تحقیقات در زمینه سیستم های ERP

blackice

عضو جدید
خوب میخوام از دوستانی که دارای شرایط زیر هستن برای انجام یک کار تحقیقاتی دعوت کنم:
1- زبان انگلیسی خوب و ترجیحا زبان تخصصی رشته صنایع رو پاس کرده باشن
2- علاقه مند به سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی
3- باهوش ، خلاق و پشتکار زیاد
4- آشنایی نسبی با BPR

من یه سیستم ERP واقعی رو با اینترفیس تحت وب اش راه میندازم و دوستانی که میتونن کمک کنن برای فهمیدن روابط موجود و اجرای نمونه ای این سیستم ERP در یک سازمان نمونه ! ( در واقع احتیاج دارم به کسایی که تو کار باشن و بتونن یه سازمان و روابطش رو درک کنن )
دوستان هدف ما بومی کردن این سیستم ERP امکانات این سیستم با دو نرم افزار های ERP با نام های :
IFS و Sap Business One مقایسه میشه ( شاید در مرحله بعد با SAP R3 هم کار کردیم ! )

این اولین مرحلست و هدف اینه که از این نرم افزار سر در بیاریم!
با ساختار برنامه نویسیش مشکلی نیست ! من حلش میکنم ! مبحث اصلی روابط بین نرم افزار هست و این که بفهمیم هر قسمت چه کاری انجام میده !

مرحله بعد این کار هم نرم افزار SAP Business One هست . این نرم افزار 75 هزار دلار قیمت داره و من قصد فارسی سازیشو دارم ، نرم افزار رو در اختیار دارم فقط آدمش احتیاجه ! نه قسمت کد نویسی و ماژول هاش بلکه روابطش مهمه ! )
ممنون
منتظر جواب ها هستم.;)

ال یاسین

عضو جدید
ERP چيست؟

فرهنگ جدید:
  • ERP فرهنگ سازمانی جدیدي است که به جای چارچوب‌های خشک و محدود سنتی، نگرش جامع و همه جانبه در راستای اهداف سازمانی را در همه ابعاد و بخشهای سازمان بسط می دهد.
ابزار جدید:
  • ERP بستر و ابزار اطلاعاتی یکپارچه است که با جمع آوری اطلاعات از بخشهای مختلف سازمان، امکان دسترسی در لحظه‌، به اطلاعات کل منابع سازمان را فراهم می‌سازد.
روندهای جدید:
  • ERP با بررسی کلیه روندهای سازمان و تأثیر آنها بر یکدیگر امکان مهندسی مجدد، بهینه سازی فعالیت ها و در نهایت افزایش بهره وری و کارایی سازمان را فراهم می آورد.
    ERP با ایجاد بستر اطلاعاتی مناسب و تغییر در نگرش و فرهنگ سازمانی به همراه بهینه سازی روندها و چالاکی حاصل از بستر فراهم شده، امکان برنامه‌ریزی طبق شرایط سازمان را فراهم می سازد.
    به این ترتیب سازمان خواهد توانست بطور یکپارچه در راستای ایجاد مزایای رقابتی، افزایش درآمد و تحقق اهداف سازمانی گام بردارد.
  • چرا سازمانها به ERP نیاز دارند؟

• بقای سازمان ها وابسته به کسب موفقعیت در فضای رقابتی است.
  • در بازارهای رقابتی امروز طول عمر مزایای رقابتی سازمانها کاهش یافته است.
  • به سرعت می بایست روندها را در جهت بدست آوردن مزایای جدید رقابتی بهینه سازی کرد.
  • جهت افزایش کارایی سازمان نیاز به شناخت و برنامه ریزی روندها در تمام ابعاد سازمان ضروری است.
  • نیاز به امکاناتی از قبیل:
    • قیمت تمام شده و هزینه یابی
    • برنامه ریزی و شبیه سازی خرید
    • برنامه ریزی و شبیه سازی تولید
    • برنامه ریزی منابع انسانی
    • برنامه ریزی منابع مالی
    برای این منظور نیاز به ابزاری است که در لحظه توانایی جمع آوری سریع اطلاعات از همه ابعاد سازمان و مدلسازی دقیق بر اساس شرایط کل سازمان را داشته باشد.

ERPو فرهنگ سازمانی
    نگرش معمول به فرهنگ سازمانی:
    • نگرش محدود سازمانها در تعریف وظایف سازمانی و عدم شفافیت در تأثیر عملکرد افراد در سازمان معمولاً فرهنگی فردگرا و یا در بهترین حالت واحد گرا را در سازمان القاء می کند. به همین دلیل سازمان نمی تواند با پتانسیل کامل در راستای اهداف خود حرکت کند.
    تأثیر ERP بر فرهنگ سازمانی:
    • ERP با شفاف سازی عملکرد افراد در روند های سازمان و با توانایی در اندازه گیری تأثیر عملکرد افراد در فرایندها، دیدگاهی فرایند نگر را در سازمان بسط می دهد. بدین ترتیب جهت گیری افراد و بخش های مختلف سازمان به سمت اهداف سازمانی با یکپارچگی خاصی امکانپذیر خواهد بود.
    ERP و فرایندهای سازمانی

• در بازارهای به شدت رقابتی امروز تنها سازمانهایی موفق به ایجاد مزیت رقابتی می شوند که بتوانند با دیدگاه همه جانبه به فعالیت های بخش های مختلف خود اقدام به طراحی روندهای جامع رقابتی بکنند.
      با استفاده از امکانات ERP می توان اثر فعالیت ها را در طول بخشهای مختلف سازمان ردیابی کرد و با تکیه بر امکان هماهنگ کردن تک تک فعالیت ها در بخش های مختلف اقدام به برنامه ریزی کلان در جهت ایجاد مزایای رقابتی نمود.

ERP و تکنولوژی :
    منابع سازمانی به سه دسته تقسیم می شوند:
    • منابع مالی
    • منابع انسانی
    • تجهیزات و امکانات سازمان
    براي برنامه ريزي دقيق در راستاي استفاده بهينه از منابع سازمان نياز به شناسايي تأثير هر فرآيند بر هر يك از سه دسته منابع فوق مي باشد.
    ERP با ایجاد بستر مناسب و استفاده صحیح از ابزار و فن‌آوری اطلاعات می تواند با سرعت و دقت بسیار بالا و در وسعت کافی به بررسی تأثیر روندها بركليه منابع سازمانی بپردازد.
    با تکیه بر این ابزار می توان:
    • در هر لحظه ظرفیت آزاد منابع مختلف را شناسایی کرد
    • با شبیه سازی فرایندها تأثیر آنها بر منابع را پیش بینی کرد
    • جهت استفاده بهینه از منابع سازمان برنامه ریزی کرد

ویژگیهای راهکار ERP
  • شرکت پارستل با بنا نهادن کلیه زیر سیستم های ERP بر زیر ساخت یکپارچه کسب و کار الکترونیک (e-Business) خود به نام PeBiz ویژگیهای زیر را فراهم می سازد:
    • کلیه رابطهای کاربری سیستم تحت Web می باشند
    • چند زبانه بودن (فارسی، انگلیسی و غیره)
    • استفاده از فن‌آوری Java
    • مستقل از سیستم عامل
    • مستقل از نوع پایگاه داده ها
    • ارتباط یکپارچه زیر سیستمها
    • امکان اتصال به سامانه های جانبی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و مدیریت زنجیره تأمین (SCM)
    • امکان استفاده از مرورگر صوتی Brovo جهت دسترسی به سیستم از طریق تلفن، فکس و SMS

زیر سیستم های ERP پارستل
    • زيرسيستم دفترداري
    • زيرسيستم مديريت انبار و حسابداري انبار
    • زير سيستم دريافت و پرداخت
    • زير سيستم فروش و حسابداري فروش
    • زير سيستم حقوق و دستمزد
    • زير سيستم اموال و حسابداري اموال
    • زير سيستم حسابداري صنعتي
    • زير سيستم منابع انساني
    • زير سيستم خريد و تدارکات
    • زير سيستم برنامه ريزي منابع و کنترل توليد
    • زير سيستم تعميرات پيشگيرانه (PM)
    • زیرسیستم پشتیبانی و نگهداری

