تعمیرات پکیج

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
سلام
با تشکر از دوستانی که در مورد یکی از پکیجهای زمینی من اظهار لطف فرمودن جهت اطلاع دوستان:
اون مواردرو چک کردم فعلا عیب خاصی پیدا نکردم اما سرعت پمپ رو از حالت سه به دو تقلیل دادم یعنی دبی پمپ کم شد مقدار هواگیری تقریبا نصف شده یعنی تقریبا با روزی یه بار هواگیری از همه شوفاژها سیستم داره کارمیکنه و گرمایشش هم خوبه...

armia1988

عضو جدید
سلام
یه پگیج elexia قدیمی ایران رادیاتور دارم ، خیلی چکه میکنه ، پوشش پکیج رو که باز کردم ، دیدم آب با فشار داره از اون پمپ اصلی هیدرولیک میاد بیرون (فکر کنم بهش میگن هیدرولیک راست)
این پمپ همون پمپیه که ورودی آب سرد داره و بالاش هم دیافراگم و کنتاکتور هست .
خشک اش کردم و با چشب هل ترک رو گرفتم ولی هنوز چگه میکنه ، خیلی کمتر شده ولی تو ۳ تا ۴ ساعت کل آب مخزن خالی میشه .
پکیج کلا ۲ سال نیست کار میکنه (چند سال خاموش بوده) و بقیه جاهاش به نشر سالم میرسه ، چکار کنم ؟ میشه این پمپ هیدرولیک رو عوض کرد ؟ کسی سراغ داره ؟
یا برم برای خرید پکیج جدید .
ممنون میشم راهنماییم کنید .
باسلام پکیج مدل الکسیا اولین پکیجیه که ایران رادیاتور از فرانسه وارد کرد و فقط خدماتشا خودش میداد و بعد از روی اون پکیج خط تولید خودشا راه انداخت الان خود شرکت هم قطعاتشا نداره یا خیلی کم والبته گرون هم هست مثلا فقط یه ترمیستور ntcرا خود شرکت سی و پنج هزار تومن میده بردش که اصلاموجود نیست و مهندسای خود شرکت برد تبدیلی واسش ساختن در کل پیشنهاد میکنم به فکر پکیج جدید باشید چون اون یکی اول خرجشه الان
اگه هم خواستی بازم ایران رادیاتور بگیری مدل دیجیتالش را بگیر چون آنالوگ هاش خیلی بدردنخور شده

armia1988

عضو جدید
سلام
با تشکر از دوستانی که در مورد یکی از پکیجهای زمینی من اظهار لطف فرمودن جهت اطلاع دوستان:
اون مواردرو چک کردم فعلا عیب خاصی پیدا نکردم اما سرعت پمپ رو از حالت سه به دو تقلیل دادم یعنی دبی پمپ کم شد مقدار هواگیری تقریبا نصف شده یعنی تقریبا با روزی یه بار هواگیری از همه شوفاژها سیستم داره کارمیکنه و گرمایشش هم خوبه...
خواهش میکنم دوست من وظیفه بود
فقط الان که دور پمپ را کم کردید اگه پکیج دومبدل باشه اب گرمش هم کم میشه البته پکیج های دیواری
چون من سیستم داخلی mi3را نمی دونستم این راهنمایی را نکردم البته تو پکیج های تک مبدل هم میشه این کار را انجام داد
بهخرحال امیدوارم مشکلتون حل بشه

moatamed

کاربر ممتاز
خواهش میکنم دوست من وظیفه بود
فقط الان که دور پمپ را کم کردید اگه پکیج دومبدل باشه اب گرمش هم کم میشه البته پکیج های دیواری
چون من سیستم داخلی mi3را نمی دونستم این راهنمایی را نکردم البته تو پکیج های تک مبدل هم میشه این کار را انجام داد
بهخرحال امیدوارم مشکلتون حل بشه

نه این نوع پکیج زمینی دارای 5 پره چدنیه و یک مخزن ذخیره آبگرم 100 لیتری با کویل مسی داره با یک پمپ سیرکوله مستقل برای آبگرم مصرفی ولذا در آبگرم تاثیر نگذاشته فقط چون دبی سیرکوله ای کمتر شده یه 5 درجه نسبت به قبل دمارو بالاتر بردم
ضمنا مشکل هنو برطرف نشده ها کمتر شده من خودم فک میکنم یه درپوش وسط پمپ داره از اون هوامیکشه ولی با هرکی مشورت کردم میگن ازاون نیس البته اونو باز کردم نوار تفلون زدم فرقی نکرد ولی بازم به همون شک دارم جالبه که ته کلکتور رفت همیشه هوا جمع میشه ولی تو کلکتور برگشت اصلا هوا نیس مدل پمپش DAB

