[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

s.gholami

عضو جدید
سلام به دوستان
کسی دوربین سندینگ لیزردار دست دوم سراغ داره برای فروش؟
یه دونه آگهی توی نت هست که میگه " یک دستگاه توتال استیشن سندینگ مدل STS 752 R ، با برد لیزری به طول 300 الی 400 متر ، یک ماه کارکرده و در حد نو با متعلقات جانبی شامل منشور ، ژالن 5.20 متری ، سه پایه به فروش میرسد
قیمت: 6.500.000
"

می ارزه؟

خود دوربین نو دست اول رو اگه فرض کنیم 7 تومن، منشور +ژالون + سه پایه اش چقدر درمیاد؟

s.gholami

عضو جدید
یه سوال دیگه هم در مورد سه پایه ها و تفاوتشون داشتم؟ کیفیت آلمینیومی با مدل های چوبی خیلی فرق میکنه؟ یعنی آلمینیومی ممکنه در درازمدت مشکل پیدا کنه؟ کسی تجربه ای داره؟

payman_shabestan

عضو جدید
سلام به دوستان کسی دوربین سندینگ لیزردار دست دوم سراغ داره برای فروش؟ یه دونه آگهی توی نت هست که میگه " یک دستگاه توتال استیشن سندینگ مدل STS 752 R ، با برد لیزری به طول 300 الی 400 متر ، یک ماه کارکرده و در حد نو با متعلقات جانبی شامل منشور ، ژالن 5.20 متری ، سه پایه به فروش میرسد قیمت: 6.500.000 " می ارزه؟ خود دوربین نو دست اول رو اگه فرض کنیم 7 تومن، منشور +ژالون + سه پایه اش چقدر درمیاد؟

قیمت دوربین نو با متعلقات نهایتا 7500 هست این دوربین بدون متعلقات نهایتاً 5000 تومن ارزش داره دیگه خودم دستی تو فروش دارم

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
یه سوال دیگه هم در مورد سه پایه ها و تفاوتشون داشتم؟ کیفیت آلمینیومی با مدل های چوبی خیلی فرق میکنه؟ یعنی آلمینیومی ممکنه در درازمدت مشکل پیدا کنه؟ کسی تجربه ای داره؟

سه پایه آلومینیومی به خاطر دقت بالای توتال کارایی زیادی نداره بخصوص به مرور زمان هم استهلاک باعث بیشتر شدن این نواقص میشه. از طرفی سه پایه آلومینیومی وقتی ضرب و ضورب می خوره زود دفورمه میشه. مورد بعدی سه پایه آلومینیومی سبکه و احتمال برگشت دوربین توتال که وزن بیشتری نسبت به نیوو داره بیشتره.
سه پایه آلومینیمی برای نیوو خوبه اما اگه وزن سبک سه پایه خیلی براتون مهمه باید جوانب کامل احتیاط رو داشته باشید.

s.gholami

عضو جدید
سه پایه آلومینیومی به خاطر دقت بالای توتال کارایی زیادی نداره بخصوص به مرور زمان هم استهلاک باعث بیشتر شدن این نواقص میشه. از طرفی سه پایه آلومینیومی وقتی ضرب و ضورب می خوره زود دفورمه میشه. مورد بعدی سه پایه آلومینیومی سبکه و احتمال برگشت دوربین توتال که وزن بیشتری نسبت به نیوو داره بیشتره.
سه پایه آلومینیمی برای نیوو خوبه اما اگه وزن سبک سه پایه خیلی براتون مهمه باید جوانب کامل احتیاط رو داشته باشید.

ممنون از راهنماییتون

پس سه پایه آلومینیومی از لیست ما حذف شد. توی سه پایه چوبی براساس این سایت چند تا مورد هست:
1- سه پایه چوبی GST20/9 لایکا
2- سه پایه GST05 لایکا - سه پایه چوبی لایکا با روکش پلاستیک
و سه پایه های Tocon و نیکون و ...

