تعویض دو نوزاد در بیمارستان بهمن تهران

3aber-sr

عضو جدید

تعویض دو نوزاد در بیمارستان بهمن تهران

خبرنگار باشگاه خبرنگاران كه برای پیگيری موضوع تعويض دو نوزاد در بيمارستان بهمن تهران به اين بيمارستان مراجعه كرده بود با برخورد نامناسب مسئولان اين بيمارستان که حاضر به پاسخگويی در اين باره نشدند، مواجه شد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، مدير داخلی بيمارستان بهمن بعد از اطلاع از پیگيري خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبني بر موضوع تعويض دو نوزاد در اين بيمارستان مانع حضور خبرنگار به اين بيمارستان شد و اعلام كرد بايد اين بيمارستان را به سرعت ترك كنيد.

نکته قابل توجه این است که هنگام ورود خبرنگار باشگاه خبرنگاران به دفتر بیمارستان خبرنگاران دیگری در محیط حضور داشتند و مشغول به جمع آوری اطلاعات بودند. اما سوال ایجاد شده این است به چه دلیل مدیریت بیمارستان از ورود خبرنگار باشگاه خبرنگاران و پرداختن به موضوع جلوگیری کرده است و دستور به همراهی حراست و هدایت گروه خبری باشگاه خبرنگاران به خارج از بیمارستان داده است.

شايان ذكر است، هفته گذشته دو نوزاد در بيمارستان بهمن تهران به دليل سهل انگاری پرسنل بخش نوزادان اين بيمارستان تعويض شدند كه طی تماس تلفنی خبرنگار باشگاه خبرنگاران با خانواده اين نوزادان، اين موضوع تاييد شد و تاكنون مسئولان اين بيمارستان پاسخی در اين زمينه ارائه نكرده اند.

موضوع به سرعت پي‌گيري مي‌شود

دكتر سيد محمد حسين مير دهقان، مدير نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص موضوع تعويض دو نوزاد در بيمارستان بهمن ضمن تاكيد بر اينكه اين اتفاق موضوعی جز سهل انگاری پرسنل نبوده است، گفت: ما بعد از اطلاع از موضوع به سرعت جريان را پيگيري كرديم و ناظران دانشگاه در بيمارستان حضور پيدا كردند.

وي اضافه كرد: مسئولين بيمارستان و وزارت بهداشت برای اينكه دغدغه خاطری برای خانواده دو نوزاد باقی نماند تست ژنتيك در دو مركز مجزا و تحت نظر پزشكی قانونی انجام داد كه نتايج يكی از مراكز هويت دست بندهای نوزادان را تاييد كرده و طی روز آينده پاسخ آزمايش دوم نيز دريافت می‌شود.

مدير نظارت و اعتبار بخشي امور درمان وزارت بهداشت درخصوص نحوه رسيدگی و برخورد را بيمارستان بهمن گفت: بلافاصله پرونده بيمارستان بررسي شد و جهت طرح موضوع به كميسيون ماده 11 كه به تخلفات پزشكي رسيدگي مي كند ارجاع داده شد كه طی دو روز آينده به اين پرونده رسيدگي خواهد شد.

مسئول فنی بيمارستان بهمن عزل می‌شود

ميردهقان با بيان اينكه به احتمال زياد مسئول فنی بيمارستان بهمن را عزل خواهيم كرد، گفت: جرايم بيمارستان بهمن شامل گزارش نكردن تخلف و سهل انگاری پرسنل است كه با اين تخلفات برخورد مي شود.

وی درخصوص نظارت وزارت بهداشت بر بيمارستان‌ها تاكيد كرد: به خانواده‌ها اطمينان خاطر می‌دهيم كه اين نوع سهل انگاری‌ها كه در نوع خود بسيار نيز مهم است از سوی وزارت بهداشت به طور حتم مورد ارزيابی قرار می‌گيرد و مراكز درماني بايد افراد مشغول به كار در مراكز درماني را با دقت استخدام كنند و مسئولين فني بيمارستان‌ها بر عملكرد بيمارستان و پرسنل نظارت كافي را داشته باشند.

مدير نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت در واكنش به رفتار ناشايست مديرداخلی بيمارستان بهمن با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: من رفتار اين فرد را تاييد نمي‌كنم و وي وظيفه پاسخگويي و شفاف سازی اذهان عمومی را دارد و ما در اسرع وقت با مديريت بيمارستان برخورد جدی خواهيم كرد.

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تعویض نکرده باشن یوخ!خخخخخخخ

• Like
واکنش ها: etnn

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
به چه حقی این خبرو دارین رسانه ای میکنین؟قشر فرهیخته و مقدس پزشکییییییییییییی؟واااااااای

وایستین الان کمپین تشکیل میدن!

