تعمیر ای سی یو

REZA KHODAEI

عضو جدید
دوستان امروزه تعمیرات ecu یکی از بخشهای مشکل و پر سوده تعمیرات بشمار میاید اینجانب هم کمو بیش در موردش یه چیزای زیادی میدونم هر کی متلبی داره بگه تبادل اطلاعاتی میکنیم

mishan59

عضو جدید
با سلام:
آیا نقشه کامل از شماتیک داخلی ایسیوها و پینهای خروجی و دیتاشیت ایسی ها دارید؟
آیا تا حال ایسیو تعمیر کرده اید؟
آیا نوع ایسیو ها رو می شناسی؟
با تشکر.

mishan59

عضو جدید
با سلام دوستانی که مایل به تعمیر ایسیو هستند از سایتی که من در زیر نام می برم باید کمک بگیرند //این سایت یک سایت تخصصی در این زمینه می باشد//دوستان اگر به این سایت وارد شدن من اونجا هم با همین نام کاربری در خدمت هستم //من حدود3 ماهه که در سایت مورد نظر عضو هستم و خیلی پیشرفت کردم///لطفا موقع ثبت نام نام معرف mishan59باشد.
www.iranecu.com

dena1261

عضو جدید
با سلام كساني كه مايل به تعمير ايسيو هستند ميتونند از اين وب استفاده كنند{گروه مهندسي دينا حامد رفيعي}

حاجی۱

عضو جدید
سلام تعمیرکار ایسیو هستم در زمینه خودروهای سبک حاظر به تبادل اطلاعات هستم

مهرداد 42

عضو جدید
سلام: چند وقتيه روي اي سي يو سمند زيمنس دوگانه سوز من خطايي ميزنه P0611 كه روي گاز نميره هر جا نشون دادم نفهميدن خطاي چيه.

اگه ممكنه راهنمايي كنيد.

mishan59

عضو جدید
سلام: چند وقتيه روي اي سي يو سمند زيمنس دوگانه سوز من خطايي ميزنه P0611 كه روي گاز نميره هر جا نشون دادم نفهميدن خطاي چيه.

اگه ممكنه راهنمايي كنيد.

معنی انگلیسی این خطا را من برای ما می نویسم
fuel injector control Module-performance
که میگه دسته سیم مربوط به انژکتورهای گاز ایراد دارد .
که به احتمال زیاد سولفاته کرده و باید تمیز شوند ،سوکت دسته سیم ها.
موفق باشید

ahmadi9744

عضو جدید
با سلام به دوست عزیز
سمند من مدل 85 دوگانس و از سال 86 خطای ناک میده و چراغ چک دائم روشنه وقتی با دیاگ ارورشو پاک میکنم دوباره بعد از چند دقیقه چراغ چک روشن میشه .کارکرد موتور عادیه و مصرف سوخت هم خوبه .همه میگن باید شیم گیری بشه .ولی موتور خوب کار میکنه میخوام بدونم میشه اروره ناک رو از ای سی یو حذف کرد؟

majidinjector

عضو جدید
با سلام به دوست عزیز
سمند من مدل 85 دوگانس و از سال 86 خطای ناک میده و چراغ چک دائم روشنه وقتی با دیاگ ارورشو پاک میکنم دوباره بعد از چند دقیقه چراغ چک روشن میشه .کارکرد موتور عادیه و مصرف سوخت هم خوبه .همه میگن باید شیم گیری بشه .ولی موتور خوب کار میکنه میخوام بدونم میشه اروره ناک رو از ای سی یو حذف کرد؟

اگع s2000pl4 باشه دانلودکنی خوب میشه

برزگر حسینی

عضو جدید
سلام
پیشنهاد می کنم از یه تعمیرگاه سوخت یه دونه ناک سنسور سالم بگیر و ببند روش و تستش کن. شیم گیری هم که ضرری نداره. تازه از طرف بعضی از تعمیرکارا پیشنهاد میشه که سالی 2 بارشیم گیری انجام بشه.. راجع به حذف خطای ناک هم اطلاعی ندارم :d
موفق باشید