• امیدوارم مطلب برای شما مفید باشه

blackice

عضو جدید
جواب

جواب

مثل این که منظور من رو بد متوجه شدین
من گفتم اگه کسی حاضره رو یه سیستم ERP کار کنه اعلام کنه ! سیستم اش رو من در اختیار اون فرد میزارم !
در مورد ERP نپرسیدم ;)

امیر Amir

عضو جدید
خوب میخوام از دوستانی که دارای شرایط زیر هستن برای انجام یک کار تحقیقاتی دعوت کنم:
4- آشنایی نسبی با BPR

گزینه باهوشت منو کشته.:w15:

خوب خنگ ترین ادم ها با پشتکارشون میتونند پیرزو باشند و به شما کمک بکنند

من که خومد فعلا جای دیگه ای سرم گرمه...

زبان انگلیسی هم بلدم.

امیر Amir

عضو جدید
ERP چيست؟

فرهنگ جدید:
  • ERP فرهنگ سازمانی جدیدي است که به جای چارچوب‌های خشک و محدود سنتی، نگرش جامع و همه جانبه در راستای اهداف سازمانی را در همه ابعاد و بخشهای سازمان بسط می دهد.
ابزار جدید:
  • ERP بستر و ابزار اطلاعاتی یکپارچه است که با جمع آوری اطلاعات از بخشهای مختلف سازمان، امکان دسترسی در لحظه‌، به اطلاعات کل منابع سازمان را فراهم می‌سازد.
روندهای جدید:
  • ERP با بررسی کلیه روندهای سازمان و تأثیر آنها بر یکدیگر امکان مهندسی مجدد، بهینه سازی فعالیت ها و در نهایت افزایش بهره وری و کارایی سازمان را فراهم می آورد.
    ERP با ایجاد بستر اطلاعاتی مناسب و تغییر در نگرش و فرهنگ سازمانی به همراه بهینه سازی روندها و چالاکی حاصل از بستر فراهم شده، امکان برنامه‌ریزی طبق شرایط سازمان را فراهم می سازد.
    به این ترتیب سازمان خواهد توانست بطور یکپارچه در راستای ایجاد مزایای رقابتی، افزایش درآمد و تحقق اهداف سازمانی گام بردارد.
  • چرا سازمانها به ERP نیاز دارند؟

• بقای سازمان ها وابسته به کسب موفقعیت در فضای رقابتی است.
  • در بازارهای رقابتی امروز طول عمر مزایای رقابتی سازمانها کاهش یافته است.
  • به سرعت می بایست روندها را در جهت بدست آوردن مزایای جدید رقابتی بهینه سازی کرد.
  • جهت افزایش کارایی سازمان نیاز به شناخت و برنامه ریزی روندها در تمام ابعاد سازمان ضروری است.
  • نیاز به امکاناتی از قبیل:
    • قیمت تمام شده و هزینه یابی
    • برنامه ریزی و شبیه سازی خرید
    • برنامه ریزی و شبیه سازی تولید
    • برنامه ریزی منابع انسانی
    • برنامه ریزی منابع مالی
    برای این منظور نیاز به ابزاری است که در لحظه توانایی جمع آوری سریع اطلاعات از همه ابعاد سازمان و مدلسازی دقیق بر اساس شرایط کل سازمان را داشته باشد.

