تجهیز 3 دانشگاه کشور به پژوهشکده هوافضا

muhamedro

عضو جدید
تجهیز 3 دانشگاه کشور به پژوهشکده هوافضا

همشهری آنلاین: 3 پژوهشکده هوافضا در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، دانشگاه شهید چمران اهواز و کرمان راه اندازی خواهد شد

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع در مراسم افتتاح پژوهشکده فناوری هوا فضا، مدیریت فناوری و بورس طرح‌های پژوهشی دانشگاه تبریز، از راه‌اندازی سه پژوهشکده هوا فضا در دانشگاه‌های فردوسی مشهد، دانشگاه شهید چمران اهواز و دانشگاه شهید باهنر کرمان طی سال آینده خبر داد.

سردار سیدمهدی فرحی پیش بینی کرد: ایجاد پژوهشکده با ماموریت هوافضا در دانشگاه تبریز در آینده‌ای نزدیک، نقش مهمی در شکوفایی صنعت هوافضای کشور داشته باشد و افزود: در این راستا در اولین گام همکاری با این پژوهشکده، برای اجرای 20 طرح پژوهشی، قراردادی به ارزش 25 میلیارد ریال بسته شده که این رقم در سال آینده به 50 میلیارد ریال خواهد رسید.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر پیشرفت علم و فناوری هوافضا در دنیا رشد قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: فناوری هوافضا به عنوان فناوری راهبردی مطرح بوده و جزء فناوری‌های کلیدی است. براین اساس از آنجا که این فناوری، برتر و شاخص شناخته می‌شود، در برنامه پنجم توسعه کشور تاکید ویژه‌ای بر آن شده است.

ali.fatemi4

عضو جدید
لازم به ذکره که علاوه بر این دانشگاه ها
دانشگاه پیام نور کرج هم اخیرا رشته ی کارشناسی هوا فضا رو آوورده!

muhamedro

عضو جدید
اینکه کپی میکنی اشکال نداره، ولی اگه منبعش رو هم بنویسی بهتره.
مگه نه!؟
اینجوری حقی هم ضایع نمیشه!

عزیز بالاخره  www.irandisheh.com  که خودش مصاحبه نکرده بود...از سایتای دیگه گرفته...مگه نه...؟؟
از کجا معلوم میزدم منبع: www.irandisheh.com  همشهری آنلاین اعتراض نمیکرد...:surprised:
ضمن اینکه فرومی که شما ازش دفاع میکنید من هم توش عضوم و از نظرات اعضا و مدیران استفاده های خوبی کردم...ازشون هم ممنونم...;)
این خبرو واسه آگاهی دوستان زدم...اگر نه اون فروم که عضو کم نداره...
اصلا دفعه بعد میزنم   منبع: اینترنت  که به هیچ سایتی بر نخوره.... خوبه؟؟؟!!
بابا این سایتا رو زدن دوستان از مطالب استفاده کنن....دنبال کل کل نیستیم که داداش...
عجب ناسیونالیستی هستی بابا....!!!:confused:

آخرین ویرایش:

ali.fatemi4

عضو جدید
عزیز بالاخره www.irandisheh.com که خودش مصاحبه نکرده بود...از سایتای دیگه گرفته...مگه نه...؟؟
از کجا معلوم میزدم منبع: www.irandisheh.com همشهری آنلاین اعتراض نمیکرد...:surprised:
ضمن اینکه فرومی که شما ازش دفاع میکنید من هم توش عضوم و از نظرات اعضا و مدیران استفاده های خوبی کردم...ازشون هم ممنونم...;)
این خبرو واسه آگاهی دوستان زدم...اگر نه اون فروم که عضو کم نداره...
اصلا دفعه بعد میزنم منبع: اینترنت که به هیچ سایتی بر نخوره.... خوبه؟؟؟!!
بابا این سایتا رو زدن دوستان از مطالب استفاده کنن....دنبال کل کل نیستیم که داداش...
عجب ناسیونالیستی هستی بابا....!!!:confused:
ذکر منبع باعث میشه تا علاوه بر امانت داری در گفتار، دوستان بتونن اطلاعات بیشتر رو از همون منبع بگیرن...

ali.fatemi4

عضو جدید
د بیا...:eek:

آقا ما که منبع رو همون اول ذکر کردیم..... "همشهری آنلاین"

