[ تجربهاي خودتون رو با همه در ميان بگزاريد ]

امید جان، این مطالب رو در 1 تاپیک مجزا بگو، تا بیشتر به چشم بیاد و با موضوع تاپیکت هم مرتبط باشه!

با استقبال از نظزآقای مدیر کل مطلب در تاپیک(اجرای ساختمون به زبون ساده)در دسترس همه عزیزان قرار گرفت.

علی(110)

عضو جدید
یه سوال؟

یه سوال؟

:)سلام بر همه ی بچه های با تجربه
میخواستم بپرسم که:
توی این آگهی های روزنامه نوشته به مهندس عمران نیازمندیم جهت رتبه بندی، میخواستم ببینم این رتبه بندی دیگه چیچیه، راستش از یکی شنیدم که میگفت اینجور جاها فقط مدرکتو میگیرن و به خودت کاری نمیدن!!! میشه یکی توضیح بده؟

آرانوس

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:)سلام بر همه ی بچه های با تجربه
میخواستم بپرسم که:
توی این آگهی های روزنامه نوشته به مهندس عمران نیازمندیم جهت رتبه بندی، میخواستم ببینم این رتبه بندی دیگه چیچیه، راستش از یکی شنیدم که میگفت اینجور جاها فقط مدرکتو میگیرن و به خودت کاری نمیدن!!! میشه یکی توضیح بده؟

فکر میکنم اینجوریه که برای این که گرید شرکتشون بالا بره فقط مدرک طرفو میگیرن و طبق قرارداد ماهیانه یا سالانه مقداری پول به صاحب مدرک میدن حالا بستگی داره شاید طرفو هم مشغول به کار بکنن یا نه نیاز به نیرو نداشته باشند وفقط بخوان رتبه شرکتشون بالا بره. اینو باید در نظر داشته باشید که مدرک شما فقط میتونه برای یک شرکت امتیاز آور باشه و در آن واحد نمیشه دوجا از اعتبار مدرک شما استفاده بشه ولی خودتون میتونید در چند شرکت مشغول باشید. در ضمن شرکتا براساس گریدشونه که میتونن پروژه های بزرگ (میلیاردی) یا کوچک بردارند.:gol::gol::)

رتبه بندی شرکت ها بر اساس سابقه کاری-مقدار سرمایه-نفرات وکارکنان امتیاز آور تعیین میشه.شرکتهای ساختمانی نفرات امتیاز آور اونا به این صورته که با توجه به مقطع ونوع مدرک امتیاز شما محاسبه میشه البته سابقه هم میتونه امتیاز داشته باشه که هر سال سابقه کاری برابر با 10امتیاز میشه

علی(110)

عضو جدید
رتبه بندی شرکت ها بر اساس سابقه کاری-مقدار سرمایه-نفرات وکارکنان امتیاز آور تعیین میشه.شرکتهای ساختمانی نفرات امتیاز آور اونا به این صورته که با توجه به مقطع ونوع مدرک امتیاز شما محاسبه میشه البته سابقه هم میتونه امتیاز داشته باشه که هر سال سابقه کاری برابر با 10امتیاز میشه

حالا این نفرات و کارکنان امتیاز آور چه جور کارکنهایی هستند، منظورم اینه که این افراد کارکنان عادی هستند یا اینکه از کله گنده های شرکتند، مثلا مدیری، سهام داری، چیزی؟؟

حالا این نفرات و کارکنان امتیاز آور چه جور کارکنهایی هستند، منظورم اینه که این افراد کارکنان عادی هستند یا اینکه از کله گنده های شرکتند، مثلا مدیری، سهام داری، چیزی؟؟
این افراد از مدیرعامل حساب میشه تا اون تکنسینی در شرکت کار میکنه،فرق نمیکنه سهام داشته باشه یا نه از نظرسازمان مدیریت وبرنامه ریزی ملاک لیست بیمه هست.کسی که توشرکتی کار میکنه باید لیست بیمه اش از طرف همون شرکت رد بشه.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
همين الان يه تاپيك ديدم كه مدرك ميخواست اونم از همين نوعه؟;)

sma519

عضو جدید
الفبا یادمون نره !!!!!!!!!!!!

الفبا یادمون نره !!!!!!!!!!!!

