تغییر رشته به معماری در مقطع کارشناسی ارشد

mahdich1404

عضو جدید
تغییر رشته از بیوشیمی به معماری

تغییر رشته از بیوشیمی به معماری

سلام دوستان
من دانشجوی زیست شناسی ( بیوشیمی) ام ترم 6 (آزاد)
خواستم برای ارشد بیام معماری بخونم ، میخوام بدونم اصلا ممکن هست بیام این رشته یا نه؟ چون رشته ام علوم پایه بوده و واحد های شما رو نگذروندم
لطف کنید یه توضیح کلی بدید و اینکه از کی باید درسای معماری رو برای کنکور بخونم و میزان سختی کنکور ازاد و دولتی رو بگین
اگر در مورد بازار کارش هم یه توضیحی بدین که دیگه خیلی خیلی خوشحالم میکنین
یک دنیای سپاس

نقش و نگار

عضو جدید
سلام

من سال 89-90 از رشته مهندسی کشاورزی فارغ التحصیل شدم.چون موقع انتخاب رشته کنکورم مشاورم روزانه این رشته رو زد و قبول شدم مجبور شدم برم در حالیکه هیچ علاقه ای بهش نداشتم و ندارم و فقط منتظر فارغ التحصیلیم بودم به همین دلیل ارشد هم شرکت نکردم.
اما علاقه من همیشه هنر بوده و هست.به همین دلیل الان که تصمیم به تغییر رشته گرفتم معماری یکی از گزینه هامه که دوسش دارم.
حالا میخوام بدونم امکانش هست قبول شم؟اگه اره به چه روشی باید درس بخونم؟
تم درساتون بیشتر چه جوریه؟
درسایی مثه استاتیک چقد سختن؟چقد کاربرد دارن براتون؟
تغییر رشته ایای معماری مهر و نظام مهندسی نمیگیرن بدون اون نمیشه کار کرد؟
برای قوی شدن در اسکیس، راندو ونرم افزارای 3D و... چکار باید کنم؟

مرسی

mori1365

عضو جدید
سلام

من سال 89-90 از رشته مهندسی کشاورزی فارغ التحصیل شدم.چون موقع انتخاب رشته کنکورم مشاورم روزانه این رشته رو زد و قبول شدم مجبور شدم برم در حالیکه هیچ علاقه ای بهش نداشتم و ندارم و فقط منتظر فارغ التحصیلیم بودم به همین دلیل ارشد هم شرکت نکردم.
اما علاقه من همیشه هنر بوده و هست.به همین دلیل الان که تصمیم به تغییر رشته گرفتم معماری یکی از گزینه هامه که دوسش دارم.
حالا میخوام بدونم امکانش هست قبول شم؟اگه اره به چه روشی باید درس بخونم؟
تم درساتون بیشتر چه جوریه؟
درسایی مثه استاتیک چقد سختن؟چقد کاربرد دارن براتون؟
تغییر رشته ایای معماری مهر و نظام مهندسی نمیگیرن بدون اون نمیشه کار کرد؟
برای قوی شدن در اسکیس، راندو ونرم افزارای 3D و... چکار باید کنم؟

مرسی
قبول شدنش بخونی میتونی قبول شی ولی بدردت نمیخوره چون تمام مزایای که رشته های عمران و معماری مثل حق نظارتو چیزای دیگه دارن مربوط به لیسانسه یعنی لیسانسشون حتما باید این رشته ها باشه برای تدریس توی دانشگاهم و هییت علیمی شدنم کسایی که لیسانسشون مرتبط نیست شانسشون کمه

نقش و نگار

عضو جدید
مرسی.حق نظارت که میدن اما حق طراحی نمیدن.اونم مجبورم طرح بزنم و یکی دیگه تایید کنه.بهتر از ارشد نخوندن بخاطر عدم علاقه به رشته لیسانس نیست؟

