تحصیل در رشته معماری (راهنمایی پیرامون انتخاب رشته و ورود به رشته معماری)

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام

من دانشجوی رشته ی مکانیک هستم تو ی دانشگاه دولتی....

تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم برم معماری

چون هم اسونتره هم دوسش دارم

حالا چنتا سوال دارم؟

مهندسی مکانیک بهتره یا معماری؟

حقوق یک معمار تو چ رنجیه؟

از لحاظ پذیرش چطوره؟

سلام مهندس علاقه شما نسبت به رشته معماری باعث خوشحالی هست ولی چه کسی به شما گفته معماری رشته آسانتری هست!!!؟ اتفاقا کاملا برعکس! معماری رشته ای هست که برای موفق بودن نیاز به تلاش چند برابر و پشتکاری به مراتب بالاتر از رشته های دیگه ست ! نیاز به حوصله و صبر بیشتری داره وقتی که باقی رشته ها در حال تفریح هستن دانشجوی معماری از ابتدای ترم روی پروژه نهایی تلاش میکنه ساعت ها ! توی آینده شغلی هم همین هست ! کلا همین ساعت ها کار و بی خوابی دستمایه طنز و کمیک های زیادی شده ...
فکر میکنم معماری در ایران به درستی شناخته نشده و وقتی به آمار ورودی به رشته معماری در کشورهای دیگه و تکه های فیلم ها نگاه میکنیم به نظر کمتر کسی علاقه داره این سختی رو انتخاب کنه ..

ولی در کل معماری رشته خوبی هست اگر تلاش فراوانی داشته باشین و حقوقش هم با توجه به سابقه و نوع فعالیت که گستره زیادی داره متفاوت هست ؛ از لحاظ پذیرش هم جز رشته های خوب هست و بستگی به نوع دانشگاه داره که چقدر پذیرش داشته باشه

ferarriq

عضو جدید
سلام مهندس علاقه شما نسبت به رشته معماری باعث خوشحالی هست ولی چه کسی به شما گفته معماری رشته آسانتری هست!!!؟ اتفاقا کاملا برعکس! معماری رشته ای هست که برای موفق بودن نیاز به تلاش چند برابر و پشتکاری به مراتب بالاتر از رشته های دیگه ست ! نیاز به حوصله و صبر بیشتری داره وقتی که باقی رشته ها در حال تفریح هستن دانشجوی معماری از ابتدای ترم روی پروژه نهایی تلاش میکنه ساعت ها ! توی آینده شغلی هم همین هست ! کلا همین ساعت ها کار و بی خوابی دستمایه طنز و کمیک های زیادی شده ...
فکر میکنم معماری در ایران به درستی شناخته نشده و وقتی به آمار ورودی به رشته معماری در کشورهای دیگه و تکه های فیلم ها نگاه میکنیم به نظر کمتر کسی علاقه داره این سختی رو انتخاب کنه ..

ولی در کل معماری رشته خوبی هست اگر تلاش فراوانی داشته باشین و حقوقش هم با توجه به سابقه و نوع فعالیت که گستره زیادی داره متفاوت هست ؛ از لحاظ پذیرش هم جز رشته های خوب هست و بستگی به نوع دانشگاه داره که چقدر پذیرش داشته باشه

ممنون ک جواب دادین

تنها دلیلی ک مانع من مبشه یرم معماری ترس از پشیمون شدن دراینده هستش....

همه میگن مکانیک بهتره و پردرامدتر.....از لحاظ پذیرش هم خیلی راحتره نسبت ب معماری....

موندم چ کنم؟....

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
ممنون ک جواب دادین

تنها دلیلی ک مانع من مبشه یرم معماری ترس از پشیمون شدن دراینده هستش....

همه میگن مکانیک بهتره و پردرامدتر.....از لحاظ پذیرش هم خیلی راحتره نسبت ب معماری....

موندم چ کنم؟....

