[ تجربیات ] - بهترین کتاب های کنکور ارشـــد مهندسی شیمی

sanam_el

عضو جدید
سلام
دوستان برای ریاضی هم میشه راهنمایی کنید چه کتابی خوبه؟
من از روی راهیان دارم میخونم ولی بخش مدلسازی و معادلات پاره ای و..رو مشکل دارم.چه کتابی توصیه می کنید؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
دوستان برای ریاضی هم میشه راهنمایی کنید چه کتابی خوبه؟
من از روی راهیان دارم میخونم ولی بخش مدلسازی و معادلات پاره ای و..رو مشکل دارم.چه کتابی توصیه می کنید؟
سلام
3سال پیش که بهترین کتاب کاربرد ریاضیات پارسه بود. و قسمت معادلات دیفرانسیلش هم واقعا عالی بود..

sanam_el

عضو جدید
سلام
3سال پیش که بهترین کتاب کاربرد ریاضیات پارسه بود. و قسمت معادلات دیفرانسیلش هم واقعا عالی بود..
سلام
قسمت معادلات دیفرانسیل ش خوبه ولی بیشتر مشکل من با مدلسازی هست
همه همین پارسه رو معرفی می کنند ولی من بازم لنگ میزنم شاید چون پایه ریاضی خودم خیلی قوی نیست!!

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
قسمت معادلات دیفرانسیل ش خوبه ولی بیشتر مشکل من با مدلسازی هست
همه همین پارسه رو معرفی می کنند ولی من بازم لنگ میزنم شاید چون پایه ریاضی خودم خیلی قوی نیست!!

اگه مدلسازیت ضعیفه کتاب کاربرد ریاضیات دکتر شهره فاطمی رو بخون. انتشارات دانشگاه تهران

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام میخاستم بپرسم کتاب کنترل پارسه نسبت به کنترل راهیان چیزی کم داره؟!
میشه با کنترل پارسه نتیجه خوبی گرفت؟ آخه تستاش خیلی کم به نظر میاد

من چند سال پیش کنکور دادم.. اگه هنوزم کنترل ضریبش یک هست.. خیلی روش وقت نزار.. برو تست های سال های قبل رو ببین.. اون مبحثی که بیشتر تست داده رو بخون..

sambastian

عضو جدید
سلام
پارسه کتاب خوبی نیست

ولی از بقیه بهتره !

برای معادلات کتاب خوب زیاده تو بازار

برای مدل سازی باید پدیده های انتقال بلد باشید وگرنه اصلا طرفش نرید

sambastian

عضو جدید
من چون پایم خوب بود همون کتاب دانشگاه خودم رو خوندم (پیام نور) مشکلی هم نداشتم

ولی دیگه میشه گفت تمام انتشارات یه کتاب معادلات دارن

جهش گاج سری عمران و غیره

یه سر به کتابفروشی بزنید چندتایی رو از نزدیک ببینید

یا از بچه های مکانیک کمک بگیرید تو همین سایت خیلی کتاب های خوبی برای معادلات معرفی کردن

nazinazila

عضو جدید
کتاب های جدید کانون ارشد فوق العاده هستند. ترمودینامیک اش را هفته پیش گرفتم خیلی کامل و مفهومیه.

nazinazila

عضو جدید
لطفا در مرود درس ترمودینامیک هم نظر بدید هم کتاب تست هم کتاب مرجع. لطفا هر کتابی رو که ذکر میکنید بگید چه طور وارد مطلب شده نقاط قوت و ضعفش رو هم بگید

کتاب مرجع که ترمودینامیک اسمیت ون نس هست.
برای کنکور ارشد هم جدیدترین و بهترین کتاب به نظر من ترمودینامیک کانون ارشد تالیف دکتر خداکرمی هست فوق العادست. مفهومی و کامل

chem*engineer

عضو جدید
تبریک میگم به بچه های امسال :)

انتشار کتاب ترمودینامیک مهندسی کانون ارشد

قیمت: 35000 تومانحدود 81 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی مکانیک از این کتاب است.حدود 55 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی شیمی از این کتاب است.

قیمت: 7000 تومانحدود 19 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی مکانیک از این کتاب است.

حدود 45 درصد سوالات کنکور رشته مهندسی شیمی از این کتاب است

chem*engineer

عضو جدید
کتاب های جدید کانون ارشد فوق العاده هستند. ترمودینامیک اش را هفته پیش گرفتم خیلی کامل و مفهومیه.

