تعویض رشته از مهندسی پلیمر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

یوکابد امامی

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواستم رشتمو عوض کنم ولی خیلی سردرگمم...
چون خانوادم مخالفن،من عاشق مهندسی پلیمر هستم
البته از رشته فعلیم هم ناراضی نیستم با تمام سختیش ولی هیج چیز جای پلیمر رو برام نمیگیره...
لطفا کمکم کنید چیکار کنم!!!مرسی
خیلی سردرگم شدم

"escape"

عضو جدید
سلام دوستان
من میخواستم رشتمو عوض کنم ولی خیلی سردرگمم...
چون خانوادم مخالفن،من عاشق مهندسی پلیمر هستم
البته از رشته فعلیم هم ناراضی نیستم با تمام سختیش ولی هیج چیز جای پلیمر رو برام نمیگیره...
لطفا کمکم کنید چیکار کنم!!!مرسی
خیلی سردرگم شدم

شما لطفا به سوالات زیر پاسخ بدید.

= مهندسی پلیمر رو تعریف کنید

= مهندسی یعنی چی

=پلیمر یعنی چی

= به اندازه 1 ورق آ4 برای ما از مهندسی پلیمر بنویسید ، خودتون بنویسید ، بدون سرچ

• Like
واکنش ها: ile

یوکابد امامی

عضو جدید
خب چیزایی که میدونمو مینویسم شاید اندازه ی ورقA4نشه...
خب مهندسی پلیمر ی رشته ی نوپایی هستش تو ایران،اکثر استادای این رشته دکتراشونو از کشورای اسپانیا و امریکا گرفتن،خودم شخصا درساشو خیلی دوس دارم چون اکثرش شیمی هستش،موازنه داره که خودم عاشق موازنه ام،کارش تو پالایشگاست،چون تعداد کمی دانشگاه اراءش میده جذب کارش بالاست،البته من زیاد به پولش اهمیت نمیدم فقط دوس دارم تو ی دانشگاه مطرح پلیمر بخونم...

فریاد خاموش

عضو جدید
رشته ی فعلی تون چیه؟چند ترم خوندید؟و دقیقا چطور میخاین تغییر رشته بدین یعنی بدون کنکور امکانش براتون هست یا باید کنکور بدین؟!!!

یوکابد امامی

عضو جدید
اینکه دندون رشته ی تاپیه،درامد خوب داره و فک میکنن پلیمر درامد نداره
کلا فک میکنن دندون پزشکی رشته ی خییلی خوبه،البته خوبم هست سوای تمام سختیش ولی من پلیمرو خعععلی دوس دارم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلا فک میکنن دندون پزشکی رشته ی خییلی خوبه،البته خوبم هست سوای تمام سختیش ولی من پلیمرو خعععلی دوس دارم

ی دوست دارم هنو خدمت نرفته.دندونپزشکی خونده.اومده فعلا قبل خدمتش تو شهرمون کار میکنه.خدا میدونه ماهی چقد درمیاره!!!
بعد پلیمری باشی وضعیت کارت تضمینی نداره.
دور زمونه بدیه فعلا برا ما.بین دوستی و پول باید یکیو انتخاب کنی
این انتخاب برا کساییکه پشتشون ب پدر پولدارشون گرمه راحته

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پلیمرو میشه مطالعه ازاد داشت
و به پول هم رسید با ادامه همین رشته ی فعلی

ile

عضو جدید
واقعیت اینه که دندانپزشکی دسپلین خیلی بالاتری نسب به یک کارشناس یا کارشناس ارشد پلیمر داره ولی اگر تا مقطع دکترا بخونید معادلات عوض میشه. کسانی رو دیدم که بخاطر علاقه شون الان دارن دکترای پلیمر در آمریکا یا کانادا میخونن. جالبه بدونید رشته های پزشکی ما رو در آمریکا اصلا قبول ندارن و نمیتونید اونجا ادامه تحصیل بدید ولی پلیمر میشه. در مورد درآمد دندانپزشکی زیاد موافق نیستم، الان 20 ، 30 سال پیش نیست که بتونن درآمد آنچنانی داشته باشن! کار دندون هم سخته، از فامیلامون که تخصص جراحی فک و دندان گرفته میگه سرپا ایستادن زیاد پدر ستون فقراتمو درآورده ! البته شما مسیر خیلی زیادی برای تخصص گرفتن دارید، با دندانپزشکی عمومی هم که نمیشه کاری کرد!

ile

عضو جدید
ی دوست دارم هنو خدمت نرفته.دندونپزشکی خونده.اومده فعلا قبل خدمتش تو شهرمون کار میکنه.خدا میدونه ماهی چقد درمیاره!!!
بعد پلیمری باشی وضعیت کارت تضمینی نداره.
دور زمونه بدیه فعلا برا ما.بین دوستی و پول باید یکیو انتخاب کنی
این انتخاب برا کساییکه پشتشون ب پدر پولدارشون گرمه راحته
چطور قبل خدمت رفتن پروانه کار گرفته ؟ ! ! ! !

اوژنی دزیره

عضو جدید
ترم3دندان پزشکی هستم...
امکانش که هست،ولی خانواده مخالف هستند

خاک بر سر صدام دندان پزشکی رو ول کنی بچسبی به پلیمر ملیمر؟(البته پوزش از دوستان مهندس پلیمر در قیاس با دندان پزشکی می گم)دانشجوی دانشگاه دولتی یا آزاد؟

اوژنی دزیره

عضو جدید
البته یک چیزی بگم اینکه دندانپزشک برای مطبش باید خیلی هزینه کنه وسایل فوق العاده گرونن.

یوکابد امامی

عضو جدید
مرسی از همه ی دوستان که نظر دادن
البته که دندون رشته خیلی سختیه مخصوصا اینکه دو ترمشو خوندم و تا حد دیوانگی هم پیش رفتم به دلیل سختیه درسا ولی خب خوبیم کم نداره..
ولی همونجور که دوستمون گفتن رشته پلیمر تو کشورای اسپانیا و امریکا واقعا درامد زاست،اینم بگم که اصلا برام مشکل نیست که تو کشورای خارجی باشم چون چند سالی رو رتردام بودم و واقعا به چشم خودم دیدم رشته های مهندسی ای رو که واقعا دارن درامد زایی میکنن خاصه کساییه که فارغ التحصیل کالج صنعتیه دلف هستند منم به همین دلیل پلیمر رو دوس دارم چون واقعا پرستیج کاریه بالایی داره تو کشورای خارجی

ile

عضو جدید
البته یک چیزی بگم اینکه دندانپزشک برای مطبش باید خیلی هزینه کنه وسایل فوق العاده گرونن.
بله دقیقا، این مورد یادم رفت که فامیلمون میگه بخاطر تحریم دستگاها خیلی گرون شده و رفته با وام دستگاه خریده. با اینکه همسرشم دندانپزشکه و باهم تو مطب کار میکنن ولی میگه معلوم نیست کی بتونیم پول این دستگاها رو دربیاریم!

اوژنی دزیره

عضو جدید
البته که دندون رشته خیلی سختیه مخصوصا اینکه دو ترمشو خوندم و تا حد دیوانگی هم پیش رفتم به دلیل سختیه درسا ولی خب خوبیم کم نداره..
ولی همونجور که دوستمون گفتن رشته پلیمر تو کشورای اسپانیا و امریکا واقعا درامد زاست،اینم بگم که اصلا برام مشکل نیست که تو کشورای خارجی باشم چون چند سالی رو رتردام بودم و واقعا به چشم خودم دیدم رشته های مهندسی ای رو که واقعا دارن درامد زایی میکنن خاصه کساییه که فارغ التحصیل کالج صنعتیه دلف هستند منم به همین دلیل پلیمر رو دوس دارم چون واقعا پرستیج کاریه بالایی داره تو کشورای خارجی

خواهش می کنم.البته به نوبه خود.:Dهر چند که می دونم کمک آنچنانی نکردیم.:redface:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا البته ایرانه.حواست باشه اینهمه پلیمر نخونی اخرش بذارنت نگهبان خونه های مسکن مهر با ماهی 500 تومن!!!!

ile

عضو جدید
خوب الان میشه شما رو بهتر راهنمایی کرد! اگر واقعا شرایط مهاجرت داری و میتونی برای مقاطع ارشد یا دکترا بری خارج پذیرش بگیری پس حتما برو دنبال علاقه ت. رشته های مهندسی در آمریکا جزو پر درآمدترین هستن. اونروز میخوندم درآمد یک مهندس برق خوب در حدود 100 هزار دلار در سال یعنی 300 میلیون ماست!
در غیر اینصورت بخوای ایران بمونی انتخاب سخت میشه !

