تدریس زبان آذری در مدارس آذربایجان شرقی به صورت فوق‌برنامه مدنظر باشد

ahmadpashaei

عضو جدید
استاندار آذربایجان شرقی از پیشنهاد تدریس فرهنگ و زبان آذری در مدارس استان استقبال کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۲ سخن می‌گفت با تأکید بر این پیشنهاد گفت: این موضوع باید به صورت فوق‌برنامه یا در کنار سایر برنامه‌های آموزشی در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که بسیاری از فرزندان ما از فرهنگ آذری بی‌اطلاع هستند.
وی بر تدوین یک برنامه آموزش عملیاتی در این خصوص تاکید کرد و افزود: این برنامه باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح و مصوبه لازم اخذ شود.

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
استاندار آذربایجان شرقی از پیشنهاد تدریس فرهنگ و زبان آذری در مدارس استان استقبال کرد.
به گزارش خبرنگار ایلنا احمد علیرضابیگی اولین جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۲ سخن می‌گفت با تأکید بر این پیشنهاد گفت: این موضوع باید به صورت فوق‌برنامه یا در کنار سایر برنامه‌های آموزشی در آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد؛ چرا که بسیاری از فرزندان ما از فرهنگ آذری بی‌اطلاع هستند.
وی بر تدوین یک برنامه آموزش عملیاتی در این خصوص تاکید کرد و افزود: این برنامه باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح و مصوبه لازم اخذ شود.
تنها فرهنگ و زبان آذری نیست که باید مورد توجه قرار گیرد
شاید بهتر انست که که این طرح که دوستان مایل به اجرایی شدنش هستند شامل تمام فرهنگ ها باشه و نه تنها آذری.
و در قالب واحدی اختیاری.

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید بهتر انست که که این طرح که دوستان مایل به اجرایی شدنش هستند شامل تمام فرهنگ ها باشه و نه تنها آذری.
و در قالب واحدی اختیاری.

افرین...منم میخواستم الان همینو بزنم شوووما زودتر زدی..:D...;)

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

من که باور نمی کنم!

ahmadpashaei

عضو جدید
من که باور نمی کنم!
الیسا جان ما قبلا خیلی باهم درگیری داشتیم سر قضایای حس ناسیونالیستی و .... شما. البته هیچ ناراحتی و کینه ای در کار نیست قطعا ولی بعضی وقتا آدم عصبانی میشه. وقتی خبر رو خوندم خیلی خوشحال شدم واقعا. ولی این لینکش هست:
http://www.ghatreh.com/news/nn15520679/%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D8%AF%D9%86%D8%B8%D8%B1
این خیلی لازم هست و زبان مادری اصالت هرکس هست البته اگر منظور سیاسی و جدایی طلبانه و تفرقه افکنانه ای نداشته باشه. امیدوارم هرچه زودتر اجرایی بشه ولی به هر حال کار می خواد و باید کتاب و سرفصلی تهیه بشه و ایشالا تا سال دیگه اجرا بشه.نه؟:w11:

ahmadpashaei

عضو جدید
و در قالب واحدی اختیاری.
سلام و ممنون از مشارکتتون
راستش واقعا لازم هست برای کردها هم اجرا بشه.ایشالا اجرایی بشه همش

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز

الیسا جان ما قبلا خیلی باهم درگیری داشتیم سر قضایای حس ناسیونالیستی و .... شما. البته هیچ ناراحتی و کینه ای در کار نیست قطعا ولی بعضی وقتا آدم عصبانی میشه. وقتی خبر رو خوندم خیلی خوشحال شدم واقعا. ولی این لینکش هست:
http://www.ghatreh.com/news/nn15520679/تدریس-زبان-آذری-مدارس-آذربایجان-شرقی-صورت-فوق-برنامه-مدنظر
این خیلی لازم هست و زبان مادری اصالت هرکس هست البته اگر منظور سیاسی و جدایی طلبانه و تفرقه افکنانه ای نداشته باشه. امیدوارم هرچه زودتر اجرایی بشه ولی به هر حال کار می خواد و باید کتاب و سرفصلی تهیه بشه و ایشالا تا سال دیگه اجرا بشه.نه؟:w11:

ما که از خدامونه باهاتون موافقم.

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مگه بچه هاشون از پدر مادرا یاد نمی گیرن؟

...ANTY...

