[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

namvarian

عضو جدید
دوستان اگر ممکنه مدلی از دوربین نقشه برداری ، مناسب برای کارهای عمومی و کوچک مثل ترازکردن صفحه و برداشت محوطه های کوچک معرفی کنید.
با سپاس

سلام اگر برای مصرف در معدن و حفاری بخواهید فرقی نمیکند فقط در این مورد بایستی از سه پایهای کوتاه استفاده کرد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
خوب دوستمون دنبال دوربینی هستن که هم از نظر کارایی و هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشه!!!

علی(110)

عضو جدید
اگه اینجوریاس، فکر کنم همون دوربینهای ترازیاب Nivo بهترین گزینه باشه.;)

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تخصصی در این زمینه ندارم، اما فکر کنم 1لیسانس نقشه برداری سعی کنه کارشناس دادگستری بشه، در کنار کارهای آزاد، می تونه درآمد خوبی داشته باشه!
اقا سپهر اين دفعه اشتباه كردي دآمد عمران نقشه برداري از عمران عمران هم بيشتره هم باسش كار خيلي هست رو هوا ميبرن
فقط طرف بايد اهل كار وي صحرا و بيابونا باشه;)

korejeh

عضو جدید
نقشه برداري اراضي كشاورزي جهت تسطيح

نقشه برداري اراضي كشاورزي جهت تسطيح

با سلام
مي خواستم بدونم براي تسطيح اراضي كشاورزي بدون استفاده از تسطيح ليزري چگونه و با چه نوع دوربين هايي نقشه برداري مي كنند ما به كمك چند تا از دوستان در رشته كشاورزي و عمران اقذام به خريد اسكريپر خود كششي و ليزري كرديم . اگه اطلاعاتي راجع به نقشه بداري جهت تسطيح و نرم افزار خاصي كه محاسبات fill و cut و حجم خاك برداري و خاكريزي را انجام دهد داريد ممنون مي شم

habib

عضو جدید
با سلام
مي خواستم بدونم براي تسطيح اراضي كشاورزي بدون استفاده از تسطيح ليزري چگونه و با چه نوع دوربين هايي نقشه برداري مي كنند ما به كمك چند تا از دوستان در رشته كشاورزي و عمران اقذام به خريد اسكريپر خود كششي و ليزري كرديم . اگه اطلاعاتي راجع به نقشه بداري جهت تسطيح و نرم افزار خاصي كه محاسبات fill و cut و حجم خاك برداري و خاكريزي را انجام دهد داريد ممنون مي شم
عزیز اگه نقشه بردار مسلط داشته باشی با تمام توتالها میتئنه این کار رو بکنه البته tc 805بهتر جواب میده

s_adegh

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

سلام بچه ها

من یه سوال نقشه برداری داشتم
شرکت ما به تازگی یه دوربین توتال لیکا خریده. خطای ترازیابی اون 3 mm در هر کیلومتر هستش.

نقشه بردار شرکت میگه دقت ترازیابی و کلا برداشت مختصات z این دوربین پایینه و گفته که یه دوربین نیوو هم می خوام. و دقت دوربین نیوو تو این زمینه بالاتره! البته دوربین های نیوو جدید ظاهرا دقت بالایی هم دارند.

ولی به نظر من دقت این دوربین توتال خیلی بالاست و اصلا نیازی به دوربین نیوو نیست. بچه ها نظر شما چیه؟

(هر چند شرکت دوربین نیوو رو هم خرید)

msc87

عضو جدید
توتال یا نیوو

توتال یا نیوو

سلام بچه ها

من یه سوال نقشه برداری داشتم
شرکت ما به تازگی یه دوربین توتال لیکا خریده. خطای ترازیابی اون 3 mm در هر کیلومتر هستش.

نقشه بردار شرکت میگه دقت ترازیابی و کلا برداشت مختصات z این دوربین پایینه و گفته که یه دوربین نیوو هم می خوام. و دقت دوربین نیوو تو این زمینه بالاتره! البته دوربین های نیوو جدید ظاهرا دقت بالایی هم دارند.

ولی به نظر من دقت این دوربین توتال خیلی بالاست و اصلا نیازی به دوربین نیوو نیست. بچه ها نظر شما چیه؟

(هر چند شرکت دوربین نیوو رو هم خرید)
سلام آقا صادق
قبل از اینکه بخوام نظر بدم باید بگید که زمینه کاری شما چی هستش؟
چون با توجه به کارتون میشه گفت که دقت دوربین شما خوب هست یا نه....
ولی به طور کلی باید بگم که حرف نقشه بردار شما در این مورد که دقت دوربین نیوو بیشتره باید بگم که درسته و این به این دلیل هست که در دوربین توتال ارتفاع به طور مستقیم محاسبه نمیشه و با توجه به برداشت انجام شده و یک سری فرمول که تا حدی غیر دقیق هستن محاسبه میشه و به همین دلیل دقت اون پایینتره...
اما باید ببینی که شما در چه مورد میخواین استفاده کیند و تا چه دقتی نیاز دارین...
امروزه همه نقشه بردارا از توتال استفاده میکنن چون کار باهاش خیلی راحتتره.

امیدوارم جوابتون رو گرفته باشین
اگر ابهامی بود بگید تا بیشتر توضیح بدم...

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نياز به كمك فوري

نياز به كمك فوري

با سلام. من يك شركت با گريد آب و راه و ترابري باز كردم. مي خواستم بدونم براي نقشه برداري چه لوازمي با چه ماركي بخرم كه هم خوب باشه و هم گرون در نياد

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
كمك فوري

كمك فوري

با سلام. من يك شركت با گريد آب و راه و ترابري باز كردم. مي خواستم بدونم براي نقشه برداري چه لوازمي با چه ماركي بخرم كه هم خوب باشه و هم گرون در نياد

msc87

عضو جدید
دوربین

دوربین

سلام دوست عزیز
تا جایی که من اطلاع دارم دوربینهایی که در حال حاضر بیشتر طرفدار دارن و ارزون هم هستند و کار باهاشون راحتتره در توتال استیشن ها لایکا هستش....
بسته به نوع کارتون مدلهای مختلفی میتونید انتخاب کنید که فکر میکنم آخرین مدل موجود در ایران TC905و یا بالاتر هستش که Optionهای متفاوتی داره مثلا دو مانیتوره باشه یا نرم افزرا مثل SDR روش نصب میشه(فکر میکنم) و یا مثلا نوع لیزری شو واسه کار در تونل میشه استفاده کرد.
اگر سوالی بود من در خدمت هستم
موفق باشید

Omid Jackson

عضو جدید
سلام دوست عزیز
تا جایی که من اطلاع دارم دوربینهایی که در حال حاضر بیشتر طرفدار دارن و ارزون هم هستند و کار باهاشون راحتتره در توتال استیشن ها لایکا هستش....
بسته به نوع کارتون مدلهای مختلفی میتونید انتخاب کنید که فکر میکنم آخرین مدل موجود در ایران TC905و یا بالاتر هستش که Optionهای متفاوتی داره مثلا دو مانیتوره باشه یا نرم افزرا مثل SDR روش نصب میشه(فکر میکنم) و یا مثلا نوع لیزری شو واسه کار در تونل میشه استفاده کرد.
اگر سوالی بود من در خدمت هستم
موفق باشید
مهندس قیمتاش که میلیونیه؟!

mowi

عضو جدید
با سلام
اگر کتاب نقشه برداری دکتر ذوالفقاری را داری و عملیات نقشه برداری را در دانشگاه خوب پاس کرده باشی می توانی فقط با یک نیوو و یا تئودولیت ساده کلیه کارهای عمرانی را با دقت بالای 98 درصد انجام دهی بدون هیچ مشکلی و یا سختی کاری.
دوربین های سوکیشا می تواند جوابگوی شما باشد. با قیمت بسیار ارزان و فوق العاده دقیق و با کارآیی بالا و بدون خرابی

mowi

عضو جدید
من حدود 2 سال در این زمینه تجربه کسب کردم و دیدم که هیچ چیزی مثل دوربین های معمولی نمی تواند مشکل را حل کند

ehsanmoghadam

عضو جدید

سلام دوست عزيز اول بگو چه تجهيزاتي دقيقا ميخواي چون هر كدوم از ماركا تو يه چيز قوين ولي يه توصيه برادرانه دوربينهاي نقشه برداري چيني آشغالن اگه تونستي ماركهاي اروپايي مثل لايكا و تريمبل عالين اگه ارزون تر ميخواي ماركهاي ژاپني خوبن مثل نيكون سوكيشا

ehsanmoghadam

عضو جدید

سلام دوست عزيز
يه توتال استيشن با دقت 5ثانيه با كليه لوازم
يه ترازياب دقيق و لوازمش
يه توصيه برادرانه دوربينهاي نقشه برداري چيني آشغالن اگه تونستي ماركهاي اروپايي مثل لايكا و تريمبل عالين اگه ارزون تر ميخواي ماركهاي ژاپني خوبن مثل نيكون سوكيشا

msc87

عضو جدید
سلام

سلام

با سلام
اگر کتاب نقشه برداری دکتر ذوالفقاری را داری و عملیات نقشه برداری را در دانشگاه خوب پاس کرده باشی می توانی فقط با یک نیوو و یا تئودولیت ساده کلیه کارهای عمرانی را با دقت بالای 98 درصد انجام دهی بدون هیچ مشکلی و یا سختی کاری.
دوربین های سوکیشا می تواند جوابگوی شما باشد. با قیمت بسیار ارزان و فوق العاده دقیق و با کارآیی بالا و بدون خرابی
سلام دوست عزیز
البته حرف شما کاملا صحیحه ولی باید توجه کنید که تو کارای بزرگ زمان و هزینه مهمترین فاکتورها هستند پس بایدبا توجه به نوع پروژه ابزارشو انتخاب کرد....

eghlimy

عضو جدید
دوربین پیشرفته نقشه‌برداری

پرش به: ناوبری, جستجو
دوربین نقشه‌برداری پیشرفته در اول مارس سال ۲۰۰۲ توسط سفینه فضایی کلمبیا به فضا پرتاب شد و بر روی تلسکوپ هابل نصب شد. این دوربین وضوح تصاویر هابل را تا ۱۰ برابر افزایش داد.
این دوربین دارای مزایایی از قبیل وضوح بسیار زیاد، بازده کوانتومی و *****های امولسیون‌دار پرقدرت است. عکس‌های گرفته شده پس از نصب این دوربین نقاطی از جهان را نشان دادند که قبل از آن هرگز دیده نشده بودند. یک نمونه معروف عکسHUDF است که سحابی به فاصله ۱۳٫۵ میلیارد سال نوری را نشان می‌دهد. همچنین این دوربین پدیده‌های مختلفی از ستاره‌های دنباله‌دار در منظومه شمسی تا دور ترین اخترنما‌ها را برای بشر روشن کرد.

eghlimy

عضو جدید
جدیدترین و بهترین دوربین توتال استیشن نیکون ژاپن 2010

سری جدید دوربین لیزری نقشه برداری نیکون ژاپن ( تو تال استیشن ) به نام NIVO M 5 بدون قفل (سیستم کلاچی) دقیقا همانند دوربین لایکا . کیبرد حرفی عددی ( آلفا نمریک) و مهمترین ویژگی این دستگاه در روی بدنه جای دو باطری وجود دارد که این امکان را می دهد که در حالت کارکرد بدون خاموش کردن دستگاه می توان تعویض باطری انجام داد . با برد لیزر مرئی متمرکز 300 متر بدون منشور دقت 5 ثانیه دارای قویترین و بهترین موتور پردازشگر اطلاعات (موتور EDM) با قابلیت اندازه گیری فاصله تا 5000متر با تک منشور . بسیار پر سرعت قرائت و نمایش فاصله در کمتر از 1 ثانیه در حالت MSR و 5/0 ثانیه در حالت TRK حافظه داخلی باظرفیت000 /10
نقطه اطلاعاتی . زمان کارکرد با باطری 26 ساعت مداوم زمان شارژ باطری 4 ساعت . کوچک و سبک بدون نیاز به تو جیه لمب قائم قابلیت نصب ارتباط به صورت بولوتوث ( قابل سفارش) ودر کل بهترین گزینه برای ا نتخاب وخرید توتال استیشن در ایران می باشد چون صدر صد ساخت کشور ژاپن است و بقیه دستگاههای موجود درایران این قابلیت را ندارند

( جدیدترین و بهترین دوربین توتال استیشن نیکون ژاپن 2010 )

hamed1060

عضو جدید
راهنمای استفاده از دوربین توتال استیشن لایکا سری tc805 می خواستم. کسی داره؟

azerakhsh

عضو جدید
سلام دوست عزيز
يه توتال استيشن با دقت 5ثانيه با كليه لوازم
يه ترازياب دقيق و لوازمش
يه توصيه برادرانه دوربينهاي نقشه برداري چيني آشغالن اگه تونستي ماركهاي اروپايي مثل لايكا و تريمبل عالين اگه ارزون تر ميخواي ماركهاي ژاپني خوبن مثل نيكون سوكيشا

سلام
دوربين هاي چيني كه دربازار وجود داره ماركهاي مختلفي داره و باكاربري هاي مختلف من 2تا دوربين چيني توتال بادقت 3 ثانيه دارم الان 3ساله كه دارم تو آفتاب و بارون ازشون كار ميكشم ولي جيك نگفتن .
در ضمن لايكا هاي جديد هم همشون بازار مشتركند يا ساخت سنگاپور يا مالزي هستند كه مرتب هم هنگ ميكنند.دوربين هاي چيني نصف قيمت اينها رو دارند با كارايي بيشتر فقط سرعتشون از اينها يكمي پايين تره.

ehsanmoghadam

عضو جدید
سلام
دوربين هاي چيني كه دربازار وجود داره ماركهاي مختلفي داره و باكاربري هاي مختلف من 2تا دوربين چيني توتال بادقت 3 ثانيه دارم الان 3ساله كه دارم تو آفتاب و بارون ازشون كار ميكشم ولي جيك نگفتن .
در ضمن لايكا هاي جديد هم همشون بازار مشتركند يا ساخت سنگاپور يا مالزي هستند كه مرتب هم هنگ ميكنند.دوربين هاي چيني نصف قيمت اينها رو دارند با كارايي بيشتر فقط سرعتشون از اينها يكمي پايين تره.
سلام دوست من
در مورد دوربینهای چینی باید بگم من تقریبا با همه مارکاش کار کردم از قدیمیاش فویف و بویف گرفته تا جدیداش سندینگ و روید که به ترتیب کپی ناشیانه ای از لایکا و نیکون هستند تو همین کار آخری چیزی کمتر از 1 میلیون تومان در اثر پرش نقاط :eek: !!!!!!توتال سندینگ متحمل ضرر شدم !
در نگاه اول امکانات توتالهای چینی در برابر قیمتش زیاده که نقشه بردارا رو وسوسه میکنه به هر حال از ما گفتن بود
در رابطه با لایکای بازار مشترک ، میتونین اصلیش رو از نمایندگی تهیه کنین
تریمبل هم تا جایی که من میدونم مشترک یا تقلبی نداره

shakibaa77

عضو جدید
امکانات بیشتر

امکانات بیشتر

سری جدید دوربین لیزری نقشه برداری نیکون ژاپن ( تو تال استیشن ) به نام NIVO M 5 بدون قفل (سیستم کلاچی) دقیقا همانند دوربین لایکا . کیبرد حرفی عددی ( آلفا نمریک) و مهمترین ویژگی این دستگاه در روی بدنه جای دو باطری وجود دارد که این امکان را می دهد که در حالت کارکرد بدون خاموش کردن دستگاه می توان تعویض باطری انجام داد . با برد لیزر مرئی متمرکز 300 متر بدون منشور دقت 5 ثانیه دارای قویترین و بهترین موتور پردازشگر اطلاعات (موتور EDM) با قابلیت اندازه گیری فاصله تا 5000متر با تک منشور . بسیار پر سرعت قرائت و نمایش فاصله در کمتر از 1 ثانیه در حالت MSR و 5/0 ثانیه در حالت TRK حافظه داخلی باظرفیت000 /10
نقطه اطلاعاتی . زمان کارکرد با باطری 26 ساعت مداوم زمان شارژ باطری 4 ساعت . کوچک و سبک بدون نیاز به تو جیه لمب قائم قابلیت نصب ارتباط به صورت بولوتوث ( قابل سفارش) ودر کل بهترین گزینه برای ا نتخاب وخرید توتال استیشن در ایران می باشد چون صدر صد ساخت کشور ژاپن است و بقیه دستگاههای موجود درایران این قابلیت را ندارند

( جدیدترین و بهترین دوربین توتال استیشن نیکون ژاپن 2010 )

همچنین این دوربین به خاطر شکل ظاهری توانایی شاقول کردن با لیزر حتی بالای سر خودش رو هم داره که یک ابتکار جالب نیکون میتونه باشه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hosein-roozegar

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما میتونید برای سهولت کار با هر نوع دوربین توتال سطح مورد نظر را برداشت کرده(توپوگرافی)سپس در levelمشخص خود تسطیح نموده،(کنترل level تسطیح با نیو یا توتال)سپس با برداشت مجدد پس از تسطیح و یا اعمال level نهایی میتوان احجام را به کمک نرم افزارهایsdr map-lanو surfer محاسبه نمود.موفق باشید.

Dota_Eng

کاربر فعال
اقا سپهر اين دفعه اشتباه كردي دآمد عمران نقشه برداري از عمران عمران هم بيشتره هم باسش كار خيلي هست رو هوا ميبرن
فقط طرف بايد اهل كار وي صحرا و بيابونا باشه;)
همیشه ما ایرانی ها از یک رشته ای خوشمون میاد یک رشته دیگه درس می خونم و در یک شغل دیکه کار می کنید

lll366

عضو جدید
بحث در مورد دوربین های نقشه برداری

بحث در مورد دوربین های نقشه برداری

منظور از این تاپیک بحث در مورد دوربینهای نقشه برداری موجود در بازار هست.
هر کس تجربیات خودش رو در مورد استفاده از انواع دوربینهای نقشه برداری بنویسه.

lll366

عضو جدید
آیا کسی از دوربینهای چینی استفاده کرده؟ آیا کاربردشون مثل کاتالوگشونه؟

پرنام

عضو جدید
لطفا راهنماییم کنید!

لطفا راهنماییم کنید!

سلام به مهندسین
میخواستم اگه ممکنه راهنمایم کنید.!

میخواستم بدونم تو کار پیمونکاری در زمینه راهسازی بهتره از چه دوربینی استفاده کنم و نرم افزارایی که باید روشون مصلت باشم چیه؟
البته ناگفته نمونه که موجودم 4-5تومان نیست!

بالا