تجربیات زندگی من + شما

reza_19933

عضو جدید
خب بزرگترین تجریبیاتم اینا بودن:

همیشه، واسه تاکیدم میگم، همیــــــــــــشه خودمون باشیم.. حتی اگه بدیم! نقش بازی کردن چیزی جز از بین بردن آبرو نیست. بد هم که هستی نقش بازی نکن! خودت باش

اگه قراره به یکی حرفمونو بززنیم، بزنیم!!! اگه نگیم بعدا همش حسرت میشه! این ناتوانی رو هنوزم خودم دارم.. نمیتونم ولی شما بگین! حتی اگه فکر کنین شاید اونی نشه که میخوان! ولی از نگفتن که بهتره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!نیس؟ هست.. چون اگه نگیم کلا چیزی نیس جز حسرت!

مهم ترینش اینه: همه مثل شما نیستن.. اگه خودت خوبی طرفت حتما خوب نیس یا اگه خودت بدی حتما طرفت بد نیست.. ازین ناحیه بزرگترین ضربه ها رو خوردم

قضاوتم که نباس بکنبم ولی همیشه اکثرمون میکنیم..

اینم مهمه: خودمونو گول نزنیم.. امید با گول زدن خودمون، فرق داره...

اینا مهمترینش بودن..

ali.metal.eng

عضو جدید
هیچ وقت دنبال این نباشید که همه را از خود راضی کنید

چون خدا هم با اینکه این همه نعمت قرار داده تو دنیا بازم خیلا ازش شاکی هستند

ali.metal.eng

عضو جدید
دلیلت اصلا قانع کننده نبود! ولی حرفت کاملا درست بود
چرا قانع کننده نبود؟؟ حقیقته دیگه خدا همه چی بهمون داده ولی من خیلیا رو دیدم همش شکایت میکنند
خب چند بار شکر نعمت میکنیم که اینقدر شکایت میکنیم؟؟
پس نتیجه میگیریم که نمیشه همه رو راضی کرد

reza_19933

عضو جدید
چرا قانع کننده نبود؟؟ حقیقته دیگه خدا همه چی بهمون داده ولی من خیلیا رو دیدم همش شکایت میکنند
خب چند بار شکر نعمت میکنیم که اینقدر شکایت میکنیم؟؟
پس نتیجه میگیریم که نمیشه همه رو راضی کرد

ببین مهندس اینکه من و تو، توی زندگیمون کمی کسری نداریم (حالا یا از صدقه سری والدینمون یا بازم از صدقه سری اونا ولی با درس خوندن ما که هزینمونو دادن) دلیل نمیشه فکر کنی همه غرق نعمتن! جملت رو دوباره بخون و دیدت رو بازتر کن. یکم برو اونورتر از همسایت.. یکم برو حتی اونور از حاشیه ی شهر! ما آدها که توی وضعیت دیگران نیستین نباید اینگونه : "چون خدا هم با اینکه این همه نعمت قرار داده تو دنیا بازم خیلا ازش شاکی هستند"
دیگران را قضاوت کنیم! یکم دیدمون رو بازتر کنیم میفهمیم خیلیا حق دارن حتی شاید کفر بگن! تو خود دین اسلام فکر کنم از پیامبر یه حدیث هست میگه فقط کفر می آورد! پس ما چرا قضاوت کنیم.. بیاین همه اینجور قضاوتا در مورد انسان ها و خدارو را کامل قطع کنیم و افکارمون رو جمع نبندیم.
ممنون و معذرت

ali.metal.eng

عضو جدید
ببین مهندس اینکه من و تو، توی زندگیمون کمی کسری نداریم (حالا یا از صدقه سری والدینمون یا بازم از صدقه سری اونا ولی با درس خوندن ما که هزینمونو دادن) دلیل نمیشه فکر کنی همه غرق نعمتن! جملت رو دوباره بخون و دیدت رو بازتر کن. یکم برو اونورتر از همسایت.. یکم برو حتی اونور از حاشیه ی شهر! ما آدها که توی وضعیت دیگران نیستین نباید اینگونه : "چون خدا هم با اینکه این همه نعمت قرار داده تو دنیا بازم خیلا ازش شاکی هستند"
دیگران را قضاوت کنیم! یکم دیدمون رو بازتر کنیم میفهمیم خیلیا حق دارن حتی شاید کفر بگن! تو خود دین اسلام فکر کنم از پیامبر یه حدیث هست میگه فقط کفر می آورد! پس ما چرا قضاوت کنیم.. بیاین همه اینجور قضاوتا در مورد انسان ها و خدارو را کامل قطع کنیم و افکارمون رو جمع نبندیم.
ممنون و معذرت

من حرفتونو قبول دارم که شاید خیلا درفقر به سر میبرند ولی همین فقرا بیشتر از ثروتمندان اغلب اهل دین و اون دنیا هستند پس دلیل نمیشه....

در مورد کسی هم قضاوت نکردم ولی اینکه از خدا هم راضی نباشی و هی شکوه و شکایت کنی ولی در سمت دیگه یبارم شکر نعمتش نکنی این یعنی کفران نعمت

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
---از چیزی نترسیم و به ترسامون غلبه کنیم وبه خودمون اعتماد داشته باشیم.
---تصمیمات زندگیمونو خودمون با منطق خودمون بگیریم
ونذاریم کسی واسمون تصمیم بگیره و انتخاب کنه.
---شان و شخصیت خودمون رو بیخودی و برای خوش آمد دیگران پایین نیاریم.
---از زندگیمون لذت ببریم و این لذتو به هیچ نداشته ای محدود نکنیم.

reza_19933

عضو جدید
وااااااااااااااای خدا... این حرفو از کجا میزنی آخه... "ولی همین فقرا بیشتر از ثروتمندان اغلب اهل دین و اون دنیا هستند پس دلیل نمیشه"

آخه مگه بینشون بودی؟؟؟ من خودم خونواده هایی میشناسم که هرکی وقتی میبنتشون مثل تو میگه وای چقد خوین و اینا.. ولی وقتی میره بینشون، تو جمع خونوادشون بعد میفهمی اصن داغونن از لحاظ خدا و اینا..
بابا خدایی اینجوری دیگه نگین.. آخه نیستی که بدونی!! من اگه سریع نسبت به این کامنتا رفلکس نشون میدن بخاطر اینه که واقعا حرف دلشونو گوش دادم میدونم وقتی حرفای شمارو بشنون یا همین نظراتتونو بخونن چقد عصبانی میشن..

ali.metal.eng

عضو جدید
وااااااااااااااای خدا... این حرفو از کجا میزنی آخه... "ولی همین فقرا بیشتر از ثروتمندان اغلب اهل دین و اون دنیا هستند پس دلیل نمیشه"

آخه مگه بینشون بودی؟؟؟ من خودم خونواده هایی میشناسم که هرکی وقتی میبنتشون مثل تو میگه وای چقد خوین و اینا.. ولی وقتی میره بینشون، تو جمع خونوادشون بعد میفهمی اصن داغونن از لحاظ خدا و اینا..
بابا خدایی اینجوری دیگه نگین.. آخه نیستی که بدونی!! من اگه سریع نسبت به این کامنتا رفلکس نشون میدن بخاطر اینه که واقعا حرف دلشونو گوش دادم میدونم وقتی حرفای شمارو بشنون یا همین نظراتتونو بخونن چقد عصبانی میشن..
حالا اینکه کیا از نعمت های خدا سپاسگذارند و کیا نیستند جای این تاپیک نیست...
بعدا در یه جای مناسب بحث میکنیم

reza_19933

عضو جدید
حالا اینکه کیا از نعمت های خدا سپاسگذارند و کیا نیستند جای این تاپیک نیست...
بعدا در یه جای مناسب بحث میکنیم
منم همینو میگم..اصلا اینجا جاش نبود..اصلا..اصلا ما کاره ای نیستیم که بخوایم درباره ی چگونگی رفتار و عبادت یه شخص در مورد خدا حرف بزنیم و اونو محکوم به کافر بودن کنیم..

خود خدا یه دادگاهی تشکیل میده رسیدگی میکنه.. ما فقط باس قضاوت نکنیم

ali.metal.eng

عضو جدید
منم همینو میگم..اصلا اینجا جاش نبود..اصلا..اصلا ما کاره ای نیستیم که بخوایم درباره ی چگونگی رفتار و عبادت یه شخص در مورد خدا حرف بزنیم و اونو محکوم به کافر بودن کنیم..

خود خدا یه دادگاهی تشکیل میده رسیدگی میکنه.. ما فقط باس قضاوت نکنیم
اگه دقت کنی منم کسی رو محکوم نکردم ....

فقط گفتم عموما خوب بلدیم شکایت کنیم ولی شکر و سپاسگذاری نه....

و اینکه اصل حرف من این نبود اصلا حرف من این بود که نمیشه همه رو راضی کرد هرچقدر هم که خوب باشی شما فقط اینو بخون بقیش رو بیخیال

reza_19933

عضو جدید
اگه دقت کنی منم کسی رو محکوم نکردم ....

فقط گفتم عموما خوب بلدیم شکایت کنیم ولی شکر و سپاسگذاری نه....

و اینکه اصل حرف من این نبود اصلا حرف من این بود که نمیشه همه رو راضی کرد هرچقدر هم که خوب باشی شما فقط اینو بخون بقیش رو بیخیال

"اینکه اصل حرف من این نبود اصلا حرف من این بود که نمیشه همه رو راضی کرد هرچقدر هم که خوب باشی شما فقط اینو بخون بقیش رو بیخیال"

منم همینو میگم! ما با چراش چیکار داریم!!!!؟ دقیقا مگه من بعد حرف شما چی گفتم؟! همینو گفتم دیگه
گفتم چراش اشتباهه

muhammad-k

کاربر بیش فعال
دوستان عزیزم سلام تجربیاتی که من داشتم:

1-دوستان میگن عطر آن است که خود بو دهد نه آنکه عطار گوید.من تو زندیگم سعی کردم هیچ وقت به هیچ کسی دروغ نگم ولی متاسفانه جامعه امروز ما فقط با دزدیو کلک و دروغ گفتن پا برجاست و اکثرا هم از این چیزا خوششون میاد.همیشه صداقتو پیشه کردم ولی متاسفانه شکست خوردم البته برام مهم نیست چون اعتقادم اینه که نباید دروغ گفت.
2-به هیچ کس دل نبندید.چون بد جور چوبشو خوردم حالا شاید دوستان بگن از طرف مطمئن نشدیو دل بستی نه دوستان من آدمی نیستم به این آسونی به کسی اعتماد کنم و دل ببندم ولی.............. بد جور چوبشو خوردم.
3-همیشه از بهترین دوست خودت بترس چون بدجور بهت نارو میزنه.
4-همیشه اول به خدا بعد به خودت بعدش به خونوادت محبت کن.تا میتونی به اهورامزدا محبت کن به دوستات کمتر.به اونی محبت نکن که تشنه محبته چون یه روزی سیر میشه.
5-فقط و فقط از خودت بترس نه از دشمنت نه از شیطان.چون خودت میتونی هر کاریو انجام بدی .
6-متاسفانه در این جامعه ننگین ما هر کسی که پول و زیبایی داشته باشه فک میکنن دیگه خودشه.نه پول نه زیبایی هیچ کدوم خوشبختی نمیاره.انسانیت مهم ترین ویژگیه که در اکثر ما آدما نیست.
7-همیشه احساسی عمل نکنید چون احساس گولت میزنه.به صدای قلبت گوش کن و با عقلت تصمیم بگیر.
8-در مورد کسی زود قضاوت نکنیم هر چند تا حدودی خودم زود قضاوت میکنم.
9-تا می توانید به فقرا و نیازمندان کمک کنید.
10-به دشمن خودتون محبت کنید اینو خودم تجربه کردم یه روزی از کارش پشیمون میشه.
11-عمرا غم وغصه نخورید دنیا ارزششو نداره اگه ارزششو داشت با گریه آغاز نمی شد.
12-تو این دنیا فقط خودت دلت به حال خودت می سوزه
ببخشید زیاد گفتم بازم هست اگه شد بعدا میگم در کلام آخر فقط اهورا مزدا یادت باشه.

آخرین ویرایش:

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همش لطفا
ماشین رو بگی بهتر از موتوره
همش که سخته اما ماشین

کسایی که ماشین دارن چمد تا کار رو حتما انجام بدید بدردتون می خوره:

1- صبح قبلا از روشن کردن موتور میزان آب رادیات و روغن موتور و آب شیشه شور رو حتما چک کنید

2- روغن موتور رو سر کیلومتر کارکدش حتما عوض کنید

3- هنگام رانندگی حتما حواستون به رانندگی باشه

4- فقط به جلو نگاه نگنید آینه های بغل و عقب اون راهنما واسه خوشگلی نیست

5- اگه کسی که تجربه اش تو رانندگی از شما بیشتره چیزی می گه گوش کنید به دردتون می خوره

6- همیشه با سرعت مطمن رانندگی کنید

فعلا خسته شدم

Moonlight3311

عضو جدید
تجربه ای که من داشتم یکیش یه جمله معروفه که دیر بهش رسیدم اون اینه که :
اگه تو یه کاری حرفه ای هستی اونو مجانی انجام نده .
بقیه هم ایناس :
1. تو ایران شراکت خیلی خطرناکه . حتی با ضمیمی ترین دوستت هم ممکنه مشکل پیش بیاد سر کار و پول :|
2. به دوستت دارم گفتن زیاد توجه نکنین . اونی که در عمل و رفتار دوستتون داشته باشه کارش درسته نه اونی که فقط حرفشو می زنه .
3. واسه خودتون حد و مرز داشته باشین و به کسی اجازه ندین هرطور خاست باهاتون صحبت یا برخورد کنه .
6. هیچ دوستی جای پدر و مادر رو نمیگیره . تنها کسایی که تو دنیا هواتو دارن خونواده ات هستن .
4. از تمسخر دیگران درباره تلاش یا درس خوندتون نترسین . بذارین هرچی دلشون میخاد بگن .
5. ما فقط یک بار در این دنیا هستیم . پس به خاطر حرف مردم زندگی نکنین . لذت ببرید ;)

3peh

عضو جدید
لیسانستون رو گرفتید برید سر کار کار!
بخصوص بچه های فنی مهندسی

اگه میخواید بشید استاد دانشگاه ادامه تحصیل بدید

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با ادم بی پول شراکت نکنین نه تو کار نه تو ملک
چون نه میتونه بعد یه مدت سهم شراکتشو بفروشه چون میترسه و نه قدرت داره سهم شراکت شما رو بخره چون پولی نداره:razz:

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
+به هیچ کس اعتماد نکنید!

+هیچوقت همه رازتو ب کسی نگو چون ممکنه ی روزی باهاش دشمن بشی و ترس لو دادن رازت عذابت بده و بشه نقطه ضعفت!

+رک گو و صادق باشید.