تحصیلات تکمیلی با سهمیه استعداد های درخشان ! ( ارشد / دکترا بدون کنکور )

dadash masoud

عضو جدید
سلام به بچه های معماری
ببخشید که سوالو بد جایی میپرسم . تاپیک پرسش و پاسخ پیدا نکردم
DP روی یکی از اتق های پلان یه واحد نوشته شده .یعنی چی؟

Rrana

عضو جدید
کی همچین حرفی زده ؟!
من چند نفرو می شناسم از نزدیک که با همین سهمیه الان دارن ارشد می خونن ;)
شما خودت جایابی رو پر کردی ؟ بستگی داره کجاهارو زده باشی ، دانشگاهی که خودش مصاحبه و ... می گیره دیگه با جایابی بر نمی داره - تو این دو سال که اینطور بوده
علی الخصصو دانشگاهای تهران ... انقدر سهمیه های جورواجور دارن که دیگه جایی نمی مونه برای سنجش !
تو یکی از همین دانشگاها من اطلاع دارم که بچه هایی که با انواع و اقسام سهمیه ها - ضابطه ها و احیانا پارتی ! اومدن بیشتر از قبولیای کنکوره !

دوست عزیز من که دروغی ندارم بگم اگه خواستی برگه انتخاب 10 تا کدرشتمم برات میفرستم ، واسه دانشگاه خودمم جای سوال بود البته اینم بگم من شبانه یا پیام نورم تو انتخابام نبود . شایدم شانس با من یار نبوده. :(

سیب سرخ 70

عضو جدید
سلام دوست عزیز من الان ترم 8 هستم دانشگاه شیراز رتبه اولم.. تو بهمن ماه به ما گفتن که سیستم گزینش عوض شده دیگه دانشگاه ها با مصاحبه نمی گیرن و همه از جایابی سازمان سنجش استفاده می کنن که حتما باید کنکور هم بدن و طبق آیین نامه ای که سازمان سنجش خرداد 91 داده گفته توی 6 ترم اول باید بیشتر از 100 واحد گذرانده باشند و دانشگاه ها اسامی رو برای سازمان سنجش می فرستن.می خواستم بپرسم به شما هم همچین چیزی گفتن؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز من که دروغی ندارم بگم اگه خواستی برگه انتخاب 10 تا کدرشتمم برات میفرستم ، واسه دانشگاه خودمم جای سوال بود البته اینم بگم من شبانه یا پیام نورم تو انتخابام نبود . شایدم شانس با من یار نبوده. :(
کی گفت شما دروغ می گی مهندس جان ؟!
اینایی که می گم سراسری بودن- روزانه !
و اینکه خب اونجا هم اولویت بندی می کنن بر حسب معدل - شاید یه عده بودن که از شما بالاتر بودن - کجاها رو زده بودی ؟
دانشگاه خودت رو هم باید از طریق گروه و آموزش پیگیری می کردی - لابد خودت نخواستی اونجا ادامه بدی نه ؟
کنکور امسالت انشاء الله نتیجه ی عالی می گیری - تو دفترچه گفته 80% نمره بقیه و اینا ... اما چیزی که ما در عمل دیدیم خیلی خیلی خیلی تاثیرش بیشتر از این حرفا بود - به نظرم منتظر یه نتیجه ی عالی باش :)

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز من الان ترم 8 هستم دانشگاه شیراز رتبه اولم.. تو بهمن ماه به ما گفتن که سیستم گزینش عوض شده دیگه دانشگاه ها با مصاحبه نمی گیرن و همه از جایابی سازمان سنجش استفاده می کنن که حتما باید کنکور هم بدن و طبق آیین نامه ای که سازمان سنجش خرداد 91 داده گفته توی 6 ترم اول باید بیشتر از 100 واحد گذرانده باشند و دانشگاه ها اسامی رو برای سازمان سنجش می فرستن.می خواستم بپرسم به شما هم همچین چیزی گفتن؟