عجب گرفتاری شدیم.....:confused:
دوست عزیز ما اعتراضی کردیم؟
منظور از منبع لینک منبع هست و نه اسم خبر گزاری!
اما مسئله ای نیست...
(داره کم کم تاپیک به اسپم کده تبدیل میشه هاااااااا)

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
د بیا...:eek:

آقا ما که منبع رو همون اول ذکر کردیم..... "همشهری آنلاین"

عجب گرفتاری شدیم.....:confused:
چرا جوش میاری دوست عزیز، خب خبرت خیلی عجیب غریب بود. از این 3 تا دانشگاه، فقط یکیشون رشته هوافضا رو تو مقطع ارشد داره اون هم فقط آیرودینامیک. حالا، اومدن پژوهشکده‌ها رو بنا به چه حسابی اینجاها زدن، خدا میدونه.

muhamedro

عضو جدید
چرا جوش میاری دوست عزیز، خب خبرت خیلی عجیب غریب بود. از این 3 تا دانشگاه، فقط یکیشون رشته هوافضا رو تو مقطع ارشد داره اون هم فقط آیرودینامیک. حالا، اومدن پژوهشکده‌ها رو بنا به چه حسابی اینجاها زدن، خدا میدونه.

مدیر جان به من مربوط نیس...:razz:

بفرما    منبع: www.irandisheh.com  

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
مدیر جان به من مربوط نیس...:razz:

بفرما منبع: www.irandisheh.com

عزیز برادر، نگفتم که خدای نکرده تقصیر شماست. گفتم خبر خیلی عجیب غریبه. وگرنه تو خود خبر هم نوشته همشهری آنلاین. این هم لینک خبر
امیدوارم این پژوهشکده ها سرانجامشون مثل دانشکده هوافضای دانشگاه شریف نشه و به نتیجه برسن.

:gol:

muhamedro

عضو جدید
عزیز برادر، نگفتم که خدای نکرده تقصیر شماست. گفتم خبر خیلی عجیب غریبه. وگرنه تو خود خبر هم نوشته همشهری آنلاین. این هم لینک خبر
امیدوارم این پژوهشکده ها سرانجامشون مثل دانشکده هوافضای دانشگاه شریف نشه و به نتیجه برسن.

شوخی کردم مدیر جان....:D 
به امید پیشرفت هرچه بیشتر کشورمون در زمینه هوافضا....;) 
در ضمن اینکه خیلی باحالی.....:)

ali.fatemi4

عضو جدید

آی گفتی مهندس. . .

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
باسلام
چطور مگه ؟؟؟؟

علیک سلام،
فکر کنم من سال سوم دبیرستان بودم که کلنگ دانشکده هوافضا تو شریف زده شد تا یه دانشکده مجهز و مستقل داشته باشه. فکر کنم الان دیگه جای کلنگه درخت سبز شده باشه.

Azar.099

عضو جدید
علیک سلام،
فکر کنم من سال سوم دبیرستان بودم که کلنگ دانشکده هوافضا تو شریف زده شد تا یه دانشکده مجهز و مستقل داشته باشه. فکر کنم الان دیگه جای کلنگه درخت سبز شده باشه.

:)
فک کنم دانشجو سبز شده یاشه
امیرکبیر چی ؟؟؟

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
قبلاً دانشکده هوافضا و مکانیک یکی بود. یه ساختمون بزرگ و تر تمیز ولی الان فکر کنم یه ساختمون کلنگی رو دادن به دانشکده هوافضا. :D

سلام مهندس

این که خوبه ، هوافضا مالک (تهران) میخواهد جمع کنه بره وسط اتوبان تهران کرج (مرکز تحقیقات فضایی) - وسط بیابان و ...... که مثلا خیر سرش 100% مستقل بشه ....

Azar.099

عضو جدید
سلام مهندس

این که خوبه ، هوافضا مالک (تهران) میخواهد جمع کنه بره وسط اتوبان تهران کرج (مرکز تحقیقات فضایی) - وسط بیابان و ...... که مثلا خیر سرش 100% مستقل بشه ....

wow ...
انگار کلا وضع خیلی افتضاحه ....
من کم کم نظرم داره درباره هوافضا برمیگرده .... که دیگه نرم :cry:

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام مهندس

تقریباً جمع کرده رفته. الان کل دانشکده هوافضا توی دانشگاه مالک اشتر مختصر به یه اتاق میشه. اساتید و آموزشش الان تو کرجن. از یه نظرایی خوبه از نظر بعد مسافت و امکانات رفاهی خوب نیست.

بالا