Vahid.amiri

عضو جدید
سلام.وحيد هستم.شغل من تنظيم موتور خودروهاي سبك هست.در اين رابطه تمايل به تبادل اطلاعات دارم.اين وايبر و واتز اپ من هست. ٠٩٣٠٢٧٩٠٧٤٢

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
دارم یه سیستم درست می کنم (غیر خودرویی) نیاز به داشتن اطلاعات سنسور سرعت خودرو دارم! می خوام بدونم تو ای سی یو یا بی اس آی (اگه اشتباه نکنم) یا هر جای دیگه ماشین می شه خروحی سیگنال الکتریکی سرعت ماشین رو گیر آورد؟ از کجاش؟

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
با سلام به دوست عزیز

درود/
دوست عزیز شما میتونید ایسیو رو به اس ال سی تبدیل کنید/توی دستگاه ببنید که فشار منیفولد در حالت درجا از 415 میلی بار بیشتر نباشه و از 270 کمتر نباشه.اگر در دور موتور(بین 2500 تا 3500 دور در دقیقه)چراغ چک روشن بشه میتونه از فیلر یا همون شیم باشه/در صورتی که در دور موتور (بالای 3500 دور بر دقیقه) چراغ چک روشن بشه ایراد از تایم موتوره.هر دو رو بررسی کنین.

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
اگر موتور شما بیش از یک بار بره کف تراشی،این ایراد عادیه/چون حجم تراکم کمتر و نسبت تراکم بیشتر میشه واین سنسور این لرزش رو شناسایی میکنه و چراغ چک روشن میشه(خطای سنسور ناک یا کوبش یا همون ضربه)

mansouriinventor

عضو جدید
سلام
بله تا حدودی بلدیم
و در مورد خانواده sagem مسیرهای چهار لایه ان را هم میدانیم خلاصه نقشه پروتل ان را هم دارم
خلاصه فیبر مدارچاپی ان را هم دارم

mansouriinventor

عضو جدید
سلام
با حذف icناک از ecu میتوان این کار را انجام داد ولی بهتر است ایراد اصلی را پیدا کنید

mansouriinventor

عضو جدید
سلام منتظر تبادل اطلاعات هستیم از سخت افزار تا نرم افزارشو دارم فیبر مدار چاپی تا قطعات و نرم افزار

اگر موتور شما بیش از یک بار بره کف تراشی،این ایراد عادیه/چون حجم تراکم کمتر و نسبت تراکم بیشتر میشه واین سنسور این لرزش رو شناسایی میکنه و چراغ چک روشن میشه(خطای سنسور ناک یا کوبش یا همون ضربه)
این کامل ترین پاسخ به سوال شماست در ادامه هر موردیکه در لرزش و کوبش سهیم باشه مثل خرابی و فرسودگی شمع ها ...حتی لرزش های ناشی از شل یا سفت بستن خود سنسور ..گاها دسته موتورها
(دانلود اصلاحی هم برای این مورد موجوده)

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
این کامل ترین پاسخ به سوال شماست در ادامه هر موردیکه در لرزش و کوبش سهیم باشه مثل خرابی و فرسودگی شمع ها ...حتی لرزش های ناشی از شل یا سفت بستن خود سنسور ..گاها دسته موتورها
(دانلود اصلاحی هم برای این مورد موجوده)
سلام آقای چیت بند/
درسته برنامه اصلاحی داره ، ولی زمانیکه ایراد سخت افزاری داشته باشیم این دانلود به درد نمیخوره/

onlymechanic

عضو جدید
سلام دوستان
کسی از شما اگه تو تلگرام عضو گروههای تخصصی کیلومتر یا ایسیو هست لطفا لینکشون رو برای من بذاره
شغل من برق اتومبیل و تعمیرات ایسیو هست.

45383

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد بازار کار ecu چیزی میدونه ؟