نمی دونستم اینقدر انواع مختلفی داره. فرقی هم با هم دارن؟ لایکا، نیکون و ... ؟ یا فقط اسمه؟
(اون زمان ها ما فقط با یه لایکا و سه پایه زردش کارمیکردیم. دیگه نمی دونستیم سه پایه هم اینقدر تنوع داره.)

سه پایه آلومینیومی دو قفله هم در نوع خودش جالبه. قفل دومش کجا میخوره؟

payman_shabestan

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون

پس سه پایه آلومینیومی از لیست ما حذف شد. توی سه پایه چوبی براساس این سایت چند تا مورد هست:
1- سه پایه چوبی GST20/9 لایکا
2- سه پایه GST05 لایکا - سه پایه چوبی لایکا با روکش پلاستیک
و سه پایه های Tocon و نیکون و ...

نمی دونستم اینقدر انواع مختلفی داره. فرقی هم با هم دارن؟ لایکا، نیکون و ... ؟ یا فقط اسمه؟
(اون زمان ها ما فقط با یه لایکا و سه پایه زردش کارمیکردیم. دیگه نمی دونستیم سه پایه هم اینقدر تنوع داره.)

سه پایه آلومینیومی دو قفله هم در نوع خودش جالبه. قفل دومش کجا میخوره؟

توی ایران جنس اصل لایکا مخصوصا تو لوازم جانبی میشه گفت اصلا گیر نمیاد همشون چینی هستن مارک لایکا و نیکون فقط روشونه!!!

دو قفله یکی بالای سه پایس مثل اهرم یکی هم که پیچه پائین سه پایه

من یه مدل سه پایه رو از 150 تا 600 قیمت دیدم همشون هم یکی بودن فقط فروشنده اولی مسلمون بود آخری هم ابر دزد!!!

s.gholami

عضو جدید
سلام
دوستان در تهران جای معتبری می شناسند برای خرید توتال و لوازم جانبی اون؟ جایی که تعمیرات رو هم انجام بده؟

payman_shabestan

عضو جدید
سلام
دوستان در تهران جای معتبری می شناسند برای خرید توتال و لوازم جانبی اون؟ جایی که تعمیرات رو هم انجام بده؟

بستگی داره چه مارکی بخوای بخری مثلا لایکا و فویف و سندینگ میشه گفت نمایندگی های رسمی دارن

s.gholami

عضو جدید
بستگی داره چه مارکی بخوای بخری مثلا لایکا و فویف و سندینگ میشه گفت نمایندگی های رسمی دارن

سندینگ. میدونم نماینده رسمی اش بازرگانی امیر هست اما چون 1 تومن گرونتر میده نمیخوام برم سراغش.
دنبال شرکت های متفرقه هستم که معتبر هم باشن.
متاسفانه چیزی که توی تهران زیاده گرگه که به هر وسیله ای میخوان پول دربیارن.

payman_shabestan

عضو جدید
سندینگ. میدونم نماینده رسمی اش بازرگانی امیر هست اما چون 1 تومن گرونتر میده نمیخوام برم سراغش.
دنبال شرکت های متفرقه هستم که معتبر هم باشن.
متاسفانه چیزی که توی تهران زیاده گرگه که به هر وسیله ای میخوان پول دربیارن.

از هر جایی میخری فقط شماره بدنه و مدل دوربین رو با اطلاعات داخلیش چک کن
یکی از دوستان 752 خریده نرم افزار داخلیش نوشته 755 !!!

skyplex

کاربر فعال
به غیر از کنترل شماره و مدل دوربین روش دیگه ای برای اطمینان شدن از دوربین وجود داره؟
چون من شنیده ام برخی فروشنده ها قطعاتی از دوربین رو بر می دارند و قطعات نامرغوب و غیر اصل به جاش میگذارن.
این صت داره؟

payman_shabestan

عضو جدید
به غیر از کنترل شماره و مدل دوربین روش دیگه ای برای اطمینان شدن از دوربین وجود داره؟
چون من شنیده ام برخی فروشنده ها قطعاتی از دوربین رو بر می دارند و قطعات نامرغوب و غیر اصل به جاش میگذارن.
این صت داره؟