حسین72

عضو جدید
باز پزشکان بیان به مهران مدیری گیر بدن
نمیخوام از مهران مدیری وفیلمش(در حاشیه)تعریف کنم.
فقط به همه ثابت شد که راهی که مهران مدیری وامثال مهران مدیری میرند راه درستیه

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا تعویضشون کردن؟ احتمالا یکیشون خسته بوده دیگه نمیتونسته ادامه بده!

اوژنی دزیره

عضو جدید
باز پزشکان بیان به مهران مدیری گیر بدن
نمیخوام از مهران مدیری وفیلمش(در حاشیه)تعریف کنم.
فقط به همه ثابت شد که راهی که مهران مدیری وامثال مهران مدیری میرند راه درستیه

کدوم پزشکان به آقای مدیری گیر دادن؟تا اونجایی که من شاهد بودم عکس العملشون مثل بقیه مردم خنده بوده.البته خب باز مثل بقیه مردم که کلا به هیچی نمی خندن و از طنز خوششون نمیاد خب پزشکان هم یه تعداد خیلی کمیشون همینطور.بعد عزیزم شما به من 5نفر رو معرفی کن که از انتقاد اونم به طور علنی خوششون بیاد حقیقت اینه ما مردمی هستیم که فقط شعار انتقاد پذیری میدیم و اصلا با انتقاد حال نمیکنیم انتقاد بجا و درست و منطقی همش حرفه ما ایرانی ها انتقاد پذیر نیستیم.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به چه حقی این خبرو دارین رسانه ای میکنین؟قشر فرهیخته و مقدس پزشکییییییییییییی؟واااااااای

وایستین الان کمپین تشکیل میدن!

پرسنل بیمارستانو چ ب جامعه پزشکی؟؟ اگه خبرو دقیق بخونید متوجه میشید سهل انگاری از پرسنل بوده و ن از پزشکان:|
من ن خودم پزشکم
ن فامیل درجه1 پزشک دارم
اما توهین و تحقیر و مسخره بازی هم حدی داره!جا و مکانی داره!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسنل بیمارستانو چ ب جامعه پزشکی؟؟ اگه خبرو دقیق بخونید متوجه میشید سهل انگاری از پرسنل بوده و ن از پزشکان:|
من ن خودم پزشکم
ن فامیل درجه1 پزشک دارم

:D
عصباانی نشو عشخم...
پرسنل بیمارستانم جزوی از جامعه پزشکیه.خخ

حسین72

عضو جدید
کدوم پزشکان به آقای مدیری گیر دادن؟تا اونجایی که من شاهد بودم عکس العملشون مثل بقیه مردم خنده بوده.البته خب باز مثل بقیه مردم که کلا به هیچی نمی خندن و از طنز خوششون نمیاد خب پزشکان هم یه تعداد خیلی کمیشون همینطور.بعد عزیزم شما به من 5نفر رو معرفی کن که از انتقاد اونم به طور علنی خوششون بیاد حقیقت اینه ما مردمی هستیم که فقط شعار انتقاد پذیری میدیم و اصلا با انتقاد حال نمیکنیم انتقاد بجا و درست و منطقی همش حرفه ما ایرانی ها انتقاد پذیر نیستیم.

دوست عزیز ظاهرا شما خبر ندارید تولید این فیلم چندبار متوقف شده و چه اعتراض هایی به مدیری شده.
یکی از اون 5 نفر رو میتونید وزیر بهداشت بدونید .تو فامیل خود من پزشکانی وجود دارند که وقتی کنارشون نشستم و در مورد این فیلم صحبت کردم کاملا منطقی با قضیه برخورد کردند.
دوست ادم های انتقادپذیر زیاد در جامعه و در صنف های مختلف دارم.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برادر من تو همین قشره و خودش بارها گفته این قشر و جامعه پزشکی درصد بالاییشون خراب و کثیفن ....
البیته تو ایران ها

3aber-sr

عضو جدید
خیلی از پزشکامون متاسفانه انتقاد پذیر نیستن وحس میکنن کارشون خیلی درسته .

اوژنی دزیره

عضو جدید
دوست عزیز ظاهرا شما خبر ندارید تولید این فیلم چندبار متوقف شده و چه اعتراض هایی به مدیری شده.
یکی از اون 5 نفر رو میتونید وزیر بهداشت بدونید .تو فامیل خود من پزشکانی وجود دارند که وقتی کنارشون نشستم و در مورد این فیلم صحبت کردم کاملا منطقی با قضیه برخورد کردند.
دوست ادم های انتقادپذیر زیاد در جامعه و در صنف های مختلف دارم.

