تصاویر ماکرو از زندگی حشرات/ وقتی گرفتن هر عکس 4ساعت طول می‌کشد

mastane20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مورچه ای روی یک سنگریزه نشسته و قلمرو خود را نظارت می کند و قطره آبی که روی سطح آب می‎چکد، تصاویری از زندگی حشرات چند میلیمتری هستند که لنز دوربین " لی پی لینگ" به روش عکاسی ماکرو ثبت کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، لی پی لینگ از مالزی این تصاویر روشن و رنگی را در باغ شخصی خود در مالزی گرفته است.
عکاسی ماکرو یا تصویربرداری ماکرو نوعی عکاسی از نمای نزدیک، بطور معمول از سوژه‌های کوچک است.
به طور کلاسیک سوژه موجود در یک تصویرماکرو بزرگ‌تر از اندازه آن در طبیعت بر روی نگاتیو بوده است. به هر شکل امروزه تصویربرداری ماکرو، تهیه تصویر از سوژه در ابعاد بزرگتر و واضح‌تر از آن چیزی است که در حیات دیده می‌شود.
پیش از روی کار آمدن دوربین‌های دیجیتال، عکاسی ماکرو به علت تجهیزات خاص و پرهزینه برای عموم امکان پذیر نبود.
امروزه لنزهای تله و ذره‌بینی، امکان عکاسی از هر عنصر کوچکی را حتی در دوربین‌های خانگی فراهم کرده است اما عکاسان حرفه‌ای در این شاخه، با آگاهی از فن، ابزار مناسب و نورپردازی‌های دقیق عکس‌های خیره کننده‌ای را تهیه می‌کنند.
زندگی آرام یک مورچه، تصویر زیبای عکاسی ماکرو بینش حقیقی به زندگی حشرات فراهم کرده است

روایتی از زندگی حشرات در مالزی که توسط عکاس به تصویر کشیده شده است

لی پی لینگ از مالزی این تصاویر رنگی را در باغ خود در مالزی گرفته است

این عکاس اظهار داشت که تصاویر از طرحی در ذهن وی الهام گرفته و تلاش کرده که جهان سورئال را برای این مخلوقات کوچک فراهم کند
این عکاس با استفاده از آب، گل ، چمن و همچنین نور و رنگهای طبیعی محیط زیست برداشت زیبایی در جهان ماکرو خلق کرده است.
این ایده در ذهن من شکل گرفت و پس از آن صحنه را باغ را برای تحقق ایده خود فراهم کردم، سپس نور را تست کردم و ساعتها در انتظار حضور یک حشره ماندم
به سختی می توانم بگویم که چقدر هربار در انتظار یک حشره ماندم، به سادگی می توانم بگویم که حشرات برای این عکسها همکاری نمی کردند، به ویژه مورچه ها کمترین همکاری را در گرفتن این تصاویر داشتند.
معمولا گرفتن یک عکس کامل یک تا چهار ساعت به طول می انجامد و گاهی تصمیم می گرفتم از کار منصرف شوم.
لینگ با استفاده از آب، گلها و چمن به عنوان صحنه مناسب آنها را با نور طبیعی و رنگها محیط ترکیب کرده است
لینگ 38 ساله اظهار داشت که شغل خود را به عنوان یک طراح رها کرده و حرفه عکاسی را دنبال می کند.
وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته عکاسی را به طور جدی دنبال کرده ام و پیش از آن چون سایر مردم از داشتن دوربین دیجیتال لذت می بردم اما از زمانی که کار خود را رها کردم احساس پرکردن خلا یک سرگرمی یا علاقه را در زندگی خود احساس کردم.
وی یادآور شد که پس از طی این دوره تمرکز خود را روی عکاسی گذاشته و از دنبال کردن عکاسی ماکرو لذت می برد.
نشستن یک پروانه روی گلها

گرفتن هرعکس بی نقص چهار ساعت طول می کشد

عکاس این تصاویر پیش از حرفه عکاسی خود به عنوان یک طراح فعالیت می کرده است

عکاسی ماکرو دربرگیرنده حشرات و حلزونها، مورچه ها و ملخهایی است که در پس آنها پرده های خیره کننده طبیعی قرار دارد