آخه سندینگ چیه که قطعاتش رو هم بردارن!!!
از یه جای معتبر تو تهران خرید کنین

mrir65

عضو جدید
سلام دوربین نقشه برداری لایکا مدل TCR805 دست دو تمیز و سالم با کالیبره . متعلقات به فرو ش میرسد دوربین ها از اروپا خریداری میشود برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید 09126024412 رهنما

hek

عضو جدید
اقا اگه ممکنهه قسمت دوربین ها رو همینجا اعلام کننید که هر کسی خواست بتونه انتخاب کنه ؟؟؟؟؟؟؟
لایکا؟!!

با سلام و درود .........

بنده جی پی اس مپ 62 رو پیشنهاد می کنم ...... این مدلی که شما در نظر دارید ...... یک مدل فکر کنم لمسی هستش ...... به نظر بنده به لحاظ مقاومت و کارایی زیاد در تمام شرایط مپ 62 مناسب تر هستش ...............
شغل من برسی سطوح خسارت دیده مزارع و باغات هست و احتیاج به داشتن مختصات نقاط و یا اندازه گیری مساحت و یا متراژ طولی هست. ایا نرم افزاری هست که همه این امکانات رو روی گوشی های اندروید داشته باشه.اگه هست لطف کنید و معرفی نمایید با سپاس فراوان

skyplex

کاربر فعال
دوستان به غیر از خود دوربین و رفلکتور و سه پایه چه چیزهای دیگه ای لازم است که خریداری کنم؟

s.gholami

عضو جدید
سلام کسی در مورد متر لیزری اطلاعاتی داره؟
این که کدومش مناسبه؟ و چه پارامترهایی باید موقع خریدش رعایت بشه؟
برای کارهای ساختمانی نیاز دارم.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام کسی در مورد متر لیزری اطلاعاتی داره؟
این که کدومش مناسبه؟ و چه پارامترهایی باید موقع خریدش رعایت بشه؟
برای کارهای ساختمانی نیاز دارم.

با سلام ........

بنده از این نوع متر لیزری مترلیزری با برند لایکا رو دارم .......... ابتدا بایستی عرض کنم ...... اگه واقعا نیاز دارید ........تهیه کنید......... و گرنه الکی هزینه نکنید.......... بنده در مدت چند ماهی که با این متر کار کردم به تجربیات زیر رسیدم ...... که الان ........ گذاشتمش کنار و از متر معمولی استفاده می کنم .........

1- متاسفانه .......... باطری زود تخلیه می کنن.......و همیشه درگیری باطری و شارژر بایستی باشید..........

2- با زاویه گرفتن دست شما ......اندازه ای که به شما میده دارای خطا هستش ............ پس در هنگام اندازه گیری مخصوصا زمانی که مسافت زیاد هستش ........بایستی خیلی دقت کرد ......و گرنه پاسخ اشتباه دریافت می کنید........

3-وقتی از نقطه ای که ایستاده اید می خواهید ......... نقطه مقابل رو اندازه بزنید ............ اگه فاصله زیاد باشه ............ و رنگ اون نقطه متفاوت نباشه ............ خیلی مشکل می تونید ..........محل مورد نظر رو با لیزر متر مشخص کنید و کلافه میشه .............. به همین دلیل ............بنده متر لیزری با برد بالا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون شما هیچ وقت نمی توند در فاصله 100 متری نقطه مورد نظرتون رو با چشم پیدا کنید............. بنده در جاهای که ناچار بودیم ......... نیروی کمکی یک برگ کاغذ در محل نگه میداشت بعد نفر بعدی می تونست لیزر متر رو در اون محل ببنه و مطمئن دکمه دیست رو بزنه ...............

