[ تجربیات ] - بهترین کتاب های کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

shabnam-rezaei

عضو جدید
اگه میشه یه کتاب خوب هم برای یادگیری کنترل فرایند معرفی کنید؟
اکثرامیگن کتاب کنترل پارسه اما من مثلا حرارتشودیدم خیییییییییییلی خلاصه هست وبرای کسانی خوبه که حرارت روخوب بلدن وفقط میخوان جمع بندی کنن.(فقط بدردجمع بندی میخوره)
دوستانی که کتاب کنترل پارسه رودیدن،بگن که کنترلشم هم مثل حرارتشه؟

بله مثه حرارت پارسه خلاصه ست

powerty555

عضو جدید
مرسی خبر دادید

شما برای یادگیری کنترل کتاب خوب سراغ ندارید؟میشه بگیدخودتون ازروچی خوندید؟
کتاب کاربرریاضیات پارسه چطوره؟اونم مثل حرارتش خلاصه هست؟برای یادگیری (نه جمع بندی)خوبه؟اخه شماخیلی ازش تعریف کردین

ELHAM PROCESS

عضو جدید
سلام دوستان کسی جزوات دکتر سمیعی گهر را نداره هر درسی بود ...
ممنون میشم اگر دارید به منم بدید ...

saharmohamadi

عضو جدید
شما برای یادگیری کنترل کتاب خوب سراغ ندارید؟میشه بگیدخودتون ازروچی خوندید؟
کتاب کاربرریاضیات پارسه چطوره؟اونم مثل حرارتش خلاصه هست؟برای یادگیری (نه جمع بندی)خوبه؟اخه شماخیلی ازش تعریف کردین
برای یادگیری کنترل کتاب دکتر نیک آذر خوبه ولی برای کنکور کتاب پارسه به نظرم کافیه
برای ریاضی هم به نظرم کتاب پارسه خوبه

saharmohamadi

عضو جدید
میشه کساییکه کتاب جرم امید بابایی رو خوندن بگن مثه حرارتشه یا نه؟ در ضمن کتابو از کجا خریدن؟
برای درس راکتور هم میشه یه کتابه خوب بهم معرفی کنید. من هنوز راکتور نخوندم ولی میخام بالا بزنم.
کتاب جرم استاد بابایی فراتر از شاهکاره حرف نداره

comet101

عضو جدید
سلام بر دوستان ارشدی
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین
چه کتابی سوالات 3 سال اخیر ارشد مهندسی شیمی رو داره؟
من داوطلب کنکور دکتری هستم واسه همین میخواستم سوالای 90-93 رو تستهاشو بزنم. سالهای قبل رو دارم ولی این 3 سال رو نه!
میدونم مدرسان شریف داره ولی خودم تا سال 90 دارمش. نمیخام بخاطر 3 سال دوباره برم همین کتابو بگیرم. یه کتاب کم حجم که فقط 3 یا 5 سال اخیر رو داشته باشه بم معرفی کنین
ممنون:)

saharmohamadi

عضو جدید
به نظرت جرم بابایی بهتره یا جرم پارسه؟

به نظر من جرم بابایی از جرم پارسه خیلی خیلی بهتره
- جرم پارسه یه جاهاییش خیلی ناقصه مثلا اصلا NtoG رو نداره که تو این چند ساله بارها سوال بوده(اون وقت زندگی فیک رو 1 صفحه توضیح داده) ولی من دیدم که تو جرم جهش این موضوع خیلی مفصل توضیح داده شده
- جرم پارسه تو متنش تست نداره ولی ماله جهش مثل حرارتش تو خود متن پر از تسته
- پاسخ تستای جهش خیلی بهتره
- جمع آوری تستاش بهتر و کامل تره
- فصل دستگاههای گاز و مایع را به نظرم تو جهش فوق العاده توضیح داده یعنی از این بهتر نمیشد
در کل من خیلی از کتاب جرم جهش خوشم اومد حتی بیشتر از حرارتش

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
- جرم پارسه یه جاهاییش خیلی ناقصه مثلا اصلا NtoG رو نداره که تو این چند ساله بارها سوال بوده(اون وقت زندگی فیک رو 1 صفحه توضیح داده) ولی من دیدم که تو جرم جهش این موضوع خیلی مفصل توضیح داده شده
- فصل دستگاههای گاز و مایع را به نظرم تو جهش فوق العاده توضیح داده یعنی از این بهتر نمیشد

