تحصیلات تکمیلی در خارج از ایران

tfsrl

عضو جدید
کسی در مورد کشورهایی که تحصیلات تکمیلی ارائه میدن چیزی میدونه ؟!
کدوما بهترن ؟! کدوما باصرفه ترن ؟!

باسلام
هندومالزي روبورسن يكي از دوستان رفته مالزي گفت انگار از هند هزينه ها بيشتر.ميسورهندويه دانشگاه تو مالزي هست كه اسم دقيقش رو نميدونمust يايه چيزي شبيه اين بود.

sanamjon

عضو جدید
من كانادا رو كشور بهتري براي تحصيلات تكميلي مي‌دونم. دانشگاه خودمون هم براي فرصت‌هاي مطالعاتي دانشجوها و اساتيد رو مي‌فرسته كانادا. منم مي‌خواستم برم اما مدرك زبانم رو دير گرفتم و نتونستم ....:crying2:

بهار20

عضو جدید
داداش من كه از طرف دانشگاه نرفت البته رشتش برقه برا ارشد رفت نروژ اما با هزينه خودش نه بورس .بايد مدرك زبان (تافل يا ...)داشته باشي.من فقط ميدونم كه تو كشورهاي اروپايي صنايع غذايي جزء رشته هاي روزه كه بهش زياد اهميت ميدن و جايگاه ويژه اي داره.;)

بهار20

عضو جدید
همينطوره ميتوني كاري كني روت حساب باز كنن بشي استاد حل تمرين سال پايين ها يا كارشناسي ها و بابتش حقوق بگيري:smile:

سميعي

عضو جدید
کسی در مورد کشورهایی که تحصیلات تکمیلی ارائه میدن چیزی میدونه ؟!
کدوما بهترن ؟! کدوما باصرفه ترن ؟!
سلام اون طور كه من شنيدم اين كشورا خوبن:ايلت متحده آمريكا،استراليا،كانادا،نيوزلند ميتونيد با مراجعه به سايت گوگل وزدن تاپيك departments of food industriesهمراه نام كشور دلخواه يه سري اطلاعات كسب كنين.البته با عشق به خدمت به ايران.موفق باشين

سميعي

عضو جدید
دوستان کسی میدونه شرایطش چه جوریه ؟ یعنی چه جوری میشه رفت ؟ حتما باید دانشگاه بفرستتمون ؟
ميگن: باهزينه شخصي سريعتره دنگ و فنگشم كمتره ولي بهتره يكيو اونجا داشته باشي كه واست پشتيبان باشه وگرنه بايد سختي بكشي ديگه:cry:

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور

تحصیلات تکمیلی در خارج از کشور

سلام دوستان
همیشه سعی کنید در مورد مطلبی که می خواهید اظهار نظر کنید تحقیق کنید.
- اول از همه ببینید برای چه هدفی قصد ادامه تحصیل دارید؟ در برخی موارد دانشجویانی را دیدیم که هزینه هنگفتی صرف نموده و مدرک بالاتر اخذ نمودند ولی در نهایت به هدفی نرسیده و اگر این هزینه را سرمایه گذاری می نمودند هدفمند تر می شد. دوستان و عزیزان, بنده به عنوان یک بزرگتر از شما می خواهم کمی فکر کنید و تصمیم بگیرید.
- در مورد دانشگاههای خارج از کشور باید بگویم که کلیدی ترین فاکتور دانشجو هست نه دانشگاه و کشور و استاد. البته نقش این فاکتورها هم بی اثر نیست.
- اگر داراری مدرک زبان خیلی خوب و فرصت کافی و پول کافی هستید اول امریکا و کانادا بعد استرالیا بعد اروپا و در نهایت به مالزی و هند فکر کنید.
- اگر تصمیم دارید هرچه سریعتر به مدرک بالاتر دست پیدا کنید و به ایران برگردید به مالزی و سپس هند فکر کنید.
- البته این به آن معنا نیست که مدارک این کشورها به قول خودمانی "گلابی" باشد. بلکه شما سریعتر وارد پروسه تحصیلی می شوید و چون به خصوص در مالزی زبان دوم انگلیسی هست در حین تحصیل زبان انگلیسی را هم به خوبی فرا می گیرید.
- در کشورهای اروپایی شاید بتوانید بورسیه تحصیلی به دست بیاورید ولی با اندک تغییرات در اقتصاد جهانی آنرا قطع می نمایند. ولی در مالزی وضع به گونه ای دیگر است.
- دانشگاه یو اس ام مالزی با رنکینگ جهانی نزدیک به 300 به تمامی دانشجویان ایرانی که دارای معدل بالای 17 می باشند بورسیه تحصیلی مناسبی پرداخت می کند. بدون هیچ تعهد خدمت خاصی. فقط هفتگی 6 ساعت در آزمایشگاه به عنوان همکار استاد کار خواهید نمود. برای دانشجویان دکترا این فلوشیپ ماهیانه بین 2100 تا 2500 رینگت مالزی به مدت 3 سال و برای دانشجویان ارشد 1500 تا 1800 به مدت 2 سال می باشد. ضمنا این دانشجویان از پرداخت شهریه معافند. البته اگر دارای معدل 18 به بالا باشید مشمول جایزه ویژه رییس دانشگاه که ماهیانه 3000 رینگیت است خواهید شد. این اطلاعات را دقیقا چون خودم دانشجوی همین دانشگاه می باشم می دانم. هدفم تبلیغ اصلا نیست. ضمنا این دانشگاه در پایتخت مالزی قرار ندارد و به همین دلیل دانشجوی ایرانی خیلی کمتری نسبتا دارد. این دانشگاه از سال 2008 در لیست APEX دولت مالزی قرار دارد و علاوه بر بودجه دولتی سالیانه مبلغ 300 میلیون دلار برای رسیدن به رتبه جهانی کمتر از 50 تا سال 2020 بودجه اضافی می گیرد. آیا می توانید تصور کنید که بنده در 6 ماه اول انجام تزم بیش از 20 میلیون تومان هزینه آزمایشات و مواد آزمایشگاهی کرده باشم و همه را با کمال میل دانشگاه پرداخت نموده باشد؟ این مطلب را دوستانی که در ایران کارشناسی ارشد و دکتری درس خوانده اند درک می کنند. امیدوارم که اطلاعات فوق بتواند کمکی به دوستان عزیز نموده باشد.
با آرزوی موفقیت.

pesarebaba2006

عضو جدید
fstiau عزیز ، کلا خرج اونجا چه طوره ؟ یعنی بخوایم لیسانس رو که اینجا گرفتیم ، فوق رو بیایم اونجا ، کلا چه قدر خرجمون میشه ؟

feodolar

عضو جدید
سلام دوستان
- اول از همه ببینید برای چه هدفی قصد ادامه تحصیل دارید؟ در برخی موارد دانشجویانی را دیدیم که هزینه هنگفتی صرف نموده و مدرک بالاتر اخذ نمودند ولی در نهایت به هدفی نرسیده و اگر این هزینه را سرمایه گذاری می نمودند هدفمند تر می شد. دوستان و عزیزان, بنده به عنوان یک بزرگتر از شما می خواهم کمی فکر کنید و تصمیم بگیرید.
- در مورد دانشگاههای خارج از کشور باید بگویم که کلیدی ترین فاکتور دانشجو هست نه دانشگاه و کشور و استاد. البته نقش این فاکتورها هم بی اثر نیست.
- اگر داراری مدرک زبان خیلی خوب و فرصت کافی و پول کافی هستید اول امریکا و کانادا بعد استرالیا بعد اروپا و در نهایت به مالزی و هند فکر کنید.
- اگر تصمیم دارید هرچه سریعتر به مدرک بالاتر دست پیدا کنید و به ایران برگردید به مالزی و سپس هند فکر کنید.
- البته این به آن معنا نیست که مدارک این کشورها به قول خودمانی "گلابی" باشد. بلکه شما سریعتر وارد پروسه تحصیلی می شوید و چون به خصوص در مالزی زبان دوم انگلیسی هست در حین تحصیل زبان انگلیسی را هم به خوبی فرا می گیرید.
- در کشورهای اروپایی شاید بتوانید بورسیه تحصیلی به دست بیاورید ولی با اندک تغییرات در اقتصاد جهانی آنرا قطع می نمایند. ولی در مالزی وضع به گونه ای دیگر است.
- دانشگاه یو اس ام مالزی با رنکینگ جهانی نزدیک به 300 به تمامی دانشجویان ایرانی که دارای معدل بالای 17 می باشند بورسیه تحصیلی مناسبی پرداخت می کند. بدون هیچ تعهد خدمت خاصی. فقط هفتگی 6 ساعت در آزمایشگاه به عنوان همکار استاد کار خواهید نمود. برای دانشجویان دکترا این فلوشیپ ماهیانه بین 2100 تا 2500 رینگت مالزی به مدت 3 سال و برای دانشجویان ارشد 1500 تا 1800 به مدت 2 سال می باشد. ضمنا این دانشجویان از پرداخت شهریه معافند. البته اگر دارای معدل 18 به بالا باشید مشمول جایزه ویژه رییس دانشگاه که ماهیانه 3000 رینگیت است خواهید شد. این اطلاعات را دقیقا چون خودم دانشجوی همین دانشگاه می باشم می دانم. هدفم تبلیغ اصلا نیست. ضمنا این دانشگاه در پایتخت مالزی قرار ندارد و به همین دلیل دانشجوی ایرانی خیلی کمتری نسبتا دارد. این دانشگاه از سال 2008 در لیست APEX دولت مالزی قرار دارد و علاوه بر بودجه دولتی سالیانه مبلغ 300 میلیون دلار برای رسیدن به رتبه جهانی کمتر از 50 تا سال 2020 بودجه اضافی می گیرد. آیا می توانید تصور کنید که بنده در 6 ماه اول انجام تزم بیش از 20 میلیون تومان هزینه آزمایشات و مواد آزمایشگاهی کرده باشم و همه را با کمال میل دانشگاه پرداخت نموده باشد؟ این مطلب را دوستانی که در ایران کارشناسی ارشد و دکتری درس خوانده اند درک می کنند. امیدوارم که اطلاعات فوق بتواند کمکی به دوستان عزیز نموده باشد.
با آرزوی موفقیت.

دوست عزیز ، ممنون از اطلاعات خوبت . مطمئن باش به درد خیلی ها میخوره .
البته شما که اونجایی اگه بتونی اطلاعات کاملتری درباره جاهایی که ازشون میدونی در اختیار بچه ها بزاری ، همه دعات میکنن !!:razz::heart:

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه USM مالزی

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه USM مالزی

سلام دوستان گلم
یک سری اطلاعات در مورد دانشگاهی که خودم در حال تحصیل در مقطع دکتری هستم واستون می نویسم. امیدوارم که به دردتون بخوره:
1- دانشگاه USM در داخل یک باغ بسیار بزرگ واقع در جزیره زیبای پنانگ واقع در شمال غربی مالزی قرار دارد. فاصله زمینی پنانگ تا کوالالامپور حدود 300 کیلومتر می باشد. و جمعیت این جزیره توریستی بالغ بر 650000 نفر می باشد که اکثریت با چینی-مالایی هاست. کارخانه های بزرگ دنیا مثل DELL, INTEL, MOTOROLLA,... در این جزیره شعبه دارند. این جزیره زیبا به کمک پلی به طول حدود 10 کلیومتر به خشکی ارتباط دارد که یکی از زیبایی های منحصر به فرد جنوب شرق آسیاست.
2- تعداد دانشجویان دانشگاه بیش از 15 هزار نفر است. این دانشگاه پذیرای دانشجویان بین المللی از بیش از 40 کشور دنیاست. که در صدر آنها اندونزی-ایران-عراق و جوردن می باشد.
3- این دانشگاه دارای 3 کمپ اصلی است.
-کمپ اصلی که همان است که در جزیره واقع است و رشته های علوم پایه و انسانی در این کمپ قرار دارند
- کمپ مهندسی که سرزمین اصلی و در فاصله 70 کیلومتری کمپ اصلی قرار دارد و اکثر رشته های مهندسی را تا دکتری دارد.
- کمپ پزشکی که در فاصله نسبتا دوری در شمال شرق مالزی قرار گرفته است.
3- از آنجا که صنایع غذایی همیشه مثل شتر مرغ بوده و می تواند در زیر گروههای متفاوت قرار گیرد و برای رفع هر گونه شبهه آنرا در دانشکده Industrial Technology و در کمپ اصلی قرار داده اند.
4- از سال 2009 گروه صنایع غذایی به دو بخش food technology و Bioprocess technology تقسیم شد.
5- دانشکده Industrial technology به جز دو بخش فوق بخش چوب و کاغذ و محیط زیست هم دارد.
6- تقریبا تمامی تجهیزات مدرن آزمایشگاهی در دانشگاه موجود می باشد و امکانات کتابخانه ای فوق العاده و به روز در اختیار دانشجویان می باشد.
7- مقطع دکتری در این دانشکده فقط به صورت By Research می باشد و مورد تایید وزارت علوم ایران هم می باشد. (البته به شرطی که تمام وقت باشید و حداقل 27 ماه در مالزی حضور داشته باشید.
8- مقطع کارشناسی ارشد به دو صورت Mix Mode شبیه همون ایران و By research که مورد تایید ایران می باشد به شرطی که حداقل 18 ماه حضور در مالزی داشته باشید. (البته این شرط حضور از اول 2009 برای تمامی کشورهای خارجی الزامی است)
9- شهریه دانشگاه برای دوره های By Reserach به ازای هر ترم برای دکتری 2100 و برای ارشد 1800 رینگیت مالزی. دکتری حدود 6 ترم و ارشد حدود 4 ترم است. خودتان می توانید با ضرب کردن مجموع کل شهریه را بدست آورید. (هر رینگیت در حال حاضر 290 تومان می باشد) البته در ترم اول حدود 2500 رینگیت اضافی می گیرند که 1500 رینگیت آن بعد از فارغ التحصیلی برگشت داده می شود و مابقی هزینه های سایرمثل کلاس مالایی و فارغ التحصیلی و ... می باشد. در ترم آخر نیز مبلغ 1500 رینگیت نیز بابت هزینه دفاع از پایان نامه باید پرداخت شود.
سعی می کنم در پست های بعدی از هزینه های زندگی و نحوه پذیرش برای شما خواهم نوشت. سعی خواهم نمود به گونه ای بنویسم که نیاز به شرکتهای اخذ پذیرش نداشته باشید. در صورتی که عجله دارید برای گرفتن پذیرش می توانید به من ایمیل بزنید. amn.id08@student.usm.my
یا در وبلاگ جدیدم نظر بگذارید:
foodbiopolymer.blogspot.com
-