Tak Tom

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی نظر بچه ها رو خوندم خیلی خوشحال شدم که بالاخره یه جایی هست که بتونم به جواب سوال گرفتنم امیدوار باشم
من مهندسی کارتوگرافی دارم( که کمتر کسی اطلاعاتی در موردش داره!) ، کارتو گرافی در مورد ترسیم و دیزاین نقشه های جغرافیایی هستش. تا جایی که میدونم رشتم نقاط مشترک زیادی با معماری داره حتی ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی با معماری یکی هستش.. تو نرم افزار ها هم با فتوشاپ و اتوکد اشنایی کافی دارم! زبانم هم تقریبا در حد خیلی خوبیه، یه مدتی هم هست که کلاسای نقاشی میرم و با پریپکتیو و رنگها هم یه اشنایی کمی دارم( نمیدونم کافی هست برای شروع یا نه!)
مشکلم اینجاس که شدیدا به معماری علاقه دارم ولی خب شرایطی پیش اومد که نتونستم تو این رشته شرکت کنم الان میخوام با جون و دل معماری بخونم اما سردرگمم که از چه مقطعی شروع کنم! ازونجایی که دیدم خیلی از دوستان گفتن که مجوز حق طراحی و حق تدریس رو کسانی که لیسانس متفاوت دارن ندارن. پس با این حساب ایا بهتره که دل به دریا بزنم و از اول برای کارشناسی سراسری بخونم(که اگه بخوام نمیدونم چطوری میتونم و اینکه ایا احتیاجی هست مدرکی قبلش بگیرم یا نه) و اگر نه برای ارشد میتونم بخونم ایا باید چایی قبلش اطلاع بدم چون یادمه جایی خونده بودم ثبت نام تغییر رشته اردیبهشت ماه هست!
و به محض گرفتن جوابم برم سراغ تهیه منابع
ممنون میشم جوابمو بدین

کژال جون

عضو جدید
درخواست مشاوره در رابطه با کنکور ارشد معماری

درخواست مشاوره در رابطه با کنکور ارشد معماری

سلام . رشتم ریاضیهو معدل الف رشتم هستم. اما می خوام امسال ارشد معماری بدم. علاقه هم دارم و نمی دونم چرا ولی فکر می کنم می تونم موفق باشم. ازتون می خوام راهنماییم کنین. درباره ضرایب دروس، بهترین گرایش، ظرفیت دانشگاه ها مخصوصا دانشگاه باهنر کرمان ، ثبت نام تو چه موسسه ای و مهمتر از همه استفاده از چه کتابا و چه جزواتی واسه من که باید از صفر شروع کنم وآیا موقعیت شغلی من مثل کسایی هستش که کارشناسیشونم معماری بودن و یا فرقی نمی کنه.ممنون میشم. واقعا نیاز به کمک دارم.
میسی دوستای گلم

.

farzaneh_6400

عضو جدید
سلام دوستان
وقتی نظر بچه ها رو خوندم خیلی خوشحال شدم که بالاخره یه جایی هست که بتونم به جواب سوال گرفتنم امیدوار باشم
من مهندسی کارتوگرافی دارم( که کمتر کسی اطلاعاتی در موردش داره!) ، کارتو گرافی در مورد ترسیم و دیزاین نقشه های جغرافیایی هستش. تا جایی که میدونم رشتم نقاط مشترک زیادی با معماری داره حتی ارشد سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی با معماری یکی هستش.. تو نرم افزار ها هم با فتوشاپ و اتوکد اشنایی کافی دارم! زبانم هم تقریبا در حد خیلی خوبیه، یه مدتی هم هست که کلاسای نقاشی میرم و با پریپکتیو و رنگها هم یه اشنایی کمی دارم( نمیدونم کافی هست برای شروع یا نه!)
مشکلم اینجاس که شدیدا به معماری علاقه دارم ولی خب شرایطی پیش اومد که نتونستم تو این رشته شرکت کنم الان میخوام با جون و دل معماری بخونم اما سردرگمم که از چه مقطعی شروع کنم! ازونجایی که دیدم خیلی از دوستان گفتن که مجوز حق طراحی و حق تدریس رو کسانی که لیسانس متفاوت دارن ندارن. پس با این حساب ایا بهتره که دل به دریا بزنم و از اول برای کارشناسی سراسری بخونم(که اگه بخوام نمیدونم چطوری میتونم و اینکه ایا احتیاجی هست مدرکی قبلش بگیرم یا نه) و اگر نه برای ارشد میتونم بخونم ایا باید چایی قبلش اطلاع بدم چون یادمه جایی خونده بودم ثبت نام تغییر رشته اردیبهشت ماه هست!
و به محض گرفتن جوابم برم سراغ تهیه منابع
ممنون میشم جوابمو بدین