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب الان میشه شما رو بهتر راهنمایی کرد! اگر واقعا شرایط مهاجرت داری و میتونی برای مقاطع ارشد یا دکترا بری خارج پذیرش بگیری پس حتما برو دنبال علاقه ت. رشته های مهندسی در آمریکا جزو پر درآمدترین هستن. اونروز میخوندم درآمد یک مهندس برق خوب در حدود 100 هزار دلار در سال یعنی 300 میلیون ماست!
در غیر اینصورت بخوای ایران بمونی انتخاب سخت میشه !
البته داداش نباید پول ما رو با پول اونا مقایسه کرد
یعنی وقتی میگی 300 میلیون برای ما زیاده.ولی باید ببینی که با 100 دلار اونجا میشه چکارا کرد...که فک کنم اونجحا هم پول خوبی باشه
یا حتی میتوننه ی سال کار کنه بعد فلنگه ببنده بیاد ایران:دی

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما خودت نگهبانی الان ؟
نه..... بعنوان مثال گفتم اونو
مثلا یکی بود اینجا پلیمر خونده بود بعد شنتیدم حتی میخاست فلافل فروشی بزنه...فلافل های پلیمری حتما.خخخخ
البته الان رفته پتروشیمی سرکار...البته با بند پ

یوکابد امامی

عضو جدید
در جواب آقای"سعیدپلیمر"باید بگم من خانمم بنابراین قطعا نگهبان نخواهم شد...
بازم مرسی از همه دوستان،ولی خب من هر چی تلاش می کنم خانواده راضی نمیشن،به همون دلیل که دوستان فرمودند که درامد خوب داره در نوع خودش و پرستیج کاریش
ولی هیج جوره نمیتونم از پلیمر دست بکشم
در مورد تهیه وسایل مطب و هزینه هاشم مشکلی ندارم از لحاظ مالی
ولی پلیمر بدجور رخنه کرده تو قلبم

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم مرسی از همه دوستان،ولی خب من هر چی تلاش می کنم خانواده راضی نمیشن،به همون دلیل که دوستان فرمودند که درامد خوب داره در نوع خودش و پرستیج کاریش

حالا شما اطلاعی هم از درسای پلیمر دارین یا فقط اسمش رخنه کرده تو قلبتون؟؟

اوژنی دزیره

عضو جدید

نمیگفتی هم خانومی از اسمت خودمون فهمیده بودیم.یوکابد اسم دخترنوست خب.

ile

عضو جدید
البته داداش نباید پول ما رو با پول اونا مقایسه کرد
یعنی وقتی میگی 300 میلیون برای ما زیاده.ولی باید ببینی که با 100 دلار اونجا میشه چکارا کرد...که فک کنم اونجحا هم پول خوبی باشه
یا حتی میتوننه ی سال کار کنه بعد فلنگه ببنده بیاد ایران:دی
این رقمی که گفتم در آمریکا پول زیادیه. مثلا زندگی در یک شهر خیلی گرون مثه واشنگتن که آدمای خیلی باکلاس آمریکا زندگی میکنن میشه ماهیانه 3000 دلار یعنی در سال حدودا 40 هزار دلار. تو شهرای سطح پایین حتی میشه با 700 دلار هم زندگی کرد! ببین چقدر یک مهندس میتونه پول ذخیره کنه. درواقع مهندسای اونجا در بهترین و شیکترین خانه زندگی میکنن و اکثرا مرسدس بنز و ماشین های گرون سوار میشن. اتفاقا الان اجناس و خوراک در آمریکا ارزون شده، خیلی چیزا از ایران ارزونتره!

مسئله بعدی اینه که شما با زندگی در آمریکا هیچوقت هوس نمیکنی دوباره برگردی ایران، حتی با اینکه وطنته! یکی از اقوام که خانوم بود رفت آمریکا استاد دانشگاه شد، پول های اضافی رو میفرستاد ایران. با اینکه خانوادش پولدار نبودن تونستن تو شمال شهر تهران بهترین خونه و زندگی رو بسازن، حتی خودشونم باورشون نمیشد! خانومه یه مدت برگشت ولی گفت تمام این خونه زندگی رو میبخشم بهتون ، من اینجا نمیتونم بمونم حتی در بهترین شرایط و شمال شهر و بنز و بی.ام.وی . .. دوباره برگشت آمریکا :D

ile

عضو جدید
شما اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری چطور خانوادت بفکر درامد دندونپزشکی هستن؟ لوازم دندون خیلی گرونه! اقشار مرفه که باید راحتتر برن سراغ علاقه شون ! :)

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما اگه از لحاظ مالی مشکلی نداری چطور خانوادت بفکر درامد دندونپزشکی هستن؟ لوازم دندون خیلی گرونه! اقشار مرفه که باید راحتتر برن سراغ علاقه شون ! :)
شاید فک کردن دخترشون میخواد دندون دایناسورو بکشه:D
شوخی کردم البته خانم

یوکابد امامی

عضو جدید
من اصلا درامد برام مهم نیست،یعنی...چجوری بگم،از لحاظ مالی تامینم،اینم که خانوادم میگن فقط بخاطر خودمه...
درمورد رشته پلیمرم بعله اطلاعات دارم،اونجوری نیست که بی اطلاع باشم،اینم که میتونم برم اونور فقط بخاطر پیشرفت کاریشه نه مرسدس بنز و این حرفا...

وضعیت
موضوع بسته شده است.