تحليل و كد نويسي برنامه مديريت كتابخانه(شروع یک پروژه)

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام دوستان.
ببخشييد كه مدتيه برنامه خوابيده.الان هم كه موقع امتحاناته.
به اميدخدا بعد از امتحانات برنامه رو شروع ميكنيم.

ELAKA

عضو جدید
سلام می خوام برنامه نویسیمو تقویت کنم بهم کمک کنید........

azade_m17

عضو جدید
سلام دوستان. من يه پروزه مهندسي نرم افزار ميخوام(تجزيه تحليل يه سيستم با رشنال رز )فرقي نميكنه چي باشه اگر داريد برام بي زحمت اپلود كنيد يا اينكه اگه سايت خاصي داريد برام بذاريد وقتم خيلي كمه تا فردا صبح بايد يه چيزي پيدا كنم بعد از ظهر ارائه بدم . :gol::gol::gol::gol:مرسييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييي

eshghekodaki1986

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من تو این رشته کمربند سفید دارم میخوام شروع کنم با هم من هم هستم :gol:

adrina

عضو جدید
سلام.
چرا دیگه پروژه رو ادامه نمیدین ؟
من یکم c#بلدم.ولی اگر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.

kerberos2023

عضو جدید
سلام
نمی دونم چرا همه میان میگن ما هم هستیم ولی کس کاری نمی کنه؟!؟!؟!
شاید فکر می کنن که یکی دیگه باید شروع کنه نه خودشون

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام دوستان.حال شما؟خوب هستيد؟
قرارمون اين بود كه تابستون كار انجام بديم اما..........
خوب اگه يه نفر از اخرين مطلب شروع نمي كرد و فقط اعلام آمادگي نمي كرد شايد كار جلو ميرفت.
حداقل يكي يه باز خواني از مطالب مي كرد و اولين قدمي رو كه بنده شروع كردم جلو ميبرد..........
قرارمون اين بود كه يه كار تيمي بكنيم . حقيقتش هم اينه كه واقعا بنده به تنهايي فرصت اينو ندارم
بشينم تحليل تايپ كنم و خودم بنويسم و خودم توضيح بدم و .......انتظارم اين بود كه كه كار گروهي رو
بچه ها شروع كنن با راهبري اونايي كه شايد تجربه ي بيشتري داشتن.
يه نفر يه حركت مثبتي انجام بده و بنده كار رو جلو مي بردم.
باز هم منتظرم.
موفق و سربلند باشيد.

_narjes

عضو جدید
حق با شماست(اعلام آمادگی)

حق با شماست(اعلام آمادگی)

خوب اگه يه نفر از اخرين مطلب شروع نمي كرد و فقط اعلام آمادگي نمي كرد شايد كار جلو ميرفت.
حداقل يكي يه باز خواني از مطالب مي كرد و اولين قدمي رو كه بنده شروع كردم جلو ميبرد..........
قرارمون اين بود كه يه كار تيمي بكنيم . حقيقتش هم اينه كه واقعا بنده به تنهايي فرصت اينو ندارم
بشينم تحليل تايپ كنم و خودم بنويسم و خودم توضيح بدم و .......انتظارم اين بود كه كه كار گروهي رو
باز هم منتظرم.
موفق و سربلند باشيد.

با اجازه مدیران تالار : :)
قابل توجه بچه های تالار کامپیوتر : این تالار خیلی کم کار شده :(
کمک کنین که بازم یه رونقی بگیره ;)

با اجازه صاحب تاپیک ::)
این تاپیک چند وقته که خوابیده ، بیاین دوباره راش بنداریم یه پروژه خوبه هم واسه تحلیل ، هم طراحی و هم کد نویسی
من اعلام آمادگی می کنم و در اسرع وقت تحلیل کاملی ازش رو می ذارم اگر کسی مایله که کمکم کنه ، لطفا خبر بده :redface:

_narjes

عضو جدید
قابل توجه مهندسین کامپیوتر

قابل توجه مهندسین کامپیوتر

باز هم منتظرم.
موفق و سربلند باشيد.
حق با شماست :(:redface::gol:

با اجازه مدیران تالار : :)
قابل توجه بچه های تالار کامپیوتر : این تالار خیلی کم کار شده :(
کمک کنین که بازم یه رونقی بگیره ;)

با اجازه صاحب تاپیک ::)
این تاپیک چند وقته که خوابیده ، بیاین دوباره راش بنداریم یه پروژه خوبه هم واسه تحلیل ، هم طراحی و هم کد نویسی
من اعلام آمادگی می کنم و در اسرع وقت تحلیل کاملی ازش رو می ذارم اگر کسی مایله که کمکم کنه ، لطفا خبر بده :redface:

_narjes

عضو جدید
ادامه تحلیل کتابخانه

ادامه تحلیل کتابخانه

تحلیل و کدنویسی سیستم کتابخانه
برنامه درخواستی مشتری :
برنامه ای برای مدیریت کتابخانه که قابلیت مدیریت آرشیو کتاب ها را داشته باشد و اعضا را ثبت نام کرده و مدیریت کند که چه کتابی را چه شخصی به امانت برده و برگشت امانات و از رده خارج شدن کتاب ها را مدیریت کند .
ابتدا بعضی از سوالات که دوستان بیان کرده اند و نکات ،پیشنهادها و راه حل ها درباره آنها :
1- بعضی از افراد ممکن است خیلی بی نظم باشند و امانات را خیلی دیر تحویل دهند .
کتابدار موقع ذریافت امانت می تواند بی نظمی را ثبت کند
راه حل : ثبت بی نظمی اعضا می تواند به عهده سیستم باشد و سیستم به طور خودکار این بی نظمی را ثبت و گزارش دهد . ثبت این بینظمی و گزارش با توجه به تاریخ امانت و برگشت و زمانی که برای مدت امانت توسط مدیر اعمال شده ، صورت گیرد .
2- مدیر می تواند افرادی که چندتایی بی نظمی دارند محروم کند . موقتاً .. و یا کلا حذف و اخراج کند .
پیشنهاد : مدیر می تواند به جای محرومیت موقت یا حذف و اخراج افراد بی نظم از جریمه نقدی نیز استفاده کند .(الیته این می تواند یک قابلیت در سیستم باشد )
نکته 1– در این صورت مدیر باید تعریفی از جریمه نیز داشته باشد و نیز چگونگی اعمال جریمه
3- وقتی کتابی خراب می شود یا از برگشتش به کتابخانه ناامید می شویم آن را به لیست بایگانی اضافه کنیم .
پیشنهاد : لیست بایگانی بعد از مدت معینی به صورت اتوماتیک خالی شود .
نکته – در این صورت این مدت معین نیز باید توسط مدیر تعییین شود .
4- اگر زمان امانت تمام شد و عضو کتاب را برگشت نداده بود پیامی ظاهر شود که این کتابها پس داده نشده اند .(نمایش لیست کتابهای برگشت داده نشده )
پیشنهاد : لازم به نمایش لیست کتابهای برگشت داده نشده نیست کاربر هر وقت نیاز داشته باشد می تواند لیست کتابهای برگشت نشده را ببیند .
5- کاربران باید بتوانند پیشنهاد خرید کتابهایی را که در کتابخانه موجود نیست را به سبد خرید کتاب اضافه کنند تا پس از بررسی کتابداران اقدام شود .
نکته – پیشنهاد خرید کتاب در برنامه توسط کتابدار صورت می گیرد و بررسی اقدام به خرید آن توسط مدیر انجام می شود .
6- ثبت تسویه حساب عضو
نکته – اگر قرار بر تسویه حساب نقدی باشد و کلا صحبت وجه و این جور چیزا ، یک قسمت حسابداری هم داریم .
7- حذف اعضا
نکته – اگر قرار بر حذف عضو باشد تمام فعالیتهای قبلی مربوط به اعضا نیز حذف می شود .
راه حل : حذف نه! غیر فعال کردن عضو . در این صورت اطلاعاتی که مربوط به فعالیتهای قبلی عضو هستند دچار مشکل نمی شوند .
می توان به سیستم این قابلیت را داد که بعد از مدت خاصی عضو حذف شود .
8- درخواست تمدید کتاب
نکته – در صورتی این کار قابل انجام است که کتاب رزرو نشده باشد .
نکته – کتابخانه دارای کتابهای مرجع نیز می باشد و این کتابها امانت چند روزه داده نمی شوند ، پس سیستم باید این قابلیت را داشته باشد که محدودیت امانت داشته باشد .
نکته – کتابخانه دارای یک سری هزینه های جانبی نیز می باشد مانند هزینه برق ، سوخت وسایل گرمایشی ، خرید وسایل . سیستم مورد بحث باید دارای این قابلیت نیز باشد که بتوان هزینه ها را ثبت و نگهداری کرد .و در صورت لزوم به آنها دسترسی داشت .
نکته – یک کتاب باید دارای حالات مختلفی از قبیل غیر فغال بودن(بایگانی/از رده خارج ) ، قابل استفاده و یا اینکه وجود ندارد باشد همچنین عضو .
نکته – برای استفاده راحت سیستم و همچنین دارا بودن قابلیتهای مختلف سیستم ، کاربر باید بتواند یک کتاب را در گروه مناسبی تعریف کند . پس کاربر باید بتواند گروههای مختلف را تعریف کند .
دوستان لطف کنند پیشنهاد ها و راه حلها رو مرور کنند و خبر بدهند ;)

_narjes

عضو جدید
آقا منم پايم،شروع كردين خبرم كنيد;)
تحليل كه خيلي وقته شروع شده اما چند وقت كار خوابيده بود:smile:
اگه كسي در مورد مطالب بالا نظري داره مطرح كنه وگر نه من تحليل كامل رو بذارم البته با همكاري شما دوستان ;)

_narjes

عضو جدید
ادامه تحلیل

ادامه تحلیل

خوب بقیه تحلیل رو هم ضمیمه کردم :smile:
لطفا دوستان نظرشون رو بدن که بقیه مراحل رو با هم پیش بریم ;):)

پیوست ها

• k.doc
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

youseph

عضو جدید
ادامه تحلیل خوبه (لطفا تایپ كنید):
تحليل كامل رو بذار:)

آخرین ویرایش:

_narjes

عضو جدید
ادامه تحلیل خوبه (لطفا تایپ كنید):
تحليل كامل رو بذار:)
دوست عزیز ، ممنون از توجهتون
من با توجه به گفته های دوستان و تکمیل تحلیل تا اینجا usecase ها رو تعیین کردم و در فایل ضمیمه گذاشتم . در مرحله بعد با توجه به گفته قبلی turboogle میریم سراغ کلاس دیاگرام ;)

mar336

عضو جدید
:gol:به نام خدا
سلام منم دلممی خواد کار کنم اما تا حالا با c# کار کردم میتونم همراهیتون کنم ؟

*****************فکر هر کس به قدر همت اوست*****************

_narjes

عضو جدید
سلام دوست عزیز:gol:
خواهش می کنم ، خوشحال میشم ;)
فعلا در مرحله تحلیل هستیم
لطفا فایلی که ضمیمه کردم در تاپیک قبل دانلود و نظرتون رو در مورد تحلیل بدید ;):smile:

ehsan kazemi

عضو جدید
تحقيق,پروژه:ups.microو++c

تحقيق,پروژه:ups.microو++c

فايل PDf آموزش زبان c به صورت كامل بزاي دانلود به سايت زير مراجعه كنيد.