شما همین امروز عضو شدین که دوتا پست بگذارید برای تبلیغ؟!! :biggrin::razz:

کتاب مرجع که ترمودینامیک اسمیت ون نس هست.
برای کنکور ارشد هم جدیدترین و بهترین کتاب به نظر من ترمودینامیک کانون ارشد تالیف دکتر خداکرمی هست فوق العادست. مفهومی و کامل

این پستی که نقل قول کردین برای 3 سال و نیم پیشه، اونوقع کانون ارشد وجود نداشت حتی! :D

آخرین ویرایش:

mataa

کاربر فعال
سلام .
کسی این کتاب ترمو بابایی رو خونده ؟
چطوره ؟
راهیان زیاد جالب نیست.

m@hdi13579

کاربر فعال
سلام .
چطوره ؟
راهیان زیاد جالب نیست.
خیلی خوب گفته از راهیان به مراتب بهتره
اما حجیمه به نظر من اگه درسای دیگه رو خوندی و خوب بلدی برو سراغش اگه نه به همون راهیان بسنده کن
چون توی کنکور تسلط خیلی مهمه باید به آموخته هات مسلط باشی
به نظرم باید مرجعتو حداقل سه دور بخونی و فول باشی
که توی این مدت باقی مونده در کنار بقیه درسا فکر نکنم بشه

Partizan63

کاربر فعال
سلام .
چطوره ؟
راهیان زیاد جالب نیست.

کتاب خیلی خوبیه... برخلاف حرارت و جرمش که کتب سنگینی بودن (از نظر تعدد نکته و مبحث)، ولی ترموش خیلی روون‌تر نوشته شده و خیلی سریع‌تر میشه نسبت به اون دوتا کتاب جمعش کرد {مثلا اگه کل ترمو رو حداقل 50 درصد ردیف باشی کامل، میتونی ماکزیمم تو 2 هفته جمعش کنی}... تقریباً 80 درصد نکاتی که جهش گفته تو راهیان دو جلدی موجوده... ولی فرق راهیان با جهش اینه که راهیان فقط نکته رو گفته (مخصوصا جلد اولش) و دیگه توضیح رو بی‌خیال شده، ولی جهش تا اثبات نکرده ول بکن نیست.... یه نکته خیلیییی جالبی که امید بابایی تو ترموش رعایت کرده، اینه که درس رو تو درسنامه تموم میکنه. یعنی این قدر سوال توی درسنامش کامل و متنوعه که مطمئن باش سراغ تمرین‌های آخر فصل هم نری زیاد ضرر نکردی.. در حالی که این اصلا واسه هیچ کدوم از کتابای کنکوری توی بازار صدق نمیکنه...

ولی این نکته خیلی مهم که: اگه تو ترمودینامیک خیییییلی وضعت خرابه و واقعا مشکل اساسی داری، سراغ جهش نرو... چون تو این چند ماهه یاد گرفتن خود نکته خیلی بهتر به‌کار میاد تا یاد گرفتن نکته همراه با دلیلش. اگه بخوای خیلی بری تو عمق، بعد از تموم شدن کتاب، هنگ میکنی ولی کلا هر چی خوندی پاک یادت میره...... کتابای جهش رو باید تو وقت باز خوند؛ وقت کمه نباید جهش خوند.. اینو من و شونصد نفر از دوستام تجربه کردیم....

adel.poladi

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز
برای مطالعه مجموعه ریاضیات (ریاضی 1 و 2، معادلات، ریاضی مهندسی، کاربرد ریاضی ) جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید برای هر کدام کتاب جدایی رو تهیه کنم یا اینکه کتابی هست که تمام این مجموعه رو یکجا به صورت درسنامه و تست داشته باشه؟!

همچنین برای طراحی راکتور چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟!

آخرین ویرایش:

dac_ali

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان عزیز
برای مطالعه مجموعه ریاضیات (ریاضی 1 و 2، معادلات، ریاضی مهندسی، کاربرد ریاضی ) جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باید برای هر کدام کتاب جدایی رو تهیه کنم یا اینکه کتابی هست که تمام این مجموعه رو یکجا به صورت درسنامه و تست داشته باشه؟!

همچنین برای طراحی راکتور چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟!

ریاضیات ۱ و ۲ و ریاضی مهندسی جز سرفصل های کنکور ارشد نیست و معادلات در حد مسایل گفته شده در درس کاربرد ریاضیات مطرح میشه...برای مطالعه کنکوری درس ریاضی میتونید از کتاب دو جلدی راهیان و یا کتاب ریاضیات پارسه استفاده کنید.

sambastian

عضو جدید
همچنین برای طراحی راکتور چه کتابی رو پیشنهاد می کنید؟!​

[/QUOTE

برای راکتور بدترین کتاب مدرسان شریف هست
شما راهیان ارشد و پوران رو با هم بخون

هیچ کدوم هم خوب نیست ولی از هیچی بهتره

jahan_abadan

عضو جدید
سلام. من دنبال پی دی اف چاپرا سیالات پیشرفته میگردم. کسی میتونه کمکم کنه؟

بالا