ERPو فرهنگ سازمانی
    نگرش معمول به فرهنگ سازمانی:
    • نگرش محدود سازمانها در تعریف وظایف سازمانی و عدم شفافیت در تأثیر عملکرد افراد در سازمان معمولاً فرهنگی فردگرا و یا در بهترین حالت واحد گرا را در سازمان القاء می کند. به همین دلیل سازمان نمی تواند با پتانسیل کامل در راستای اهداف خود حرکت کند.
    تأثیر ERP بر فرهنگ سازمانی:
    • ERP با شفاف سازی عملکرد افراد در روند های سازمان و با توانایی در اندازه گیری تأثیر عملکرد افراد در فرایندها، دیدگاهی فرایند نگر را در سازمان بسط می دهد. بدین ترتیب جهت گیری افراد و بخش های مختلف سازمان به سمت اهداف سازمانی با یکپارچگی خاصی امکانپذیر خواهد بود.
    ERP و فرایندهای سازمانی

• در بازارهای به شدت رقابتی امروز تنها سازمانهایی موفق به ایجاد مزیت رقابتی می شوند که بتوانند با دیدگاه همه جانبه به فعالیت های بخش های مختلف خود اقدام به طراحی روندهای جامع رقابتی بکنند.
      با استفاده از امکانات ERP می توان اثر فعالیت ها را در طول بخشهای مختلف سازمان ردیابی کرد و با تکیه بر امکان هماهنگ کردن تک تک فعالیت ها در بخش های مختلف اقدام به برنامه ریزی کلان در جهت ایجاد مزایای رقابتی نمود.

ERP و تکنولوژی :
    منابع سازمانی به سه دسته تقسیم می شوند:
    • منابع مالی
    • منابع انسانی
    • تجهیزات و امکانات سازمان
    براي برنامه ريزي دقيق در راستاي استفاده بهينه از منابع سازمان نياز به شناسايي تأثير هر فرآيند بر هر يك از سه دسته منابع فوق مي باشد.
    ERP با ایجاد بستر مناسب و استفاده صحیح از ابزار و فن‌آوری اطلاعات می تواند با سرعت و دقت بسیار بالا و در وسعت کافی به بررسی تأثیر روندها بركليه منابع سازمانی بپردازد.
    با تکیه بر این ابزار می توان:
    • در هر لحظه ظرفیت آزاد منابع مختلف را شناسایی کرد
    • با شبیه سازی فرایندها تأثیر آنها بر منابع را پیش بینی کرد
    • جهت استفاده بهینه از منابع سازمان برنامه ریزی کرد

ویژگیهای راهکار ERP
  • شرکت پارستل با بنا نهادن کلیه زیر سیستم های ERP بر زیر ساخت یکپارچه کسب و کار الکترونیک (e-Business) خود به نام PeBiz ویژگیهای زیر را فراهم می سازد:
    • کلیه رابطهای کاربری سیستم تحت Web می باشند
    • چند زبانه بودن (فارسی، انگلیسی و غیره)
    • استفاده از فن‌آوری Java
    • مستقل از سیستم عامل
    • مستقل از نوع پایگاه داده ها
    • ارتباط یکپارچه زیر سیستمها
    • امکان اتصال به سامانه های جانبی مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و مدیریت زنجیره تأمین (SCM)
    • امکان استفاده از مرورگر صوتی Brovo جهت دسترسی به سیستم از طریق تلفن، فکس و SMS

زیر سیستم های ERP پارستل
    • زيرسيستم دفترداري
    • زيرسيستم مديريت انبار و حسابداري انبار
    • زير سيستم دريافت و پرداخت
    • زير سيستم فروش و حسابداري فروش
    • زير سيستم حقوق و دستمزد
    • زير سيستم اموال و حسابداري اموال
    • زير سيستم حسابداري صنعتي
    • زير سيستم منابع انساني
    • زير سيستم خريد و تدارکات
    • زير سيستم برنامه ريزي منابع و کنترل توليد
    • زير سيستم تعميرات پيشگيرانه (PM)
    • زیرسیستم پشتیبانی و نگهداری

• امیدوارم مطلب برای شما مفید باشه

از اینکه در تالار صنایع شروع به فعالیت کردین خیلی خوشحالم.