سلام عزیزم
من خودم کارشناسی کامپیوتر دارم و چون علاقه زیادی به معماری پیدا کردم میخواستم ارشد معماری بخونم
اما بعد از مشورت های زباد به این نتیجه رسیدم که کنکور کاردانی به کارشناسی بدم و سال 90 شرکت کردم و با رتبه 206 دانشگاه روزانه گرگان قبول شدم . چون با مطالعه و علاقه وارد رشته معماری شدم الان خیلی موفقم و خداروشکر که جزو بهترین دانشجوهای دانشگام.
از شمام می خوام اگه علاقه داری حتما برو حق امضاو حق تدریس و این چیزا رو کنار بذار و سعی کن موفق بشی تو کاری که دوست داری.
هر کس تو هر رشته ای موفق باشه مطمئن باش براش کار هست.
ممنونم و موفق باشی

farzaneh_6400

عضو جدید
سلام به دوستان گل ......
از همه شما دوستان عزیز علاقه مند به رشته معماری می خوام که اگر واقعا به این رشته علاقه دارید تغییر رشته بدین چون موفقیتتون زیاده
اما اگه شک دارین و فقط از بقیه شنید لطفا وارد این رشته نشید چون نیاز به مطالعه فراوون داره
من تغییر رشته دادم و خداروشکر موفقیت های زیادی نصیبم شده .
اگه کسی راهنمایی می خواد می تونم با کمال میل کمک کنم.

ehsanfarsijani

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته تحصیلیم از ابتدا معماری بوده و الان ترم آخر مهندسی تکنولوژی معماری هستم .
برای ارشد دوست دارم معماری داخلی (دکوراسیون) بخونم آیا امکانش هست؟؟
الان 7 ساله که نرم افزار 3دی مکس و اتوکد را به طور حرفه ای بلدم و فوتوشاپ را بطور متوسط بلدم.
لطفا راهنماییم کنید
مرسی

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان
من رشته تحصیلیم از ابتدا معماری بوده و الان ترم آخر مهندسی تکنولوژی معماری هستم .
برای ارشد دوست دارم معماری داخلی (دکوراسیون) بخونم آیا امکانش هست؟؟
الان 7 ساله که نرم افزار 3دی مکس و اتوکد را به طور حرفه ای بلدم و فوتوشاپ را بطور متوسط بلدم.
لطفا راهنماییم کنید
مرسی

سلام بله شما میتونید در ارشد گرایش معماری رو انتخاب کنید رشته دکوراسیون بردارید من کاری ندارم شما اتوکد یا تری دی مکس قوی هستید یا نه ، مهم اینه که به هدف برسید اگر دکوراسیون انتخاب کردید و مدرک گرفتید میخواهید چیکار کنید باید به شغل آینده نگاه کنید و ببینید آیا بدرتون میخوره یا نه و از همه مهمتر به این رشته علاقه داشته باشید موفق باشید