_narjes

عضو جدید
سلام منم دوست دارم همراهی کنم .مبتدی هستم
منتظرم
سلام
تا به حال همه اعلام آمادگی کردن ولی هیشکی هنوز در مورد تحلیل اولیه و موارد ذکر شده نظرنداده
شما هم واسه شروع فایلی رو که در صفحه قبل گذاشتم دانلود کنید

william_taylor

عضو جدید
سلام
من هم تازه شروع کردم من این پست رو هم تازه دیدم خیلی جالبه حتما ادامه بدین اگر ممکنه بتونید برنامه زمان بندی برای کار تعریف کنید و بخش بندی کار رو بگید و مثلا چیو چه تاریخی میزارید.یا برای هر بخش محدوده زمانی مشخص بشه خیلی عالی میشه چون میتونیم با هم بیایم و مطالب رو داغ داغ بخونیم و اگر هم سوالی باشه لازم نیست زیاد براش صبر کنیم و هر روز سر بزنیم و نکته مفید ترش اینه که کسایی که تازه میان میفهمن کجای کار هستیم و باید راجب چی نظر بدن . اگر هم میدونید براتون مشکل میشه که دیگه هر جور راحتین .
البته این نظر من هست!
فکرکنم بتونم تو کد نویسی کمک کنم ولی خیلی کم آخه تازه کارم ولی دوست دارم کمک کنم کمک که نمیشه گفت آخه همه دوستان حرفه ای هستن ولی خوب شاید اینجوری بگم بهتر باشه میخوام تو کار شرکت داشته باشم .

در هر صورت بسیار بسیار بسیار تشکر حتی یه مقدار هم بیشتر

آخرین ویرایش:

_narjes

عضو جدید
سلام
من هم تازه شروع کردم من این پست رو هم تازه دیدم خیلی جالبه حتما ادامه بدین اگر ممکنه بتونید برنامه زمان بندی برای کار تعریف کنید و بخش بندی کار رو بگید و مثلا چیو چه تاریخی میزارید.یا برای هر بخش محدوده زمانی مشخص بشه خیلی عالی میشه چون میتونیم با هم بیایم و مطالب رو داغ داغ بخونیم و اگر هم سوالی باشه لازم نیست زیاد براش صبر کنیم و هر روز سر بزنیم و نکته مفید ترش اینه که کسایی که تازه میان میفهمن کجای کار هستیم و باید راجب چی نظر بدن . اگر هم میدونید براتون مشکل میشه که دیگه هر جور راحتین .
البته این نظر من هست!
فکرکنم بتونم تو کد نویسی کمک کنم ولی خیلی کم آخه تازه کارم ولی دوست دارم کمک کنم کمک که نمیشه گفت آخه همه دوستان حرفه ای هستن ولی خوب شاید اینجوری بگم بهتر باشه میخوام تو کار شرکت داشته باشم .

در هر صورت بسیار بسیار بسیار تشکر حتی یه مقدار هم بیشتر
سلام
الان امکان این نیست که برنامه زمانبندی بذارم .
در حال حاضر هم در مرحله تحلیل هستیم و سعی میکنم تا چند روز آینده چند تا دیاگرام از تحلیل بذارم
ممنون از لطفتون ;)

turboogle

متخصص برنامه نویسی #C
سلام دوستان.خوشحالم كه داره از كار استقبال ميشه.
لطف كنيد يه تاپيك جداگانه واسه ادامه ي كار بزنيد و پرسمان رو بزاريد همين جا و لينك هاي مهم رو تو تاپيك خاص خودش بزاريد.اينجا خيلي شلوغ شده.اگه كسي بخواد تازه وارد بحث بشه با اين حجم مطلب غير كاربردي و خارج بحث ...
موفق باشيد.

conjure

عضو جدید
درود.

درود.

پایه ام.
من یه کم بلدم.
خیلی کم.
بیشتر میخوام یاد بگیرم.
پایان.:eek:

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همگي

من تازه وارد اين بحث شدم .كار خيلي قشنگي شروع كردين تقريبا اكثر تايپيكارو خوندم و يه كمي اومدم تو باغ تعجب ميكنم چرا كارو ادامه نميدين ؟منم اين ترم نرم افزار داشتم و كمي uml بلدم .مي تونم در رسم نمودارا كمك كنم .البته فكر ميكنم نظر شروع كننده ي تايپيك خوبه كه : بقيه ي بحث رو بذاريد تو يه تايپيك ديگه .
اميدوارم كارو رها نكنيد .;)

بالا