تصور کنید در یک شب طوفانی و شدیدا بارانی تنهای تنها سوار یک کشتی هستید تنهای تنها , ترجیح میدهید ناخدا باشید یا با خدا ؟فقط یکی

تصور کنید در یک شب طوفانی و شدیدا بارانی تنهای تنها سوار یک کشتی هستید تنهای تنها , ترجیح میدهید ناخ

• سخت ترین شرایط زندگی را چگونه به سر می برید؟

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    8

مکفر مقدس

عضو جدید
تصور کنید در یک شب طوفانی و شدیدا بارانی تنهای تنها سوار یک کشتی هستید تنهای تنها , ترجیح میدهید نا خدا باشید یا با خدا؟ فقط یکی

پادزهر4

عضو جدید
شما مجبوريد ناخدا باشيد ولي براي اين ناخدا بودن ملزم به داشتن خدا هست...
طبيعي هست زماني كه كشتي ميان امواج سهمگين باشد شرط اول براي زنده بودن خود انسان و تلاش او براي رهايي از مهلكه مي باشد..
بديهي است كه دست روي دست گذاشتن و طلب استغفار و كمك خواستن نعره وار از خداوند هيچ كمكي به شما نخواهد نكرد ولي اين رو هم نبايد از ياد برد وقتي كه خودتان دست به كار شديد و سكان كشتي رو به دست گرفتيد همواره از نيرويي ماورايي خواهان كمك هستيد تا شما رو درست هدايت نمايد..
اين كه اين ميتواند خدايي خارج از وجود شما باشد (خالق) و يا اين اينكه خداي درون شما در هنگام تنگدستيها كه خودتان آن رو ترسيم كرده ايد(مخلوق) به خود شخص و تشخيص او بستگي دارد ولي در نهايت شما به هر حال هم بايد ناخدا باشيد و هم از خدايتان درخواست كمك كنيد..

m_tavakoli

کاربر فعال
قطعا باید ناخدا باشیم و امید هم در اینجا نقش خدا رو بازی میکنه که اصلا هم متافیزیکی نیست؛ فقط یه احساسه که باعث میشه شما برای زنده موندنتون تلاش کنین. و منشاء اون مغزه.

middbox

کاربر بیش فعال
اگه خدا وجود داشته باشه به طوریکه حسش کنم ( یعنی از عالم ماده باشه ) این با صورت مسئله جور درنمیاد چون گفتین تنهای تنها، و اگه خدا چیزی به جز عالم ماده باشه اینکه دیگه معلومه

مجبوری ناخداباشی، چه خدا باشه چه نباشه

palmtree

کاربر فعال
بستگی داره اون موقع آماده مردن باشم یا نه. اگه آماده نباشم به خدا میگم که یک فرصت دوباره بهم بده و متصل میشم به خودش یا یکی از امامان و اونا رو واسطه می کنم برای اینکه نجات پیدا کنم و چند لحظه آروم با خدا مناجات می کنم و هر کاری که قلبم اون موقع گفت انجام میدم اگه گفت که برو ناخدا شو میرم ناخدا میشم. اگر هم آماده مردن باشم (یعنی به اعمالم اطمینان داشته باشم)‌ فقط فرقش اینه که اصراری برای زنده موندن دیگه ندارم و میگم خدایا این جون من میخوای بگیر می خوای نگیر و بذار مدتی دیگر زنده باشم.

SAMIFAR

عضو جدید
کلمه ای که ما بهش می گیم ناخدا در واقع ناوخدا بوده که خدا به معنی برتری و قدرتمندی و تبهر هست که یک صفته و به کسی که کشتی رو هدایت می کرده در اصطلاح ناوخدا می گفتند که حرف و کم کم حذف شد! ولی ناوخدای بیچاره که ناخدا نبوده ، اون هم با خدا بوده!
پس صرفا لازم نیست که یکی از اینها انتخاب بشه! چون هر موجودی به ذات خودش وصل می شه که ذات همه ما از خدا نشات گرفته و چیز جدا شدنی نیست !چون حتی اگه ما نخوایم، اون از ما جدا نمی شه!

