تسلیت: مرتضی پاشایی همواره در دل ماست.

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست محترم خواهش می کنم شایعات رو اینجا مطرح نکنید و به شایعات دامن نزنید آقای مصطفی پاشایی برادر مرتضی پاشایی قضیه نامزد داشتن ایشون و علی الخصوص با خانم مریم قاسمی رو تکذیب کردن.
ببخشید من نمیدونستم شایعس هیچ جایی ام ندیدم که تکذیب کنن این خبرو.اگه واقعا شایعس من عذر میخوام عمدا اینکارو نکردم.ولی دوس دارم درست بودن یا غلط بودن حرفاتونو ثابت شده ببینم.مچکرم

Majid Nemo

عضو جدید
عکس گریه نامزد مرتضی پاشایی در مراسم تشییع وی

عکس گریه نامزد مرتضی پاشایی در مراسم تشییع وی

[h=2]عکس گریه نامزد مرتضی پاشایی در مراسم تشییع وی[/h]

امروز خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه مریم قاسمی طراح لباس مرتضی پاشایی،نامزد وی نیز بوده است و در عکس زیر مشاهده می کنید که به خاطر از دست دادن مرتضای عزیز چقدر ناراحت است.

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من نمیدونستم شایعس هیچ جایی ام ندیدم که تکذیب کنن این خبرو.اگه واقعا شایعس من عذر میخوام عمدا اینکارو نکردم.ولی دوس دارم درست بودن یا غلط بودن حرفاتونو ثابت شده ببینم.مچکرم

مهدی کرد دوست مرتضی به مریم قاسمی نامزدمرتضی پاشایی تسلیت گفته توصفحه اش
واقن مریم نامزدش بوده

mori1365

عضو جدید
دوست محترم خواهش می کنم شایعات رو اینجا مطرح نکنید و به شایعات دامن نزنید آقای مصطفی پاشایی برادر مرتضی پاشایی قضیه نامزد داشتن ایشون و علی الخصوص با خانم مریم قاسمی رو تکذیب کردن.
نامزد نبودن دوست دختر دوست پسر بودن

designer.Ali

عضو جدید
گفتگو با خانواده مرتضی پاشایی در رادیو جوان / 10 الی 11:30 صبح

گفتگو با خانواده مرتضی پاشایی در رادیو جوان / 10 الی 11:30 صبح

خوابیدی بدون لالایی و قصه/بگیر آسوده بخواب بی درد و غصه/دیگه كابوس زمستون نمی بینی/توی خواب گلهای حسرت نمی چینی

دیگه خورشید چهرتو نمی سوزونه/جای سیلی یا یه باد روش نمی مونه/دیگه بیدار نمی شی با نگرونی/یا با تردید كه بری یا كه بمونی

رفتی و آدمكا رو جا گذاشتی/قانون جنگل رو زیر پا گذاشتی/اینجا قهرن سینه ها با مهربونی/تو تو جنگل نمی تونستی بمونی

دلتو بردی با خود به جای دیگه/اونجا كه خدا برات لالایی میگه/میدونم میبینمت یه روز دوباره/توی دنیایی كه آدمك نداره ..

...............................................

«موسیقی من» جمعه 30 آبان میزبان خانواده مرتضی پاشایی می‌شود.

«موسیقی من» جمعه‌ها ساعت 10 تا 11:30 از رادیو جوان پخش می‌شود.

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
بر سنگ قبر من بنویسـید خسته بود

اهــل زمین نبود نـمازش شــکســته بود

بر سنگ قبر من بنویسید شیشه بود

تـنها از این نظر که سـراپا شـکســته بود

بر سنگ قبر من بنویســـــــید پاک بود

چشمان او که دائما از اشک شسـته بود

بر سنگ قبر من بنویســید این درخت

عمری برای هر تبر و تیشه، دســــته بود

بر سنگ قبر من بنویســــــید کل عمر

پشت دری که باز نمی شد نشسته بود

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا مرتضی پاشایی رو انقدر بزرگ کردند...

چرا مرتضی پاشایی رو انقدر بزرگ کردند...

خیلی از هنرمندان بزرگ تر و نامی تر....فوت کردند...انقدر رسانه یی نشد...
کسانی بودند...به موسیقی این کشور خدمت کردند....
کارگردان هایی بودند....بی سر و صدا ..خاکسپاری شدند...
و .. شاعرها ...دیگه...

حالا یک خواننده پاپ ...انقدر باید...سر و صدا کنند:surprised:

یاد کسانی ..............گرامی .....که در این چند سال اخیر فوت شدند(.....)
حتی به خانواده ها شان.... اجازه ...گرفتن مراسم ندادند...

.....

آخرین ویرایش:

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
و .. شاعرها ...دیگه...

