا:biggrin: مرد یا زن فرقی نداره من کلیت رو گفتم نه قشر بانوان رو وگرنه تو معماری بانوان خیلی باهوش وموفقی داریم تو ایران وخیلی بهتر از ما مردها هم دارند کار میکنند ماشالا. درسته شاید هرجا رفتیند با اطمینان بوده اما معماری هرجایی نیست;) هنرستان خوبه شروع کردین اما هنرستان کفایت نمیکنه تاریخ معماری هم بخونید اگر میتونید کتاب زیبایی شناسی رو حتما بخونید دیدتون رو باز میکنه
در مورد سوالتون هم که گفتین یعنی چی اجرایی بخونم؟ چون آزاد سوالات فنش رو اجرایی ساختمان میده نه کتابی واسه این هم آیین نامه 2800 خیلی میتونه کمکتون کنه;)

atiye1

عضو جدید
سلام . من هم لیسانس فیزیک مهندسی هستم . واسه ارشد آزاد امسال میخوام معماری امتحان بدم.به معماری علاقه دارم لیسانسم قبول شده بودم اما شمال بود و نرفتم و این که تهران بودو رفتم خوندم. کتاب ها رو هم گرفتم و دارم میخونم . کلاس اسکیس هم میخوام برم. به نظر شما کارم درسته یا غلط ؟ فرض که قبول شدم آیا در دانشگاه درجا میزنم ؟ به جز پیش نیاز هایی که بهم میخوره آیا به نظرتون تو واحد هایی مثله طرح وا میمونم ؟ خیلی نگرانم

atiye1

عضو جدید
تا ازاد 6-7 ماه مونده وقت مطالعه هست کنارش همون کلاسی که گفتین رو هم برین تا بیشتر در جریان دروس قرار بگیرین
فرم فضا نظم کتاب خوبیه ، کتاب های هنرستان رو هم مطالعه کنید برای طرح هایی که گذروندیم نمیدونم چی پیشنهاد کنم حقیقتش در این زمینه کمکی به ذهنم نمیرسه فقط یکی از بچه های پارسال اینجا لیسانس فیزیک داشتن و پردیس قم قبول شدن اگر ادرس نام کاربریشونو پیدا کردم میذارم توی پیجتون

ببخشید من هم لیسانس فیزیک دارم و میخوام معماری بخونم . میشه معرفی کنین این فردو ؟

alimarshal

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی‌،،بنده لیسانس برق و ارشد مدیریت دارم،۴ تا سوال دارم اگه کسی‌ می‌دونه لطفا راهنمایی کنه
۱.اگه برای کنکور ارشد ۹۴ بخوام رشتهٔ مدیریت پروژه از گروه هنرهای ساخت رو بزنم مجاز هستم یا فقط می‌تونم مهندسی‌ معماری از گروه معماری رو بزنم و اینکه آیا کنکور هر دو گروه(هنرهای ساخت و معماری) تو یه روز یا دوروز مختلف؟
۲.برای انتخاب رشته آیا موقع ثبت نام باید تعین کنیم که کدوم رشته رو میخوایم یا اینکه بد از اینکه نتایج اومد و مجاز به انتخاب رشته بودیم میتونیم با توجه به درصد‌ها هر رشته که خواستیم انتخاب کنیم
۳.اینکه میگن بیست درصد معدل توی کنکور تاثیر داره آیا معدل آخرین مدرک تحصیلی یا معدل لیسانس؟
۴.اگر بخوام تعداد متقاضیان ثبت نام در هر رشته رو تو سال‌های قبل بدونم از کجا می‌شه این آمار و در بیارم.
مرسی‌ از لطف و حوصلتون

ghoorbani

عضو جدید
دوست گرامی اول به نظر من اون چهار سالی که ازش صحبت کردید،دانشجوهای معماری فقط اسمشون دانشجو هست و با وجود موسسات غیر انتفاعی و دانشگاه ازاد، دیگه فرقی بین ادم تحصیل نکرده و دانشجو وجود نداره پس همه میتونن به راحتی تغییر رشته بدن چون با کسی که کارشناسی معماری خونده فرقی ندارن.