سلام.
با اجازه دوستمون.
قبلا هم یکی از دوستان مطلب خوبی گفته بود...تو ایران اصولا همه دردرباره همه چی نظر میدن.
کلا نمیشه گفت کدوم رشته درآمد بیشتری داره.در کل همه این رشته های مهندسی(این رشته های مربوط به نظام مهندسی(معماری و عمران و مکانیک و برق و شهرسازی))بازار کار خوبی دارن.
از طرفی اشباع هم شدن.همه چی به توانایی های خودتون بستگی داره....
رشته های معماری و عمران چون با ساختمان سرو کار دارن در نتیجه بازار کارشون خوبه.
من موندم از گیر کردن شما بین معماری و مکانیک....
معماری رشته خیلی سختیه.چون محض نیست....بین رشته ایه.....اگه به معنای واقعی کلمه بخواید معماری رو یاد بگیرید باید مبانی نظری شو بدونید.....در واقع این رشته عمله علوم انسانیه.....بعد که میخواد به کالبد تبدیل بشه میشه مهندسی..............از این لحاظ رشته منحصر بفردیه.
بقول استادمون معماری رو باید در طول عمرتون یاد بگیرید.دانشکده فقط معرفی میکنه این رشته رو ،اونم ناقص.

alimarshal

عضو جدید
با عرض سلام و احترام خدمت دوستان گرامی‌،،بنده لیسانس برق و ارشد مدیریت دارم،۴ تا سوال دارم اگه کسی‌ می‌دونه لطفا راهنمایی کنه
۱.اگه برای کنکور ارشد ۹۴ بخوام رشتهٔ مدیریت پروژه از گروه هنرهای ساخت رو بزنم مجاز هستم یا فقط می‌تونم مهندسی‌ معماری از گروه معماری رو بزنم و اینکه آیا کنکور هر دو گروه(هنرهای ساخت و معماری) تو یه روز یا دوروز مختلف؟
۲.برای انتخاب رشته آیا موقع ثبت نام باید تعین کنیم که کدوم رشته رو میخوایم یا اینکه بد از اینکه نتایج اومد و مجاز به انتخاب رشته بودیم میتونیم با توجه به درصد‌ها هر رشته که خواستیم انتخاب کنیم
۳.اینکه میگن بیست درصد معدل توی کنکور تاثیر داره آیا معدل آخرین مدرک تحصیلی یا معدل لیسانس؟
۴.اگر بخوام تعداد متقاضیان ثبت نام در هر رشته رو تو سال‌های قبل بدونم از کجا می‌شه این آمار و در بیارم.
مرسی‌ از لطف و حوصلتون

katayo0n

عضو جدید
سلام دوستان
من کارشناس سیستم های مدیریت هستم و 5 روز در هفته تا ساعت 7 کار میکنم به خاطر علاقه میخوام رشته معماری رو بخونم، دانشگاه علمی کاربردی- اما اینجا فقط گرایش طراحی محیط بیرونی و طراحی بافت های فرسوده رو دارن.
میخواستم یکم بیشتر در مورد این دو تا گرایش برام توضیح بدین، تفاوت هاشون و کاری که در آینده میشه انجام داد....
به نظرتون، با فرض اینکه بتونم مرخصی بگیرم و سر کلاس ها برم، زمانی برای انجام پروژه های عملی دارم و میرسم که این کار رو کنم؟؟؟

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من کارشناس سیستم های مدیریت هستم و 5 روز در هفته تا ساعت 7 کار میکنم به خاطر علاقه میخوام رشته معماری رو بخونم، دانشگاه علمی کاربردی- اما اینجا فقط گرایش طراحی محیط بیرونی و طراحی بافت های فرسوده رو دارن.
میخواستم یکم بیشتر در مورد این دو تا گرایش برام توضیح بدین، تفاوت هاشون و کاری که در آینده میشه انجام داد....
به نظرتون، با فرض اینکه بتونم مرخصی بگیرم و سر کلاس ها برم، زمانی برای انجام پروژه های عملی دارم و میرسم که این کار رو کنم؟؟؟