توي اين تاپيك هدفمون اينه كه از تجربه بچه هايي كه داراي تجربه كاري هستن استفاده كنيم مثلا منو راهنمايي كنن كه براي بدست اوردن شغل در اينده بايد كدوم درسا رو بهتر يادبگيرم يا بايد با كدوم نرم افزارا اشنا باشم ولي هدف اصليم اينه كه كسايي كه تجربه كاري دارن چيزايي رو بگن كه ما تو دانشگاه ياد نميگيريم براي شروع ميشه با هم يه ساختمون فرضي بسازيم و مرحله به مرحله با ساختن اشناشيم

چون خود من هيچ تجربه اي ندارم من مثلا زمينو خريدم :D
حالا ميخوام يه همتي بكنيم كه بهم چيز ياد بديم حتي خيلي كم;)
اگرم نظري داريد كه مثلا اين كارم بكنيم حتما بگيد خلاصه عمرونيا ميخوان بتركونن​

فقط و فقط عمران

سلام دوست عزیز

1 - به نظر من الفبای مهندسی عمران طرح اختلاط و مقررات ملی ساختمان هستند که البته همه اسم آنها را زیاد شنیده ایم ولی اعتراف کنیم که تسلط کافی به آنها نداریم . و برای موفقیت در بخش اجرائی مهندسی عمران حتما" باید مسلط شویم .
2 - از نرم افزارها هم در حال حاظر فقط برای مهندسین محاسب ضرورت بیشتری دارد که البته در بازار کار خودتان به این نتیجه خواهید رسید .

پس مهندسین اجرا مورد یک و مهندسین محاسب مورد دو را دنبال کنند مفیدتر خواهد بود .:);)

hadigeo

عضو جدید
سلام
شرکتها بر اساس اینکه پیمانکارن یا مشاور رتبه بندی میشن. گرفتن رتبه های پیمانکاری راحت تره . اما مشاوران باید حداقل در هر رشته ای که میخوان رتبه بگیرن 3 نفر متخصص با سوابق کاری مفید حداقل 7 سال رو معرفی کنن و بشن رتبه 3 . با افزایش سوابق و اخذ پروژه ها و ... رتبشون ارتقا میدن به 2 و 1. آیین نامه نحوه تشخیص مشاوران و پیمانکاران ذیصلاح و همچنین لیست مشاوران و پیمانکاران مورد تایید رو میتونید از سایت http://tec.mporg.ir بگیرید.

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سوالي داشتم
توي سعادت اباد يه ساختمون هست ستوناش تا طبقه 5 صاف و يه دست اومدن بالا ولي از اين طبقه به بعد يه شيب پيدا ميكنن اين براي چيه؟؟
توي اين كار نيرو هاي اون طبقه فرقي ميكنه نيروي افقي خود ستون چي ميشه؟؟؟

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازار كار عمران

بازار كار عمران

سلام من 8 سال سابقه كاري دارم. بايد عرض كنم كه كاراي عمراني به دو حيطه كاري تقسيم مي شوند 1. كار هاي اجرايي 2.كارهاي دفتر فني كه اولي نياز به سابقه اجرايي دارد و دومي بيشتر نياز به آشنايي با نرم افزار ها
هر يك از شما عزيزان حداقل بايد با سه نرم افزار در هر دو حيطه آشنا باشيد 1. اتوكد -در حد كار كردن با نقشه هاي آماده- 2. اكسل 3.مايكروسافت ورد
عرض شود كه براي پر كردن رزومه براي يك شركت اگر اين نرم افزار ها را بلد هم نباشيد حتما قيد كنيد
البته دوستاني كه تجربه اي ندارند نگران نباشند شروع كار در بخش عمران نياز به صبر پشتكار و عدم چشم داشت به ميزان حقوق داره و اين مژده را مي دم كه تو ايران واسه همه كار هست.
من 7-8 ساله پيش كارم را با ماهي 100 هزار تومان شروع كردهام و الان البته تا ماه قبل كه به خاطر ادامه تحصيل كار را ول كردم.. نزديك به 1000000 مي گرفتم
باور كنيد روزاي اوليه كارم تا ساعت 10-11 كار مي كرديم و هميشه درگير طعنه ها ترس از اخراج و خيلي مسايل ديگر بوديم كه بحمدا000 همه تموم شدند.
موفق باشيد دوستان ;)
http://www.iaurmia.ac.ir
http://www.www.www.iran-eng.ir