آیین نامه ی سازمان سنجش رو تو پستای اول برای دانلود گذاشتم مهندس - همینه که شما می گی اگه درست یادم مونده باشه - چک کنید
و اینکه اگه همه ی دانشگاها زیر نظر سازمان سنجش و با جایابی گزینش کنن که عاااااااااااااااااالیه - از دردسر جدا جدا درخواست و ... دادن راحت می شن بچه ها
اما اینکه باید کنکور هم بدن ! تا شهریور 91 که من در جریانش هستم این خبرا نبود ...
تا همین پارسال فقط سهمیه نفر اول با کنکور داشتیم - که تازه اونم می تونه کنکور نده ! و فقط از همون جایابی یا ... استفاده کنه

ezez

عضو جدید
سلام دوست عزیز
ولی دانشگاه شیراز که استعدادهای درخشان رو با مصاحبه قبول می کنه امسال. حتی تاریخ روز مصاحبه رو هم مشخص کرده. من هم که فرم رو پر کردم و تقریبا 15 روز دیگه اگه با درخواستم موافقت بشه مصاحبه دارم. کسی می دونه چه جور سوالایی قراره پرسیده بشه. سوالا همه درسی هستند؟ اصلا روند مصاحبه چه جوریه؟ تو این فرصت کم من چه آمادگی ای می تونم پیدا کنم؟ لطفا اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید مسئله خیلی خیلی حیاتیه برام.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
ولی دانشگاه شیراز که استعدادهای درخشان رو با مصاحبه قبول می کنه امسال. حتی تاریخ روز مصاحبه رو هم مشخص کرده. من هم که فرم رو پر کردم و تقریبا 15 روز دیگه اگه با درخواستم موافقت بشه مصاحبه دارم. کسی می دونه چه جور سوالایی قراره پرسیده بشه. سوالا همه درسی هستند؟ اصلا روند مصاحبه چه جوریه؟ تو این فرصت کم من چه آمادگی ای می تونم پیدا کنم؟ لطفا اگه اطلاعاتی دارید کمک کنید مسئله خیلی خیلی حیاتیه برام.
یکی از دوستام مصاحبه داده بود پارسال گفت سوال از یه کتاب تاریخ معماری لاتین میپرسن مثلا یه ص باز میکنه میگه درباره این عکسه بگو! یه اسکیس 20 دق در a4 هم ازش گرفته بود دیگه نمیدونم چی پرسیدن!

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از بچه ها اینطور می گفت که برای شهید بهشتی رزومه می خواستن ، معرفی نامه ی استادات هم می تونه مفید باشه - و اینکه یه گپ ساده بوده راجع به معماری !! مثلا نظرت راجع به این عکس یا فلان اثر چیه
همچی چیزایی !

lalecarbon

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان
یک ابهام در آیین نامه سازمان سنجش وجود داره و اونم اینه که منظور از:
کد:
دوره كارداني به لحاظ ميانگين كل جزء ده درصد برتر باشد.
چیست؟
به عنوان مثال, من دوره ی کاردانی در دانشکده منتظری مشهد معدلم 16 بوده و نفر اول ورودی های خودم هستم. آیا معدلم باید بالای 17 باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

gole ziba

عضو جدید
من برای امسال ارشد خودم تحقیق کردم دانشگام گفت باید معدل دوره کارشناسی بالای 17 باشه و هم جنین واحد اضافی و معدا نداشته باشی و پاس نکرده باشی .بعد اسمتو دانشگاه رد میکنه مرکز ازمون دانشگاه ازاد اونجا خوشون نتیجه رو طبق ثبت نام و انتخاب اونجایی که شما انتخاب کردی اعلام میکنن
از دانشگاهتون بپرسید میکن بهتون. به من گفتن که اسمتو رد کردیم

lalecarbon

عضو جدید
من برای امسال ارشد خودم تحقیق کردم دانشگام گفت باید معدل دوره کارشناسی بالای 17 باشه و هم جنین واحد اضافی و معدا نداشته باشی و پاس نکرده باشی .بعد اسمتو دانشگاه رد میکنه مرکز ازمون دانشگاه ازاد اونجا خوشون نتیجه رو طبق ثبت نام و انتخاب اونجایی که شما انتخاب کردی اعلام میکنن
از دانشگاهتون بپرسید میکن بهتون. به من گفتن که اسمتو رد کردیم

معدل کارشناسی ناپیوسته من در دانشگاه غیر انتفاعی 18/80 هست و کاردانی در دانشگاه دولتی 16/97 هست و در هر دو جا نفر اول ورودی های خودم هستم. دانشگاه ها که کلا حرف زیاد می زنن.
می گن یک کاغذ به شما میدیم. همین.