مرسی از اینکه دعوت من رو پذیرفتین

ال یاسین

عضو جدید
مثل این که منظور من رو بد متوجه شدین
من گفتم اگه کسی حاضره رو یه سیستم ERP کار کنه اعلام کنه ! سیستم اش رو من در اختیار اون فرد میزارم !
در مورد ERP نپرسیدم ;)
من خواستم یه تعریفی از ERP برای کسانی که تو ی این تاپیک سر می زنن داشته باشم
همین
منظورتونو متوجه شده بودم

امیر Amir

عضو جدید
همین
منظورتونو متوجه شده بودم
کار شما درست و قابل تحسین هست.

ولی بهتره این تعاریف و این همه برنامه ریزی زیبا و توضیحات رو در یک تاپیک جدا یا تایپیک مشابه بزنید.

در هر حال کار شما قابل تحسین هست.

hparhizi

عضو جدید
همین
منظورتونو متوجه شده بودم

من هم بخاطر مطلب مفيدتون از شما تشكر ميكنم فقط برام جاي تعجبه كه با اين هم اطلاعات خوبي كه دارين و با توجه به اينكه تاريخ عضويتتون SEP 2007 هستش چرا اينقدر كم و دير فعاليتتون رو شروع كرديد اميدوارم كه هرچه زودتر مطالب بهترو بيشتري رو از شما ببينيم و استفاده كنيم .

blackice

عضو جدید
جواب

جواب

7 تا 8 جواب به این پست بدون اینکه ربطی به هدف اصلی ای که من واسش پست دادم داشته باشه :razz:!
آینده خوبی در انتظارمونه !
همچنان منتظرم !

amirhakimi

عضو جدید
7 تا 8 جواب به این پست بدون اینکه ربطی به هدف اصلی ای که من واسش پست دادم داشته باشه :razz:!
آینده خوبی در انتظارمونه !
همچنان منتظرم !

واقعا ها
مثل اینکه دوستان یادشون رفت تاپیک برای چه منظوری زده شد !
من وقتم خیلی آزاد نیست ولی خوب به مباحث سیستمی مثل ERP خیلی علاقه دارم.

r_taghavi

عضو جدید
من این ترم پروژه پایانی دارم، نمی دونم پروژه ی شما در حدی هست که بشه بعنوان پروژه پایانی روش کار کرد یا نه؟ منتظر پاسخ شمام..

blackice

عضو جدید
جواب

جواب

چند روز صبر کنید من سیستم ERP رو رو وب قرار میدم آدرسش رو براتون PM میزارم

FARZANEH21N

عضو جدید
سلام . من مهندس الکترونیک هستم . اما در حال حاضر در شرکتی که مشغول به کارم کارهایی مربوط به شبکه و کامپیوتر انجام میدم . الان مدتیه که دارم در مورد ERP مطالعه میکنم . دوست دارم بتونم در این پروژه با شما همکاری کنم .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mj_azani

عضو جدید
4- آشنایی نسبی با BPR

من یه سیستم ERP واقعی رو با اینترفیس تحت وب اش راه میندازم و دوستانی که میتونن کمک کنن برای فهمیدن روابط موجود و اجرای نمونه ای این سیستم ERP در یک سازمان نمونه ! ( در واقع احتیاج دارم به کسایی که تو کار باشن و بتونن یه سازمان و روابطش رو درک کنن )
دوستان هدف ما بومی کردن این سیستم ERP امکانات این سیستم با دو نرم افزار های ERP با نام های :
IFS و Sap Business One مقایسه میشه ( شاید در مرحله بعد با SAP R3 هم کار کردیم ! )

با ساختار برنامه نویسیش مشکلی نیست ! من حلش میکنم ! مبحث اصلی روابط بین نرم افزار هست و این که بفهمیم هر قسمت چه کاری انجام میده !