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفته ي ديگه اخه يه هفته در روز ميرم اونجا:D
ولي فكر كنم مدير درست ميگه

afshinfata

عضو جدید
سلام دوستان من خیلی کم فرصت استفاده از اینترنت رو دارم ولی سایت شما ارزش وقت گذاشتن داره سوالی که اینجا مطرح شده شاید یه خورده زیادی کلیه ، ولی همونطور که یکی از دوستان گفتن اولین مرحله طراحیه و کاملا باید نقشه های اجرایی و معماری و ... طراحی بشن با فرض آماده بودن این نقشه ها اولین مرحله ی اصلی اجرا همونطور که یکی از عزیزان اشاره کردن نقشه برداریه ، برای یه خونه ی کلنگی هم نقشه بردای لازمه که کد زمین با نقشه ها و کف خیابان و منهولهای فاضلاب شهرداری مطابقت داشته باشه البته نقشه برداری ابزارهای مختلفی داره که یکی از پر کاربردترین اونها که در ساختمونای کوچک به جای دوربین استفاده میشه شلنگ ترازه که امیدوارم دوستان با نحوه ی کار با اون آشنا بشن . احتمالا یکی از دوستان که فرموده بودن ساختمونای کوچک نیازی به نقشه برداری ندارن منظورشون نقشه برداری با دوربین که معمولا از دوربینهای تئودولیت یا توتال استیشن استفاده میشه باشه . بعد از شروع پروژه در مراحل بعدی هم برای تعیین کد ارتفاعی طبقات به نقشه برداری که معمولا توسط دوربین محدودتر نیوو انجام میشه نیاز هست امیدوارم بازم بتونم در خدمت شما باشم در مراحل بعدی بحثتون اگه عمری باشه شرکت میکنم .

Reza sorento

عضو جدید
در مرحله دوم بعد از خاکبرداری تجهیز کارگاه است (تهیه وسایل کار - نیروی کار)
2-تراز کردن سطح کار و اجرای بتن مگر
3-پوشاندن میحط کار با پلاستیک به منظور در گیر نبودن بتن فونداسیون با خاک
4-آرماتور گذاری فونداسیون و کار گذاری صفحه ستون ها ویا کار گذاری آرماتورهای انتظار و بتن ریزی فونداسیون (نحوه آرماتورگذاری وبتن ریزی با توجه به نقشه های اجرایی)

amarjani200

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه سوالي داشتم
توي سعادت اباد يه ساختمون هست ستوناش تا طبقه 5 صاف و يه دست اومدن بالا ولي از اين طبقه به بعد يه شيب پيدا ميكنن اين براي چيه؟؟
توي اين كار نيرو هاي اون طبقه فرقي ميكنه نيروي افقي خود ستون چي ميشه؟؟؟

دليل اصليشو بايد بري از طراحش بپرسي
شايد به قول آقا مدير به خاطر زيبايي باشه كه از لحاظ ظاهري ميشه فهميد
شايد از فضاي بيشتري خواسته استفاده كنه اگه شيب به طرف بيرون ساختمانه
شايد تاسيسات يا تجهيزاتي در طبقه هاي بالا لحاظ شده كه لازم بوده مسير ستون عوض شه
مسلما" ستون نيروي بيشتري رو بايد تحمل كنه و در طراحي بايد لحاظ شه .

daftar

عضو جدید
ابتدا برسی ساختمان کلنگی و ساختمانهای کناری به منظور تخریب ساختمان-پیشبینی انبار کردن مصالح مورد استفاده-حمل مصالح نامرغوب و نخاله ها-شمع کوبی و مهاربندی مناسب ساختمانهای کناری -در صورت اجرا شدن غیر مهندسی ساختمانهای کناری تامین دلیل گرفتن از دادگستری-رفتن به شهرداری ودرخواست پروانه-بازدید شهرداری از محل ودادن دستور نقشه-بردن دستور نقشه به یکی از دفاتر مهندسی مورد تایید نظام مهندسی وبازدید از زمین و تهیه نقشه-بردن نقشه به نظام مهندسی ومشخص کردن ناظر توسط سازمان ومهر وامضاودادن تعهدوسیر مراحل اداری -بردن نقشه تایید شده به شهرداری وصدور پروانه ساخت-کنترل مجدد نقشه وزمین با مهندس ناظر وهماهنگی مهندس ناظر واکیپ اجراقبل از هرگونه اقدامی-اجرای قالبندی فونداسیون با آجر وپلاستیک یا قالب فلزی وروغن طبق نقشه-اجرای بتن مگر-آرماتور بندی-کارگزاشتن صفحه ستون یا میلگرد انتظار-بازدید مهندس ناظر و کنترل تمام مراحل قبل بر طبق نقشه-صدورمجوز بتن ریزی توسط ناظر وشهرداری-بتن ریزی فونداسیون با بتن آماده یا شن و ماسه وسیمان مورد تایید ناظر درمحل-در تمام مدت بتن ریزی حضور ناظر الزامیست-دیگه وقت ندارم بقیه مراحل بعدا -البته تمام مراحل ذکر شده نیاز به توضیح وشرح تجربیات وریزه کارهای بسیار دارد که مجال نیست-در ضمن کتاب تعمیر ونگهداری ساختمان نوشته آقای حسین زمرشیدیان کمک زیادی به کسب اطلاعات تجربی مکند.