تست های متنش سالای اخیر رو هم داره؟
تست های رشته هایی جز مهندسی شیمی رو هم داره؟

mahsa-shimi

عضو جدید
سلام دوستان
به نظر منم کتاب اقای بابایی خوبه البته کتاب دکتر میرزاهم خوبه ولی به هر حال چون ماله استاد بابایی جدید تره خوب اپ دیت تره دیگه ولی خودتون را خیلی در گیر این قضایا نکنید هردو تا عالین به قول یه نفر فقط اون میزی مهمه که پشتش چند ساعت و با چه حد تمرکزی درس میخونید واقعا اگر این جمله را کسی درک کنه 50 درصد مشکلاتش حله .

powerty555

عضو جدید
بله تست های جدید رو هم داره
تست های رشته های دیگه رو هم داره

من باتعریف هایی که ازکتاب اقای بابایی شنیدم،چندوقت پیش رفتم کتاب حرارتوخریدم وقتی باکتاب راهیان مقایسش کردم،دیدم خداکرمی به گرده پای اقای بابایی هم نمیرسه وپیش کتاب اقای بابایی بایدلنگ بندازه .واقعا دمش گرم،عجب کتابی نوشته
فکرکنم خودهولمن هم بایدازروی کتاب اقای بابایی تدریس کنه

taknavaz1

عضو جدید
با سلام و خسته نباشی خدمت دوستان

منم با توجه به مطالعه و مقایسه کتابهای ارشد لازم دیدن که تجربیات اندکم رو بیان کنم و به تبادل نظر با دوستان بپردازم.
در وهله ی اول لازم میدونم که بگم هرکس بر اساس سطح و نحوه برقراری ارتباط از لحاظ نحوه نگارش و مولفش و... میتونه یک کتاب رو برای خوندن گزینش کنه.
اول کاربرد ریاضیات در مهندسی شیمی: دوستانی که پایه ضعیفی دارن میتونن از کتاب مرجع دکتر نیکوکار استفاده کنن و بعد از اون به سراغ پارسه یا راهیان بیان. نظر شخصی من اینه که از لحظ درسنامه پارسه ازراهیان سرتر هست اما پاسخ به پرسشهای سوالات ارشد راهیان جنبه کنکوری تری داره. در کل بسته به انتخاب خود خواننده کتابه پارسه یا راهیان هر دو گزینه مناسبی هستند.

کتاب ترمودیناک: برای ترمودینایک 1 انشارات پوران و برای ترمو 2 راهیان رو پیشنهاد میکنم.
مکانیک سیالات : کتاب راهیان ( پارسه هم گزینه مناسبی است البته جامعیت راهیان را نداره)

کتاب انتقال جرم و انتقال حرارت : همانطور که دوستان در پست های قبل اشاره کردن هر دو کتاب آقای امید بابایی متمایز ازبقیه هستند.
کتاب حرارت ایشون رو مطالعه کردم ،واقعا سرآمده بقیه است . البته کتاب جرمشون تازه به دستم رسیده وبا قاطعیت نمیتونم نظر بدم و با یک نگاه گذرا و قیاس کردن با دیگر انتشاراتی ( راهیان،پارسه و پوران) که مطالعه کردم جزئی تر بود.
به طور کل کتابهای جرم و حرارت آقای بابایی طوری نگارش شده اند که برای کسی که حتی غیر از رشته مهندسی شیمی هم باشه از جامعیت ، قابل فهم بودن و انسجام لازم برای خواننده برخوردار و بی نیاز از منبع دیگه باشه.

موفق باشید

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان گل گل گلاب روز و شب همگی سرخ به سرخی پرسپولیس

عرض کنم من 8 ماه هستش که امروز و فردا میکنم جرم بخونم آخه وقتی یاد فرمولای نفوذ و .... میوفتادم اصلا حالم بدتر میشد

دوست گلم پیشناد داد که بیا جرم جهش رو با تخفیف 20٪ بگیرم و اون حرارتشو با 10٪ بگیره

سرتونو درد نیارم الان 1 هفتس با شور و شوق زیاد دارم جرم جهش میخونم فوق العادس بی نظیره جامع کامل روان یعنی هر کی درساش متوسط به پایینه مث من به راحتی درکش میکنه

دم امید بابایی گرم که به زبووون خودمون نوشتدش من که لحظه شماری میکنم بقیه کتاباشم بیان الحق که حلالش باشه

rotbebartar

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گل گل گلاب روز و شب همگی سرخ به سرخی پرسپولیس