مرحله بعد این کار هم نرم افزار SAP Business One هست . این نرم افزار 75 هزار دلار قیمت داره و من قصد فارسی سازیشو دارم ، نرم افزار رو در اختیار دارم فقط آدمش احتیاجه ! نه قسمت کد نویسی و ماژول هاش بلکه روابطش مهمه ! )
ممنون
منتظر جواب ها هستم.;)

سلام دوست عزیز
موضوعی که شما دارید روش کار می کنید یکی از مو ضوعات مورد علاقه منه که بیشتر آینده کارمو قراره صرف این موضوع بکنم

اما مسئله اینجاست که یک سیستم فارسی شده یا به قول معروف بومی شده هیچ وقت یک سیستم مطلوبی نمیشه
به نظر من اگه یه تیم خوب از بچه های صنایع و نرم افزار دور هم جمع شن و حمایت شن ، ما هم پتانسیل نوشتن چنین سیستم هایی رو داریم

در کل من گرایشم تولید صنعتیه و تقریبا 4 سال که برنامه نویسی وب و application form میکنم . اگر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمکتون کنم.

tinatavizi

عضو جدید
من شدیدا مایل به همکاری هستم ... دانشجوی رشتۀ علوم کامپیوتر دانشگاه تهران ... در طی گذروندن درسی به نام MIS یه این موضوع بسیار بسیار علاقه مندم D:

amirhakimi

عضو جدید
سلام بلکی جان
کجا رفتی پس !
دعوت میکنی و فرار میکنی :redface:
بابا اینهمه آدم باهال که راغبن همکاری کنن (اولیش خودم بودما :D)
حیف نیست اینهمه اشتیاقو نادیده بگیری !

blackice

عضو جدید
جواب

جواب

از همه واقعا بابت تاخیر دو ماهم عذر خواهی میکنم .خوب من این سیستم ERP رو آپلود کردم و ران شده
دوستانی که اعلام آمادگی کردن لطف کنن مجددا پیام خصوصی بدن
ضمنا یک زمینه جدید هم تو این سیستم های ERP دارم روش کار میکنم که واسه کنفرانس مهندسی صنایع ایران مقالشو میدم .
امیدوارم بتونم تو اون زمینه هم کار کنیم چون خیلی مبحث جالبیه.
موفق باشید .
منتظر همه اونایی که اعلام آمادگی کردن هستم.
موفق باشید.

keihan_2022

عضو جدید
سلام
من فارغ التحصيل مهندسي صنايع هستم و الان در يك شركت بزرگ توليدي مشغول بكار هستم.مايل به همكاري با شما و كسب اطلاعات بيشتر راجع به ERP هستم.

elhambarzegar

عضو جدید
اصول ERP

ERP چيست؟ نرم‌افزار برنامه‌ریزی منابع سازمانی (Enterprise Resource Planning) یا ERP سعی دارد تا عملكرد همه واحدهای شركت را در یك سیستم كامپيوتری يكپارچه نموده و نیازهای مختلف خاص هرواحد را پاسخ گوید.

این ادعای بزرگی است! یك برنامه نرم‌افزاری كه بتواند نیازهای افراد مالی و منابع انسانی را برآورده سازد. هریك از واحدها سیستم كامپيوتری منحصربه خود را برای بهینه سازی عملكردهایش دارد. اما ERP آنها را در یك برنامه نرم‌افزاری يكپارچه تركیب می‌كند. این برنامه از طریق یك پايگاه داده‌ها اجرا می‌شود، لذا واحدهای مختلف می‌توانند اطلاعات را ساده‌تر به اشتراك بگذارند و با هم ارتباط برقرار سازند. این شیوه یكپارچه در صورتیكه شركت‌ها نرم‌افزار را به درستی نصب كنند، مزایای متعددی دارد.

برای مثال، دریافت سفارش مشتری. در واقع هنگامی كه مشتری سفارش می‌دهد، سفارش به صورت كاغذی یا كامپيوتری در واحدهای مختلف شركت در گردش است. این گردش سبب تاخیر در پاسخ‌گویی به سفارش می‌شود، در ضمن هیچ يك از افراد شركت به درستی نمی‌داند كه وضعیت سفارش در هرنقطه چگونه است.