bmd

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
valkano
ميگم امضاي جديدت تهديده تحقيقه تصنيفه تحريفه تضعيفه تشويقه تظليمه تحقيره تدبيره چيه
يه جورايي ميشه آدم.
:w05:

عین الله

عضو جدید
سلام بعداز دروس پایه میتونی کار کنی ولی حا اکثر هفته ای دوروز ارشد سازه در آینده در شهرها کار میکنی ولی راهسازی آواره بیابانهایی ولی پول بهتری میگیری دیگر خود دانی

TAJROBE

عضو جدید
سلام مهندس نقسه بردار در صورتی باید بیاد که ما اندازه دقیق زمینو نداشته باشیم اگه اندازه رو داشتیم بعد از طی مراحل نقشه پروانه و طراحی و تخریب از مهندس نقشه بردار برای تایید تراز و شاغول صفحه ستون و ستون استفاده میشه(در حین اجرای این اجزا)

:surprised:ببخشید، من یه کم زیادی بی تجربم، یعنی فقط ترم 1و2 رو بلدم
می خواستم ببینم مگه نباید قبلش یه مهندس نقشه بردار بیاد کارشو بکنه؟؟(یا اینکه من سخت در اشتباهم!!؟؟):confused:

TAJROBE

عضو جدید
سلام
ترم 2 رو تمموم کردم رفت.
دانشگاه آزاد واحد روم به دیوار (رودهن) درس میخونم:redface:.
38 واحد پاس کردم، البته 4 واحدش پیشنیاز بود.
ساکن شهرک حکیمیه تهرانم.

سلام از هر موقع که خواستی میتونی بری سرکار .بنظر من هر روز کلاس نداشتی برو کارگری هم کارای مختلف رو میبینی هم چند بار که وردست اوستا وایسی چم و خم کارا دستت میاد:heart::w28:

طاها021

عضو جدید
سلام دوست عزیز چند مطلب به ذهن من رسید گفتم شاید به دردتون خورد:
گام اول اینکه بررسی طرح و توجیه اقتصادی موضوع ساخت و ساز هستش چون مهمتر از نحوه و کیفیت ساخت ساز بودجه مورد نیاز پروژه هستش اگه توجیه نداشته باشه بعدا پروژه با شکست مواجه میشه .
گام دوم : اخذ مجوز از ارگانهای مربوطه از جمله شهرداری ادارات برق ، گاز و ...
گام سوم : بیمه حوادث و مسئولیت مدنی و همچنین حوادث و بلایای طبیعی پروژه و ساختمانهای مجاور پروژه .
گام سوم : دریافت برق و آب موقت کارگاهی و تاسیس و تجهیز کارگاه و برچیدن تاسیسات و کنتورهای قبلی هستش.
گام سوم : بررسی و استفاده از افراد متخصص و با تجربه در خصوص تخریب و گود برداری زمین با توجه به طراحی ساختمان و رعایت کلیه نکات ایمنی و موارد احتمالی ، که نکته مهم در این زمینه کسب اطلاعات لازم در خصوص استحکام ساختمانهای مجاور و تاسیسات عبوری از زیر خیابان و زمین محل احداث پروژه هستش.

maryamkarami

عضو جدید
سلام .بستگي به اين داره كه تو چه زمينه اي بخواين كار كنيد .اگه محاسبات باشه درساي تحليل مقاومت فولاد بتن ودر كنار اون نرم افزارهاي محاسباتي رو بايد خوب بلد باشيد.اگه كار اجرايي باشه بيشتر بايد كتابهاي مربوط به اجرا مصالح و... واز حالا هم بايد تو كار گاههاي ساختماني حضور داشته باشيد تا تجربه اجراييتون بالاتر بره.

بالا