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی خوب میشه خوشحال شدم . . .
فرهنگ و زبان مردمان بومی داره فراموش میشه من خیلی از دوستام کلی پر پر میزنن تا بیان آذری یاد بگیرن ولی متاسفانه تو همین شهر های آذری زبان مد شده با بچه هاشون فارسی حرف بزنن که مثلا لهجه نداشته باشن!!!!
نمیدونم ماهایی که باهامون ترکی حرف زدن فارسی یاد نگرفتیم ؟؟؟
امیدوارم این اتفاق برای همه فرهنگ ها و زبان ها هم بیوفته . . .

ahmadpashaei

عضو جدید
البته من خودم فکر می کنم باید حتما زبان فارسی رو با تسلط حرف بزنن و بتونن کاملا نیازها و منظور و متونشون رو بیان کنند. خودم کاملا فارسم ولی ارثیه دیگه،کلا زبان های محلی رو دوست داریم;) تفکرات جدایی طلبانه به شدت آزارم میده ولی راستش دوستم ندارم که اقوام ایران فکر کنند غریبه هستند. آخه این مربوط به ترک و کرد و ترکمن نیست و حتی فارس ها هم اقوام مختلفی دارن مثلا بلوچ و لر و مازندرانی و گیلک و ... هر استانی کلا. ولی استثنائا ترک ها و کرد ها باید زبانشون آموزش داشته باشه ولی بقیه چون فارسن نیاز نیست. کلا به نظرم باید حکومت کاری کنه که عقده برای قومی ایجاد نشه ولی مراقبتم بکنه که سو استفاده نکنن بعضی ها.

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه این مربوط به ترک و کرد و ترکمن نیست و حتی فارس ها هم اقوام مختلفی دارن مثلا بلوچ و لر و مازندرانی و گیلک و ... هر استانی کلا.

مردم گیلان(گیل و دیلم و تالش) قبل از ورود آریایی ها ساکن منطقه جنوب دریای کاسپین بودند بعد ما جز اقوام فارسیم؟؟!
امیدوارم گفته تون از کم اطلاعاتی تون از فرهنگ و تمدن مردمان ایران باشه نه اصرار بر این موضوع!

ولی استثنائا ترک ها و کرد ها باید زبانشون آموزش داشته باشه ولی بقیه چون فارسن نیاز نیست.

:huh: کلا این گفته شما خلاف قانون اساسیه!!!!!

در هر صورت امیدوارم این خبر هم درست باشه و بالاخره این قانون اجرا شه و همه مردم ایران بتونند زبان و گویش مادریشون رو کنار زبان رسمی در مدارس آموزش ببینند.از جمله زبان مادری خودم .

ahmadpashaei

عضو جدید
مردم گیلان(گیل و دیلم و تالش) قبل از ورود آریایی ها ساکن منطقه جنوب دریای کاسپین بودند بعد ما جز اقوام فارسیم؟؟!
امیدوارم گفته تون از کم اطلاعاتی تون از فرهنگ و تمدن مردمان ایران باشه نه اصرار بر این موضوع!

باز شروع کردین؟!! کلا اقوام فارس ایران، فارسن با لهجه ها و گویش های مختلف. اقوام اولیه ایران تپورها بودن کلا. هنوز مونده تا به اطلاعات تاریخی من خدشه وارد بکنید! مهم الان هست نه اون موقع، و آریایی ها ایران رو گرفتن و از اق.ام قبلی حل شدن همونطور که ترک ها سرزمین ماد رو گرفتن و الان ما در کشورمون ترک داریم و اونها هم همه مادهای آریایی رو نکشتن!! بلکه فارس ها توشون حل شدن و الان وطن ما اینجوریه و باید حفظش کرد. دنبال این باشید که به ملیت و پاسپورت و پول ما احترام بذارن نه اینکه ......... . گیلک فارس نیست؟!!! عجیبه برام این حرفا خنده داره. اسم هر استانی باعث میشه بگیم اونا فارس و ایرانی نیستن؟!!!! ادبیات گیلان ادبیات فارسی نیست؟؟! یعنی شعرا و بزرگان گیلان در قبل و بعد از اسلام از فارسها و ایران جدا بودن؟! حافظ و سعدی در فارس، پروین در مرکزی، ایرج میرزا و فروغ در تهران، باباطاهر در همدان، فردوسی در مشهد، کلی شاعر معاصر گیلان همه فارسی می گفتن، اما زبان محلی هم داشتن. پس شما در حرفاتون کلمات فارسی با گویشسی متفاوت ندارید ها؟!!

[/QUOTE]:huh: کلا این گفته شما خلاف قانون اساسیه!!!!![/QUOTE]
فارس ها خودشون حفظ می کنند ولی ترک هخا و کردها کمی متفاوتن. خلاف:biggrin:

[/QUOTE]در هر صورت امیدوارم این خبر هم درست باشه و بالاخره این قانون اجرا شه و همه مردم ایران بتونند زبان و گویش مادریشون رو کنار زبان رسمی در مدارس آموزش ببینند.از جمله زبان مادری خودم .[/QUOTE]
منم امیدوارم

بالا