تجربه شخصی تحصیل در دانشگاه آزاد

irpersian20

عضو جدید
سلام،
من لیسانس و ارشد رو دانشگاه آزاد بودم.
با توجه به موقعیت سن و نوع دروس و همچنین فرصت بیشتر فرد به نظرم اگر کسی واقعا نتونست و تلاش کرد در مقطع لیسانس دولتی قبول نشد، سعی کنه بهترین دانشگاه ازاد مرکز استان رو بره .(واقعا اگر مجبور هستید و گرنه اصلا توصیه نمیشه) که در این شرایط هم از همان ابتدا باید خودتون درس بخونید و دانش خودتون رو عمیق کنید و دل به همکلاسی و استاد نبندید چون مثلا از ۱۶ هفته که باید کلاس تشکیل بشه میبینید ۸ هفته رفتید سر کلاس و یک دهم سرفصل درس رو بهتون یاد ندادند. پس همان طور که میبینید واقعا بن بست خورده باشید که در مقطع لیسانس برید آزاد..

در مقطع فوق لیسانس اصلا و ابدا نرید دانشگاه آزاد.
اگر سربازی دارید بروید و برگدید و بخونید برای دولتی...اگر پایه ضعیف هست قوی کنید و ضرر نمیکنید و برید دولتی.
واقعا بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، عملا دانشجو در دانشگاه آزاد نیست. شما رو به دید مشتری نگاه میکنند.
باور کنید با استاد راهنما وقتی در مورد پایان نامه حرف میزنی، همش فکر و سوالش این هست که چند وقته تز رو تمام میکنی که من سریع دانشجو جدید بگیرم و پول بیشتری کسب کنم.
از استاد بگیر تا کارمند ، همش همین هست . واقعا مشتری هستید.
استاد ها در مقطع ارشد تمام دروس که فکر کنید رو درس میدن! آچار فراسنه...حوزه هوش مصنوعی و معماری تا شبکه و نرم افزار.
مشخصه دانش عمیق نیست و دانشجو هم ضعیف هست که استاد میتونه این طور همه چیز درس بده.
نه من شما رو می شناسم و نه شما من رو که با دانشگاه آزاد یا شما مشکلی داشته باشم و مغرضانه بخواهم حرف بزنم. اما ترم یک که تمام بشه واقعا میفهمید پول و عمر رو حرام کردید.
پس عجله نکنید و ارشد و دکتری رو بروید دولتی... واقعا آزاد و پیام نور و غیرانتفاعی ارزش ندارد.
دانشجو دکتری دانشگاه آزاد، مبانی برنامه نویسی لیسانس رو بلد نیست... خیلی وضع افتضاح هست..اساتید هم عملا رفع تکلیفی چند جلسه بیان و یک امتحان بگیرن و تمام...

irpersian20

عضو جدید
اصلا خبری از درس و فن و علم نیست. یک وقت اشتباه فکر نکنید لطفا.
اکثریت اساتید هیئت علمی میشه گفت بالای 99 درصد شغل دوم غیرمرتبط دارند.
یکی هایپر مارکت زده، اون یکی آکواریوم فروشی زده و ...

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حالا تو مقطع کارشناسی خوب مدرک میدن ؟

ali199_1991

کاربر بیش فعال
ربطی به دانشگاه نداره...همه ی اینا به خود فرد برمیگرده