4- این مترها تنها جایی که برای بنده کاربرد داشته و راضی بودم ............... اندازه گیری نقاط غیر دسترس بوده ............ مثلا برای اندازه گیری عمق چاههای حفاری شده ، اندازه گیری ارتفاع پل عابر پیاده از سطح جاده ، اندازه گیری ارتفاع پلهای زیرگذر و موارد مشابه ..............

اگه واقعا قصد خرید دارید برای کارهای ساختمانی .............برای مترهای با برد بیش از 100 متر الکی هزینه نکن..........به کارتتون نمیاد............ اینها تجربه های بنده بود در این مدت ......که تقدیم شما دوست عزیز ........ کردیم.......حالا شاید دوستان نظر دیگری داشته باشند............. بدرود.

s.gholami

عضو جدید
با سلام ........

1- متاسفانه .......... باطری زود تخلیه می کنن.......و همیشه درگیری باطری و شارژر بایستی باشید..........

2- با زاویه گرفتن دست شما ......اندازه ای که به شما میده دارای خطا هستش ............ پس در هنگام اندازه گیری مخصوصا زمانی که مسافت زیاد هستش ........بایستی خیلی دقت کرد ......و گرنه پاسخ اشتباه دریافت می کنید........

3-وقتی از نقطه ای که ایستاده اید می خواهید ......... نقطه مقابل رو اندازه بزنید ............ اگه فاصله زیاد باشه ............ و رنگ اون نقطه متفاوت نباشه ............ خیلی مشکل می تونید ..........محل مورد نظر رو با لیزر متر مشخص کنید و کلافه میشه .............. به همین دلیل ............بنده متر لیزری با برد بالا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم چون شما هیچ وقت نمی توند در فاصله 100 متری نقطه مورد نظرتون رو با چشم پیدا کنید............. بنده در جاهای که ناچار بودیم ......... نیروی کمکی یک برگ کاغذ در محل نگه میداشت بعد نفر بعدی می تونست لیزر متر رو در اون محل ببنه و مطمئن دکمه دیست رو بزنه ...............

4- این مترها تنها جایی که برای بنده کاربرد داشته و راضی بودم ............... اندازه گیری نقاط غیر دسترس بوده ............ مثلا برای اندازه گیری عمق چاههای حفاری شده ، اندازه گیری ارتفاع پل عابر پیاده از سطح جاده ، اندازه گیری ارتفاع پلهای زیرگذر و موارد مشابه ..............

اگه واقعا قصد خرید دارید برای کارهای ساختمانی .............برای مترهای با برد بیش از 100 متر الکی هزینه نکن..........به کارتتون نمیاد............ اینها تجربه های بنده بود در این مدت ......که تقدیم شما دوست عزیز ........ کردیم.......حالا شاید دوستان نظر دیگری داشته باشند............. بدرود.

بسیار ممنون از پاسخ عالی تون
من برای کارهای ساختمانی چون دیدم دوستان استفاده می کنن به فکر اون افتادم. من فکر کنم نهایتا 100 تا برداشت در هر بار نیازداشته باشم اکثرا هم فاصله بین قالب ستون ها، خود ستون ها و دیوارها هست. توی این اشیا خوب جواب می ده؟

نکته 2 که فرمودین منو به شک انداخت. اگه اندازه گیری فاصله با مترهای معمولی سریعتر باشه که نمی صرفه آدم بره سراغ متر لیزری.
یه سرچ کردم. بعضی از انواع متر لیزری این قابلیت رو براش نوشته: "بدست آوردن فاصله حداکثر و حداقل از طریق اسکن نمودن هدف ( قابلیت قرائت ممتد)". این طوری که من فهمیدم میشه زاویه متر رو یه مقدار نسبت به افق بالا و پایین کرد تا کمترین فاصله=فاصله افق رو به دست آورد. درسته؟

قیمت متر 50 متری فلزی حدود 150 هست درحالی که متر لیزری 60 متری حدود 300-400 قیمت داره. من بیشتر فکر این بودم که بدون نیاز به فرد دیگه ای میشه فاصله رو با متر لیزری زد. حالا یه مقدار در سهولت کار با این مترها به شک افتادم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
بسیار ممنون از پاسخ عالی تون
من برای کارهای ساختمانی چون دیدم دوستان استفاده می کنن به فکر اون افتادم. من فکر کنم نهایتا 100 تا برداشت در هر بار نیازداشته باشم اکثرا هم فاصله بین قالب ستون ها، خود ستون ها و دیوارها هست. توی این اشیا خوب جواب می ده؟

نکته 2 که فرمودین منو به شک انداخت. اگه اندازه گیری فاصله با مترهای معمولی سریعتر باشه که نمی صرفه آدم بره سراغ متر لیزری.
یه سرچ کردم. بعضی از انواع متر لیزری این قابلیت رو براش نوشته: "بدست آوردن فاصله حداکثر و حداقل از طریق اسکن نمودن هدف ( قابلیت قرائت ممتد)". این طوری که من فهمیدم میشه زاویه متر رو یه مقدار نسبت به افق بالا و پایین کرد تا کمترین فاصله=فاصله افق رو به دست آورد. درسته؟

قیمت متر 50 متری فلزی حدود 150 هست درحالی که متر لیزری 60 متری حدود 300-400 قیمت داره. من بیشتر فکر این بودم که بدون نیاز به فرد دیگه ای میشه فاصله رو با متر لیزری زد. حالا یه مقدار در سهولت کار با این مترها به شک افتادم.
متر رو برای خودتون می خواین یا برای شرکت؟
اگه برای خودتون می خواین حتما تهیه کنین چون اگر هم پشیمون شدین باز هم قابل فروشه. لایکا مدلی داره که دارای دوربین دیجیتاله خیلی کاربردشو بیشتر میکنه حتما همون مدل رو بخرید و مطمئن باشید سود می کنین.
اگه برای کار گاه می خواین مواظب باشید این وسیله های کوچولو رو زود می دزدن خوب البه باز هم همون مدل دوربین دار رو توصیه می کنم

s.gholami

عضو جدید
متر رو برای خودتون می خواین یا برای شرکت؟
اگه برای خودتون می خواین حتما تهیه کنین چون اگر هم پشیمون شدین باز هم قابل فروشه. لایکا مدلی داره که دارای دوربین دیجیتاله خیلی کاربردشو بیشتر میکنه حتما همون مدل رو بخرید و مطمئن باشید سود می کنین.
اگه برای کار گاه می خواین مواظب باشید این وسیله های کوچولو رو زود می دزدن خوب البه باز هم همون مدل دوربین دار رو توصیه می کنم

بسیار ممنون. نکته دقیق و بسیار مفیدی بود.
این طور که فهمیدم دوربین موجود برای متر لیزری بیشتر برای هدفیابی استفاده میشه. ظاهرا خیلی وقت ها - مخصوصا توی آفتاب- نقطه لیزر روی اهداف دور دیده نمیشه. خودم روی یه متر لیزری توی آفتاب چک کردم فاصله 10 متری هم به زور لیزرش دیده می شد.
در مورد خطا در اندازه گیری با تغییر زاویه متر هم که جناب راه پرداز فرمودند، بعضی مدل های متر لیزری رو دیدم که توش زده بود ترازیاب الکترونیکی. ظاهرا برای همچین موردی هست.

فقط یه نکته: شما بین دو مدل D5 و D510 تفاوتی در عملکرد دیدین؟ غیر از اون نرم افزار اضافی که D510 داره و برای آیفون هست و به کار ما نمیاد. یا مثلا بلوتوث اضافی. تفاوت قیمت این دو مدل 400 هزار تومنه.

ممنون

بالا