hasan_1368

عضو جدید
salam...

salam...

salam man hasan hastam.daneshjuye terme 3 sanaye ghazaei mikham baraye arshad beram malezi...mikhastam bebinam madrake zaban lazeme?hazineha chetore?badesh ke biaim iran madrakemuno ghabul dareh ya na?mamnun misham ke be man komak konin...:smile::gol:

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی

حسن جان سلام
امیدوارم در درسهات موفق باشی.
برای ادامه تحصیل خیلی از کشورها می تونی بری. مالزی هم جزو اونهاس. فعلا از دانشگاههای مالزی که مورد تایید وزارت علوم هستند دانشگاه UPM و USM رشته صنایع غذایی را دارند. داشتن مدرک زبان تا ابتدای 2010 اجباری نیست ولی "قرار شده" از 2010 داشتن مدرک زبان اجباری باشد.
ضمنا تمام تلاشتان را بکنید که معدل خوبی در دوره کارشناسی کسب کنید. و تا جایی که می توانید وارد کارهای پژوهشی و عملی شوید.
امیدوارم پاسخ مناسبی برای شما باشد.

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
هزینه زندگی در پنانگ مالزی برای تحصیل در دانشگاه USM

هزینه زندگی در پنانگ مالزی برای تحصیل در دانشگاه USM

کمپ اصلی دانشگاه یو اس ام در قلب جزیره و بعد از پل 13 کیلومتری است که جزیره را به خشکی وصل می کند. به 2 طریق هوایی و زمینی می توانید از کوالالامپور به پنانگ بیایید. ارزانترین پرواز هوایی متعلق به ایر اسیا است که فرودگاه جداگانه در KL دارد. ترمینال اتوبوسرانی هم که در پوودورایا قرار داشته و در هر ساعت از روز به مقصد پنانگ اتوبوس وجود دارد. و اما هزینه زندگی در جزیره:
1- خوابگاه: دانشگاه برای دانشجویان دکتری و ارشد خوابگاههای نسبتا مناسب با هزینه ماهیانه فعلا 180 و از 2010 احتمالا 300 رینگیت ماهیانه برای اتاقهای تک نفره.
2- آپارتمان: اکثرا سه خوابه هست و بسته به نوع تجهیزات و نو بودن بین 600 تا 1200 رینگیت ماهیانه. (مالایی ها رهن ندارند ولی 2 ماه اجاره به عنوان ودیعه از مستاجر دریافت می کنند)
3- خوراک: کاملا شبیه ایران- البته الان یک سالی هست که از قیمتهای ایران خبر ندارم ولی شبیه همون قیمتهای سال گذشته خودمان
4- هزینه رفت و برگشت به ایران. بلیط ایران ایر برای دانشجویان پس از ثبت نام در دانشگاه رفت و برگشت حدود 600 هزار تومان می باشد(البته پرواز تهران-بحرین-کوالالامپور رفت و برگشت حدود 550 می باشد ولی 4 ساعت در بحرین توقف دارد)
مجموعا اگر قرار باشد که خودتان هزینه پرداخت نمایید برای دکتری حدود 15 میلیون در میاد.
http://foodbiopolymer.blogspot.com
تا بعد...