mojtaba amin

عضو جدید
با سلام می یک پکیج ایمرگاس مدل EOLO STAR دارم که مدتی هست با باز کردن شیر آب گرم فشار آب آن از یک تا دو بالا می رود و با بستن شیر آب دوباره به فشار یک بر می گردد. با باز کرن پکیج متوجه شدم وقتی آب را بعد از شیر پر کن به مدار آب بهداشتی وارد میکنم از مدار گرمایش نیز خارج می شود می خواستم ببینم چه مشکلی برایش پیش امده است
با تشکر

mersad20

کاربر فعال
با سلام می یک پکیج ایمرگاس مدل EOLO STAR دارم که مدتی هست با باز کردن شیر آب گرم فشار آب آن از یک تا دو بالا می رود و با بستن شیر آب دوباره به فشار یک بر می گردد. با باز کرن پکیج متوجه شدم وقتی آب را بعد از شیر پر کن به مدار آب بهداشتی وارد میکنم از مدار گرمایش نیز خارج می شود می خواستم ببینم چه مشکلی برایش پیش امده است
با تشکر
ببينيد بعد از روشن شدن پكيج بدليل افزايش حجم اب و زيادتر شدن فشار اب در سيستم گرمايش ممكن است بدليل خرابي شير پركن و عدم اب بندي مناسب اب مدار گرمايش برگشت كند و فشار افت كند حتي در صورتي كه فشار اب شهر كم باشد ممكن است پفشار ژكيج به زير حداقل رسيده و ارور دهد

mojtaba amin

عضو جدید
ببينيد بعد از روشن شدن پكيج بدليل افزايش حجم اب و زيادتر شدن فشار اب در سيستم گرمايش ممكن است بدليل خرابي شير پركن و عدم اب بندي مناسب اب مدار گرمايش برگشت كند و فشار افت كند حتي در صورتي كه فشار اب شهر كم باشد ممكن است پفشار ژكيج به زير حداقل رسيده و ارور دهد
با تشکر از جوابتون ولی من وقتی پکیج رو باز کردم وآب را به بعد از شیر پرکن متصل کردم آب علاوه بر خروجی آب گرم از رفت وبرگشت مدار گرمایش نیز خارج شد به نظر شما ممکن مبدل سوراخ شده باشد یا جایی مدار گرمایش وآب گرم بهداشتی با هم ارتباط داشته باشند که این حالت پیش میاد یک تعمیرکار میگفت ممکن فشار هوای داخل منبع انبساط کم شده باشد لطف میکنین جواب بدین

mojtaba amin

عضو جدید
با سلام می یک پکیج ایمرگاس مدل EOLO STAR دارم که مدتی هست با باز کردن شیر آب گرم فشار آب آن از یک تا دو بالا می رود و با بستن شیر آب دوباره به فشار یک بر می گردد. با باز کرن پکیج متوجه شدم وقتی آب را به بعد از شیر پر کن به مدار آب بهداشتی وصل میکنم علاوه بر خروج ازخروجی آبگرم ازرفت و برگشت مدار گرمایش نیز خارج می شود می خواستم ببینم چه مشکلی برایش پیش امده است به نظر شما ممکن مبدل سوراخ شده باشد یا جایی مدار گرمایش وآب گرم بهداشتی با هم ارتباط داشته باشند که این حالت پیش میاد یک تعمیرکار میگفت ممکن فشار هوای داخل منبع انبساط کم شده باشد لطف میکنین جواب بدین
با تشکر

moatamed

کاربر ممتاز
با سلام می یک پکیج ایمرگاس مدل EOLO STAR دارم که مدتی هست با باز کردن شیر آب گرم فشار آب آن از یک تا دو بالا می رود و با بستن شیر آب دوباره به فشار یک بر می گردد. با باز کرن پکیج متوجه شدم وقتی آب را به بعد از شیر پر کن به مدار آب بهداشتی وصل میکنم علاوه بر خروج ازخروجی آبگرم ازرفت و برگشت مدار گرمایش نیز خارج می شود می خواستم ببینم چه مشکلی برایش پیش امده است به نظر شما ممکن مبدل سوراخ شده باشد یا جایی مدار گرمایش وآب گرم بهداشتی با هم ارتباط داشته باشند که این حالت پیش میاد یک تعمیرکار میگفت ممکن فشار هوای داخل منبع انبساط کم شده باشد لطف میکنین جواب بدین
با تشکر
سلام
با این توضیحاتی که شما دادی به نظر من قطعا از یه جایی مدار باز ابگرم مصرفی با مدار سیرکوله بسته شوفاژها رابطه دارن اما اگه ساختمان نوسازه و از اول ایجوری بوده شاید یه جایی لوله کشی اشکال داشته باشه ولی اگه چن سال سیستم کار کرده وحالا ایجوری شده قطعا اشکال از داخل پکیجه...
به نظر من این مشکل ربطی به منبع انبساط نداره

mersad20

کاربر فعال
مهندس ثبت نام کلاساش از چه طریقی صورت میگیره:que:

