تست طلاق!!!!

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
پرسشنامه زير توانايي شما را براي مشخص نمودن نشانه هاي هشدار دهنده طلاق نشان مي دهد . در هر مورد كه فكر مي كنيد علت فروپاشي ازدواج است ، جواب « درست » را علامت بزنيد و هر مورد را كه فكر مي كنيد علت مهمي نيست ، با علامت زدن جواب «‌ غلط »‌ مشخص نماييد .

1 . تفاوت سني بيش از ده سال بين زن و شوهر .
درست غلط

2 . زمينه هاي متفاوت مذهبي .
درست غلط

3 . داشتن سابقه آشنايي زياد قبل از ازدواج .
درست غلط

4 . سطح تحصيلات بالا در زن و شوهر .
درست غلط

5 . وابستگي زياد زن يا شوهر به پدر و مادر خود .
درست غلط

6 . باكره بودن قبل از ازدواج .
درست غلط

7 . ازدواج در وضعيتي كه زن و شوهر هر دو كمتر از 21 سال دارند .
درست غلط

8 . نداشتن در آمد كافي براي اداره خانواده .
درست غلط

9 . تمايل شوهر به اينكه فرد اول خانواده باشد .
درست غلط

10 . اينكه يكي از طرفين علاقه اي به فرزند نداشته باشد .
درست غلط

به هر پاسختان كه با پاسخهاي زير مي خوناد ، يك امتياز بدهيد .

1 . غلط

2 . غلط

3 . غلط

4 . غلط

5 . غلط

6 . درست

7 . درست

8 . درست

9 . غلط

10 . درست

براي هر جواب « غلط » به خود يك امتياز بدهيد . اغلب اشخاص به سه يا چهار سوال به درستي جواب مي دهند . اگر بيش از 6 امتياز به دست آورديد ، بدانيد كه درباره بروز بحران اطلاعاتي بيش از حد متوسط مردم داريد .

توضيحات
1 . غلط . در سه بررسي مستقل ، ال . ترمن ، اي . برجس ، و ال . كاترل ، كه هر سه روان شناس هستند ، به اين نتيجه رسيدند كه حتي اگر تفاوت سني ميان زن و شوهر خيلي از حد متوسط باشد ، اين مانع خوشبختي نمي شود ، بنابراين آن قدرها روي طلاق تأثير نمي گذارد و احتمال آن را افزايش نمي دهد .

2 . غلط . برسيهاي اج ، لاك ، روان شناس ، نشان داد كه داشتن اديان متفاوت عامل مهمي براي طلاق محسوب نمي شود . ظاهرا اگر باورهاي ديني با هم تفاوتهاي اصولي داشته باشند ، اصولا ازدواج صورت نمي گيرد .

3 . غلط . در جريان يك بررسي كه بر روي 500 زوج انجام شد ، معلوم شد كساني كه قبل از ازدواج با هم آشنا و نامزد بوده اند نياز كمتري به تطبيق دادن ازدواج خود دارند .

4 . غلط . اشخاصي كه تحصيلات سطح بالا دارند ، اغلب ازدواج بهتري دارند و نسبت به ديگران كه سواد كمتري بر خوردارند كمتر كارشان به طلاق مي كشد .

5 . غلط . بر خلاف فرضيه هاي رايج ، مشخص شده است كه اگر افراد در دوران تجرد با پدر و مادرشان رابطه نزديك داشته باشند ، ميزان طلاق كاهش مي يابد .

6 . درست . پژوهشهاي گسترده ترمن در دانشگاه استنفورد و كينزي در اينديانا درباره مسايل جنسي نشان داد كه اگر قبلا تجربيات جنسي كافي وجود داشته باشد ، امكان داشتن ازدواج پردوام افزايش مي يابد .

7 . درست . بخش اعظم طلاق ها ، يعني بيش از 50 درصد آن ، ميان زنها و شوهرهاي زير 21 سال صورت مي گيرد. ميزان طلاق در اين گروه سني 6 برابر ميزان طلاق در زوجهاي بالاي 31 سال است .

8 . درست . يافته هاي مستمر نشان مي دهد كه اقتصاد خانوادگي ضعيف يكي از علل اصلي طلاق است .

9 . غلط . مدارك و شواهد فراواني در دست است كه نشان مي دهد اگر شوهر سلطه جو نباشد و يا در نهايت اندكي سلطه جوتر از زن باشد ، ميزان طلاق كاهش مي يابد .

10. درست . نشانه هاي قابل ملاحظه اي در دست است كه نشان مي دهد اختلاف نظر ميان زوجهي درباره داشتن فرزند منجر به منازعات زناشويي مي شود . عجيب است كه اغلب زوجها قبل از ازدواج در اين خصوص با هم به توافق نمي رسند .

آخرین ویرایش:

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 5 امتیاز آوردم یعنی باید بیشتر تلاش کنم
یا بیشتر تحقیق کنم
به نظرم در مواردی درسته :gol::gol:

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
8 تا از جوابهاي من درست بود
همينه ديگه
كسب تجربه و دانش آموختن در مورد مسائل مختلف ازدواج مهمترين مساله اي است كه در نزد مردم ما بهاي زيادي ندارد و دولت هم به يك كلاس يك ساعته قبل از عقد اكتفا مي كند!

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
8 تا از جوابهاي من درست بود
همينه ديگه
كسب تجربه و دانش آموختن در مورد مسائل مختلف ازدواج مهمترين مساله اي است كه در نزد مردم ما بهاي زيادي ندارد و دولت هم به يك كلاس يك ساعته قبل از عقد اكتفا مي كند!

تو اون یک ساعت هم فقط بگو بخند مهمه
و اطلاعات سطحی

باران 60

عضو جدید
سلام آقای 64 !!!
خیلی ممنون بابت معرفی
تو این تست من 4 جوابه درست داشتم حالا باید چیکار کنم

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز