[تخلف مهندس ناظر نظام مهندسی ] ► گفتگو

سلام
مي‌خواستم بپرسم : آيا ناظر ساختمان مجبور به امضا كردن ا"ستحكام بناي" كنسولي است كه مالك خارج از نقشه اجرا كرده يا نه ؟! آيا امكانش هست كه مهندسي غير از ناظر "استحكام بنا" رو امضاء كنه يا راه‌حل ديگه‌اي هست كه به مالك پپشنهاد بشه تا دست از سر كچل مهندس ناظر برداره ؟!! راستي حق‌الزحمه "استحكام بنا" چقدره ؟
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
مي‌خواستم بپرسم : آيا ناظر ساختمان مجبور به امضا كردن ا"ستحكام بناي" كنسولي است كه مالك خارج از نقشه اجرا كرده يا نه ؟! آيا امكانش هست كه مهندسي غير از ناظر "استحكام بنا" رو امضاء كنه يا راه‌حل ديگه‌اي هست كه به مالك پپشنهاد بشه تا دست از سر كچل مهندس ناظر برداره ؟!! راستي حق‌الزحمه "استحكام بنا" چقدره ؟
ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد

سلام دوست من ................

بنده موردی برام پیش اومد که ساختمان که کاربری صنعتی داشت ................بدون پروانه خارج از محدوده شهر ساخت شده بود ..................حالا طرف برای اینکه بتونه از تسهیلات وام استفاده کنه ....................... فرستاده بودنش که یک مهندس استحکام بنای ساختمونش رو تایید .............................کنه..............باتوجه به اینکه با اینجانب آشنا بود..................به ما مراجعه کرد ..................اما بنده هم چون محل رو دیده بودم ........... از امضاء کردن صرف نظر کردم ...........و از اونجا رابطه مون هم به هم خورد................................. آخه من که از ندیده بودم این ساختمون رو از پایه چطور ساختن دلیلی نداشت امضاء کنم اون به خاطر یک سری روابط...................حالا شما که ناظر ساختمان بودی و از ابتدا از کم کیف کار با خبر بودی ......................... تصمیم بهتری بایستی اتخاد نمایید..................

masoud69

عضو جدید
[تخلف مهندس ناظر]► گفتگو

[تخلف مهندس ناظر]► گفتگو

سلام

موضوع از این قراره که ما یه ساختمون دو طبقه ساختیم در طول کار مهندس ناظر اصلا به پروژه اصلا سرکشی نکرده الان که تموم شده ساختمون یه ذره نشست کرده و تازه الان فهمیدیم که کل اون منطقه خاک دست ریز بوده حالا من می خوایم ببینیم من چکار می تونم بکنمT، میتونم از مهندس ناظر شاکی شم؟کجا باید شاکی بشم؟ یا اصلا اگه بشم فایده ای داره میتونم خسارتی از شرکت بگیرم؟ خلاصه هر جور اطلاعاتی که فکر می کنین میتونه مفید باشه

ممنون بازم ببخشید نمی دونستم کجا باید سوال رو مطرح کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

masoud69

عضو جدید
یعنی این همه مهندس عمران اینجا هیچ کس چیزی نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام شرمنده من زیاد با تالار عمران اشنایی ندارم نمی دونم سوال رو کجا بپرسم به همین خاطر اینجا تاپیک رو زدم

موضوع از این قراره که ما یه ساختمون دو طبقه ساختیم در طول کار مهندس ناظر اصلا به پروژه اصلا سرکشی نکرده الان که تموم شده ساختمون یه ذره نشست کرده و تازه الان فهمیدیم که کل اون منطقه خاک دست ریز بوده حالا من می خوایم ببینیم من چکار می تونم بکنم میتون از مهندس ناظر شاکی شم؟کجا باید شاکی بشم؟ یا اصلا اگه بشم فایده ای داره میتونم خسارتی از شرکت بگیرم؟ خلاصه هر جور اصلاعاتی که فکر می کنین میتونه مفید باشه

ممنون بازم ببخشید نمد دونستم کجا باید سوال رو مطرح کنم

یعنی این همه مهندس عمران اینجا هیچ کس چیزی نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود بر شما دوست عزیز .......

بایستی عرض کنم ........که اگه شما شروع به کار تون رو به مهندسین ناظر ساختمان اعلام فرمودیده اید.............. از تاریخ ابلاغ شروع به کار شما به ایشان ............... ناظر در حوادث پیش آمده......... دخیل هستش ..........و با پیگیری شما ......به نتیجه میرسه .......... ابتدا به نظام مهندسی مراجعه نمایید.............و پاسخ رو جویا بشید.......

اما بنده پیش بینی می کنم ..........شما از مهندس ناظر شاکی میشید..... و ........... ..........کار به کارشناسی سه تا پنج نفره هم ممکنه پیش بره ..................فقط برای شما ...........هزینه کارشناسان دادگستری رو داره ..........که باید تقبل کنید.....

اما باز هم بیشتر مشورت بگیرید اگه با یکی از کارشناسان رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان شهرتون وارد مشورت بشید............. بهتر نتیجه میگیرید.........

یک درخواست از شما : لطفا نتیجه اقداماتتون رو جهت استفاده سایر دوستان ......و کسب تجربه ......... دراین تاپیک قرار بدید...........خوشحال می شم ..................بدرود.

masoud69

عضو جدید
درود بر شما دوست عزیز .......

بایستی عرض کنم ........که اگه شما شروع به کار تون رو به مهندسین ناظر ساختمان اعلام فرمودیده اید.............. از تاریخ ابلاغ شروع به کار شما به ایشان ............... ناظر در حوادث پیش آمده......... دخیل هستش ..........و با پیگیری شما ......به نتیجه میرسه .......... ابتدا به نظام مهندسی مراجعه نمایید.............و پاسخ رو جویا بشید.......

اما بنده پیش بینی می کنم ..........شما از مهندس ناظر شاکی میشید..... و ........... ..........کار به کارشناسی سه تا پنج نفره هم ممکنه پیش بره ..................فقط برای شما ...........هزینه کارشناسان دادگستری رو داره ..........که باید تقبل کنید.....

اما باز هم بیشتر مشورت بگیرید اگه با یکی از کارشناسان رسمی دادگستری در رشته راه و ساختمان شهرتون وارد مشورت بشید............. بهتر نتیجه میگیرید.........

یک درخواست از شما : لطفا نتیجه اقداماتتون رو جهت استفاده سایر دوستان ......و کسب تجربه ......... دراین تاپیک قرار بدید...........خوشحال می شم ..................بدرود.

ممنون