سلاممم.
کلا معماری رو نمیشه گرایش گرایش کرد.
حالا این موارد دقیقا نمیدونم چیه.
طراحی محیط بیرونی رو احتمالا منظورشون طراحی منظره.واسه کسی که کارشناس معماریه ادامه تحصیل تو این رشته میتونه خوب باشه .بازار کار خوبی هم نداره.ولی چون علاقه دارید خوبه براتون.
بافت فرسوده رو میشناسم(1 ساله تو بافت فرسوده کار میکنم)ولی طراحی بافت فرسوده رو نمیفهمم یعنی چی.
کار کردن همزمان با درس که سخته بخصوص تو رشته معماری ولی کلا پیشنهاد میکنم کار تون رو کنار نزارید واسه تحصیل.(نظر شخصیمه چون پشیمون میشید)

ialireza

عضو جدید
انتخاب معماری

انتخاب معماری

سلام
خب چند روزی دیگه انتخاب رشته سراری شروع میشه و من هم به طبع درگیر انتخاب رشته هستم.
در حالت کلی به خاطر مراودات به نسبت زیادی که با بچه های معماری داشتم به این رشته علاقه مند شدم.
خودم رشته ریاضی خودم و تا حدودی با هنر شاید غریبه بودم،گرچه مثلا به عکاسی و موسیقی علاقه دارم و اگر تعریف از خود نباشه عکس های خوبی هم گرفتم.
میخواستم از شما راهنمایی بگیرم برای ورود به این رشته چه ویژگی ها و اخلاقیاتی رو باید مد نظر قرار بدم؟
یا اگر نکته خاصی در این باره دارید بهم بگید بی زحمت .
پیشاپیش ممنون

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
Re: انتخاب معماری

Re: انتخاب معماری

سلام
خب چند روزی دیگه انتخاب رشته سراری شروع میشه و من هم به طبع درگیر انتخاب رشته هستم.
در حالت کلی به خاطر مراودات به نسبت زیادی که با بچه های معماری داشتم به این رشته علاقه مند شدم.
خودم رشته ریاضی خودم و تا حدودی با هنر شاید غریبه بودم،گرچه مثلا به عکاسی و موسیقی علاقه دارم و اگر تعریف از خود نباشه عکس های خوبی هم گرفتم.
میخواستم از شما راهنمایی بگیرم برای ورود به این رشته چه ویژگی ها و اخلاقیاتی رو باید مد نظر قرار بدم؟
پیشاپیش ممنون
با توجه به استعدادهایی که از خودتون.گفتین به نظر من رشته های هنری و گرافیک براتون بهتره
هیچ وقت دانشجوی معماری رو ملاک تغییر رشته نزارین که بین معماری دانشجویی و دانشگاهی و اتفاق واقعی معماری تفاوت زمین تا اسمونه

ebram0412

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه اهل سخت کاری شب نخوابی، کار دانشگاه در حد لالیگا، افتادن از زندگی :) ،پشت ارشد در جا زدن چند سال هستی بسم الله
شما این بنده خدا را که نا امید کردی ... این ها هست ولی در کنارش کلی لذت و یه دنیا اتفاق زیبا.
مثل رسم زندگی... به قول دکتر وزیری که خدا رحمتشون کنه ... عشق در معماری جایگاه والایی داره... برای معمار شدن ابتدا باید عاشق شد. و شد للویی کان بزرگ که 2 سال عمرشو می ذاره برای طراحی یه خانه و حاضر می شه با اهالی آن خانه قبل طراحی زندگی کنه...
;)

Mohandeselnaz

عضو جدید
سلام
پیشاپیش ممنون

اگه میخوای از لحظه لحظه ی دانشگاه رفتن و رشته ات لذت ببری معماری بهترین انتخابه . من دو سال فیزیک خوندم از زندگی سیر شده بودم. ترم اول معماری با هر کاری که میکردم انگار دنیارو به من میدادن از بس که لذت بخش بود

ialireza

عضو جدید
اگرم می خواهم بیام سمت معماری قصدم تغییر رشته نیست
در کل با سختی کشیدنم مشکلی ندارم
بیشتر میخوام بدونم معماری چه روحیاتی میطلبه