[سوال] - انتخاب رشته - از گرافیک به معماری

[سوال] - انتخاب رشته - از گرافیک به معماری

سلام دوستای خوبم .......
دوستای عزیز خواهر من دیپلم فنی حرفه ای در رشته گرافیک داره و میخواد سال دیگه انتخاب رشته کنه.... بچه ها ایا این امکان وجود داره که خواهرم با دیپلم گرافیک هنگام انتخاب رشته در رشته معماری دارخلی شرکت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m.a24

عضو جدید
سلام دوستای خوبم .......
دوستای عزیز خواهر من دیپلم فنی حرفه ای در رشته گرافیک داره و میخواد سال دیگه انتخاب رشته کنه.... بچه ها ایا این امکان وجود داره که خواهرم با دیپلم گرافیک هنگام انتخاب رشته در رشته معماری دارخلی شرکت کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوستم من فارق التحصیل معماریم فقط اینو میتونم بگم که راهتو از اول درست انتخاب کن
من معمارم و خواهرم طراح گرافیک الان میتونم به جرات بگم هم رشتش قشنگتره هم هنوز درسش تموم نشده رفته سرکار.
تو هر رشته ای باید بهترین همون رشته باشی وگرنه قافیه رو باختی.
به پوز و کلاس نگاه نکن برو دنبال علاقه و استعدادت.معماری از بیرون خیلی قشنگ تر از درونشه.
با چشم باز راهتو انتخاب کن و به بقیه اهمیت نده فقط به فکر خودت باش.

am4818

عضو جدید
باسلام
مرسی ازاینکه پستم رو خوندید ومرسی از اطلاعات مفیدی که دادید.حالا بااین تفاصیل اگه بخوام از لیسانس شروع کنم به نظرشما دانشگاه علمی کاربردی که معماری رو در مقطع کاردانی ارائه میده شروع خوبیه؟

دوست عزیز پشت کارتون رو تحسین میکنم خواستن توانستن است .دانشگاه دانشگاه علمی کاربردی طولانی میشه اونطور که من شنیدم هر ترم 14 واحد بیشتر ارایه نمیدن با اینصورت یه سه سالی باید کاردانی بخونین پیشنهاد من به شما دانشگاه غیر انتفایی فکر کنم بدون کنکور هم بتونین برین موفق باشین

**dew**

عضو جدید
سوال:تغییر رشته به معماری در ارشد

سوال:تغییر رشته به معماری در ارشد

سلام به همگی.من می خوام واسه ارشد معماری شرکت کنم.میشه راهنمایی کنیم چطور و از کجا شروع کنم؟چه درسایی رو با چه کتاب و جزوه هایی شروع کنم؟
ممنون میشم کمکم منید.
ممنونننننننننننننننن:gol:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام به همگی.من می خوام واسه ارشد معماری شرکت کنم.میشه راهنمایی کنیم چطور و از کجا شروع کنم؟چه درسایی رو با چه کتاب و جزوه هایی شروع کنم؟
ممنون میشم کمکم منید.
ممنونننننننننننننننن:gol:

به چه دردی میخوره معماری؟؟؟؟رشته قبلیت چی بوده؟؟؟
معماری واسه این میخوای بخونی که مدرکشو بگیری؟؟؟چون عملا کار خاصی نمیتونی با ارشد معماری بکنی....حالا خودت میدونی...نمیخوام رای شما رو بزنم...فقط با فکر این تصمیم رو بگیر...چون هم ممکنه پولتو از دست بدی هم زمانتو....
در هر صورت موفق باشی دوست عزیز

