تحصيل همزمان ؟

aof41

عضو جدید
دوسوال داشتم :
اينكه در علمي كاربردي معدلت بالاتر از 17 بشه بدون ازمون به كارشناسي مي ري درسته ؟ بعدش چطوري به چه دانشگاهي ؟
سوال ديگه اينكه اگر مشكل خدمت نداشته باشي ميشه يه رشته علمي كاربردي را همزمان با يه رشته كارشناسي پيام نور با هم خواند؟

payamnd

عضو جدید
دوسوال داشتم :
اينكه در علمي كاربردي معدلت بالاتر از 17 بشه بدون ازمون به كارشناسي مي ري درسته ؟ بعدش چطوري به چه دانشگاهي ؟
سوال ديگه اينكه اگر مشكل خدمت نداشته باشي ميشه يه رشته علمي كاربردي را همزمان با يه رشته كارشناسي پيام نور با هم خواند؟
با سلام
درمورد سوال اول بهترين كزينه سازمان مركزي دانشگاه در خيابان حافظ پل كالج هست سوال دوم طبق مقررات دانشگاه ها اين كار غير مجاز است ولي بسياري از افراد را ديده ام كه همزمان در دو دانشگاه درس خوانده و فارق التحصيل هم شده اند

aof41

عضو جدید
می گویند کنار رشته پیام نور می تونی یه رشته دیگر بخوانی چون غیر حضوری است . من میخوام یه رشته دیگر در جامع علمی کاربردی بخوانم . چطور میشه مطمئن شد . چرا بعضی ها میگن میشه

aof41

عضو جدید
دوسوال ديگه دارم اينكه

1- من ميخوام معماري يا گرافيك بخوانم مستقيم كارشناسي داره يا بايد اول كارداني بگيري . من هيچي درمورد ضوابط اين دانشگاه نمي دانم و چون اين دو رشته احتياج به مهارت داره ميخوام بيام علمي كاربردي
2- چرا اسم دانشگاههاش فرق ميكنه يعني اسم يه سري موسسات است . ايا موسسات مختلف هستن كه مدرك علمي كاربردي رو ميدن؟ در اين صورت از كجا بفهميم معتبر است ؟

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوسوال ديگه دارم اينكه

1- من ميخوام معماري يا گرافيك بخوانم مستقيم كارشناسي داره يا بايد اول كارداني بگيري . من هيچي درمورد ضوابط اين دانشگاه نمي دانم و چون اين دو رشته احتياج به مهارت داره ميخوام بيام علمي كاربردي
2- چرا اسم دانشگاههاش فرق ميكنه يعني اسم يه سري موسسات است . ايا موسسات مختلف هستن كه مدرك علمي كاربردي رو ميدن؟ در اين صورت از كجا بفهميم معتبر است ؟
اولامیتونیددفترچه پذیرش دانشجو رو ازسایت سنجش یاپورتال دانشگاه جامع دانلودکنیدتابفهمیدبه صورت پیوسته یاناپیوسته میتونیدادامه تحصیل بدید.
ثانیادانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی است مهارت محورودردوردکارشناسی ارشدپروژه محورکه نزدیک به 1000شعبه درسراسرکشورداره واین شعبه هابه صورت کاملاخودگردان اداره میشن.ودانشگاه علمی کاربردی برکاراین موسسات آموزش عالی نظارت میکنه.
پس ممکنه یک موسسه باموسسه ای دیگرچه ازلحاظ کمی(وسعت دانشگاه)وچه ازلحاظ کیفی متفاوت باشه بستگی به خودتو ن داره که تاچه اندازه طالب آموختن باشید.
ومدارک تمامی این موسسات به اسم دانشگاه جامع علمی کاربردی صادرمیشه که موردتاییدوزارت علوم تحقیقات وفناوری است وحتی برای تحصیل درخارج ازکشورنیزمعتبراست.
امیدوارم کافی ومفیدبوده باشه

aof41

عضو جدید
خيلي ممنون .
پس من بايد دفترچه اش را بگيرم ببينم كه ايا ميتونم مستقيم معماري يا گرافيك را كارشناسي بخوانم يا بايد از كارداني شروع كنم؟

چون شاغلم و كنكور سراسري را هم فعلا نمي تونم درست بخوانم و امتحان بدم بهترين گزينه براي اين دورشته اي كه نام بردم با توجه به اينكه مهارت احتياج دارند كدامه ؟ ازاد، پيام نور، علمي كاربردي ؟ خودم فكر ميكنم علمي كاربردي بهترين گزينه برام باشه

سوال اخر اينكه اينطور كه گفتيد بايد در شهر خود ديد چه موسساتي اين دو رشته را ارايه مي دهند و كيفيتشون چطوره ؟ انهم بخاطر اينكه بار فني خودت بيشتر بشه وگرنه همشون مدرك رسمي علمي كاربردي زير نظر وزارت علوم دارند

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي ممنون .
پس من بايد دفترچه اش را بگيرم ببينم كه ايا ميتونم مستقيم معماري يا گرافيك را كارشناسي بخوانم يا بايد از كارداني شروع كنم؟

چون شاغلم و كنكور سراسري را هم فعلا نمي تونم درست بخوانم و امتحان بدم بهترين گزينه براي اين دورشته اي كه نام بردم با توجه به اينكه مهارت احتياج دارند كدامه ؟ ازاد، پيام نور، علمي كاربردي ؟ خودم فكر ميكنم علمي كاربردي بهترين گزينه برام باشه

سوال اخر اينكه اينطور كه گفتيد بايد در شهر خود ديد چه موسساتي اين دو رشته را ارايه مي دهند و كيفيتشون چطوره ؟ انهم بخاطر اينكه بار فني خودت بيشتر بشه وگرنه همشون مدرك رسمي علمي كاربردي زير نظر وزارت علوم دارند
اگرمشکل حضورغیاب دارین پیام نوربهترین گزینه برای شماست.
موفق باشین

بالا