تدریس خصوصی و تدریس در آموزشگاه کامپیوتر

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام به تمام بچه های خوب کامپیوتر
میخام اطلاعاتی در مورد تدریس خصوصی و تدریس در آموزشگاه کامپیوتر بدست بیارم
دوستانی که در این مورد تجربیاتی دارن لطف کنن و بزارن
حتما"برای خیلی از دوستان مفید هست
باتشکر

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من رفتم به نظرم تدریس تو آموزشگاه بهتره..........

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من رفتم به نظرم تدریس تو آموزشگاه بهتره..........
اگه ممکنه چرا تدریس تو آموزشگاه بهتره ؟
میزان حق الزحمه ی هر ساعت در تدریس خصوصی یا تدریس در آموزشگاه چقدر هست؟؟
و .................
با تشکر

abnoos69

عضو جدید
چه موضوع جالبی . من هم با آموزشگاه موافق ترم . تدریس خصوصی تحت شرایط خاص میتونه خوب باشه اما معمولا این شرایط وجود نداره . سپاس

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چه موضوع جالبی . من هم با آموزشگاه موافق ترم . تدریس خصوصی تحت شرایط خاص میتونه خوب باشه اما معمولا این شرایط وجود نداره . سپاس
چرا با آموزشگاه موافق تری؟؟
شرایطی که گفتی چین؟؟؟

abnoos69

عضو جدید
چرا با آموزشگاه موافق تری؟؟
شرایطی که گفتی چین؟؟؟
تا جایی که من دیدم تدریس خصوصی در منزل شخص یادگیرنده انجام میشه که این موضوع مسائل خاص خودش رو داره :confused::razz:.با توجه به این ... به نظرم این شغل برای یه خانوم زیاد مناسب نیست :cool::surprised:.اگه تو آموزشگاه تدریس خصوصی باشه خوبه اما معمولا که این طور نیست.
به نظرم تدریس آموزشگاه جالب تره .:) کلاس های جمعی رو بیشتر دوست دارم :heart:. حداقل یه مشارکتی میشه . گفت وگویی انجام میشه . فضا زنده تره . دوست ندارم فقط من حرف بزنم و یکی فقط گوش کنه:surprised::eek: .;)
سپاس

آخرین ویرایش:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا جایی که من دیدم تدریس خصوصی در منزل شخص یادگیرنده انجام میشه که این موضوع مسائل خاص خودش رو داره :confused::razz:.با توجه به این ... به نظرم این شغل برای یه خانوم زیاد مناسب نیست :cool::surprised:.اگه تو آموزشگاه تدریس خصوصی باشه خوبه اما معمولا که این طور نیست.
به نظرم تدریس آموزشگاه جالب تره .:) کلاس های جمعی رو بیشتر دوست دارم :heart:. حداقل یه مشارکتی میشه . گفت وگویی انجام میشه . فضا زنده تره . دوست ندارم فقط من حرف بزنم و یکی فقط گوش کنه:surprised::eek: .;)
سپاس

سلام...
راست میگه دیگه علی..... چادرت رو بذار سرت ..زن مردم داره نگاه میکنه...
ولی ..از شوخی گذشته...
ندریس تویه آموزشگاه راحتتر هستش ..چون اگه بچه ها مشکلی داشته باشند از شما کمتر میپرسن و با همدیگه بیشتر مشورت می کنن ...اگه به نتیجه ای نرسن اون وقت میان سراغ شما...
ولی تدریس خصوصی به نظر بنده ..اولا باید خیلی عالی درس بدید تا بعدا هم سراغتون بیان و در ثانی باید یه جورایی طرف رو توجیهش کنید و درضمن اگه بچه نتونه انتظار خانواده رو برآورده کنه... اون خانواده از چشم شما میبینند .... و تویه تدریس خصوصی باید سر به زیر باشید تا کارتون راحتتر پیش بره (منظورم رو که متوجه میشید!!!)
ولی درکل هرکدوم خصوصیات خودشون رو دارند و هرکسی یه مدلیش رو میپسنده...از همه راحتتر تدریس تویه آموزشگاه هستش..ولی پول در آوردن از تدریس خصوصی راحت تر هستش...
به هر حال...
با تشکر...

MojtabaDinarvand

عضو جدید
والا من هیچ وقت اموزشگاه یا کلاس خصوصی نرفتم ولی الان به زبان های زیادی اشنایی دارم که میتونم مشکل خودم رو حل بکنم چه وین چه وب. ادم باید خودش تلاش بکنه.

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام علی آقا
ممنون از تاپیکی که زدین، این میتونه یه الگو باشه تا بچه ها مشاغلی که می تونن انتخاب کنن رو به بحث بگذارن.