.....
........................ویرایش
پاشایی هم همانند سایر خوانندگان پاپ ، شاید از درد نالیدن برای دردمندان باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد ، و الا چه بسیارند هنرمندانی که برتر از...(متن جستاری که ایجاد کرده ایید)

آخرین ویرایش:

MisyoMasoud

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرتضی پاشایی یه هنرمند بود و ارزش و اعتبار اجتماعیش قابل احترام
روحش شاد
اما جامعه ای ک تووش عروج یک هنرمند انقد بازتاب داشته چقد به فقیرانی که نون شب هم ندارن و بینوایان فکر میکنن؟؟
همین کسایی که برا تشییع پیکر یک هنرمند و هم وطن انقدر دلسوزانه اقدام میکنند ، چقد به فکر قشر واقعأ گرسنه جامعمون هستن ؟؟
ی پسر بچه واکسی وسط خیابون زیر ماشین له میشه حتی به جنازه اش هم نگا نمیشه .. این خیلی درد داره .. خیـــــــــــلی !

آخرین ویرایش:

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
و .. شاعرها ...دیگه...

.....

شبکه های اجتماعی !!!!!

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم.به یک باره تبدیل شد...قهرمان+محبوب

تاثیر شبکه های اجتماعی بر مردم.......

به نظر من موضوع روانشناختیه. در واقع ملتی که قهرمان و الگو نداره دچار سرگردانیه و فقط دنبال کسی یا حتی چیزیه که به اون افتخار کنه و قهرمان ملی محسوبش کنه.

Mazyar . k

عضو جدید
هانیه توسلی به نظرم نمیاد اسمشو شنیده باشم یکی بگه از بچه های باشگاس یا ..............نه اصلا اسمشو نشنیدم

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من موضوع روانشناختیه. در واقع ملتی که قهرمان و الگو نداره دچار سرگردانیه و فقط دنبال کسی یا حتی چیزیه که به اون افتخار کنه و قهرمان ملی محسوبش کنه.

خیلی از این ادم ها.. که به مراسم خاکسپاری رفته بودند...شاید شناختی هم از این خواننده نداشتند...

البته این جور قهرمان سازی مقطعی هست.(بعد از یک مدت کسی...از این خواننده پاپ هم یاد نمی کنه)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی از این ادم ها.. که به مراسم خاکسپاری رفته بودند...شاید شناختی هم از این خواننده نداشتند...

البته این جور قهرمان سازی مقطعی هست.(بعد از یک مدت کسی...از این خواننده پاپ هم یاد نمی کنه)

بله، اما شاید موقتاً جای نبود الگو رو پر کنه. به هر حال این از نیاز های یک جامعه است که جامعه ما نداره.

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از همه چیز گذشته پاشایی انسان مردم داری بود.....چون اگه اینطور نبود تو 2 سال اینهمه شناخته نمیشدالبته نه تنها با ترانه هاش , بلکه با شخصیتش.......

و اینکه ایشون مردن و خوبیت نداره پشت مرده صحبت بشه ....چون از قدیم میگن : شیطان ازش دست کشیده پس چه بسا که انسانها هم دست بکشن...

ممنون از استارتر محترم.....

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

پیشنهادمیکنم نه کسی رواینقدرببریمش بالاکه بشودقهرمان ملی نه هم بامخ بزنیمش زمین!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرتضی پاشایی که بود؟/چرا بعد فوتش اینقدر مورد توجه قرار گرفت؟/چرا برخی انقدر بهت زده اند؟!

مرتضی پاشایی که بود؟/چرا بعد فوتش اینقدر مورد توجه قرار گرفت؟/چرا برخی انقدر بهت زده اند؟!

مرتضی پاشایی کسی بود که محبت و آرامش در صدا و موسیقی‌اش موج می‌زد و به این واسطه کسی بود که در برابر موسیقی پاپ لیبرال و وحشی غربی تمام قد ایستاده بود. مرگ مرتضی پاشایی یک نکته مهم را اثبات کرد: موسیقیِ پاپِ مهربانِ خانوادگی بر موسیقیِ لیبرالِ وحشیِ غرب پیروز شده است.

مرحوم مرتضی پاشایی سی ساله، هنرمند جوان محبوبی بود که صبح جمعه گذشته درگذشت و هوادارانش طی روزهای گذشته برایش سنگ تمام گذاشتند و مراسم تشییع و ترحیم باشکوهی برگزار کردند. وی که در طول حیات کوتاهش سه آلبوم منتشر کرده بود با تیتراژ برنامه پربیننده «ماه عسل» که در ماه مبارک رمضان پخش شد، به اوج محبوبیت رسید.

همین محبوبیت او و سبک خاصش بود که باعث شد پس از مرگش آنقدر از سوی مردم ایران مورد توجه قرار بگیرد که عده‌ای خارج از دایره علاقمندان به وی خیال بد کنند و سعی در مصادره به مطلوب وی داشته باشند.

