تحصیلات تکمیلی | دروس تخصصی دانشجویان کارشناسی ارشد معماری

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
موارد اضافهه دیگه ای که جا موندن روش تحقیق خیلی روی کتاب عینی فر تاکید میکنه:cry: سخته!
سير انديشه : --------------------> همینی که مهندس مهسا گفتن؛
-10كتاب معماري ( ويتروويس ترجمه ريما فياض)
-مجله هنرهاي زيبا شماره 41
1مقاله انگليسسي ترجمه
و 1 سمينار راجع به يككي از سبك هاي معماري(در مورد تئوريشون كه چي هست؛... نه توضيحش)

در کل بگم استادا 100تا کتاب آوردن جلوی چشم و میگن همرو بخونین بخصوص برای این روش تحقیق :mad: بچه ها من کند فهمم واقعا؛؟ عینی فر کتابش ثقیله :cry:
اره خیلی دارن سخت و سنگین میگیرن درسا رو ...خدا رحم کنه...
میگم یه همایش ملی معماری هست تو همدان..اونو شرکت میکنی؟احتمال زیاد ما یه تیم از دانشگاه یزد مقاله بدیم واسه اونجا

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اتفاقا روش تحقیق اگر استادت خوب توضیح بده کتاب خوبی میشه برات....البته ما این کتاب رو جز منابع خدارو شکر نداریم یه جزوه 120 ص است....ولی خلاصه شده همون کتاب عینی فر هست....ولی استادمون واقعا خوب توضیح میده مخصوصا فصل پارادایمها و ذهنی عینی یا کمی کیفی یا علم و اسطوره.....من که حال کردم با تدریسش...ای کاش درسهای دگه هم حضوری بود...
من با حکمت کمی تا قسمتی مشکل دارم....آخه فلسفه 000 هستم:razz:

.مهسا.

عضو جدید
موارد اضافهه دیگه ای که جا موندن روش تحقیق خیلی روی کتاب عینی فر تاکید میکنه:cry: سخته!
سير انديشه : --------------------> همینی که مهندس مهسا گفتن؛
-10كتاب معماري ( ويتروويس ترجمه ريما فياض)
-مجله هنرهاي زيبا شماره 41
1مقاله انگليسسي ترجمه
و 1 سمينار راجع به يككي از سبك هاي معماري(در مورد تئوريشون كه چي هست؛... نه توضيحش)

در کل بگم استادا 100تا کتاب آوردن جلوی چشم و میگن همرو بخونین بخصوص برای این روش تحقیق :mad: بچه ها من کند فهمم واقعا؛؟ عینی فر کتابش ثقیله :cry:

نه واقعا براي منم سنگينه :(
حالا خوبه درس روش تحقيق نه جزء معدل حساب ميشه نه جزء واحد هاي پاس شده:wallbash:
فقط واسه يادگيري پژوهشه نه اينكه همه وقتمونو بگيره...:razz:

arefeh

کاربر ممتاز
کی اینوگفته؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز

روش تحقیق جز دروس اصلیه...کی گفته جز معدل و واحد پاس شده نیست!!!!!!

.مهسا.

عضو جدید
قبل از هرچيز دوستان ببخشيد كيفيت عكس پايينه، در حال حاضر به اين كارنامه فقط دسترسي داشتم. من از بقيه دوستام كه دانشجوي ارشد هستن هم شنيدم كه روش تحقيق جبرانيه. از طرفي، تعداد واحد هاي كارشناسي ارشد ميدونيد 32 واحد هستش كه با روش تحقيق (كه جبرانيه) ميشه 34 واحد
حالا بازم ممكنه دانشگاه با دانشگاه فرق داشته باشه. مي تونيد بپرسيد تا مطمئن بشيد:smile:
اگه نميتونيد بخونيد واسه ترم اول نوشته:
كل واحد انتخاب شده 14 واحد
واحد موثر 12 واحد
1++.jpg
موفق باشيد;)

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اره خیلی دارن سخت و سنگین میگیرن درسا رو ...خدا رحم کنه...
میگم یه همایش ملی معماری هست تو همدان..اونو شرکت میکنی؟احتمال زیاد ما یه تیم از دانشگاه یزد مقاله بدیم واسه اونجا
سعی میکنم چون یه سری مشکلات دارم سرم زیادی شلوغ شده
چه خوب انشاالله موفق باشید مهندس

