تغيير رشته

ghader-gsm

عضو جدید
سلام
دوستان من الان ترم اخر کاردانی نرم افزار هستم میخوام توی کارشناسی توی دانشگاه آزاد مهندسی مکانیک سیالات بخونم به نظرتون میتونم موفق باشم یا نه به نظرتون اینده شغلی خوبی داره
انتخابم درسته یا نه؟
آخه علاقه زیادی به ریاضیات و فیزیک دارم.

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام
دوستان من الان ترم اخر کاردانی نرم افزار هستم میخوام توی کارشناسی توی دانشگاه آزاد مهندسی مکانیک سیالات بخونم به نظرتون میتونم موفق باشم یا نه به نظرتون اینده شغلی خوبی داره
انتخابم درسته یا نه؟
آخه علاقه زیادی به ریاضیات و فیزیک دارم.
درود
اگه در درس های ریاضی و فیزیک قوی هستی و یا می تونی قوی بشی برای تغییر رشته مشکلی نیست
در مورد بازار کار این رشته هم مانند بقیه رشته ها بازار کار داره اما وارد شدن به بازار کارش سخته.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در ادامه راهنمایی دوستان باید بگم:
چون کاردانیت کامپیوتره شاید اصلا نشه رشتتو تغییر بدی و بری مکانیک
شاید فقط بشه زیر مجموعه های کامپیوتر رو انتخاب کنی

مثلا کاردانی ساخت و تولید(ماشین ابزار)فقط میتونه به جز رشته ی خودش رشته طراحی جامدات یا جوشکاری رو ادامه بده
حتی نمیتونه بره سیالات
شما که رشتتون کامپیوتره فکر نکنم

فکر کنم فقط میتونی کارشناسی پیوسته مکانیک ثبت نام کنی نه کارشناسی ناپیوسته!
باید سوال کنی ببینی قانون الان چیه

با همه ی اینها اگه میتونستی تفییر بدی:
تو موفقیت آدما علاقه خیلی مهمه
یعنی از همه چی مهمتره
مکانیکم رشته ی خوبو جالبیه
منکه حسابی دوسش دارم
فقط باید پایه ریاضیاتت قوی باشه

امیدوارم موفق باشی
از نظر بازار کار مکانیک همیشه جزء برترینا بوده

mehrdad torabi

عضو جدید
سلام،
من مهندسی منابع علوم کشاورزی و طبیعی خوندم توی کارشناسی بعدش برای ارشد کتابای مهندسی مکانیک رو گرفتم و شروع کردم به خوندن. آخرش بعد 1 سال قبول شدم. توی ترم اول و دوم حدود 10 واحد پیش نیاز بهم خورد. یعنی من بجی 32 واحد 42 پاس کردم برای ارشد. برای ارشد سعی کردم نمرهای بالا بگیرم که بتونه برای ادامه تحصیل کمکم کنه (البته کار برای دکترا برام سختتره و بچهای دیگه که کارشناسی هم مکانیک بودن رزومه قویتری دارن). به سیالات و حرارت علاقه زیادی داشتم و همین منو به جلو هل میداد تا بتونم ارشد رو با معدل بهتر از کارشناسی تموم کنم.
توکل به خدا میخوام ادامه بدم برای مقطع بعدی.

بالا