ثبت نام دوره تعميرات پكيج و كولر گازي ويژه شهرستاني ها در ايام نوروز 5 الي 12 فرودين در اصفهان
ارسال نام و مشخصات به 20 20 300 20 5000

mersad20

کاربر فعال
باتوجه به درخواست تعدادي از كاربران مبني بر تهيه مجموعه آموزشي پكيج شوفاژ ديواري، آموزشگاه دانش تاسيسات بسته اي آموزشي شامل كتاب، DVD و جزوه آموزش نصب و تعميرات پكيج را جهت استفاده متقاضيان آماده نموده است اين بسته آموزشي شامل :
1- جزوه آموزشي نصب و تعميرات پكيج شركت بوتان ( 140 صفحه)
2- DVD نرم افزار شامل كاتالوگ انواع پكيج ها ، انيميشن و فيلم آموزشي عملکرد پكيج ، كاتالوگ كليه قطعات داخلي پكيج و نرم افزار هاي مرتبط و اسلاید های اموزشی
3- كتاب اصول عملكرد و تعميرات پكيج
4- نمونه سوالات جهت آزمون فنی حرفه ای
براي آگاهي بيشتر و تهيه اين مجموعه اموزشي عدد 33 را به سامانه 20 20 300 20 5000 ارسال فرمائيد.

flowerbulb

عضو جدید
سلام شما پکیجتون ایران رادیاتوره
اگه میشه ببینید مدلش elexia هستش یا mx2
این پکیج ها فندک ندارن این عیب مال عدم تشخیص شعله هستش ممکنه ماله جرقه زن یا الکترود یون باشه
اگه یه کم فنی باشی میتونم راهنماییت کنم خودت درستش کنی
وگرنه با دفتر خدمات ایران رادیاتور تماس بگیر اگه نتونستن درست کنن خبر بده
شرمنده من خودم تهرانم وگرنه درخدمتت بودم

سلام آقای مهندس،
پکیج بنده مدل E هست و همین مشکل یعنی چشمک زدن 70 و 80 را دارد چطور میتوانم آن را درست کنم.
با تشکر

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نکاتی در مورد عیب یابی پکیج

پیوست ها

• dy6fcvhv5rbkeim1vyh.jpg
    dy6fcvhv5rbkeim1vyh.jpg
    35.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • dspp1x4rvup2vjxkkid.jpg
    dspp1x4rvup2vjxkkid.jpg
    28.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

armia1988

عضو جدید
جزوه عیب یابی و تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور
فهرست موارد مطرح شده در این جزوه عیب یابی و رفع عیب پکیج دیواری ایران رادیاتور بدین صورت می باشد

{پیشگفتار-نکات ایمنی قبل از عیب یابی و سرویس پکیج دیواری}
{فصل اول شامل ایرادهای پکیج دیواری ایران رادیاتور مدل های آنالوگ و دیجیتال وراه حل رفع عیوب پیش آمده}

1. کدخطای (30-40)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E12-E30-E99)در مدل دیجیتال
  2. کدخطای(80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E8)در مدل دیجیتال
  3. کدخطای (70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E88)در مدل دیجیتال
  4. کدخطای (70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E2)در مدل دیجیتال
  5. کدخطای (60-80)و(60-70)در پکیج مدل آنالوگ و AF) )در مدل دیجیتال
  6. کدخطای (50-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E42)در مدل دیجیتال
  7. کدخطای (50-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E41)در مدل دیجیتال
  8. کدخطای (50-70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E32)در مدل دیجیتال
  9. کدخطای (50-60)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E31)در مدل دیجیتال
  10. کدخطای (40-70-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E81)در مدل دیجیتال
  11. کدخطای (40-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E1)در مدل دیجیتال
  12. کدخطای (40-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E10)در مدل دیجیتال
  13. کدخطای (40-60-80)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E51)در مدل دیجیتال
  14. کد خطای (40-60-70)در پکیج مدل آنالوگ و یا (E50)در مدل دیجیتال
{فصل دوم شامل ایرادهای پیش آمده در دستگاه که در چارچوب عیوب تعریف شده توسط برد الکترونیک واعلام کد خطا قرار ندارند}

1. سیستم گرمایش کار می کند ولی رادیاتورها گرمای مطلوب را ندارند
  2. سیستم آب گرم مصرفی گرمای مطلوب را ندارد
  3. اب مصرفی مناسب ولی در حالت گرمایش دستگاه روشن نمی شودو یا زود خاموش می شود
  4. فشار آب مدار گرمایش(عقربه ی فشار سنج) مدام افت پیدا می کند
5آب مصرفی پکیج دچار نوسانات دمایی می شود