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان

من فکر میکنم تغییر رشته کلا کار اشتباهه چرا ؟ چون این نشون میده که طرف موفق نشده یا نتونسته اول رشته مورد علاقه خود انتخاب کنه و به هدف برسه اصلا تغییر رشته بدردتون نمیخوره من خیلی ها رو میشناسم اونایی که تغییر رشته دادند خیلی ها شون هم پشیمان شدند باید همون رشته رو ادامه بدید نه اینکه بیایید تغییر رشته بدید من فکر میکنم اگر یکی تغییر رشته انجام بدند اینجوری به نتیجه نمیرسه من از اول معماری بودم تا اخر میخونم چون هدفم این بود معماری بخونم تا اخر هم علاقه دارم معماری رو از دوره دبیرستان میخونم به نظرم من تغییر رشته کار اشتباهیه .....
یکی از دوستم رشته اش الکترونیک بوده در کارشناسی تغییر رشته داده اومده برق قدرت بهم میگه کار اشتباهی کردم همون رشته رو باید میخوندم نباید تغییر رشته میدادم
دوستان مواظب باشید که بعدا پشیمان نشید به شرطی که بتونید درس بخونید عملیتون قوی بشه و موفق بشید فکر نکنید معماری راحته نهههههههه همه رشته ها سخته
معماری سخته عملی باید قوی باشی هندسه تجربه میخواد و غیره هر کسی میگه معماری راحته اونا کسانی هستند که الکی طراحی میکنند با فکر با تجقیق طراحی نمیکنند یا اینکه از روی یه طرحی تقلب کاری میکنند

یکی میگه من معماری قوی هستم یا میگه خیلی واردم یا میگه من بهترین دانشجوام یا شاگرد ممتازم یا یکی میگه اتوکد و غیره بلدم وووووو . . . .. اینایی که میگید بدرد من نمیخوره واقعیته راست میگم مهم اینه که درمعماری خلاقیت رو داشته باشه دستش باید عادت کنه که بتونه طراحی کنه مهم اینه که در بیرون معروف بشه بتونه موفق بشه الان خیلی از مردم رشته معماری بیشترشون مجوز ندارند اگر هم داشته باشند بیکارند چرا؟ چون نتونسته به خوبی کار کنه فقط رفته الکی درس خونده و مدرک گرفته اینا اصلا بدرد نمیخوره
توی دانشگاه میبینم که یکی درساش خیلی زرنگه ولی هیچ کاری نمیتونه بکنه ولی یکی درساش خیلی ضعیفه میتونه کارهارو انجام بده موفق بشه
به قول یکی از استادمون گفته که من توی کنکور خیلی خوب دادم رتبه خیلی بالا بود ولی توی عملی اسکیس هیچ کاری نتونستم بکنم بخاطر همین میگم عملی باید قوی باشه چون معماری به عملی نیاز داره نه حفظیات

کسانی که در ارشد میخواد تغییر رشته بده بیاد معماری نمیتونند مجوز حق طراحی دریافت کنند فقط میتونند مدرک بگیرند

موفق باشید....

آخرین ویرایش:

p.sohrabi

عضو جدید
سلام دوستان . رشته ی کارشناسی من مهندسی شهرسازیه و از محیط و روحیه ی معماری خیلی دور نیستم . برای ارشد بین طراحی شهری و معماری گیر کردم . کلاسهای اسکیس هم شرکت کردم و از نظر هندسه پرسپکتیو و اسکیس مشکلی ندارم. به هر دو رشته هم علاقه دارم و میشه گفت اولویت انتخابم با رشته ای که برام درامد بیشتری داشته باشه .
سوالی که من از مهندسین انجمن دارم اینه که
1. با توجه به مدرک کارشناسیم ، طراحی شهری درامد بیشتری برام خواهد داشت یا معماری ؟
2 . در صورتی که ارشد معماری-معماری بخونم چه مزیتی برام خواهد داشت ؟ ( از لحاظ کاری چه مجوزهایی به من اعطا خواهد شد )
ممنون میشم تجربیات و اطلاعاتتونو در اختیارم قرار بدین .