عرض کنم من 8 ماه هستش که امروز و فردا میکنم جرم بخونم آخه وقتی یاد فرمولای نفوذ و .... میوفتادم اصلا حالم بدتر میشد

دوست گلم پیشناد داد که بیا جرم جهش رو با تخفیف 20٪ بگیرم و اون حرارتشو با 10٪ بگیره

سرتونو درد نیارم الان 1 هفتس با شور و شوق زیاد دارم جرم جهش میخونم فوق العادس بی نظیره جامع کامل روان یعنی هر کی درساش متوسط به پایینه مث من به راحتی درکش میکنه

دم امید بابایی گرم که به زبووون خودمون نوشتدش من که لحظه شماری میکنم بقیه کتاباشم بیان الحق که حلالش باشه

بله منم مثل همه دوستان دیگر معتقدم که کتاب انتقال جرم آقای بابایی فوق العاده است و فکر نمی کنم از این بهتر می شد انتقال جرم را درس داد

ali 1371

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسان شیمی عزیز
دوستان یه سوال ذهن منو مشغول کرده ، دوستان عزیز برای کنکور مرجع هم لازمه یا اگه کتاب های کنکوری (راهیان ، پوران، جهش و ... ) اینارو بخونیم کافییه ؟

saharmohamadi

عضو جدید
دوستان یه سوال ذهن منو مشغول کرده ، دوستان عزیز برای کنکور مرجع هم لازمه یا اگه کتاب های کنکوری (راهیان ، پوران، جهش و ... ) اینارو بخونیم کافییه ؟

برای جرم و حرارت که کتابای آقای بابایی کافیه
برای کاربرد هم فکر نکنم به جز پارسه خیلی نیازی به کتابای دیگه باشه(البته به جز بعضی جاهاش)
ولی فکر کنم برای سیالات باید رفرنس هم بخونیم
راکتور هم که راحته
عملیات هم که از رو هر چی بخونیم نمی فهمیم( البته من نمی فهمم)

prof.fard

عضو جدید
دوستان اگر کسی کلیشه درآورده یا جزوه ای چیزی پیدا کرده که برا این ایام حساس به درد میخوره لطفا براهمه شر کنه
مرسی

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام
اگه وقت داری که 100٪ لازمه چون همه این کتابای تست خلاصه ی خلاصه ی خلاصه ی تمام رفرنسان یعنی طرف شیره کتاب رفرنسو گرفته از توش پوران راهیانو دراووورده حالا اگه جهش داری که زیاد نیاز نیست چون خیلی بهتر از رفرنس درس داده ولی ترمو سیالات خیلی خوبه اگه بتونی بخونی

powerty555

عضو جدید
برای جرم و حرارت که کتابای آقای بابایی کافیه
برای کاربرد هم فکر نکنم به جز پارسه خیلی نیازی به کتابای دیگه باشه(البته به جز بعضی جاهاش)
ولی فکر کنم برای سیالات باید رفرنس هم بخونیم
راکتور هم که راحته
عملیات هم که از رو هر چی بخونیم نمی فهمیم( البته من نمی فهمم)

سلام
دوست عزیزبرای یادگیری سینتیک وطراحی راکتوروهم چنین عملیات چی خوبه؟طوری که بشه این درس هاروفهمیدوتوی امتحان دانشگاه(نه تست) یه نمره ی خوب گرفت

saharmohamadi

عضو جدید
سلام
دوست عزیزبرای یادگیری سینتیک وطراحی راکتوروهم چنین عملیات چی خوبه؟طوری که بشه این درس هاروفهمیدوتوی امتحان دانشگاه(نه تست) یه نمره ی خوب گرفت

سلام
برای راکتور توی تست که همه کتابا مثل همن ولی برای امتحان لون اشپیل خوبه برای عملیات هم من که کتاب خوبی پیدا نکردم امروز هم تو کنکور عملیات رو خیلی بد زدم

saharmohamadi

عضو جدید

بچه ها دیدید اون NtoG که گفتم تو کتاب جهش خیلی خوب گفته و تو پارسه نبود 3 تا سوال داشت امروز

rotbebartar

عضو جدید
سلام
برای تست راکتور راهیان خوبه و برای امتحانش فکر کنم همون طور که دوستمون گفت همه دانشگاهها از رو لون میگن
برای عملیات هم همون طور که قبلا هم بقیه دوستان گفتن :)کتاب تست خوب که نداریم ولی برای درسش تریبال و مک کیب خوبن

بالا