8812510034

عضو جدید
:razz:
شرایط سختیه،من ترجیح میدم با خدا باشم ،اماهمه تلاشم رو برای نجات انجام میدم،حتی میتونه پریدن تو آب وشنا کردن باشه و......

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدای این قضیه کشتی خدا میگه از تو حرکت از من برکت
وقتی تو زندگی هیچ حرکتی نباشه خب مسلما خدا با ما نیست
نه تنها تو کشتی بلکه تو همه مراحل زندگی هر کسی به تنهایی ناخداست میخوام بگم تصمیم گیری نهایی با خودمونه و کسانی که برش فکری درست دارند از یاد خدا وکمک بی دریغش غافل نیستند

blade18

عضو جدید
هیچ کسی جز خودم نمیتواند به من کمک کند.

آنها که به دنبال خدایید خودآیید *** بیرون زشما نیست شمایید شمایید

چیزی که نکردید گم از بحر چه جویید *** ور طلب گم نشده , بحر چرایید؟

Razieh_it

عضو جدید
اگه خدا وجود داشته باشه به طوریکه حسش کنم ( یعنی از عالم ماده باشه ) این با صورت مسئله جور درنمیاد چون گفتین تنهای تنها، و اگه خدا چیزی به جز عالم ماده باشه اینکه دیگه معلومه

مجبوری ناخداباشی، چه خدا باشه چه نباشه
دید شما به این مسئله کاملا عاقلانست....انسان اگر با خدا باشه میتونه ناخدا نباشه ونجات پیدا کنه...به این میگن ایمان...واین1امر قلبیه نه عقلی...

Razieh_it

عضو جدید
هیچ کسی جز خودم نمیتواند به من کمک کند.

آنها که به دنبال خدایید خودآیید *** بیرون زشما نیست شمایید شمایید

چیزی که نکردید گم از بحر چه جویید *** ور طلب گم نشده , بحر چرایید؟
ا

اصلا شما خدارو قبول دارید؟!!!!خودتونو خدا میدونید؟!!!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جواب درست و که تو آزمون های روانشناسی باید جواب بدی همون ناخدای با خدا هست

ولی جواب من اینه:

اخه یه ناخدا او وسط چه شکری می تونه بخوره؟؟؟
من که با خدا هستم

M A S III

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم خدارو میخوام هم خرمارو................................
آخه نا خدا بودن بدون داشتن خدا چه فایده داره؟؟؟؟؟؟
یا با خدا بودن بدون اینکه کاری انجام بدیمو دست رو دست بذاریم چه فایده داره......
خدا گفته از تو حرکت از من برکت.....................

آخرین ویرایش:

a.inkare

عضو جدید
انسان تا وقتی از کشتی نیفتاده میخواهد نا خدا باشد
و وقتی افتاد با خدا

jamnaj

عضو
اگر واحد عملی گرفتی آن وقت معلوم میشود تئوریت نمره چند دارد

soraya_shz

عضو جدید
يك ناخداي باخدا ميشم.

اونايي كه ميگن ميشن باخدا يعني چي؟ يعني كشتي رو به امون خدا ول ميكنن و ميرن وسط طوفان وايميسن نماز ميخونن؟؟

sara-k

عضو جدید
همیشه وقتی توی شرایط سخت گیر میفتیم یاد خدا باعث آرامش مون میشه، اون لحظه های آخر امتحان، وقتی منتظر چند صدم واسه نمره ایم یا هرجایی که زمین با این پهناوری برامون تنگ میشه
اگه خدا نخواد نمی تونیم ناخدا باشیم. باید قبل از هر چی با خدا باشیم

همیشه لحظه آخر خدا نزدیکتر میشه