jaragheh

عضو جدید
سلام دوستان عزیز . داشتم در اینترنت سرچ میکردم که چشمم به این تاپیک افتاد و از اونجایی که خودم شبیه خیلی از شماها بودم و به رشته کارشناسیم هیچ علاقه ای نداشتم تصمیم گرفتم به جای اینکه بقیه ی عمرم را در رشته ای که دوست نداشتم صرف کنم برای معماری بخونم. با علاقه خوندم و اتفاقا در دانشگاه تهران با رتبه تک رقمی قبول شدم و هر روز از سردر دانشگاه تهران که آرزوم بود رد شدم و در پردیس هنر های زیبا قدم زدم . ولی نکته ای که باید بهش توجه کنید فقط و فقط علاقتونهو تصمی برای رسیدن به هدف . وقتی تصمیم گرفتید می بینید که راهها بصورت معجزه آسایی براتون باز می شن . یه نکته ای که دیدم خیلی ها را منصرف کرده یا داره منصرف می کنه حق طراحیه . اول از اون اینکه شما اگه به امید خدا در رشته معماری پذیرفته شید و بعدا که می خواین برین پروانه طراحی بگیرید ، دروسی که پاس کردید میره تو کمسیون هم ارزی و اگه نیاز باشه ازتون از درس خاصی امتحان می گیرن و یا تو یکی از موسسه ها یا دانشگاه خودتون میرید امتحان میدید . در کل مشکلی نداره . تنها مشکلش اینه که کسایی که از اول معماری خوندن هم به سختی در آزمون قبول میشن چون امتحانه طراحیش خیلی سخته ولی کسی که آزمون ارشد به اون سختی رو قبول میشه با کمی تلاش از پس این هم بر میاد . برای پروانه نظارت هم کلا مشکلی نیست فقط برای کارشناسی ارشد 2 سال سابقه کار می خواد . برای اسکیس هم حتما برید کلاس . و اینکه از هدفتون به هیچ وجه کوتاه نیاین .

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان . رشته ی کارشناسی من مهندسی شهرسازیه و از محیط و روحیه ی معماری خیلی دور نیستم . برای ارشد بین طراحی شهری و معماری گیر کردم . کلاسهای اسکیس هم شرکت کردم و از نظر هندسه پرسپکتیو و اسکیس مشکلی ندارم. به هر دو رشته هم علاقه دارم و میشه گفت اولویت انتخابم با رشته ای که برام درامد بیشتری داشته باشه .
سوالی که من از مهندسین انجمن دارم اینه که
1. با توجه به مدرک کارشناسیم ، طراحی شهری درامد بیشتری برام خواهد داشت یا معماری ؟
2 . در صورتی که ارشد معماری-معماری بخونم چه مزیتی برام خواهد داشت ؟ ( از لحاظ کاری چه مجوزهایی به من اعطا خواهد شد )
ممنون میشم تجربیات و اطلاعاتتونو در اختیارم قرار بدین .

سلام دوست عزیز
نظر من اینه که طراحی شهری را ادامه بدید. چون شما اگه کارشناسی ارشد معماری بخونید از لحاظ کاری مزیتی براتون نخواهد داشت و نظام مهندسی هم در رشته شهرسازی بهتون میدن نه معماری
طراحی شهری هم خیلی به معماری نزدیکه. هم شما به عنوان کارشناس ارشد شهرسازی شناخته میشید.
در حال حاضر واقعیت را بهتون بگم اینه که کلا تو هیچ رشته مهندسی درآمد وجود نداره!!!! ولی اگه که شما طراحی شهری بخونید با کارشناسی شهرسازی خیلی از نظر کاری راحت تر کار پیدا میکنید و خب سطح کاریتون هم بالاتر میره.
معماری رشته ای هست که با ارشد خوندنش معمار نمیشید.

نها مشکلش اینه که کسایی که از اول معماری خوندن هم به سختی در آزمون قبول میشن چون امتحانه طراحیش خیلی سخته ولی کسی که آزمون ارشد به اون سختی رو قبول میشه با کمی تلاش از پس این هم بر میاد . برای پروانه نظارت هم کلا مشکلی نیست فقط برای کارشناسی ارشد 2 سال سابقه کار می خواد . برای اسکیس هم حتما برید کلاس . و اینکه از هدفتون به هیچ وجه کوتاه نیاین .
نمیدونم از چه منبعی این اطلاعات را میدین!!! برای نظام مهندسی تو رشته معماری باید واحد هایی را پاس کرده باشید که معادل 6 ترم درس خوندن در کارشناسی معماریه. و ارشد هیچ کدوم از این واحد ها را نداره
من لیسانسم معماریه و فوق لیسانسم طراحی شهری، پروانه پایه 3 معماری دارم ولی برای پروانه شهرسازی با اینکه کلی واحد پیش نیاز هم برای ارشد پاس کرده بودم یه درس کم داشتم اونم درس زبان تخصصی شهرسازی بود و کمیسیون هم ارزی هم اصلا قبول نکرد که مثلا من زبان تخصصی معماری پاس کردم و جایگزین کنه. فقط هم باید ازدانشگاه های تهران، شهید بهشتی، علم و صنعت و تربیت مدرس برید واحد هایی که پاس نکردین را پاس کنید که به صورت آزاد امکانش نیست.
پس پروانه کاری فقط و فقط در رشته لیسانس به شما میدن (با توجه به قوانین موجود)