اروینیا

عضو جدید
کانادا و استرالیا و مالزی صنایع غذایی دارند و مالزی به نسبت با صرفه تر در ضمن نیازی به ویزا و ... نداره. امید وارم کمکی کرده باشم.

اروینیا

عضو جدید
مالزی کانادا و استرالیا صنایع غذایی دارند مالزی به نسبت با صرفه تره ویزا و... هم نمی خواد .
امیدوارم کمکی کرده باشم

yashijoon

عضو جدید
من 4 سال پیش این رشته رو با معدل بالا 17 تموم کردم و 3 تا هم ثبت اختراع دارم و از طرفی الان هم دارم با تحقیقات زندگیم رو می گذرونم . می خوام ادامه تحصیل بدم . اما از نظر زبان مشکل دارم . این دانشگاه مالزی که شما معرفی کردین می تونه به من پذیرش بده ؟ با یک مبلغ شهریه مناسب؟

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
پذیرش از USM

پذیرش از USM

من 4 سال پیش این رشته رو با معدل بالا 17 تموم کردم و 3 تا هم ثبت اختراع دارم و از طرفی الان هم دارم با تحقیقات زندگیم رو می گذرونم . می خوام ادامه تحصیل بدم . اما از نظر زبان مشکل دارم . این دانشگاه مالزی که شما معرفی کردین می تونه به من پذیرش بده ؟ با یک مبلغ شهریه مناسب؟

با سلام
بله به راحتی می توانید پذیرش بگیرید. فعلا مدرک زبان اجباری نیست. مالزی هم زبان دومشون انگلیسی هست. نگران نباشید. فقط اگر تصمیمتان جدی است زودتر اقدام کنید. پذیرش دانشجوی خارجی در USM محدود است و در صورت پر شدن ظرفیت باید منتظر بمانید.
یا حق

Samand112000

عضو جدید
سلام دوستان
با آرزوی موفقیت.

مهندس جان سلام
من معدل کارشناسیم 18 است.میخام بدونم اولش چقدر باید پول داشته باشم

fstiau

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان سلام
من معدل کارشناسیم 18 است.میخام بدونم اولش چقدر باید پول داشته باشم

سلام.
برای کارشناسی ارشد اگه بخواهید بیایید باید حدود 10 میلیون و برای دکتری 20 میلیون داشته باشید. اگر بتوانید فلوشیپ بگیرید تقریبا به پول نیاز ندارید. ولی بسته به پروپوزالتون و استاد راهنما ممکنه نتونید فلوشیپ بگیرید. در هر صورت برای شروع دست خالی نباید قدم برداشت.

soroush_66

عضو جدید
ماشاالله همه دوستان بچه درس خون و حسابی مهندسن
جوری که تو همین مملکت خودمونم کار سختی واسه ادامه تحصیل ندارن با معدل 17 و 18
من سوالم اینه اگه یکی مثله ما کارشناسی رو ضعیف باشه و فقط تو فکر مدرکه باشه اون ور می تونه کاری کنه ؟
راش میدن یعنی ؟

Artmis_mt

عضو جدید
سلام ..من میخوام برای دکترا، گوئلف کانادا اقدام کنم..میخوام بدونم چطوری میتونم بورس بشم....
اگر بورس نشم هزینه تحصیلم چقدر میشه....

noom

عضو جدید
سلام من دانشجوی ارشد صنایع غذایی دانشگاه ازاد هستم.1 سال دیگه مدرکمو میگیرم.چطوری میتونم واسه ادامه تحصیل بدون بورس برم کشور دیگه؟ اصلا از چطوری باید اقدام کنم؟کدوم کشور؟شرایطش؟هزینه ش؟