آخرین ویرایش:

spring69

عضو جدید
ادامه تحصیل در ارشد معماری؟

ادامه تحصیل در ارشد معماری؟

با سلام
میشه لطفا منو راهنمایی کنید
لیسانس مهندسی فضای سبز هستم و قصد دارم که برای ارشد معماری شرکت کنم، در واقع هدفم ادامه تحصیل در گرایش معماری منظر هست و خیلی هم این رشته رو دوست دارم
تجربه شرکت در آزمون معماری رو دارم، درسایی مث تاریخ و مبانی نظری، درک معماری و درک منظر رو با درصد خوب زدم اما دروس فنی رو نه البته چون نخونده بودم چون ضریبشون 1 هست برای منظر و همین عامل اینه که نتیجه ای نگرفتم ولی امسال میخوام که خوب دروس فنی رو مطالعه کنم.تجربه کار با اسکیس هم دارم اما بیشتر اسکیس منظر و پارک
به نظر شما میتونم موفق بشم ، مخصوصا در زمینه اسکیسش و از این که این رشته رو انتخاب کردم که با رشته کارشناسیم متفاوت هست کار درستیه؟
سپاس

memarmemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
میشه لطفا منو راهنمایی کنید
لیسانس مهندسی فضای سبز هستم و قصد دارم که برای ارشد معماری شرکت کنم، در واقع هدفم ادامه تحصیل در گرایش معماری منظر هست و خیلی هم این رشته رو دوست دارم
تجربه شرکت در آزمون معماری رو دارم، درسایی مث تاریخ و مبانی نظری، درک معماری و درک منظر رو با درصد خوب زدم اما دروس فنی رو نه البته چون نخونده بودم چون ضریبشون 1 هست برای منظر و همین عامل اینه که نتیجه ای نگرفتم ولی امسال میخوام که خوب دروس فنی رو مطالعه کنم.تجربه کار با اسکیس هم دارم اما بیشتر اسکیس منظر و پارک
به نظر شما میتونم موفق بشم ، مخصوصا در زمینه اسکیسش و از این که این رشته رو انتخاب کردم که با رشته کارشناسیم متفاوت هست کار درستیه؟
سپاس

ببین اگه علاقه داری ب درست وغلطش فک نکن.درسته چراغلط باشه؟اگه علاقه داری حتما برو.من خودم ب معماری علاقه داشتم در حین تحصیل هر سختی بود اصلا بهم فشار نمیاورد.توام همینطور میتونی.برو;)موفق باشی

honarjo

عضو جدید
معرفی کتاب

معرفی کتاب

سلام،
دانشجوی رشته معماری داخلی هستم(دکوراسیون نیستا) ترم اول،،خواستم بپرسم چه کتابایی میتونه کمک کننده باشه و معلومات معماریمون رو بالا ببره
ممنون

shooka1

عضو جدید
راندو صدیق

راندو صدیق

سلام،
دانشجوی رشته معماری داخلی هستم(دکوراسیون نیستا) ترم اول،،خواستم بپرسم چه کتابایی میتونه کمک کننده باشه و معلومات معماریمون رو بالا ببره
ممنون
راندو هم کار میکنین؟

shooka1

عضو جدید
واسه اینکه بیای معماری اول باید بدونی زندگیت اصلا شبیه بقیه ی مردم و دانشجوهای رشته ی دیگه نیست
اولا هزینه اش زیاده
باید عاااشق معماری باشی تا بتونی دووم بیاری
تو این راه پیر میشی
فعلا تو ایران بازار کار خوبی نداره به خاطر اقتصاد بد
همیشه با 30کیلو بار و وسیله باید بری اینور اونور خخخخخ
شب بیداری زیاد داره
حتما باید ذهن خلاق و پشتکار 100 برابر بقیه ی مردم داشته باشی
یه قسمتی از معماری برمیگرده به استعداد
باید با معماری زندگی کنی حتی وقتی دانشگاه نیستی
معماری باید نقطهی مرکزی زندگیت بشه بقیه حولش بچرخه

خلاصه :استعداد،ذهن خلاق،قلم قوی،پشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکارپشتکار
فکر اینکه دیگه آدم مرتب و منظمی هم باشیو اصلا نکن

