تعریف مهندسی صنایع در یک جمله

aryoua

عضو
سلام
اولاً بگم از این همه برخورد احساسی و سطحی هم رشته ایهایم خیلی متأسف شدم.
ثانیاً این همه توصیف شاعرانه و عاشقانه از مهندسی صنایع نظر بعضی مهندسهای هم دوره ای من در مورد مهندسی صنایع که رشته ما رو مهندسی ادبیات نامیده بودند تا حدی تأیید می کنه.
ثالثاً اگه بخواهم کوتاه ترین جمله یا تشبیه در مورد مهندسی صنایع را بکار ببرم باید اون رو به شبکه عصبی سازمان تشبیه کنم. شبکه عصبی که شامل عملکرد ستون فقرات و واحد محاسبه (عملکرد مخچه مغز) را شامل می شود. البته خود مغز هم جزء دستگاه عصبی است ولی عملکرد های احساسی جزء کارکرد مهندسی صنایع نیست که گفتم.:)

mobydick

عضو جدید
سلام
اولاً بگم از این همه برخورد احساسی و سطحی هم رشته ایهایم خیلی متأسف شدم.
ثانیاً این همه توصیف شاعرانه و عاشقانه از مهندسی صنایع نظر بعضی مهندسهای هم دوره ای من در مورد مهندسی صنایع که رشته ما رو مهندسی ادبیات نامیده بودند تا حدی تأیید می کنه.
ثالثاً اگه بخواهم کوتاه ترین جمله یا تشبیه در مورد مهندسی صنایع را بکار ببرم باید اون رو به شبکه عصبی سازمان تشبیه کنم. شبکه عصبی که شامل عملکرد ستون فقرات و واحد محاسبه (عملکرد مخچه مغز) را شامل می شود. البته خود مغز هم جزء دستگاه عصبی است ولی عملکرد های احساسی جزء کارکرد مهندسی صنایع نیست که گفتم.:)

با عرض معذرت باید بگم

این تعریفی هم که شما داشتید باعث میشه رشته ی ما رو مهندسی زیست شناسی بدونن ها از ما گفتن بود.

aryoua

عضو
با عرض معذرت باید بگم

این تعریفی هم که شما داشتید باعث میشه رشته ی ما رو مهندسی زیست شناسی بدونن ها از ما گفتن بود.

سلام
ببخشید که در نوشته قبلیم منظورم را کامل توضیح ندادم.به نظر من برای تصمیم گیری در شرایط قطعیت یا عدم قطعیت (stochastic or determininstic)نیاز به محاسبه تابع سود و زیان داریم (حالا این تابع می تواند میانگین وزنی باشد احتمالاتی باشد یا ...)ثبت داده های خام،محاسبه این تابع سود و زیان به نظر من کار مهندس صنایع است ولی تصمیم گیری، تعیین خط مشی و خیلی موارد انسانی و مدیریتی دیگر به نظر من کار مهندس صنایع نیست بلکه کار مدیر است. این دو کار یعنی انتقال داده ها از مراکز مختلف و محاسبه برآیند همه آنها خیلی به عملکرد دستگاه عصبی موجودات زنده شباهت دارد. که عملکرد محاسبه آن در انسان توسط مخچه انجام می شود. البته پردازش روی ورودیها به این سیستم هم الگوریتم ها و منطق های خودش را دارد مثل روشهای شبکه عصبی مصنوعی، الگوریتم ژنتیک و یا همین روشهای OR و...که همه روشهایی برای محاسبه و انتخاب مقدار بهینه هستند.
http://www.aftab.ir/articles/applied_sciences/management/c12c1194084773_information_system_p1.php

آخرین ویرایش:

.Hooman

عضو جدید
مهندسی صنایع دریای علم، با عمق کم و مهندسی مکانیک گودالی به عمق نامحدود:smile:

PersiaN_PulsE

عضو جدید
کاربر ممتاز
**مهندسي صنايع يعني استفاده بهينه از وقت و منابع . كمينه كردن هزينه ها**

masoudmahmoody

عضو جدید
منم مهندس صنایع هستم ولی باید بگم فقط اسم مهندسو یدک میکشم چون اصلا نمیدونم باید چی بدونم وچی یاد بگیسرم که بتونم موفق بشم؟؟؟؟؟؟؟؟

منم مهندس صنایع هستم ولی باید بگم فقط اسم مهندسو یدک میکشم چون اصلا نمیدونم باید چی بدونم وچی یاد بگیسرم که بتونم موفق بشم؟؟؟؟؟؟؟؟

من هیچی از رشتم و اینکه باید چی بدونم نمیدونم؟؟ واقعا چی یاد بگیرم؟ چه نرم افزاری؟ در چه حد؟ اگه بخوام از صفر شروع کنم چقد زمان لازم دارم؟

msjoon

عضو جدید
با سلام تعریف من بعد 13 سال کار
یادش بخیر وقتی من ثبت نام کردم اینجا تازه دانشجو بود
مهندسی صنایع یعنی کمینه کردن هزینه تولید به وسیله برنامه ریزی مواد به مقدار درست با هزینه درست در زمان درست

آخرین ویرایش:
بالا