من قبلا هم گفتم،
تدریس توی آموزشگاه بستگی داره چی درس بدین، مثلا icdl فکر کنم ساعتی 1-2 تو من باشه،
یا آموزشهای پیشرفته تا جایی که شنیدم حدود 5-6 تومن باید باشه، منظورم آموزش هایی مثل برنامه نویسی هستش

یا آموزش نرم افزارهای دیگه، مثل فتوشاپ که خبر ندارم ولی حدس می زنم 3-4 تومن باشه

یه چیز دیگه هم که هست، بعضی کلاسها دوره ای هستن، مثلا درجه یک رو برای مثال 200 تومن میدن، حالا شما دو ماهه تموم کنی یا 4 ماهه،

خب اگه کارتون خوب باشه، معمولا برای تدریس خصوصی هم پیشنهاد خواهید داشت بعد یه مدت، برای آقایون این مورد راحتتره تا خانم ها،
البته مجبور نیستین هر تدریس خصوصی رو هم بپذیرین، کافیه شرایط بر وفق مراد باشه.

Ros3

عضو جدید
با سلام به تمام بچه های خوب کامپیوتر
میخام اطلاعاتی در مورد تدریس خصوصی و تدریس در آموزشگاه کامپیوتر بدست بیارم
دوستانی که در این مورد تجربیاتی دارن لطف کنن و بزارن
حتما"برای خیلی از دوستان مفید هست
باتشکر

هر کدوم خوبی خودشو داره
اگه بخوام از دید یه شاگرد ببینم خوبی تدریس خصوصی این هستش که همه توجه استاد به تو هستش و همه نقطه ضعف هاتو شناسایی میکنه و رو اونا بیشتر کار میکنه، البته اگه استاد خوبی باشه و اینجوری سرعت آموزش بالا میره.
خوبی آموزشگاه اینه که وقتی تو یه آموزشگاه در حال یادگیری یه درسی مثل فوتوشاپ یا فلش هستی از ایده بقیه کمک میگیری در این جور موارد خیلی پیش میاد که شاگردا طرح ها و ایده های قشنگتری دارن... پس کلاسای از این قبیل بهتره تو آموزشگاه باشه...;) خودم این نمونه رو تجربه کردم.

حالا از دید یه استاد ( البته اینا شاید اشتباه باشه چون من تا بحال اساسی تدریس خصوصی نداشتم و نمیتونم کاملا درست از دید یه استاد نظر بدم )
به نظر من سختی کار تو آموزشگاه برای استاد بیشتره چون همزمان داره با چند تا شاگرد کار میکنه و کار کردن با چند نفر مسلما سخت تره ، البته اگه استاد احساس مسئولیت داشته باشه که با همه خوب کار کنه.
تدریس خصوصی هم در مواردی سخت میشه که شاگردت از بیخ مشکل داشته باشه و درکش پایین باشه اونوقت برای آموزش بهش از هفت خان رستم بگذری...:surprised:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام...
راست میگه دیگه علی..... چادرت رو بذار سرت ..زن مردم داره نگاه میکنه...
ولی ..از شوخی گذشته...
ندریس تویه آموزشگاه راحتتر هستش ..چون اگه بچه ها مشکلی داشته باشند از شما کمتر میپرسن و با همدیگه بیشتر مشورت می کنن ...اگه به نتیجه ای نرسن اون وقت میان سراغ شما...
ولی تدریس خصوصی به نظر بنده ..اولا باید خیلی عالی درس بدید تا بعدا هم سراغتون بیان و در ثانی باید یه جورایی طرف رو توجیهش کنید و درضمن اگه بچه نتونه انتظار خانواده رو برآورده کنه... اون خانواده از چشم شما میبینند .... و تویه تدریس خصوصی باید سر به زیر باشید تا کارتون راحتتر پیش بره (منظورم رو که متوجه میشید!!!)
ولی درکل هرکدوم خصوصیات خودشون رو دارند و هرکسی یه مدلیش رو میپسنده...از همه راحتتر تدریس تویه آموزشگاه هستش..ولی پول در آوردن از تدریس خصوصی راحت تر هستش...
به هر حال...
با تشکر...
چرا؟؟
شهری که هستین تدریس خصوصی جلسه ای چنده؟/ و آموزشگاه چی؟؟
هر کدوم خوبی خودشو داره
اگه بخوام از دید یه شاگرد ببینم خوبی تدریس خصوصی این هستش که همه توجه استاد به تو هستش و همه نقطه ضعف هاتو شناسایی میکنه و رو اونا بیشتر کار میکنه، البته اگه استاد خوبی باشه و اینجوری سرعت آموزش بالا میره.
خوبی آموزشگاه اینه که وقتی تو یه آموزشگاه در حال یادگیری یه درسی مثل فوتوشاپ یا فلش هستی از ایده بقیه کمک میگیری در این جور موارد خیلی پیش میاد که شاگردا طرح ها و ایده های قشنگتری دارن... پس کلاسای از این قبیل بهتره تو آموزشگاه باشه...;) خودم این نمونه رو تجربه کردم.