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اتفاقا روش تحقیق اگر استادت خوب توضیح بده کتاب خوبی میشه برات....البته ما این کتاب رو جز منابع خدارو شکر نداریم یه جزوه 120 ص است....ولی خلاصه شده همون کتاب عینی فر هست....ولی استادمون واقعا خوب توضیح میده مخصوصا فصل پارادایمها و ذهنی عینی یا کمی کیفی یا علم و اسطوره.....من که حال کردم با تدریسش...ای کاش درسهای دگه هم حضوری بود...
من با حکمت کمی تا قسمتی مشکل دارم....آخه فلسفه 000 هستم:razz:
منم فقط به توضیحات استاد امیدوارم؛ خوب توضیح میده ولی همش اون کتابارم نشونمون میده:biggrin: آدم میترسه واقعا!

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از هرچيز دوستان ببخشيد كيفيت عكس پايينه، در حال حاضر به اين كارنامه فقط دسترسي داشتم. من از بقيه دوستام كه دانشجوي ارشد هستن هم شنيدم كه روش تحقيق جبرانيه. از طرفي، تعداد واحد هاي كارشناسي ارشد ميدونيد 32 واحد هستش كه با روش تحقيق (كه جبرانيه) ميشه 34 واحد
حالا بازم ممكنه دانشگاه با دانشگاه فرق داشته باشه. مي تونيد بپرسيد تا مطمئن بشيد:smile:
اگه نميتونيد بخونيد واسه ترم اول نوشته:
كل واحد انتخاب شده 14 واحد
واحد موثر 12 واحد
مشاهده پیوست 223704
موفق باشيد;)

تعجب میکنم همچین چیزی رومیگی...از مدیر گروهت بپرس کامل بهت میگه...
طبق سر فصل وزارت علوم و تحقیقات درس روش تحقیق و سیر اندیشه و نظریه روش طراحی و حکمت هنر جز دروس پایه هست...

arefeh

کاربر ممتاز
تعجب میکنم همچین چیزی رومیگی...از مدیر گروهت بپرس کامل بهت میگه...
طبق سر فصل وزارت علوم و تحقیقات درس روش تحقیق و سیر اندیشه و نظریه روش طراحی و حکمت هنر جز دروس پایه هست...

دویتمون داره اشتباه میکنه...روانشناسی محیطی جز دروس اختیاری ولی باید برداری...
ولی توی چارت ما روش تحقیق-جکمت معماری-سیراندیشه و نظریه های معماری جز دروس پایه هستند
اصلا اصل ارشد به روش تحقیقه چون مقاله همش میدیم.....باید اصولشو پایه ای یاد بگیریم...کمااینکه ممکنه همه بچه ها این درس رو در دوره های پیش نگذرونده باشند....یا خوب درس نگرفته باشند
بعدم اینی گه دوستمون گذاشته مربوط به رشته معماری نیستش....به نظرم باید حتما بپرسه از مدیر گروهش

chobina

عضو جدید
روش تحقیق جز دروس اصلیه...کی گفته جز معدل و واحد پاس شده نیست!!!!!!

سلام من فارغ التحصیل ارشد هستم روش تحقیق تو دانشگاه ازاد و سراسری جزو دروس پایه یا اصلی هستش و تو معدل حساب میشه...
در ضمن دوستان عزیز تنها چیزی که از ارشد واسه ادم می مونه همین روش تحقیقه روش وقت بزارین من واسه درس روش تحقیق با یه استاد فوق العاده سخت گیر حدود 500 تا مقاله خوندم و یه مقاله نوشتم که استاد سخت گیرمون بهم گفت برو اسمتو بنویس تو ورقه 20 بگیر ولی من باورم نشد ورقه رو پر کردم و لی 20 شدم... الانم تنها روش تحقیق به دردم می خوره نه سیر اندیشه نه حکمت نه درسای دیگه... جدیدی بگیرنش... :) راستی تو کل ارشد فقط ازتون مقاله میخوان نه چیز دیگه... پس وقت بزارین با استاد نوشتن مقاله رو یاد یگیرین بعدا نمیشه یاد گرفت... تازه تو نوشتن پایان نامه هم روش تحقیق خیلی خیلی مهمه ... من خودم تجربه داشتم که این قدر تاکید میکنم...
موفق باشید...

mh.memar

عضو جدید
دوستان کسی راجع به لنداسکیپ در مکتب مدرن مطلبی داره یا میتونه کمکم کنه؟ممنون میشم.

