تشخیص طلا از پیریت یا کانیهای مشابه

blue Beryl

عضو جدید
سلام...
دوستان روشی میخواستم برای تشخیص کانی پیریت از طلا
راستش یک سنگ از نوع کوارتز پیدا کردم که رگه های زردرنگ داره و بیشتر به طلا میخوره تا پیریت..ناگفته نمونه که بنده در محیط اصرافم کانیهای پیریت زیاد مشاهده کردم و احتمال زیاد میدم که این کانی پیریت نباشه..حالا شاید طلا هم نباشه و یک کانی دیگه ای باشه که اون هم ممکنه کانی طلادار باشه یا بدون وجود طلا باشه...
و در مرحله اول همون روش تشخیص طلا از پیریت رو میخواستم..
ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارید ما رو هم راهنمایی بفرمایید..

blue Beryl

عضو جدید
سلام..درسته هیچکس جواب نداد اما میگم که بهترین روش استباده از اهنرباست..پیریت رو روی اهنربا بریزید و به اهنربا ضربه های کوچکی بزنید تا خاکها از روی اهنربا بریزند..بعد اهنربا رو برعکس کنید..در این حالت ذرات پیریت روی اهنربا میمونند..
دقت کنید که پیریت خاصیت مغناطیس کمیداره و ازمایش باید با دقت انجام بشه..
روش شیمیایی هم وجود داره که هرکس احتیاجش شد بهش میگم..

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام..درسته هیچکس جواب نداد اما میگم که بهترین روش استباده از اهنرباست..پیریت رو روی اهنربا بریزید و به اهنربا ضربه های کوچکی بزنید تا خاکها از روی اهنربا بریزند..بعد اهنربا رو برعکس کنید..در این حالت ذرات پیریت روی اهنربا میمونند..
دقت کنید که پیریت خاصیت مغناطیس کمیداره و ازمایش باید با دقت انجام بشه..
روش شیمیایی هم وجود داره که هرکس احتیاجش شد بهش میگم..
عه حاج بوتیل خودمونه ، پارسال چه چیزایی نوشتیا
خب جیگر ؟ الان یک تیکه سنگ گرفتی دستت برق داره مشتی ! خب خدا خیرت بده کالکوپریتو چه شکلی با آهنربا میگیری ؟ اون که مسه ؟
پریت قیافش تابلوتر از اینه که بابا ، مکعبی و یک نوک سوزن بزنی تو سرش خرد میشه
نمیخوای ؟ یکم ها کن بوی تخم مرغ گندیده میده
بازم نمیخوای ؟ یک فندک بگیر روش هم بوی دی اکسید کوگردش خفه میکنه هم جرقه میزنه مشتی
بعدشم تو تو همون سنگای پریت و کالکوپریت هم طلا وجود داره و فکر نکن فقط پریته
اون طلای سولفیدی ....سنگه خرد میشه بعدش باید تشویه بشه بعد مگنت درام ، بعد فلوتاسیون یا هر روش دیگه برای پر عیار کردن یا اصلا نمیخوای ؟ همونجوری مستقیم لیچ کن اصلا عیب نداره نیتیو هم که نیستن همشون ، بحث معدن و فرآوریه تو این تالار نمیگنجه و منم ایگنور میکنم ولی قبل از لیچ و ریکاوری باید خرد بشه ، تشویه بشه و یکسری قصه ها رو بگذرونی و لیچ کنی و بعدشم با هر چی لیچ کردی یا فلزو احیا کنی یا جذب کنی
سیانید ، هالوژن ، تیوره ، کوفت زهر مار و................. :w15: یا مثل من از تو کلاهت خرگوش در بیاری اصلا نه لیچو جذب کنی نه هیچی یهو فلز رو چیپس کنی :w15:
اتفاقا پریت بیشترین غلظت رو تو طلاها داره نسبت به بقیه تلوریدو کانیو شرو ورهای دیگه ، مثلا تو پیریتو با لیمونیت مقایسه کنی خندت میگیره
لیمونیت 2 -3 پی پی ام کجا پیریت کجا ! پیریت همین تو تهران بیخ گوش دارم 50 پی پی ام اصلا روش مثل هشت پا افتادن برادران یک وضعی :w15:یریت دارم همینجا دیگه از پی پی ام در اومده قصش ولی نمیتونن فرآوری کنن که فقط هی بازی میکنن
یک مشتشو من تست کردم با روش کلاهو خرگوش خودم فیلمشو تو فیسبوکم گذاشتم لینکشو میذارم ببین
یک مشت فقط نه یک تن دو تن ! اونم نه فایر آسی یا XRF و روشهای شرو ور دیگه آخرش هر تست یک مزخرفی میگه و همه هم رو کاغذن
فلز کردم روی کاغذ قصه نگفتم
اما در مورد تشخیصش از دو متری هم به سنگ نگاه کنی برات میخونه چی توشه دیگه ،
نه فقط هم طلا ، طلا رو دو سه سال پیش بازی میکردم ، حالم از هر چی فلزه دیگه بهم میخوره ، الان من بهت سنگ میدم توش یهو یک گله فلزه از ایریدیوم بگیر همینجوری بچرخ روتینیوم و...... با غلظت خیلی پایین مگه میشه لیچ کرد ، اینا مگه رضایت میدن به لیچ شدن باید بشی رفیق فابریک جانسون متی تا از پس اینا بر بیای :w15: برو تو فاز فرآوریه ببین کی میتونه اینارو تشخیص بده فرآوریش پیش کش. فلزات ناراحت اصلا ! طلا رو اینا توش موندن پیرومتالوژی قسطی کار میکنن یا سیانید تخیلی دیمی و نصفه نیمه که بلدم نیستن آخرش یا کربن به دستن نمیدونن چی شد باز میرن با سربو کثافت کاری یا هیچی به هیچی ،
سنگ مال معدن .............. کشور دشمن روسیه
ولی مسو طلای سولفیدی و طلای نیتیو ببخشید ولی مثل پشکل تو همین تهرون خودمون فراوونه ولی کننده نیستن و حیف ! افتاده دست یک مشت دیوونه الکی هی داغون میکنن
بیا برات عکساشو میذارم تو خونه خودمه ، این سنگ روسی مسو طلا و نقرس ولش کن مال خودمونو
متالوژی و فرآوریه قصه خودشو داره جیگر همینجوری نیست
این دو تا فیلمو ببین روشو حال کن استخراج به این میگن و اتفاقا پیریتم هست ،
https://www.facebook.com/hamid.Aeck...713395961/?type=2&video_source=user_video_tab
اینم خشک شدش آماده برای ذوب

https://www.facebook.com/hamid.Aeck...731827527/?type=2&video_source=user_video_tab

اون فلزای خرکی و سوپر آلیاژهای خرکی تر هم دیگه نمیذارم به درد این تالارو اینجا نمیخوره

سوپر آلیاژ بساز باهاشون .......رنیوم بده روتینیوم بده ، ایریدیوم بده مثل قناری برات میخونن
آخرش سر از جنگنده هم در میاری
:w15: بگذریم .........

پیوست ها

• ۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۴۰۶۵۷.jpg
    ۲۰۱۶۱۱۱۶_۱۴۰۶۵۷.jpg
    58.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ۲۰۱۶۱۱۱۸_۱۳۱۹۲۶.jpg
    ۲۰۱۶۱۱۱۸_۱۳۱۹۲۶.jpg
    85.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیریت مگه همون سولفور طبیعی آهن نیستش ؟S2Fe؟

بالا