حالا از دید یه استاد ( البته اینا شاید اشتباه باشه چون من تا بحال اساسی تدریس خصوصی نداشتم و نمیتونم کاملا درست از دید یه استاد نظر بدم )
به نظر من سختی کار تو آموزشگاه برای استاد بیشتره چون همزمان داره با چند تا شاگرد کار میکنه و کار کردن با چند نفر مسلما سخت تره ، البته اگه استاد احساس مسئولیت داشته باشه که با همه خوب کار کنه.
تدریس خصوصی هم در مواردی سخت میشه که شاگردت از بیخ مشکل داشته باشه و درکش پایین باشه اونوقت برای آموزش بهش از هفت خان رستم بگذری...:surprised:
با تشکر

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا؟؟
شهری که هستین تدریس خصوصی جلسه ای چنده؟/ و آموزشگاه چی؟؟

سلام...
ببینید ... همه ی اینها بستگی به این داره که شما کجا برید برای تدریس و چه مدلی قرار داد بنویسید...
مثلا آموزشگاه از ماهی ۲۰۰ تومن تا ماهی ۸۰۰ تومن میشه گرفت....
حتی تدریس خصوصی هم از جلسه ای ۵۰۰۰ تومان تا جلسه ای ۵۰۰۰۰ تومان هستش...
البته جلسه ای ۴۰۰۰۰ تومان رو خودم دیدمش....ولی عمرا نمیتونید از خانواده های متوسط جلسه ای ۳۰۰۰۰ تومان هم بگیرید....
به هرحال...
با تشکر...

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام...
ببینید ... همه ی اینها بستگی به این داره که شما کجا برید برای تدریس و چه مدلی قرار داد بنویسید...
مثلا آموزشگاه از ماهی ۲۰۰ تومن تا ماهی ۸۰۰ تومن میشه گرفت....
حتی تدریس خصوصی هم از جلسه ای ۵۰۰۰ تومان تا جلسه ای ۵۰۰۰۰ تومان هستش...
البته جلسه ای ۴۰۰۰۰ تومان رو خودم دیدمش....ولی عمرا نمیتونید از خانواده های متوسط جلسه ای ۳۰۰۰۰ تومان هم بگیرید....
به هرحال...
با تشکر...
آموزشگاه رو که میگید ماهی 200 یا 800 برای چند ساعت یا جلسه هست؟؟
تدریس خصوصی هم این مبالغی که گفتی برای چه درس هایی هست؟؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تدريس خصوصي بهتره تدريس در آموزشگاه علافيه و اعصاب خورد كن

سلام...
تدریس خصوصی یکم سخت تر هستش و یه جورایی راحت تر .. راحت از این نظر که باید فقط به یک نفر درس بدید و اون رو تویجه کنید ... سخت هم از این نظر که باید یکم روانشناسی بلد باشید... و با راه ها و شیوه های مختلف به هر کس درس بدید...
به هر حال...
باید شما ببینید که اصلا چه مدلی راحت هستید...
با تشکر...

اارکیده

عضو جدید
فکر کنم تدریس کلا اعتماد به نفس بالا می خوادو صد البته بیان بالا
اما اگه بخوای تدریس کنی خودت به اطلاعاتت افزوده تر می شه از این نظرم واقعا عالیه
بعدش اینکه فکر کنم در اول راه بهتر تدریس رو از تعداد افراد کمتر شروع کنی تا همون اعتماد به نفس رو پیدا کنی
بعدش دیگه بقیه راه اسونه
هم فال هم تماشا
هم لذت می بری هم اینکه پولشو می زاری تو جیبت برو حالشو ببر

mona 23

عضو جدید
سلام
من یه مدت آموزشگاه تدریس میکردم
خوب بود
اما احساس نکردم به اطلاعاتم اضافه شده فقط شاید تثبیت شده
چون معمولا بچه ها خیلی سطح پایینن البته شاید شهر به شهر فرق داشته باشه
چون شهری که من توش هستم کوچیکه و این چیزا عادیه!
حقوق هم توافقیه!
بستگی به مدیر آموزشگاه داره از 1000 تا 3000 برای آی سی دی ال پرداخت میشه در مورد سایر دروس هم بازم بستگی داره
من فکر میکنم اگه آدم خودش آموزشگاه بزنه درآمدش خوبه
در مورد تدریس خصوصی هم نمیدونم
به من پیشنهاد شد اما قبول نکردم به هر حال واسه دخترا زیاد خب نیس
اما فکر کنم تدریس خصوصی از نظر درآمد بهتره