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان معدل من با ارائه پایان نامم باید 17.5بشه میشه بگید میشه بدون کنکور شرکت کنم یا نه همه ی اینارو خوندم ولی میخوام بدونم واسه همه دانشگاه ها صدق میکنه ؟؟ممنونم ازتایپیکه خوبتون

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان معدل من با ارائه پایان نامم باید 17.5بشه میشه بگید میشه بدون کنکور شرکت کنم یا نه همه ی اینارو خوندم ولی میخوام بدونم واسه همه دانشگاه ها صدق میکنه ؟؟ممنونم ازتایپیکه خوبتون
معدل ملاک نیست !
مهم رتبه ی شما بین هم کلاسیاتون هست
باید جزو 10% برتر باشید

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه میگن اگه شاگرد اول با سهمیه کنکورش شبانه قبول شه دیگه شهریه نمیخواد بده درسته؟؟

Rrana

عضو جدید
اینکه میگن اگه شاگرد اول با سهمیه کنکورش شبانه قبول شه دیگه شهریه نمیخواد بده درسته؟؟
شما که رتبتون خوبه به شبانه نمی رسید دوستم با 1200 با سهمیه روزانه منظر تهران میخونه یکی ام با 2000 روزانه تبریز معماری می خونه
یکی از دوستام از سهمیه بدون کنکور مدیریت پروژه شهیدبهشتی می خونه اون می گفت حتی پول خوابگاه روزانه ها که 100 تومن هست اونم نمیدیم
این سهمیه ها از طرف وزارت علوم حمایت میشن ولی اگه کسی اطلاع دقیقی داشته باشه خیلی خوب میشه اطلاع بده

lalecarbon

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان

این متن رو ببینید:
---------------------
فرآيند پذيرش و جايابي دانشجويان واجد شرايط براساس نامه شماره 22444/21 مورخ 22/2/92 معاون محترم آموزشي وزارت متبوع و طبق جدول ذيل قابل اجرا خواهد بود:
دوره فارغ‌التحصيلي
دوره معرفي
روزانه، شبانه
همه دوره‌ها
پيام‌نور
پيام نور، غيرانتفاعي، نيمه حضوري ، مجازي، پرديس دانشگاهي و بين‌الملل
ويژه فرهنگيان
ويژه فرهنگيان، پيام نور ، مجازي، پرديس دانشگاهي و بين الملل
دانشگاه فرهنگيان
همه دوره‌ها غير از روزانه
غيرانتفاعي
غيرانتفاعي، مجازي، پيام‌نور، نيمه‌حضوري، پرديس‌دانشگاهي و بين‌الملل
پرديس هاي دانشگاهي و دوره‌هاي بين‌الملل
غيرانتفاعي، مجازي، پيام نور ، پرديس‌دانشگاهي و بين الملل
نيمه حضوري
نيمه‌حضوري
مجازي
مجازي
علمي ـ كاربردي (دوره ترمي)
علمي كاربردي، غيرانتفاعي، مجازي، پيام‌نور ، پرديس‌دانشگاهي و بين‌الملل

--------------

با این وضعیت, فقط دانشجویان دانشگاه های دولتی در مقطع بالاتر حق ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی رو دارن.
خیلی از دوستان من بودن که دوست داشتن در همین کشور بمونن و خدمت کنن, اما با این وضعیت که نیروی جوان زیادی در کشور هست و این وضعیت تبعیض...
فقط می تونم بگم متاسفم.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان

با این وضعیت, فقط دانشجویان دانشگاه های دولتی در مقطع بالاتر حق ادامه تحصیل در دانشگاه های دولتی رو دارن.
خیلی از دوستان من بودن که دوست داشتن در همین کشور بمونن و خدمت کنن, اما با این وضعیت که نیروی جوان زیادی در کشور هست و این وضعیت تبعیض...
فقط می تونم بگم متاسفم.
عزیز دلم تبعیض چیه !؟
اون موقع که یه بنده خدایی با 1600 معماری روزانه ی جایی رو قبول شده یه عزیز دیگه با رتبه ی نجومی N هزار رفته غیر انتفاعی
واقعا به نظر شما این دو نفر قابل مقایسه با همن !؟
دو تا دانشگاه سراسری تو یه شهر با هم قابل مقایسه نیستن - حالا دیگه چطور می شه نفر اول دانشگاه تهرانو با نفر اول غیر انتفاعی یه جای پرت یه اندازه امتیاز قائل شد !

خدا رو شکر که پذیرش دانشجو از طریق جایابی سازمان سنجش لغو شد !!!! و هر دانشجویی تو همون دانشگاه مقطع لیسانسش می تونه ادامه بده
کاش برسه اون روزی که این سهمیه ی کذایی شاگرد اولی رو هم از کنکور حذف کنن !!!
کلا خلاص شیم از این داستانا ...

qazal.

عضو جدید
عزیز دلم تبعیض چیه !؟
اون موقع که یه بنده خدایی با 1600 معماری روزانه ی جایی رو قبول شده یه عزیز دیگه با رتبه ی نجومی N هزار رفته غیر انتفاعی
دو تا دانشگاه سراسری تو یه شهر با هم قابل مقایسه نیستن - حالا دیگه چطور می شه نفر اول دانشگاه تهرانو با نفر اول غیر انتفاعی یه جای پرت یه اندازه امتیاز قائل شد !

خدا رو شکر که پذیرش دانشجو از طریق جایابی سازمان سنجش لغو شد !!!! و هر دانشجویی تو همون دانشگاه مقطع لیسانسش می تونه ادامه بده

ما تو دورمون بچه هایی رو داشتیم که از دانشگاه تهرانو شهید بهشتی دانشگاه ما قبول شده بودن ولی خیلی کاربلد نبودن...اما یسریم بودن که از دانشگاههای متوسط یا ضعیف بودن هم دروس عملیشون خوب بود هم تئوریشون. از نظر من قبول شدن تو کنکور فقط آغاز راهه، مرحله بعدیش که مرحله اصلیه طول دوران دانشگاهیه. درصدا خیلی نزدیکه بهمه تو کنکور و ظرفیتها هم پاسخگو نیست. نمیشه تو این سیستم بخود بالید. در ضمن زمانی آدما میتونن به هوش خودشون ببالن که شرایط یکسان داشته باشن تو درس خوندن. اون موقع میشه افراد رو باهم سنجید

lalecarbon

عضو جدید
عزیز دلم تبعیض چیه !؟

سلام دوست محترم
همین چیزی که شما میگی و تفکر خیلی از این به حساب تحصیل کرده ها هم هست, الان داره خیلی ها رو از این کشور پر میده.
شریف و تهران و امیرکبیر که اول کشور هستن, رتبشون تو دنیا چنده؟
حالا یکی از دوستان من که همین غیر انتفاعی خونده و یا یکی دیگه که آزاد خونده, دارن با فول فاند آلمان و کانادا که دانشگاه های تهران عمرا به این رتبه هاشون برسن, می خونن.
همین چیزها هست که وضعیت علمی ما فقط تئوریه و به عمل نمی رسه.
چون کسی نیست کار کنه. بعد میگن کارمندان دولت و اداره جات فقط 22 دقیقه کار مفید می کنن.
به امید خدا منم میرم.
این دانشگاه های خوب برای شما و کسی که بتونه توی 4 ساعت مغزشو بازیابی کنه, البته اینو اضافه کنم که این فردی که توی 4 ساعت این کارو می کنه و رتبه ی یک میشه, نخبه هست و باید بهش رسید ولی ای کاش بدونه که داره باهاش بازی میشه.

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست محترم
همین چیزی که شما میگی و تفکر خیلی از این به حساب تحصیل کرده ها هم هست, الان داره خیلی ها رو از این کشور پر میده.
شریف و تهران و امیرکبیر که اول کشور هستن, رتبشون تو دنیا چنده؟
حالا یکی از دوستان من که همین غیر انتفاعی خونده و یا یکی دیگه که آزاد خونده, دارن با فول فاند آلمان و کانادا که دانشگاه های تهران عمرا به این رتبه هاشون برسن, می خونن.
همین چیزها هست که وضعیت علمی ما فقط تئوریه و به عمل نمی رسه.
چون کسی نیست کار کنه. بعد میگن کارمندان دولت و اداره جات فقط 22 دقیقه کار مفید می کنن.
به امید خدا منم میرم.
این دانشگاه های خوب برای شما و کسی که بتونه توی 4 ساعت مغزشو بازیابی کنه, البته اینو اضافه کنم که این فردی که توی 4 ساعت این کارو می کنه و رتبه ی یک میشه, نخبه هست و باید بهش رسید ولی ای کاش بدونه که داره باهاش بازی میشه.

ما تو دورمون بچه هایی رو داشتیم که از دانشگاه تهرانو شهید بهشتی دانشگاه ما قبول شده بودن ولی خیلی کاربلد نبودن...اما یسریم بودن که از دانشگاههای متوسط یا ضعیف بودن هم دروس عملیشون خوب بود هم تئوریشون. از نظر من قبول شدن تو کنکور فقط آغاز راهه، مرحله بعدیش که مرحله اصلیه طول دوران دانشگاهیه. درصدا خیلی نزدیکه بهمه تو کنکور و ظرفیتها هم پاسخگو نیست. نمیشه تو این سیستم بخود بالید. در ضمن زمانی آدما میتونن به هوش خودشون ببالن که شرایط یکسان داشته باشن تو درس خوندن. اون موقع میشه افراد رو باهم سنجید
من فکر نمی کنم بررسی درست یا غلط بودن سیستم آموزشی و قضاوت کنکور لیسانس و ارشد و شایستگی افراد مختلف- که خودش از کلی جنبه های مختلف می شه بررسی بشه -موضوع بحث ما باشه ....
خود من که ... نه دانشگاه خوب بهم رسیده هیچ وقت نه نخبه بودم !
بحث ما اینجا سهمیه معدل الف هستش
که من همچنان سور سر حرفم هستم : نفر اول دانشگاه تهران کجا ، نفر اول عمران و آبادانی روستاهای همدان کجا !!!!؟؟؟
بعد شمایی که انقدر انتقاد داری به کلی چیزا... به نظرت این جالبه که یه نفر کلی زحمت بکشه ، چه تئوری چه اسکیس ... یه جایی قبول شه با هزار زحمت اونم تازه با کلی اجحاف
بعد از اون طرف دانشجوی یه دانشگاه درپیتی ، یا اصلن تراز اول ! رتبه ی کنکورش یک سوم بشه !!!! و تازه براش سهمیه جدا هم قائل بشن علاوه بر سهمیه ی توی دفترچه !
یعنی رسما طرفو به زور می فرستن دانشگاه ! صرف شاگرد اولی !
مهم هم نیست بین 70 تا بچه خرخون فلان دانشگاه اول شدی یا 12 تا دانشجوی یه دانشگاه کوچیک
به نظر من کسی که واقعا معدل الفه و کارش درسته تو کنکور هم باید موفق بشه ، ولی چیزی که ما دیدیم یه وضع دیگه بود ...
من که کلا با این سهمیه مخالفم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
صرفا جهت اطلاع رسانی این تاپیکو زدم ... و موضوع بحث ما اینه که این سهمیه هست ( من تصویب نکردم عزیزم ! ) حالا چطور بچه هایی که واجد شرایطن بهره ببرن و از غافله عقب نمونن - همین

atefe13679

عضو جدید
این حالت از همه بهتره !;)

و فقط و فقط هم شامل نفر اول هر دوره و کلاسی می شه
به این صورت که ایشون تو آزمون شرکت می کنه و رتبه اش اعلام می شه
بعد موقع خوندن برگه های انتخاب رشته برای این عزیزان جان یه سهمیه جدا باز می کنن
با مثال بگم بهرته
فرض کنید دانشگاه تهران - 10 نفر معماری معماری روزانه پذیرش داشته امسال - 2 نفر هم شبانه
اینجا هم باز همون 10% هست!
یعنی
به ازای اون 10 نفر یه نفر
و به ازای اون 2 نفر شبانه هم یه نفر !!! با سهمیه شاگرد اولی و از طریق کنکور می گیرن !!!
یعنی
داوطلب X ، انتخاب اولش دانشگاه تهران بوده روزانه - اگه با رتبه ی نهاییش خودش قبول شد تهرانو که هیچ - اگه نه بعد از اینکه اون 10 نفر پر شد یه سهمیه اضافی براش باز می کنن و ایشون این بار فقط با بقیه سهمیه شاگرد اولیا مقایسه می شه و بین اونا اگه بالاترین بود تهران قبول می شه ... اگه نه همینطور تا انتخابای بعد ادامه می دن ...
و تجربه نشون داده که تاثیرش رویاییه !
تقریبا رتبه بین 1/3 تا 1/6 بهتر می شه
مثلا دانشگاهی که یه نفر بدون معدل با 120 قبول شده ، شاگرد اول با 500 مثلا !... تقریبی می گم البته

