تغییر رشته به فیزیک در کنکور ارشد

masoud-1987

عضو جدید
با سلام
بنده لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه تبریز دارم ولی خیلی به فیزیک علاقه دارم می خواستم بپرسم می تونم در کنکور ارشد فیزیک موفق باشم با توجه به این که سه جلد فیزیک هالیدی و الکترومغناطیس چنگ رو خوندم و از نظر ریاضی در سطح خوبی هستم
با تشکر از راهنماییتون

zx11xz

عضو جدید
من فیزیک خوندم دارم به این درو اون در میزنم که ببینم میشه تغییر رشته بدم به برق، اونوقت شما از رشته به این توپی می خواهید بیایید فیزیک؟:eek: ولی خب کار نشد نداره با توجه به اینکه علاقه دارین باید بگم اصولا مغناطیس ریتس و کوانتوم گاسیورویچ رو به بچه های فیزیک توصیه می کنند. برای ریاضی فیزیک هم کرین خوبه. امیدوارم بچه های دیگه بیشتر کمکتون کنن. به این آدرس هم یه سری بزنید http://www.iran-stu.com
ولی یه سوال دارم واقعا چرا می خواهید برق رو ول کنید حیفه ها!

masoud-1987

عضو جدید
[FONT=&quot]البته من نمی خوام برقو ول کنم بلکه درامدم از این راهه فقط باسه ادامه تحصیل می خوام فیزیک بخونم البته اگه بشه می خوام تا دکترا ادامه بدم اصلا هم هدفم بدست آوردن مدرک واینها نیست فقط می خوام دنبال حس کنجکاویم باشم[/FONT][FONT=&quot]. [/FONT][FONT=&quot]همین که آدم جای پای بزرگانی چون نیوتن و ماکسول و انیشتین بذاره حس خوبی به آدم میده[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT][FONT=&quot]من یه سوالی از شما داشتم چرا فکر می کنید رشته برق رشته توپی هست مگه شما دروس رشته برقو خوندید. و چرا فیزیک رشته باحالی نیست ولی لطفا پای اشتغالو وسط نیار[/FONT][FONT=&quot] .[/FONT]

immigrant

عضو جدید
بهتون تبریک می گم.بهترین تصمیم رو گرفتین.قشنگ ترین رشته دنیا رو انتخاب کردین.به نظر من اگه تو کلاس کنکور ثبت نام کنین خیلی خوبه.دکتر بهتاج تو پارسه معرکه تدریس می کنه.

masoud-1987

عضو جدید
به نظر شما کدوم گرایش فیزیک یه دید کلی به آدم میده . و نظرتون درباره فیزیک نظری چیه ؟
می دونم که آغاز فیزیک نظری با کار های نیوتون بود و تا پیدایش نسبیت و فیزیک کوانتوم ادامه داشته .ولی یه سوالی که فکرمو مشغول کرده اینه که نظریه های نیوتون یا ماکسول و انشتین برام قابل درکه وبه نظره دنیایه واقعیو برام ترسیم می کنه ولی نظریه های جدیدی که در فیزیک کوانتوم به وجود آمده به مثل دنیا های موازی و ---- به نظرم نه قابل اثباته نه رد چون با آمایش قابل اثبات نیست ومن بیشتر نظر انشتینو در مورد نظریه کوانتوم قبول دارم که دنیا نمیتونه با احتمالات جلو بره و این نقص علم ماست که اینطوری نمود پیدا می کنه.

zx11xz

عضو جدید
من دروس برق رو نخوندم ولی می دونم با سختی هایی که داره حداقل بازار کار خوبی نسبت به خیلی رشته ها ازجمله فیزیک داره شمام که می گید شاغل هستید خب دیگه مشکلی نیست.
رشته فیزیک هم بی حال نیست و خیلی هم جذابه. من بیشتر منظورم بازار کارش تو ایرانه. چون اینهمه می خونی آخرش بعد از لیسانس و دکترا فقط تدریس گیرت میاد که منم خوشم نمیاد.
در ضمن من برقو خیلی دوست داشتم، از دبیرستان.چون به رشته های کاربردی علاقه بیشتری دارم تا تئوری، همه امیدم هم برق یا مکانیک بود ولی خب مشکلاتی پیش اومد که نشد و فکر کنم همیشه باید حسرتش رو بخورم.

kianyict

عضو جدید
سلام
منم دیوونه ی فیزیکم ولی به رشته ی برق خودم هم خیلی علاقه دارم ایکاش میذاشتند دو تا رشته رو باهم بخونیم ولی قول می دم اگه دکتری مخابراتمو گرفتم یه بار دیگه کنکور سراسری بدم از اون اول اول اول فیزیک بخونم.شما دوست عزیز هم همین کاررو بکن.

mari martlet

عضو جدید
با سلام
بنده لیسانس مهندسی برق قدرت از دانشگاه تبریز دارم ولی خیلی به فیزیک علاقه دارم می خواستم بپرسم می تونم در کنکور ارشد فیزیک موفق باشم با توجه به این که سه جلد فیزیک هالیدی و الکترومغناطیس چنگ رو خوندم و از نظر ریاضی در سطح خوبی هستم
با تشکر از راهنماییتون

سلام
پيشنهاد ميكنم سري به پورتال ماهان بزنيد.يه طرح اينترنتي داره كه بعد از ثبت نام،ميتونيد سوالاتون رو از مشاور ماهان (فكر كنم رتبه 11 كنكور ارشد-فيزيك) بپرسيد.مطمئنا بهتر راهنماييتون ميكنن.
فكر كنم مشابه سوال شما رو (تغيير رشته به فيزيك) اونجا ديدم. آدرسش:
www.mahanportal.ir
موفق باشيد

masoud-1987

عضو جدید
سلام
منم دیوونه ی فیزیکم ولی به رشته ی برق خودم هم خیلی علاقه دارم ایکاش میذاشتند دو تا رشته رو باهم بخونیم ولی قول می دم اگه دکتری مخابراتمو گرفتم یه بار دیگه کنکور سراسری بدم از اون اول اول اول فیزیک بخونم.شما دوست عزیز هم همین کاررو بکن.
مسئله ای که هست اینه که اگه تو کنکور فیزیک روزانه هم قبول بشیم باید شهریه شبانه بدیم چون تو هر مقطع فقط یکبار می تونیم از سهمه روزانه استفاده بکنیم. جالبه شما هم شرایط بنده رو دارید ما بچه های برقی بدلیل نزدیکیمون به فیزیک بهتر از سایر رشته ها می تونیم تو فیزیک موفق بشیم. برق با اینکه رشته جذاب و سنگینیه ولی اونقدر به جزئیات توجه می کنه که احساس می کنم پیشرفتم در علم عرضی نه طولی و این زمان زیادی از ادم می گیره . ولی تو فیزیک مستقیما می تونی به جلو حرکت کنی و به ماهیت علم پی ببری.

real Crysis

اخراجی موقت
اونا که فیزیک میخونن خوش به حالشون وتو که برق میخونی چرا میخوای تغییر رشته بدی بابا برو درستو بخون بیخیال تغییر رشته شو.
من میمیرم برا فیزیک اما نتونستم بخونم (بنا به دلایلی) ولی میگم تو خودتو اذیت نکن اول دکتراتو تو برق بگیر بعد برگرد فیزیک بخون خیلی راحت تره.

بالا