jojo69pmz

عضو جدید
ارشد

ارشد

سلام مهندسا :) دارم اسه ارشد میخونم میشه لطف کنید اونا ک .جزوه دارن بزارن :) خیلی خیلی ممنونتونم

fereshte1990

عضو جدید
دوستان کسی راجع به لنداسکیپ در مکتب مدرن مطلبی داره یا میتونه کمکم کنه؟ممنون میشم.
ازبخش مجلات توهمین سایت میتونی دانلود کنی
یه مجله هست اسمش لنداسکیبه
چندتااز شماره هاش رو واسه دانلودگذاشتن

fereshte1990

عضو جدید
بچه ها ازآثار گرگ لین نمونه ای سایتی نمیشناسید؟
همش کلا 4-5 مورد هست...
استادمون 15 تا نمونه کار خواسته:cry::cry::cry:

chantic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان قدیمی وجدیدای تازه وارد ناراحتم که کنارتون نیستم خیلی ناراحتم اما شاید صلاح این بود که بازم یه سال بخونم البته خیلی هم معلوم نیست شرکت کنم.
امیدوارم همگی موفق وپایدار باشین.
دوستون دارم....

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان قدیمی وجدیدای تازه وارد ناراحتم که کنارتون نیستم خیلی ناراحتم اما شاید صلاح این بود که بازم یه سال بخونم البته خیلی هم معلوم نیست شرکت کنم.
امیدوارم همگی موفق وپایدار باشین.
دوستون دارم....
سلام دوست خوبم...ایشالا که هر تصمیمی میگیری همراه با موفقیت باشه...اینم حتما مصلحتی بوده

lili8667

عضو جدید
سلام اینم لیست درسای من در روز اول معماری _معماری:( نظریه و روش ها:هر جلسه معرفی 6 کتاب یا مقاله و تاکید روی کتاب دکتر کاوه بذر افکن (جلسه بعدهم تقد ومشاهده فصل 1)
حکمت :کتاب دکتر نقره کار .(جلسه بعد ارتباط ملا صدرا با معماری و معماری باقران و کلا 3تاشون با هم . تحقیق و به صورت انفرادی نقد شود )
روش تحقیق(0 ): 13صفحه تدریس شد و نوشتیم .شروع از علم و تئوری ها
درس اختیاری هم زبان تخصصی :واسه جلسه بعد ترجمه درس 1 انگلیسی برای دانشویان شهر سازی رو دادن (چرا رو هم نمیدونم)
خلاصه نیازمند یاری هستیم کسی هم جزوه داشت بذاره ممنون میشم یا کتاب هاروخصوصا نظریه اگه میشه چندتا کتاب خوب معرفی کنید ک مطالعه کنم

silent star1

عضو جدید
یچه ها کسی مطلب یا فیلم و مقاله در مورد شیشه های مدرن و سازه های داره؟ ممنون میشم کمک کنید.

ebadi.z

عضو جدید
دوستان من در تکمیل ظرفیت منظر پردیس قبول شدم
شما می دونید با فوق منظر میشه مهر طراحی گرفت یا نه ؟

sarab_kaka

عضو جدید
سلام بر دوستان.منم واحد کرج مشغول تحصیل در ترم اولم.کلا به ما 8 واحد دادن که طرح1 با دکتر پناهی و دوتا درس روش تحقیق و معماری همساز اقلیم با دکتر یزدانی برداشتیم.اینجا استادای خوبی داره ولی متاسفانه امکانات واسه معماریا صفره.....هیچ مقطعی از معماری تدریس نمیشه بجز ارشد و دکترا
واسه طرحمون استاد موضوع طراحی سایت اطراف برج ایفل تو سایت پاریس بهمون داده.قراره آخر ترم ماکت انیمیشن و سی تا 3دی از کارمون تحویلشون بدیم.بسیار سخته......دکتر پناهی شخصیت جالبی دارن و سواد بالا و مطالبی که تدریس میکنن خیلی سطح بالایی داره که ما تو کلاس اغلب هنگ میکنیم...فعلا داریم رو سایت پاریس مطالعات اقلیمی فرهنگی اجتماعی.. انجام میدیم تا به ایده و کانسپت برسیم
دوتا درس دیگمون با دکتر یزدانیه که رساله دکتراشون مرتیط با انرژیه.ایشون هم جوون و دوست داشتنین و ترغیبمون میکنه که بیشتر دنبال کارای پژوهشی تحقیقاتی باشیم....

sarab_kaka

عضو جدید
دوستان من در تکمیل ظرفیت منظر پردیس قبول شدم
شما می دونید با فوق منظر میشه مهر طراحی گرفت یا نه ؟
تا اونجا که من میدونم با لیسانس معماری میشه حق طراحی گرفت .ولی اگه مدرکتون پسوند پیشوند داشته باشه یه کم سخت میشه که اگه ارشد معماری داشته باشین مشکلتون حل میشه....