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ان شاءالله که موفق باشی اما پیشنهادم اینه قبلش هدفت رو مشخص کنی بعد تغییر رشته بدی نکنه این کارو انجام بدی بعد با این همه فارق التحصیل معماری پشیمون بشی.وبا نظر عارفه جان موافق هستم.اما اگر نظرت قطعیه تحقیق هم کردی ودر مورد درس ها میخوای بدونی چی بخونی به این تاپیک برو به دردت میخوره.مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 94 :smile: موفق باشی

**dew**

عضو جدید
ممنونم ازتون که جواب دادین.من از بچگی عاشق معماری بودم ولی به خاطر یه سری علتا مجبور شدم مهندسی پزشکی بخونم.می دونم کار خیلی سختیه ولی امیدوارم از پسش بر بیام.به نظرتون کار اشتباهیه؟؟؟آخه رشته قبلمو هیچ وقت دوست نداشتم . همیشه معماری دوس داشتم!!!!!!

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: من می خوام تغییر رشته بدم

Re: من می خوام تغییر رشته بدم

ممنونم ازتون که جواب دادین.من از بچگی عاشق معماری بودم ولی به خاطر یه سری علتا مجبور شدم مهندسی پزشکی بخونم.می دونم کار خیلی سختیه ولی امیدوارم از پسش بر بیام.به نظرتون کار اشتباهیه؟؟؟آخه رشته قبلمو هیچ وقت دوست نداشتم . همیشه معماری دوس داشتم!!!!!!
سلام دوست خوبم نمیدونم الان چند سالته
اما فقط همینو بگم که چیزی که تو دانشگاه معماری اتفاق میافته با چیزی که تو بازار کار اتفاق می افته زمین تا اسمون فرق داره متاسفانه من این احتمال رو میدم که تغییر رشته بدی بعد یهو تو سن 30سالگی به خودت بیای که چه اشتباهی کردی وقتی با واقعیت معماری روبرو شدی دیگه اون سال های زندگیتم بر نمیگرده در حالی که شاید تو این تایم تخصصتم تو پزشکی گرفته بودی و تو رشته خودت میتونستی کسی بشی برا خودت اما یهو میبینی نهایتش شده یه اتوکدکار!!!

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز

اشتباه یا درست بودنشو خودت باید بهش برسی اما وظیفه ما به عنوان یک دوست که رشته معماری هم هستیم اینه که بهت یاد اوری کنیم اگه برای کار این رشته را دوست داری،به نظر من تغییر نده چون بازار کارش برای فارق التحصیلاشم کار نداره.ابا این وضع خروجی معماری دانشگاهها!!!!!!!!!!!!!!اگه دوست داری فقط یاد بگیری وکارنکنی اون یک چیز دیگه است.شما الان چندسال مهندسی پزشکی خوندی خودت دودوتا 4تا کن ببین ضرر نمیکنی اگه رشته ات را عوض کنی .معماری خیلی لذیذه منم دوسش دارم اما .......درهر صورت انتخاب با شماست ودرنهایت موفق باشی.:gol:

has ti

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام دوست عزیزم
من نمیدونم تصورت از معماری چیه !! ولی اگه میخوای معماری بخونی به نظر من کارشناسی معماری بخون چون عملا با ارشد معماری هیچ کاری نمیتونی انجام بدی و همچنین تو ارشد معماری بحثش کلا با کارشناسی خیلی متفاوته و بیشتر جنبه تحقیق و پژوهش داره تا کارهای عملی
باز این نظر من بود امیدوارم همیشه موفق باشی دوستم

**dew**

عضو جدید
از همگی برای راهنماییهاتون ممنونم....با اینکه خیلی ترسیدم ولی می خوام این کارو شروع کنم.چون فکر نکنم برای من فرف چندانی داشته باشه.ترجیح می دم برم دنبال علاقم تا اینکه یه عمر با یه رشته خشک درگیرشم......:(

بالا