[ تحلیل پوش آور ] راهنمایی

rahimism

عضو جدید
سلام دوستان

برای تحلیل پوش اور یک سازه چه نرم افزاری بهتر هست؟ ansys یا abaqus؟
میخوام بدونم کدوم برای این کار مناسب تر هست تا برم سراغ همون و همون رو یاد بگیرم.

و اینکه کلا برای مهندسین عمران/سازه کدام مفیدتر هست؟

با تشکر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

..:: civil ::..

عضو جدید
سلام دوستان

برای تحلیل پوش اور یک سازه چه نرم افزاری بهتر هست؟ ansys یا abaqus؟
میخوام بدونم کدوم برای این کار مناسب تر هست تا برم سراغ همون و همون رو یاد بگیرم.

و اینکه کلا برای مهندسین عمران/سازه کدام مفیدتر هست؟

با تشکر

سلام بزرگوار
حالا چرا sap14 نه؟؟؟!! والا sap 14 واسه pushover که من فکر میکنم عالیه! 14 فقط

ضمنا اون ansys و آباکوس هم بستگی به کار پژوهشی شما داره شاید هیچ کدومش به کارتون نیاد! شایدم نیاز داشته باشید خوب یاد بگیرید یکی یا هر دو یا شاید یه نرم افزاری مثل opensees !

ضمنا اینجا رو هم نگاهی بندازین اگه ارشد و دکتری هستین! ممنون
[h=3]لطفا فقط بچه های ارشد و دکتری عمران بیان خودشونو معرفی کنند!![/h] بدرود

رضا59

عضو جدید
طيف نياز در تحليل پوش اور

طيف نياز در تحليل پوش اور

با سلام خدمت مهندسين عزيز
در تحليل پوش اور با ايتبز وقتي ميخواهيم طيف پاسخ را با طيف نياز نمايش بديم تنها يك گزينه داريم كه همون demand Spectrum است ولي من ميخام طيف استاندارد آيين نامه ايران را اينجا نمايش بدم تا با طيف ظرفيت رسم شده برخود داده بشه كسي ميتونه بگه چطور ميتونم اينكار رو انجام بدم؟
اين كار با تغيير در Ca , Cv امكان پذير هست ميخواستم بدونم آيا ميشه يه جوري براي هر طيف نياز دلخواه نمودارش را به نرم افزار معرفي كرد راهكارش چيه؟
البته در قسمت Define>Response Spectrum function ميشه تابع طيف استاندارد و معرفي كرد و در قسمت Define>Response Spectrum cases طيف نياز را تعريف كرد ولي ظاهرا فقط در تحليل طيفي كاربرد داره

rashana

عضو جدید
تحلیل پوش اور

تحلیل پوش اور

لطفا تعریف مفاصل پلاستیک برای تیر و ستون ها را در بر اساس FEMA356 در sap2000 توضیح دهید. ضمنا آیا نمونه یک تحلیل انجام شده قاب خمشی فولادی یک دهانه دارید برای اینکه از روی آن بتوانیم نتایج را verify کنیم. چون من یک تحلیل روی یک قاب خمشی فولادی یک طبقه و یک دهانه انجام دادم البته برای مفاصل پلاستیک از Auto برنامه استفاده کردم اما جواب با نتیجه مقاله ای که دارم یکسان نیست . به نظر شما ایراد کار کجاست؟ لطفا راهنمایی کنید.