1. با افزایش دما،فشار مدار گرمایش زیاد می شود
  2. فشار پکیج خودبخود بالا می رود
  3. دستگاه روی حالت آب گرم روشن نمی شود
  4. هیچ درخواستی از پکیج صورت نمی گیرد ولی دستگاه خودبخود روشن می شود
  5. دستگاه در حالت تابستانی قرار دارد ولی رادیاتورها گرم هستند
  6. ایجاد صدای نامتعارف هنگام روشن شدن دستگاه
  7. نحوه ی راه اندازی حالت زمستانی پکیج ایران رادیاتور
  8. هواگیری مداوم رادیاتورها
  9. شما میتوانید جزوه فوق را از آدرس زیر تهیه نمایید http://tamirepakeyj.sellfile.ir/prod-211845-راهنمای+عیب+یابی+و+تعمیر+پکیج+دیواری+ایران+رادیاتور.html

BEKco

عضو جدید
آبگرمکن دیواری بهتر است یا مخزنی؟

گفت و شنودی درباره مزیت آبگرمکن دیواری:

سلام
با اجازه جناب مهندس :
1- آبگرمکن مخزنی معایبش زیاده مثل محدودیت در تامین آب گرم خصوصاً اگر که تعداد زباد باشه یا مهمون بیاد
2- اتلاف انرژیش زیاده چون آب رو گرم میکنه و اگر مصرف نشه کم کم گرماش رو از دست میده یعنی هدر رفتن برق یا گاز
3- مجبورین دمای آب رو خیلب ببرین بالا تا آب گرم بیشتری تامین کنه براتون و دمای بالا یعنی مصرف برق یا گاز بیشتر

4- دمای زیاد آب باعث استهلاکِ شدیدش میشه و اگر مخزنش باکیفیت نباشه ظرف یکی دو سه سال سوراخ میشه
5- همیشه مجبورین آب سرد و گرم رو با هم باز کنین که باعث سرد و گرم شدن آب حمام میشهبه علت اختلاف فسار آب سر و گرم . اما در آبگرمکن فوری میشه دما رو روی کم تنظیم کرد تا مجبور نشیم آب سرد باهاش باز کنیم
آبگرمکن فوری این عیبها رو نداره

پاسخ :

سلام اینها که نوشتید دقیقا ایرادهای ابگرمکن دیواری است نه مخزنی
آبگرمکن مخزنی را میتوان با دمای کم استفاده کرد چون ذخیره دارد اما ابگرمکن دیواری چون ذخیره ندارد دمای بیش از حد نیاز می باشد
مصرف انرژی آبگرمکن مخزنی کمتر است چون چند دقیقه روشن میکنید و برای ساعتها استفاده میکنید اما ابگرمکن فوری با هر شیر بازکردن استارت میخورد . البته در طول زمان حرارت مخزن از دودکش خارج میشود و با تنظیم مناسب مثلا روشن نکردن ابگرمکن در ساعات بلا استفاده میتوان از آن جلوگیری کرد .
رسوب گذاری در ابگرمکن دیواری بسیار زیاد است چون صفحات ریز دارد و باید هر سال اسید شویی شود اما ابگرمکن مخزنی رسوب زدایی نمیخواهد . رسوب گذاری یعنی خوردگی .
حمام کردن با ابگرم کن دیواری مصیبت است و در طول حمام برای جلوگیری از سرد نشدن آب باید اب باز باشد . مخصوصا اگر بیمار یا کودک را حمام ببرید . آبگرمکن مخزنی یعنی آسایش .
دمای آب ابگرمکن دیواری شدیدا نوسان دارد . نوسانات شدید حرارتی آب گرم تولیدی از ابگرمکن دیواری باعث ترکیدگی لوله ها میشود
ابگرمکن دیواری نیاز به فشار آب زیاد دارد اما آبگرمکن مخزنی فشار زیاد نمیخواهد
چند اشکال آبگرمکن مخزنی :

اشغال فضای زیاد
سیستم کنترل ناقص . متاسفانه روی سیستم کنترل آبگرمن مخزنی کار نشده و همان ترموستات قدیمی همچنان نصب میشود . این باعث میشود استفاده کنندگان نتوانند دمای ابگرمکن را درست تنظیم کنند و در نتیجه مجبور میشوند دما را همیشه انقدر زیاد بگیرند تا مظمئن باشند اب سرد نمیشود و این یعنی عدم آسایش ، رسوب گذاری و خوردگی ، مصرف انرژی بیشتر . در حالیکه طراحی یک سیستم کنترل ساده برای ابگرمکن مخزنی مزایای بی بدیلی برای این ابگرمکن همراه دارد

اشکال کنترلی آب گرمکن های مخزنی
طرح سیستم هوشمند برای آبگرمکن مخزنی
http://bekco.ir/download/link/description.pdf