مهديه مقدم

عضو جدید
سلام بر دوستان.منم واحد کرج مشغول تحصیل در ترم اولم.کلا به ما 8 واحد دادن که طرح1 با دکتر پناهی و دوتا درس روش تحقیق و معماری همساز اقلیم با دکتر یزدانی برداشتیم.اینجا استادای خوبی داره ولی متاسفانه امکانات واسه معماریا صفره.....هیچ مقطعی از معماری تدریس نمیشه بجز ارشد و دکترا
واسه طرحمون استاد موضوع طراحی سایت اطراف برج ایفل تو سایت پاریس بهمون داده.قراره آخر ترم ماکت انیمیشن و سی تا 3دی از کارمون تحویلشون بدیم.بسیار سخته......دکتر پناهی شخصیت جالبی دارن و سواد بالا و مطالبی که تدریس میکنن خیلی سطح بالایی داره که ما تو کلاس اغلب هنگ میکنیم...فعلا داریم رو سایت پاریس مطالعات اقلیمی فرهنگی اجتماعی.. انجام میدیم تا به ایده و کانسپت برسیم
دوتا درس دیگمون با دکتر یزدانیه که رساله دکتراشون مرتیط با انرژیه.ایشون هم جوون و دوست داشتنین و ترغیبمون میکنه که بیشتر دنبال کارای پژوهشی تحقیقاتی باشیم....
فقط میتونم بگم خوش به حالتون ،حاضرم دوباره به دوران کارشناسی برگردم و با عقل و منطق الانم دوباره سر کلاس دکتر پناهی باشم،فرصت طلایی هست که نصیب شما شده و بعدها قدرشو می دونین

arefeh

کاربر ممتاز
این هفته کلاسهای حضوریمون تشکیل نشد....عوضش گرگان سمیناری بود در زمینه سیمای شهر هویت شهر.....رفتیم و طبق حرفی که زدن و اسمی که نوشتیم قراره یه گواهینامه برامون ضادر کنند و به همراه 0.5 نمره تا 1 نمره که به نمره پایان نامه ارشد قراره اضافه بشه....چه حالی میده هااااا....:D

samanerezaee

عضو جدید
سلام خوبین من واسه درس روش تحقیق معماری یه نمونه پروپوزال آماده شده ارشد معماری میخوام تا ازش کمک بگیرم و یه پروپوزال واسه ارائه آماده کنم.موضوع خودم طراحی مجتمع مسکونی با رویکرد معماری سبز در تبریز هست

samanerezaee

عضو جدید
نمیدونم به دردتون بخوره یا نه اما من یه تعداد پلان آماده طراحی فضای سبز و پارک دارم اگه میخواین آدرس ایمیل برام خصوصی کنین دوشنبه انشالا که میفرستم الانم میفرستادم متاسفانه اوضاع اینترنتم خوب نیس...:razz:

سلام مهدیه خوبی طرح ما هم طراحی لنداسکیپ هست میتونی پلان هات رو بر منم ایمیل کنی

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این هفته کلاسهای حضوریمون تشکیل نشد....عوضش گرگان سمیناری بود در زمینه سیمای شهر هویت شهر.....رفتیم و طبق حرفی که زدن و اسمی که نوشتیم قراره یه گواهینامه برامون ضادر کنند و به همراه 0.5 نمره تا 1 نمره که به نمره پایان نامه ارشد قراره اضافه بشه....چه حالی میده هااااا....:D

عارفه جان پیشنهاد میکنم اول به آموزش دانشگاهتون مراجعه کنید و امتیازها رو بگیرید
عموم دانشگاهها به موارد مشخصی نمره میدن: مقالات داخلی(بنا به گواهی هولوگرام دار) و خارجی و ژورنال ها، مقام 1تا 3 مسابقات معماری داخلی(در سطح دانشگاه تا ملی) و خارجی ، برگزاری نمایشگاه مرتبط، ثبت اختراع و ... که اگر مستخرج از پایانن امه باشند با ذکر نام اساتید 0.25 بیشتر امتیاز داره نسبت به غیرمستخرج از پایان نامه