من خودم دانشجوی معماریم و عاشق این رشته ام

aof41

عضو جدید
معماري يا گرافيك؟

معماري يا گرافيك؟

من براي انتخاب رشته تستهاي روانشناسي دادم . بهم گفتن از نظر شخصيتي با تخيل بالا و احساسي هستي . همچنين داراي هوش فضايي هستي . يعني فضا و تصوير را راحتر باش كنار ميايي . خودمم از ترسيم و طراحي و كشيدن بعلاوه فن و تكنيك خوشم مياد . مطالعه كردم ديدم كه بهتر يكي از رشته هاي گروه هنر را انتخاب كنم و بين انها به دو رشته گرافيك و معماري رسيدم . گرافيك را نكته منفي داره برام اينكه كلاسش انقدر نيست ضمن اينكه به طور ازاد هم ميشه ياد گرفت خصوصا نرم افزارهاشو ضمن اينكه اخرش مثلا پوستر زن و كارت پستال يا از اين قبيل است . معماري هم نكته منفي كه در نظر دارم اينكه با گچ و خاك و سرساختمان سرو كار دارم كه اين با ان روحيه تخيل و احساس سنخيت نداره . حالا سه سوال دارم1- با توجه به علاقه اي كه گفتم كه طراحي و ترسيم بعلاوه تكنيك است بهتره گرافيك برم يا معماري ؟ ايا رشته ديگري با اطلاعاتي كه از خودم گفتم مناسبم است2-ايا معماري مثل مهندس عمران است كه با ساخت و ساز و گچ و خاك و سرساختمان سراغ داره ؟ ايا محاسبات فني كه عمران براي سازه مي كنه هم معمار بايد انجام بده . راستش من از محاسبات ساختمان و طرح مي ترسم كه نكند اشتباهي كنم و باعث خسران و خرابي شودووقتي
پاي مباحث فني ساختمان و تاسيسات مياد وسط از ان ذوق و هنر چون خبري نيست خوشم نمياد​
3- با توجه به اينكه شاغل هستم و ظاهرا براي دو گزينه علمي كاربردي و پيام نور باقي مي ماند كدام يكي از اين دو دانشگاه براي تحصيل مناسب تراست كه هم بيشتر ياد بگيرم و هم راحتر با بازار كار لينك شوم و صرف فقط مدرك نباشد (البته كسب تخصص بيرون از دانشگاه به كنار كه هر دانشگاهي باشه ان را انجام ميدم)

meriil

کاربر فعال
1- با توجه به علاقه اي كه گفتم كه طراحي و ترسيم بعلاوه تكنيك است بهتره گرافيك برم يا معماري ؟ ايا رشته ديگري با اطلاعاتي كه از خودم گفتم مناسبم است2-ايا معماري مثل مهندس عمران است كه با ساخت و ساز و گچ و خاك و سرساختمان سراغ داره ؟ ايا محاسبات فني كه عمران براي سازه مي كنه هم معمار بايد انجام بده . راستش من از محاسبات ساختمان و طرح مي ترسم كه نكند اشتباهي كنم و باعث خسران و خرابي شودووقتي
پاي مباحث فني ساختمان و تاسيسات مياد وسط از ان ذوق و هنر چون خبري نيست خوشم نمياد​

1- از اونجایی که گقتید تجسم فضایی خوبی هم دارید برید معماری بهتره--- معماری خیلی گسترده ست ----- بعضیا میرن تو کار اجرا بعضیا هم بیشتر کار طراحی تو دفتر انجام می دن---- بستگی به خود آدم داره
2- نه کار محاسبه رو ما انجام نمی دیم ولی خیلی خوبه یک معمار بتونه طرح کلی سازه ش رو (مثل جای ستونها و تیرها و.... ) و همینطور یه سری دیتییلهای کار رو بده ----این جوری موقع اجرا هرکس از راه رسید طرح رو برای خودش عوض نمی کنه !!!!

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام خدمت دوستان عزیز علاقمند به رشته معماری
برای انتخاب یک رشته معیارهای مختلفی رو باید مد نظر قرار داد که جدای از توانمندی ها و علاقه همراه با شناخت , یکی از مهمترین آنها آینده شغلی آن رشته هست که در چند سال اخیر در رشته معماری تغییرات قابل توجهی داشته ...

سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
سونامی بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان معماری

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران با بیان اینکه با سونامی بیکاری در بین معماران مواجه خواهیم شد، اعلام کرد: در استان قزوین 21 دانشکده معماری وجود دارد که 500 هزار دانشجو در رشته معماری مشغول به تحصیل هستند و این یک آسیب محسوب می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، محمدرضا نوروزیان رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران در نخستین نشست با اصحاب رسانه که در موزه کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در استان قزوین 2 هزار و 100 معمار وجود دارد که از این تعداد فقط 700 نفر پروانه اشتغال دارند که 60 درصد آن‌ها بیکار هستند.
وی افزود: باید دانشگا‌ه‌های غیراستاندارد تعطیل شوند و فضای آموزشی استاندارد وجود داشته باشد.
رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران خاطرنشان کرد: همایش توسعه پایدار شهری بیستم خردادماه با حضور میهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد که تا به امروز 300 مقاله در رشته‌های عمران و معماری و شهرسازی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
نوروزیان از ارکان توسعه پایدار به تلفیق حفاظت و توسعه و تامین نیازهای اولیه زیستی انسان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بافت تاریخی قزوین در حال از بین رفتن است و برخی از محلات قدیمی شهر که حتی آثاری از دوران قاجار را درون خود جای داده بودند از بین رفته و مهاجران داخلی و خارجی در آن اسکان پیدا کردند.

http://isna.ir/fa/news/94022917440/سونامی-بیکاری-در-بین-فارغ-التحصیلان-معماری

Faezeh77

عضو جدید
سلام تازه وارد
من تازه رفتم تو نخ معماری
به نظرم رشته خوبی
هم میتونی یه پشت میز نشین باشی و هم یه میدانی
بستگی به خودت داره
البته رشته خیلی سخت و پرخرجی هست
فکر کنم دختر ها کمتر تو این رشته موفق باشن
به هر حال موفق باشی

اتفاقن بر عکس

h.abd

عضو جدید
درود
راهنمایی میخواستم من حدود ۵ سال سابقه کاری در زمینه طراحی داخلی دارم الان بعد این مدت میخوام تو مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور بصورت آکادمیک رشته مهندسی معماری رو بخونم سوالاتم اینه :
۱- بدون کنکور دانشگاه آزاد اعتبارش بیشتره یا غیرانتفاعی
۲- گرفتن مدرک تاثیری در زمینه افزایش درآمد زایی داره؟
۳- بدون کنکور بودن مشکلی در گرفتن پروانه نظام مهندسی نداره؟
۴ - کلا آینده این رشته رو از نظر درآمد زایی چطور میبینید ؟ (چون اگه مناسب نباشه به مهندسی نرم افزارم علاقه و تا حدودی تجربه کاری دارم)
۵- از بین دانشگاهای آزاد ورامین ، رباط کریم و فیروز کوه کدوم سطح آموزشی مناسبتری داره؟

با سپاس از شما

آخرین ویرایش:

h.abd

عضو جدید
درود
راهنمایی میخواستم من حدود ۵ سال سابقه کاری در زمینه طراحی داخلی دارم الان بعد این مدت میخوام تو مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور بصورت آکادمیک رشته مهندسی معماری رو بخونم سوالاتم اینه :
۴ - کلا آینده این رشته رو از نظر درآمد زایی چطور میبینید ؟ (چون اگه مناسب نباشه به مهندسی نرم افزارم علاقه و تا حدودی تجربه کاری دارم)
۵- از بین دانشگاهای آزاد ورامین ، رباط کریم و فیروز کوه کدوم سطح آموزشی مناسبتری داره؟

با سپاس از شما

نبود؟

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

با سپاس از شما

اول از همه و مهمتر اینه که اگه معماری میخونی کارشناسی پیوسته بخون. چون برای ناپیوسته ها هر روز یه بامبول در میارن
اگه پیوسته بخونی برای گرفتن پروانه هیچ مشکلی نداری .
ولی از لحاظ کار فعلا که وضعیت خوب نیست.

dorsa82

عضو جدید
تغییر کنکور از لیسانس انسانی به معماری؟؟؟

تغییر کنکور از لیسانس انسانی به معماری؟؟؟

سلام.دوستان یه سوال داشتم.امکانش هست با لیسانس انسانی بتونم فوق معماری دانشگاه سراسری شرکت کنم یا تغییر رشته فقط به رشته های شناور مجازه؟

بالا