ERP سیستم‌های كامپيوتری مستقل رادر واحدهای مالی، منابع انسانی و انبارداده‌ها در هم می‌شكند وآنها را با برنامه نرم‌افزاری يكپارچه كه به ماجول‌های نرم‌افزاری تقسیم می‌شود،جايگزين می‌سازد. بدین ترتیب واحدهای مالی، ساخت و انبارداده‌ها هنوز هم نرم‌افزارخودشان را دارند، با این تفاوت كه حالا نرم‌افزارها به یكديگر لینك شده‌اند،به گونه‌ای كه واحد مالی می‌تواند با مراجعه به انبارداده‌ها از تحویل سفارش مطلع شود. اكثر نرم‌افزارهای ERP انعطاف پذیرهستند، به گونه‌ای كه شما می‌توانید بعضی ازماجول‌ها را نصب كنید بدون اینكه نیاز باشد تا كل بسته را بخرید. برای مثال، بسیاریاز شركت‌ها فقط ماجول مالی یا منابع انسانی ERP را نصب می‌كنند.

چگونه ERP می‌تواند كارآیی كسب و كارشركت را بهبودبخشد؟

نكته مهم این است كه به مدت زمانی كه به طول می‌انجامد، توجه نكنیم،به طور متوسط پس از یك یا سه سال این نرم افزار كارآیی را افزایشمی‌دهد.

ERP چه چيزی را در كسب كار اصلاح می‌كند؟

پنج دلیل عمده استفاده از ERP در شركت‌ها عبارتند از:

اطلاعات يكپارچه مالی- ازآنجاییكه كه مدیر اجرایی ارشد شركت سعی دارد از كارآیی مطلع شود، شاید با گفته‌های متفاوتی مواجه شود. واحد مالی مجموعه اعداد مربوط به خود را دارد و سایر واحدها نیزبه همین ترتیب. ERP نسخه واحدی از واقعیت است و سئوال برانگيز نخواهد بود. زیرا هرفردی از یك سیستم مشابه استفاده می‌كند.

يكپارچگی اطلاعات سفارش مشتری - سیستم‌های ERP می‌توانند در جایی استقرار یابند كه سفارش مشتری دریافت، سفارش وی تحویل و صورتحساب صادر شود.اگراین اطلاعات دریك سیستم نرم افزاری نگهداری شود، شركتمی تواند به سادگی سفارشات، ساخت، موجودی و عرضه را همزمان ردیابی كند.

استانداردسازی و سرعت دهی به فرایندهای ساخت - شركت های سازنده به ويژه آنهایی كه از ادغام چند شركت به وجودآمده‌اند، چندین واحد كسب و كار دارند كه ممكن است از روش‌ها و سیستم‌های كامپيوتری متفاوتی استفاده كنند. سیستم‌های ERP با بهره گيری از روش‌های استاندارد، برای اتوماتیک سازی بعضی از گام‌های فرایند ساخت به کا رمی‌روند.استانداردسازی این فرایندها و استفاده از یك سیستم كامپيوتری يكپارچه می‌تواند سبب صرفه جویی در زمان شود و بهره‌وری را افزایش دهد.

· كاهش موجودی- ERP به جریان روان‌ترفرایند ساخت كمك می‌كند و رویت پذیری فرایند سفارش رادر شركت بهبود می‌بخشد.

استانداردسازی اطلاعات منابع انسانی - منابع انسانی، به ويژه درشركت‌هایی كه چندین واحد كسب و كار دارند، ممكن است یك روش ساده و يكپارچه برای ردیابی زمان كارمندان و برقراری ارتباط با ایشان در زمینه خدمات نداشته باشد. ERP می‌تواند در این مورد كمك كند.