مداحی زیبای پدر مرتضی پاشایی در مراسم تشییع پسرش

اما جای دارد که از خانواده پاشایی، علی‌الخصوص پدر مرتضی پاشایی به خاطر مدیریت و جهت‌دهی‌ای که به مراسم‌های ختم وی کردند کمال تشکر را به جا آوریم و از هنرمندان کشورمان که در جریان این وقایع به خوبی حضور یافتند نیز تشکر کنیم. در کنار این دو تشکر، جا دارد که از شهرداری تهران به خاطر مدیریت نه‌چندان خوبی که در تعیین محل تجمعات مرتبط با تدفین و ترحیم این خواننده کشورمان داشت انتقاد داشته باشیم و البته امیدوار باشیم که دیگر در اینگونه موارد شاهد چنین ترافیک‌هایی نباشیم.

باید از سازمان صدا و سیما هم به خاطر عمل‌کرد خوبی که در پوشش این برنامه‌ها داشت تشکر کرد و آنان را به خاطر وقت‌شناسی دقیق‌شان ستود.

اما زمستان رفت و روسیاهی ماند به زغال؛ و زغال همان رسانه‌ای است که کوچکترین فرصتی را برای برنامه‌سازی علیه مردم ایران از دست نمی‌دهد و این بار مراسم تشییع یک خواننده جوان و محبوب را بهانه‌ای برای ابراز مخالفت با جمهوری اسلامی و مردمش قرار داد.

بی‌بی‌سی فارسی در چندین نوبت به اسیدپاشی رسانه‌ای در باب حضور مردم در مراسم تشییع مرتضی پاشایی پرداخت و در برنامه نوبت شما، موضوع پخش نشدن مراسم‌های مرتبط با تدفین و ترحیم مرتضی پاشایی توسط صدا و سیما را فرادست قرار داد تا شاید بتواند مثل همیشه از آب گل‌آلود ماهی بگیرد. اما آنچه که روی داد مانع از آن شد که حتی آبی گل‌آلود شود. بی‌بی‌سی فارسی مدعی شده بود که رسانه‌های داخلی ایران، اخبار مرتبط با تجمع مردم در تدفین این هنرمند را سانسور کرده است درحالی که صدا و سیما در چندین نوبت، هم در اخبار و هم در برنامه‌های ویژه شبکه ۳ و ۵ به اصل و حاشیه تدفین و ترحیم این هنرمند کشورمان پرداخت.

بی‌بی‌سی در طول هفته گذشته به دنبال آن بود که با استفاده از حربه‌های همیشگی و لورفته خود از تجمع مردم و طرفداران پاشایی سواستفاده کرده و اثبات کند که مردم ایران سکولار هستند و موسیقی پاپ برایشان محلی است برای اعتراض علیه حکومت. یا بگوید مردم ایران غمگین هستند یا نیاز به جنبش اجتماعی دارند یا میزان تجمع هوادارانش در ۵ سال اخیر بی‌نظیر بوده و ... .

این درحالی است که طرفداران مرتضی پاشایی در کنار جنازه بی‌جان او گوش جان به روضه حضرت علی‌اکبر (ع) دادند و اشک ریختند و آهنگ‌های او را زمزمه کردند؛ و بی‌بی‌سی بسیار حقیرتر از آن است که بداند مرتضی‌پاشایی مولد «موسیقی پاپ مهربان» بود. او خواننده «خانواده» بود. مرتضی پاشایی کسی بود که محبت و آرامش در صدا و موسیقی‌اش موج می‌زد و به این واسطه کسی بود که در برابر موسیقی پاپ لیبرال و وحشی غربی تمام قد ایستاده بود. مرگ مرتضی پاشایی یک نکته مهم را اثبات کرد: موسیقیِ پاپِ مهربانِ خانوادگی بر موسیقیِ لیبرالِ ***یِ وحشیِ غرب پیروز شده است.
.......................
درس دیگری که باید از این شدت طرفداری مردم برای یک خواننده گرفت این بود که مردم ایران اکنون از خواننده‌های لس‌آنجلسی جدا شده‌اند و انصافا در اتومبیل و منزل کمتر کسی از علاقمندان به موسیقی هست که صدای خواننده لس‌آنجلسی هم‌چنان پابرجا باشد و جای خود را به خواننده‌های ارزشمند داخلی و جوان نداده باشد.

آخرین ویرایش:

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرتضی پاشایی هرکه بودخدایش بیامرزدهمانطورکه انتظارداریم ماراعاقبت به خیرکندوبیامرزد. امانکته ای که قابل تامل بودسکوت معنادارکسانی بودکه کنسرت های موسیقی راجنگ باخدامی پنداشتند.حضورمردم برای خواننده ای که عشق به امام حسین ع داشت والبته حضورچهره های مذهبی درمراسم خاکسپاری مرحوم پاشایی ثابت کردتریبون دراختیارداشتن همیشه جواب نمی دهد.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه اینا هست و اینا نیست.
مردم هراز گاهی رفتار هایی میکنند که خیلی ها شصتشون خبردار بشه که فکر نکنند مردم خوابند.

بالا