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بچه ها من لیسانس معماری م. میشه ارشد عمران شرکت کنم؟ میخوام سازه بخونم.شدنی هست؟
شدنش که میشه من یکی از دوستام امسال داره برا کنکور سازه میخونه ولی باید همت عالی داشته باشی درساش متفاوت و سختتر از معماریه
در مورد نظام هم که به لیسانس نگاه میکنن نه ارشد
بچه های عمرانی در مورد منابع بهتر میتونن راهنمایی کنن

tabi71

عضو جدید
میشه درباره آزمون نظام مهندسی و شرایطش راهنماییم کنین؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میشه درباره آزمون نظام مهندسی و شرایطش راهنماییم کنین؟
در صورتی که سه سال از مدرک کارشناسی پیوسته گذشته باشه حق شرکت در ازمون طراحی و نظارت رو دارین
اگر ناپیوسته باشی دو سال و شش ماه منتها فقط نظارت
اگر شرایطشو دارین به قسمت نظام مهندسی مراجعه کنید >>>> http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/564-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C

ehsanfarsijani

عضو جدید
سلام
من مدرک مهندسی تکنولوژی معماری دارم (کارشناسی ناپیوسته) سئوالم اینه که با این مدرک حق طراحی بهم میدن یا نه ؟؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من مدرک مهندسی تکنولوژی معماری دارم (کارشناسی ناپیوسته) سئوالم اینه که با این مدرک حق طراحی بهم میدن یا نه ؟؟
سلام//خیر فقط نظارت میتونید شرکت کنید

دو کار میتونی بکنی:

ارشد معماری بگیری
یا
بری یه دانشکده ای واحدارو برات تطبیق واحد بزنه

از نظام مهندسی استان تون جویا بشید

ehsankakhki

عضو جدید
سلام منم سوالم همین بود
من کارشناسی معماری میخونم
میخواستم بدونم میشه ارشد عمران بخونم؟
مشگلی نداره؟ راحته یا نه؟منظورم ورود به رشتشه
دانش قبلی لازم داره؟
ممنون میشم جواب بدید

a.babaei3310

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
من رشته کارشناسیم عمرانه ولی ارشد معماری شرکت کردم و قبول شدم ولی ظاهرا یه امتحان دیگه ای هم داره...
کسی راجع به این امتحان اطلاعاتی داره؟؟؟؟
من میتونم قبول بشم؟؟(اطلاعات معماریم در حد عمرانه)

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام منم سوالم همین بود
من کارشناسی معماری میخونم
میخواستم بدونم میشه ارشد عمران بخونم؟
مشگلی نداره؟ راحته یا نه؟منظورم ورود به رشتشه
دانش قبلی لازم داره؟
ممنون میشم جواب بدید

سلام معمولا بچه های معماری دانش محاسباتیشون کمه شما راه سختیو انتخاب کردی باید کلی درسای جدید بخونی
شدنش میشه منتها باید خیلی تلاش کنی اگر پایت ضعیفه کلاس بری تمرین زیاد حل کنی برا درسای مثل مقاومت استاتیک تحلیل سازه زیاد تست بزنی تحلیلی بخونی ازمونا سال پیشو ببینی زبانتو قوی کنی و...

نظرم اینه رو رشته های گروه هنرهای ساخت هم یه تحقیقی بکنی مثل تکنولوژی، انرژی و مدیریت پروژه با توجه به اینکه پیش زمینشو داری و احتمالا پایه فنیت هم قویه

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان
من رشته کارشناسیم عمرانه ولی ارشد معماری شرکت کردم و قبول شدم ولی ظاهرا یه امتحان دیگه ای هم داره...
کسی راجع به این امتحان اطلاعاتی داره؟؟؟؟
من میتونم قبول بشم؟؟(اطلاعات معماریم در حد عمرانه)

سلام
ببخشید سوالتون یکم گنگه اگر قبول شدید پس حتما ازمون اسکیسشو دادید اگر هم ندادید پس چجوری قبول شدی؟!
اسکیس سراسری اواخر تیر گرفته شد اسکیس ازاد هم همین هفته ی گذشته
کلا مجموعه معماری دو سری ازمون تئوری و عملی داره که که در صورت مجاز شدن مرحله اول اجازه شرکت در مرحله دوم رو دارین
یه موضوع میدن میگن طراحی کنید و مدارکشو در چهار ساعت تحویل بدین
بازم سوالی بود در خدمتم

lotous

عضو جدید
سلام
من رشته ام مهندسی صنایع معدنی بوده ولی ارشد میخوام معماری شرکت کنم
نمیدونم کار درستی هست یا نه؟؟؟؟!!!
و اینکه درسته میگن نمیشه تو نظام مهندسی شرکت کرد با فوق معماری چون لیسانس فرق داشته؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید! البته میدونم کار سختیه ولی اشکالی نداره.....

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام
من رشته ام مهندسی صنایع معدنی بوده ولی ارشد میخوام معماری شرکت کنم
نمیدونم کار درستی هست یا نه؟؟؟؟!!!
و اینکه درسته میگن نمیشه تو نظام مهندسی شرکت کرد با فوق معماری چون لیسانس فرق داشته؟؟؟؟
لطفا راهنماییم کنید! البته میدونم کار سختیه ولی اشکالی نداره.....
بله خوشبختانه به لیسانس غیر معماری پروانه نظام مهندسی نمیدهند و نباید هم بدهند چون فن و هنر و تخصص طراحی یا نظارت معماری رو در لیسانس آموزش میدهند و ارشد بیشتر پژوهشیه!
قبلا هم یه جا دیگه گفته بودم معماری رشته ای مث مترجمی زبان نیست!
ولی کار نشد نداره، به نظرم اگر به معماری واقعا علاقه مند هستی سختیش هم بپذیر از لیسانس شروع کن و به خیل عظیم معماران بی شمار ایران زمین ملحق شو :)
اگرم صرفا یه مدرک ارشد مهندسی معماری میخوای بشین کم کم حدود 40 تا کتاب کنکور ارشد رو بخون زبانت رو قوی کن و کلاس نقاشی هم برو انشاعاله قبولی. دولتی نشد آزاد حتما قبولی.
راستی در مدارس و دانشکده های معماری امریکا دوره های ویژه ارشد سه و چهار ساله برای لیسانسه های غیر مرتبط هست. ولی اونجا آمریکاست اینجا ایرانه و طرف با لیسانس مامایی میاد میره ارشد معماری در شهید بهشتی میخونه.... یا با دکترای پزشکی شهردار میشه... لیسانس اقتصاد هم وانت بار داره... سردار س.پاه رئیس باشگاه فوتبال... من معمار هم بیزینس من میشم ;)

lotous

عضو جدید
بله خوشبختانه به لیسانس غیر معماری پروانه نظام مهندسی نمیدهند و نباید هم بدهند چون فن و هنر و تخصص طراحی یا نظارت معماری رو در لیسانس آموزش میدهند و ارشد بیشتر پژوهشیه!
قبلا هم یه جا دیگه گفته بودم معماری رشته ای مث مترجمی زبان نیست!
ولی کار نشد نداره، به نظرم اگر به معماری واقعا علاقه مند هستی سختیش هم بپذیر از لیسانس شروع کن و به خیل عظیم معماران بی شمار ایران زمین ملحق شو :)
اگرم صرفا یه مدرک ارشد مهندسی معماری میخوای بشین کم کم حدود 40 تا کتاب کنکور ارشد رو بخون زبانت رو قوی کن و کلاس نقاشی هم برو انشاعاله قبولی. دولتی نشد آزاد حتما قبولی.
راستی در مدارس و دانشکده های معماری امریکا دوره های ویژه ارشد سه و چهار ساله برای لیسانسه های غیر مرتبط هست. ولی اونجا آمریکاست اینجا ایرانه و طرف با لیسانس مامایی میاد میره ارشد معماری در شهید بهشتی میخونه.... یا با دکترای پزشکی شهردار میشه... لیسانس اقتصاد هم وانت بار داره... سردار س.پاه رئیس باشگاه فوتبال... من معمار هم بیزینس من میشم ;)