به هر حال !!!
خیلی خوب چیزیه ...

ممنون از راهنماییتون.به من گفتن سهمیه همراه با آزمون دارم چون نفر دوم و جزء 10 درصد برتر کارشناسی ناپیوسته شدم.میشه در این مورد منو راهنمایی کنین

sweet.roonak

کاربر فعال
با سلام بچه ها متاسفانه تو مصاحبه دانشگاه ها هم بند پ حرف اول و اخر رو می زنه
میگن فقط 2 نفر رو ور می داریم نتایج که اعلام میشه 2 نفر میشه 11 نفر!!:eek:

shina7

عضو جدید
سلام:smile:. میخواستم بدونم اگر کسی معدلش بالا باشه و امکان داشته باشه که بتونه از این سهمیه استفاده کنه باید حتما منتظر بمونه تا اخرین نفر هم ورودی اش و دوستانش فارغ التحصیل بشن تا بعد رتبه ی اصلی اش تو دانشگاه در مقایسه با تمامشون رو ببینه و بعد برای ثبت نام برای ارشد ش اقدام کنه ، اگر زود تر فارغ التحصیل شد باید تافارغ التحصیلی اونا صبر کنه؟!!:huh:

salooomeh

عضو جدید
سلام. نه دوست عزیز اینظور نیست. برای استفاده از سهمیه ی بدون کنکور معدل و رتبه تا پایان ترم 6 ملاک هستش که باید جزء ده درصد برتر باشی برای کارشناسی پیوسته.

sama_gol

عضو جدید
در مورد دکترا این قوانین چطوریه ؟ آیا دانشجوهای ممتاز دانشگاه های غیر انتفاعی میتونن دکترا بدون ازمون قبول بشن ؟؟؟

gift92

عضو جدید
سلام، یکی به این گرفتاریه من جواب بده لطفا!!! :(
من شاگرد سومم، بعدش واسه ارشد بدون کنکور بهتره که از راه ارسال فرم به دانشگاه های مورد نظرم اقدام کنم؟ یا از این راه که می گن تو کنکورتو بده و مجاز شو بعدش موقع انتخاب رشته چون شاگرد سومی می تونی انتخاب رشته ی جداگونه کنی و یه دانشگاه تاپ قبول شی؟!
کدوم بهتره آیا؟!
ینی من واسه راه دوم فقط الکی کنکورو بخونم تا مجاز شم کافیه؟!
آخه توی دانشگاه خودمون، ارشد بدون کنکورش، 10% برتر تا آخر ترم هشته و نمی تونم الان خیلی وخت بذارم روی کنکور خوندن، چون ممکنه تا ترم هشت از شاگرد سومی در بیام! :((
یکی به من بگه اینو!!!!
لعنت به این قوانین استعداد درخشان که داغوون کرده منو!

violet71

عضو جدید
سلام. نه دوست عزیز اینظور نیست. برای استفاده از سهمیه ی بدون کنکور معدل و رتبه تا پایان ترم 6 ملاک هستش که باید جزء ده درصد برتر باشی برای کارشناسی پیوسته.

اگه تا ترم 6 جزو 10 درصد باشی ولی ترم 7 و8 دربیای چی میشه کسی میدونه؟؟؟؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه تا ترم 6 جزو 10 درصد باشی ولی ترم 7 و8 دربیای چی میشه کسی میدونه؟؟؟؟
نمی تونی از سهمیه استفاده کنی عزیزم !
ملاک اینه که زمان استفاده از سهمیه شما نفر چندم هستی ، یعنی ترم 8 مثلا !
اینکه تا ترم 6 جزو در درصد بوده باشی شرط لازمه ، کافی نیست