چرا عزیزم خبر دارم ولی توسط همون آقای وزیر بهداشتی که میگید انتقاد پذیر هستن ضبطش چندبار متوقف شد ها:cool:

اوژنی دزیره

عضو جدید
من ن خودم پزشکم
ن فامیل درجه1 پزشک دارم

مثل اینکه حالت خوش نیست کجای حرفش توهین بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟یا تحقیر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بعدم عزیزم پرستار و ماما هم زیر نظر وزارت بهداشت در بیمارستان ها فعالیت می کنن پس به هم یه جورایی مربوطن.بعد پرسنل بیمارستان یا پزشکن یا فیزیوتراپ یا پرتو درمان یا پرستار یا ماما یا تکنیسین اتاق عمل یا هوشبر.خودتم می دونستیم پزشک نیستی نوشتی دیگه مهندسی معماری.فامیلتو نمی دونستیم که الآن فهمیدیم ولی هنوز ربطشو به قضیه نه.

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوبه همه این "برخورد میشود" رو بلدن که بگن:cool:
حالا چطوری فهمیدن بچه ها عوض شدن؟

حسین72

عضو جدید
چرا عزیزم خبر دارم ولی توسط همون آقای وزیر بهداشتی که میگید انتقاد پذیر هستن ضبطش چندبار متوقف شد ها:cool:

نه دوست عزیز توسط پزشکان خوشنام و خوش رفتار وخوش کردار متوقف شده
اگر هم توسط وزیر متوقف شده پس نام ایشون از اون لیست 5 نفر حذف میکنیم.ولی شک نکنین تو هر صنفی میتونید آدم های با وجدان و انتقاد پذیر پیدا کنید.اگر ادم کارش درست باشه خیلی راحتر انتقاد هار رو می پذیره

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدیرکل نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان وزارت بهداشت از رسیدگی به پرونده جابه‌جایی نوزاد در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران خبر داد.به گزارش ایسنا،‌ دکتر سیدمحمدحسین میردهقان ضمن اعلام این خبر گفت: در پی دستور وزیر بهداشت و به منظور رسیدگی به موقع به تخلفات براساس آیین‌نامه تاسیس بیمارستان‌ها، پرونده جابه‌جایی نوزاد در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران مورد رسیدگی قرار گرفت و به موجب مفاد آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های موجود ضمن تذکر کتبی به رئیس بیمارستان به استناد بند الف ماده 33 و بند الف ماده 12 آیین نامه تاسیس بیمارستان‌ها، بیمارستان به دادسرای ویژه جرایم پزشکی معرفی شد.میردهقان افزود: در این پرونده، براساس مصوبات کمیسیون قانونی ماده 20، صلاحیت مسئول فنی بیمارستان مذکور به مدت 2 سال به حالت تعلیق درآمد و نامبرده به دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی معرفی شد. پرونده این بیمارستان طبق مصوبه کمیسیون 11 دانشگاه علوم پزشکی ایران به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.وی تصریح کرد: نظارت بر کلیه امور فنی، خدمات پزشکی، پیراپزشکی بیمارستان و پاسخگویی در ارتباط با اقدامات انجام شده مطابق با قوانین و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به عهده مسئولین بیمارستان‌هاست. تاکید بر ضرورت حضور و نظارت مستمر مسئول فنی در شیفت مربوطه و نظارت بر انتخاب و به کارگیری و فعالیت نیروی انسانی واجد شرایط و از وظایف قانونی مسئولین بیمارستان هاست.به گفته وی، رسیدگی به موقع به شکایات بیماران در امور فنی و پاسخگویی به موقع به آنها و نظارت بر گزارش دهی صحیح نیز از وظایف مسئولین بیمارستان است.بررسی پرونده جابجایی جسد در یکی از بیمارستان‌ها مدیرکل دفتر نظارت بر اعتباربخشی و امور درمان همچنین درخصوص موضوع جابجایی تحویل جسد در یکی از بیمارستان‌های وابسته به نهادهای عمومی گفت: این پرونده در حال بررسی است و در اسرع وقت نتایج آن اعلام خواهد شد.اعلام علت فوت تکنیسین‌ اتاق عمل از طریق مراجع ذیصلاح بنابر اعلام وبدا، میردهقان همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر چگونگی فوت یکی از تکنیسین‌های اتاق عمل در یکی از بیمارستان‌های خصوصی تهران، گفت: روز هفتم اردیبهشت همکاران یکی از پرسنل اتاق عمل در یکی از بیمارستان های خصوصی متوجه تاخیر وی در حضور در محل کار می شوند که با پی گیری موضوع، بلافاصله بیمار را که دچار ایست قلبی – تنفسی شده بودن از سرویس بهداشتی بیمارستان خارج نموده و شروع به عملیات احیاء قلبی – ریوی (CPR) می‌کنند.وی گفت: متاسفانه با وجود یک ساعت تلاش تیم درمانی بیمارستان احیای قلبی – ریوی موثر واقع نمی شود و وی فوت می کند. علت این حادثه نیز از طریق مراجع ذیصلاح در حال بررسی است.

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا اون پزشکان و وزارت بهداشتی هایی که از مدیری انتقاد می کردند و هر روز 1000 تا بیانیه می نوشتند چرا برای این حرکت یه بیانیه نمی نویسند؟