مرسي از راهنماييتون من خودم يه سري كلاساي معماري خارج از دانشگاه رفتم! خودتونم ميدونيد دانشگاه رفتن همه رو هم معمار نميكنه! ولي قبول شدن دوره ليسانس معماري هم كار راحتي نيست و اينكه يك سال بايد خوند كنكور داد و ٤سال ليسانس! ديگه سن و هم بايد در نظر گرفت!!:)))
و اينكه من تو رشته خودم استاتيك مقاومت مصالح رو داشتم و چون خودم فني مهندسي بودم با كسي كه مترجمي بودم واقعاً فرق دارم!!:)))

jhangard

کاربر بیش فعال
مرسي از راهنماييتون من خودم يه سري كلاساي معماري خارج از دانشگاه رفتم! خودتونم ميدونيد دانشگاه رفتن همه رو هم معمار نميكنه! ولي قبول شدن دوره ليسانس معماري هم كار راحتي نيست و اينكه يك سال بايد خوند كنكور داد و ٤سال ليسانس! ديگه سن و هم بايد در نظر گرفت!!:)))
و اينكه من تو رشته خودم استاتيك مقاومت مصالح رو داشتم و چون خودم فني مهندسي بودم با كسي كه مترجمي بودم واقعاً فرق دارم!!:)))

اگه میخوای ارشد معماری دولتی قبول بشی از الان باید دو سال درس بخونی و اسکیس معماری کار کنی. 30 هزار متقاضی داره و حدود 200 نفر در مجموع با غیرانتفاعی و پیام نور پذیرش میکنه. ولی آزاد شهرستان قبولی.
اینم در نظر بگیر پروانه نظام مهندسی به دکترای معماری هم نمیدن اگه لیسانس معماری نداشته باشه. برای بازار کار خواستی برای خودت کار کنی مثل خیلی های دیگه میتونی مهر و امضای یک مهندس دیگه رو اجاره کنی.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه کم اطلاعات داشته باشین بد نیست.بنده خدارو استرس بهش میدین

بیا اخرین بخشنامه نظام مهندسیو بخون

http://www.tceo.ir/Page.aspx?DataID=114
حق طراحی دارن ولی فعلا تا پایه 2
بنده در نظام مهندسی هستم طی تلاش های بی وقفه معماران نظام مهندسی وکلی فحش خوردن بالاخره موفق شدیم که همون حق نظارت رو هم ارشون بگیریم چه برسه به طراحی. در ضمن در صورتی میتونند مهر بگیرند که فقط و فقط 2 دوره پشت هم معماری بخونند مثلا ارشد ودکترا معماری باشند. بعدشم استرس نداره هرکسی که میبینی ارشد میاد معماری فکر میکنند خبریه پولیه این وسط تقسیم میکنند هیمن بود دیگه بچه هایی که رشته عوض کرده بودند همه اعتراض ها رو در نظام مهندسی داشتند چون نمیدونند کارفرما چی میخواد ازشون وتویه رشته قبلیشون سیر میکنند

fufuete

عضو جدید
سلام
من رشته م اقتصاد بوده اما از اول عاشق معماری و هنر بودم
الآن که درسم تموم شده تصمیم گرفتم واسه ارشد معماری بخونم
طراحیم خوبه اما چیزی از اسکیس نمیدونم
نمیدونم باید از کجا و چجوری شروع کنم
به دوره های یک ونیم ساله هم فکر کردم. اما هنوز تصمیم نگرفتم
ممکنه راهنمایی کنید؟ ممنونم

بالا