s1m5j8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من یه مدت آموزشگاه تدریس میکردم
خوب بود
اما احساس نکردم به اطلاعاتم اضافه شده فقط شاید تثبیت شده
چون معمولا بچه ها خیلی سطح پایینن البته شاید شهر به شهر فرق داشته باشه
چون شهری که من توش هستم کوچیکه و این چیزا عادیه!
حقوق هم توافقیه!
بستگی به مدیر آموزشگاه داره از 1000 تا 3000 برای آی سی دی ال پرداخت میشه در مورد سایر دروس هم بازم بستگی داره
من فکر میکنم اگه آدم خودش آموزشگاه بزنه درآمدش خوبه
در مورد تدریس خصوصی هم نمیدونم
به من پیشنهاد شد اما قبول نکردم به هر حال واسه دخترا زیاد خب نیس
اما فکر کنم تدریس خصوصی از نظر درآمد بهتره
البته 100% به سطح پایین آموزشگاه هم ربط داره
و همچنین به اساتید که اونجا تدریس میکنن در هر صورت چون کار آموزشگاهی به صورت جمع دوستانه بچه های یه رشته هست به نظر مفید تر از تدریس خصوصی هست البته در تدریس خصوصی هم میتونی پیشرفت بیشتری نسبت به آموزشگاه داشته باشی (اگه ای کیوت بالا باشه)
چون تو آموزشگاه ممکنه کسی یادگیریش پایین باشه و کلاس به خاطر همون یه نفر عقب بمونه........

mona 23

عضو جدید
البته 100% به سطح پایین آموزشگاه هم ربط داره
و همچنین به اساتید که اونجا تدریس میکنن در هر صورت چون کار آموزشگاهی به صورت جمع دوستانه بچه های یه رشته هست به نظر مفید تر از تدریس خصوصی هست البته در تدریس خصوصی هم میتونی پیشرفت بیشتری نسبت به آموزشگاه داشته باشی (اگه ای کیوت بالا باشه)
چون تو آموزشگاه ممکنه کسی یادگیریش پایین باشه و کلاس به خاطر همون یه نفر عقب بمونه........
اره به سطح آموزشگاه بستگی داره
جالب ابنجاست آموزشگاهی که من کار می کردم بهترین بود!!!!
و دقیقا این مشکلی که گفتین وجود داشت
مثلا گاهی پیش میومد که سطح یکی پایین تر بود و این ناهماهنگی خیلی بد بود!
خب تدریس خصوصی واسه آقایون خوبه از نظر در آمد و ..
و اینکه محدودیتی وجود نداره هم میشه تدریس خصوصی کرد و هم در آموزشگاه تدریس کرد
در واقع وقتی توی آموزشگاه تدریس میشه بعضی ها که از شیوه تدریس خوششون بیاد خودشون درخواست کلاس خصوصی میکنن!

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسان و اساتید محترمی که نظر دادن و خدمت استارتر محترم
به نظر من هر کاری یه مقدمه و کسب تجربه ای داره، اگر شما هم اول کارین من توصیه میکنم هر دو مورد رو برای بالا بردن تجربه برین، حتی اگر قراره مجانی هم اینکار را انجام بدی...
اما وقتی کم کم تجربه تون بالا رفت دیگه این افراد هستن که برای تدریس دنبال شما میگردن ( چه خصوصی و چه آموزشگاه )و اینجاست که شما قیمت تعیین میکنین.
امیدوارم هر کاری انجام میدین موفق باشین.:gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسان و اساتید محترمی که نظر دادن و خدمت استارتر محترم
به نظر من هر کاری یه مقدمه و کسب تجربه ای داره، اگر شما هم اول کارین من توصیه میکنم هر دو مورد رو برای بالا بردن تجربه برین، حتی اگر قراره مجانی هم اینکار را انجام بدی...
اما وقتی کم کم تجربه تون بالا رفت دیگه این افراد هستن که برای تدریس دنبال شما میگردن ( چه خصوصی و چه آموزشگاه )و اینجاست که شما قیمت تعیین میکنین.
امیدوارم هر کاری انجام میدین موفق باشین.:gol:
باتشکر

Sarp

مدیر بازنشسته
تدریس خصوصی تخصصی بهترتره
مثلا برنامه هایی مثل فتوشاپ و اتوکد و تری دی و فلش و . . . .
یا کارهای پردرآمدتر مثل کارهای امنیتی

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی چی؟؟؟؟؟

سلام...
کر کنم یعنی اینکه ...اگه طرف چیزی بارش نباشه..خوب باید از صفر شروع کنی... و این بازدهی درسی خودت رو هم کم می کنه...
اگه طرف بارش باشه خوب مجبور میشی که برای اینکه بهش درس بدی ..خودت هم یه مطالعه ای داشته باشی... یعنی اینکه بار علمی خودت هم بالا میره...
امیدوارم منظور دوستمون رو درست رسونده باشم...
باتشکر....

بالا