هزینه واقعی ERP چقدر است؟

اخیرا متا گروپ درباره هزینه كل مالكیت ERP شامل سخت‌افزار،نرم‌افزار، خدمات حرفه‌ای و كارشناسان داخلی مطالعاتی را انجام داده است. ازبین 63شركتی كه مورد بررسی قرار گرفته‌اند، ازجمله شركت‌های كوچك -متوسط و بزرگ صنعتی،مبلغ موردنظر به طور متوسط 15 میلیون دلار بوده است. و متا گروپ به این نتیجه رسیدكه پياده سازی ERP گران است و چندان به نوع شركتی كه از آن استفاده می‌كند، بستگی ندارد.

musavi_ie

عضو جدید
من دعوتتون رو برای کار تحقیقاتی می پذیرم. زبان پاس کردم، به سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی علاقه دارم، نگران پشتکار من هم نباشید، چون فوق العاده است.

Mojgan2103

عضو جدید
سلام
من پیغام شما رو در مورد"SAP BUSINESS one" دیدم من در شرکتی کار می‌کنم که همهٔ مهندسین اینجا با این نرم افزار کار میکنند و کاملا میدانند که هر قسمت چه کاری انجام میدهد و ارتباط بین نرم افزار را میدانند ،شرکت ما لز یا ی هست ولی‌ ریس شرکت یک مهندس ایرانی‌ هستش شما اگه بتوانید فارسی‌ سازی کنید بازار ایران رو ما سوپرت می‌کنیم برای فروش و حاضر به همکاری با شما هستیم،من ایمیلم را برای شما میزارم منتظر جواب شما هستم .mojgan2103@yahoo.com

مژگان

Mojgan2103

عضو جدید
4- آشنایی نسبی با BPR

ممنون
منتظر جواب ها هستم.;)
سلام
من پیغام شما رو در مورد "SAP BUSINESS one"دیدم من در شرکتی کار می‌کنم که همهٔ مهندسین اینجا با این نرم افزار کار میکنند و کاملا میدانند که هر قسمت چه کاری انجام میدهد و ارتباط بین نرم افزار را میدانند ،شرکت ما لز یا ی هست ولی‌ ریس شرکت یک مهندس ایرانی‌ هستش شما اگه بتوانید فارسی‌ سازی کنید بازار ایران رو ما سوپرت می‌کنیم برای فروش و حاضر به همکاری با شما هستیم،من ایمیلم را برای شما میزارم منتظر جواب شما هستم.
mojgan2103@yahoo.com
مژگان

m_zeynali

عضو جدید
سلام
من قبلا با Sage کار کرده ام. کار کردن با solutionهای دیگه میتونه بسیار آموزنده باشه
این شماره منه، 09127140460
خوشحال میشم اگه بتونم کمکی بکنم
زینالی
4- آشنایی نسبی با BPR

ممنون
منتظر جواب ها هستم.;)

khashi

عضو جدید
4- آشنایی نسبی با BPR

ممنون
منتظر جواب ها هستم.
با سلام.
فارغ التحصیل رشته صنایع _تحلیل هستم .علاقمند به فراگیری و فعالیت در زمینه های مرتبط با رشته ام . شاغل هستم و در جستجوی محیط و کاری پویاتر هستم . با پشتکار زیاد و مشتاق کار در این زمینه ERP .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rezahy

عضو جدید
سلام!
من دانشجوي صنايع گرايش ساخت و توليد هستم.

مدتي است در يك شركت تحقيقاتي - در زمينه الكترونيك- امور نمونه سازي شركت را پيگيري ميكنم.
اينجا مشكلاتي مشاهده كردم كه بنظرم راه حلش استفاده از يك سيستم مديريت توليد يكپارچه بود.

ميتونم با شما همكاري كنم؟:razz:
شما مي تونيد با من همكاري كنيد؟
ممنون :D

had.reza

عضو جدید
سلام
مایلم باهاتون همکاری کنم . علاوه بر مباحث عمومی تحلیل سیستم مدیریت مانبع سازمانی به طور خاص در قسمت فروش، اداری و کنترل پروژه کار کردم و به صورت تخصصی در مابقی ماژول ها ارتباط دارم. اتفاقا شدیدا دنبال یک نسخه sap b1 بودم تا 1 دور کامل بزنم . اما نکته اینجاست که هم بنده چند جا کار میکنم و اگر برنامه ای دارید باید سبک باشه ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا