[ تجهیزات نقشه برداری ] > راهنمایی در مورد خرید دوربین >خرید GPS و تجهیزات نقشه برداری ◕

payman_shabestan

عضو جدید
به نظرت کامل کار تفکیک رو راه می اندازه؟ طوری که نیاز به دوربین نباشه؟ اون D2 که داشتی مشکلش چی بود برای تفکیک؟ فقط مشکل دقت؟

هیچ وسیله ای برای نقشه بردار نمیتونه جای دوربین رو بگیره
البته روال کار هر کجا فرق داره مثلا تهران شنیدم که بیشتر با متر لیزری تفکیک میکنن ساختمونایی که شکلش خیلی دیگه پیچ تو پیچ باشه رو توتال میذارن
من D2 نداشتم دوستم داشت کارش رو راه مینداخت منم یکم انتظارام از متر لیزری بیشتر بود اینو گرفتم شما اگه صرفا برای متر زنی میخوای همون D2 هم کافیه
مترهای دوربین دار که فانکشن های بیشتری دارن برای بیشتر توابعشون استفاده از 3 پایه مخصوصش لازمه والا زیاد به درد نمیخوره

البته برای فواصل بیشتر از 30 40 متر اگه مترتون دوربین نداشته باشه عملا به درد نمیخوره چون اصلا نمیشه دید دوربینش خیلی کار را اندازه!

skyplex

کاربر فعال
دوستان ایا جی پی اس های ایستگاهی کار پیاده سازی نقاط را انجام میدن؟

یا مدلهای 50 ملیونی کفاف نیازها رو میکنه و بالاتر از دوربین نقشه برداری عملکرد دارند.؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوستان ایا جی پی اس های ایستگاهی کار پیاده سازی نقاط را انجام میدن؟

یا مدلهای 50 ملیونی کفاف نیازها رو میکنه و بالاتر از دوربین نقشه برداری عملکرد دارند.؟
» Dual-frequency GPS (L1 & L2) RTK System → Survey and stake out with cm-level accuracy using RTK.
» Single-frequency GPS (L1) RTCM System → Receive RTCM-104 messages to record real-time corrected GPS positions.
» Record positions using NMEA 0183 messages.
» When GPS signals are not available, use the Traverse function to complete the job.
» Use coordinate geometry (COGO) to generate new points.
» Navigate to specified target and stake out points, offset lines or road side-slopes.
» View a map of the job while collecting data and staking points.
» Use Line Stakeout to layout cables along the designed path.
همه کارها رو انجام میده تازه رف لاین و کوگو هم داره

skyplex

کاربر فعال
دوستان بهترین مدل مینی منشور و رفلکتور چیست؟

احساس می کنم این رفلکتورهای معمولی در فواصل بالای 150 متر اون وضوح کامل را ندارند مخصوصا اگر شرایط جوی خاصی حاکم باشد.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
دوستان بهترین مدل مینی منشور و رفلکتور چیست؟

احساس می کنم این رفلکتورهای معمولی در فواصل بالای 150 متر اون وضوح کامل را ندارند مخصوصا اگر شرایط جوی خاصی حاکم باشد.
خوب البته هر ابزاری بخصوص منشور ها برای یه کاربردی درست می شن. اگر فقط مشکلتون دیدن منشور از پشت دوربینه می تونین یه قاب بزرگ تر با شبرنگ و برچسب درست کنین تا منشور از دور خوب دیده بشه.

سلام به همه دوستان خوب

میخواستم بپرسم یک توتال استیشن سندینگ مدل 755RC دست دوم با قیمت 5000000 تومان به من معرفی شده بخرم به نظر شما مناسبه یا نه؟علاوه بر این یک دوربین دیگه هم بنام ژئودیمتر سری 400 که بدنه فلزی و موتورایز هست که ساخت کشور سوئد هستش اونم با قیمت 500000 به من معرفی شده زیاد باهاش آشنایی ندارم و دوربین رو برای کارهای برداشت زمین و تفکیک میخواستم بخرم و برای خودم میخواستم بگیرم و با توجه به اینکه تازه کار هم هستم با این وجود با توجه به چینی بودن سندینگ کلا از خرید سندینگ منصرف بشم به فکر برند دیگه ای باشم یا نه با قیمت 5000000 به خریدش می ارزه و در کل با 6000000 تومان غیر این دوربین میتونم اصلا دنبال خرید توتال باشم یا نه؟ لطف کنید منو راهنمایی کنید با 6000000 تومان چه دوربینی میتونم بخرم؟ ممنون میشم لطفا هر چه سریع تر منو راهنمایی کنید

بالا