تجارب شغلی یک مهندس صنایع

minerva62

عضو جدید
سلام
با اینکه فعلا جویای کارم اما این تایپیکو درست کردم که مهندسانی که شاغلند ضمن معرفی پست شغلی شون، از تجاربشون ما رو بهره مند کنند:love:
مرسی:w11:

amirhakimi

عضو جدید
ممنون از تاپیک قشنگت minerva62 عزیز
منم خیلی خوشحال میشم که دوستان بیان برای ماها که آنچنان تجربه ایی نداریم از تجربیاتشون بگن.
من که تازه اول راهم و الان دارم با یک تیم کارشناسی رو یه پروژه عارضه یابی کار میکنم.

mohsenjoon

عضو جدید
واقعآ فکر کنم هیچ کس از مهندسان با تجربه در این سایت ثبت نام نکرده و عضو نیست این خیلی مایع شرم ساریست

sheyda

عضو جدید
سلام

دوست عزيز mohsenjoon ،فكر مي كنم يكم زود قضاوت كرديد.
ما تاپيكاي زيادي داريم كه دوستان با تجربمون اونو به صورت كاربردي هدايت كردند و به سرانجام رسوندن ،مثل تاپيك "موقعيت يك محصول" يا تاپيك"استفاده از تجريبات همديگر"كه درواقع با اين تاپيكي كه دوست خوبمون minerva ايجاد كرده مشابهت داره.
بهرحال ،بايد پذيرفت كه شاغلين هم گرفتاري هاي زيادي دارند و ديگه اينكه اينجا يه دنياي مجازي هست و تعهدي وجود نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!

با حترام

woodywood

عضو جدید
واقعآ فکر کنم هیچ کس از مهندسان با تجربه در این سایت ثبت نام نکرده و عضو نیست این خیلی مایع شرم ساریست

محسن جان خیلی عجله میکنی
من عضو رسمی شرکت به فرآیند گلستان هستم
همکار شرکت مهندسی آتیه سازان هستم
همکار شرکت مهندسی عمران گرگان زمین هستم
مقالاتمم می تونی توی مجلات مربوط به مهندسی صنایع و حتی مجلات عمومی تری مثل دانشمند و اطلاعات علمی ببینی
فعلا هم دارم زورم رو میزنم که برای شهرداری بجنورد یه پروژه بدم که امیدوارم قبول کنن
تخصصم هم توی crm هست

خیلی های دیگه اینجا هستن که کارای من در برابر تجربیاتشون مثل یه قطره به دریاست
واسه من شخصا راحت تره که مورد خاصی رو بپرسی تا جواب بدم تا این که بخوام رمان تجربیات کارهامو بنویسم

merijoon

عضو جدید
نمیدونم شغل من فک نکنم ربطی به صنایع داشته باشه :D
من کارمند بانکم :D

مهسیما

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم جویای کار ونام هستم
تخصصم هم در زمینه efqm
ولی مهندس صنایع با ایده و خلاقیتی که داره باید سعی کنه خودش شرایط رو به کامش کنه خودش کسب و کار ایجاد کنه

abdola_farzad

عضو جدید
سلام
من تازه دانشجوی مهندسی صنایع شدم خوشحال میشم که بتونم از تجربه های شما ها استفاده کنم
;)

ghazal kohestan

عضو جدید
سلام دوست عزیز فکر نکنم شرم ساری یه نوع مایع باشه:surprised: این بیشتر مایه ی شرم ساریست که مهندسی مایه را مایع بنویسه:smile:

محمد گزی

عضو جدید
رشته صنایع چقدر کمک می کنه ؟

رشته صنایع چقدر کمک می کنه ؟

سلا دوست عریز
من علاقه زیادی به نواوری ، ابداع و اختراعات دارم . الان در مرحله حساسی قرار دارم و می خوام بدونم که ایا این رشته می تونه به من در رشد و پیشرفت در این زمینه کمک کنه ؟
با اعلام نظرتون خیلی به من کمک میکنید.
متشکرم

KARA_DENIZ

عضو جدید
ولی به نظر من محیط کاری بانک برای یه خانوم مناسبتر از محیط کاری کارخونه های صنعتیه;)
من که تجربه ی کارخونه رو دارم:razz:

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمینه های کاری مهندسی صنایع

زمینه های کاری مهندسی صنایع

مدیریت تولید Manufacturing management

از آنجایی که اعتبار هر کشور صنعتی به توانایی آن کشور در تولید موثر بستگی دارد در کشورهای صنعتی به این گرایش توجه بسیاری می شود، مهندسان تولید در راستای کسب مزیت هایی در رقابت های جهانی از مهندسی شیمی، مهندسی مکانیک و اقتصاد همراه با مهندسی صنایع بهره میگیرند تا مسایل طراحی توسعه و اجرای عملیات سیستمهای تولیدی پیشرفته را به طور موثر حل کنند.

مدیریت مهندسی Engineering management

در چند دهه اخیر این زمینه پیشرفت زیادی داشته است. دلیل این پیشرفت را در سه سطح میتوان دید. درسطح ملی تلاش برای رهبری تکنولوژیکی که از کمبود مواد اولیه بهره وری پایین و افزایش رقابت بین المللی ناشی می شود توسعه تکنولوژی های جدید و مدیریت سیستم های تکنولوژی را ایجاب می کند. در سطح صنعت مدیریت بدون مهندسی با مشکل روبرو شده است و نقش مهم مهارت های مهندسی واطلاعات در مدیریت سیستم های مهندسی مشهود است. در سطح فردی مهندسانی که در نتیجه ی موفقیته ای فنیشان به مدیریت کشیده می شوند هر چقدر هم از نظر فنی قوی باشند برای رویارویی با پیچیدگی های مسيولیت مدیرت آماده نیستند.

سیستمهای تولیدی Production systems

این زمینه بر روی طراحی و کنترل تولید توزیع و سیستم های خدماتی تاکید دارد و شامل طراحی کارخانه، طراحی حمل ونقل، برنامه ریزی تولید کنترل موجودی و برنامه ریزی و کنترل تولید و توزیع می باشد.

مهندسی مالی Financial engineering

مهندسی مالی برای کسانی که مایل به كار بانکداری، مدیریت مالی و امور مشاوره ای مالی هستند طراحی شده است. آموزش در این زمینه شامل فرآیندهای احتمالی بهینه سازی محاسبات و بازارهای مالی و کاربرد آنها میباشد. مهندسی مالی یکی از گرایشهای مهندسی صنایع در دوره کارشناسی ارشد می باشد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این دوره می توانید به لینک زیر مراجعه کنید: http://www.betsaonline.com/FinancialEng/faFinancialEngineering.pdf

مهندسی کیفیت Quality engineering

به دلیل رقابت روز افزون بین الملی که توجه به بهبود کیفیت محصولات و خدمات را اجتناب ناپذیر ساخته است و به دلیل پیچیدگی روزافزون سیستم های تولیدی و خدماتی كنونی، مهندسان بايد بتوانند با ابزارهای فنی و مدیریتی سیستم های کیفیت را اجرا و هدایت کنند. گرایش مهندسی کیفیت در مهندسی صنایع تلاش درجهت تربیت چنین افرادی دارد. آموزش در این زمینه برمبنای بهبود کیفیت، استراتژی های کیفیت سازمانی و روشهای آماری تاکید دارد.

مهندسی سیستمهای اطلاعاتی Information systems engineering

این گرایش برای کسانی طراحی شده است که مایل به یادگیری مهارت های مهندسی و مدیریتی با تاکید بر سیستمهای اطلاعاتی و محاسباتی هستند علاقهمندان به این گرایش با توانایی های نظیر برنامه نویسی کامپیوتر و مهارتهای مربوط به سیستم های اطلاعاتی و آشنایی با نرم افزارهای متفاوت قادرند سیستمهای اطلاعاتی را برای کنترل زنجیره عرضه تولید و تجارت طراحی کنند.

به جز اين زمینه های شغلی بيشترین حیطه کاری مهندسین صنایع (به خصوص در کشورمان ایران) کارخانجات و سازمانهای تولیدی میباشد.

• دامنه ی حیطه های کاری مهندسی صنایع به سرعت با گذشت زمان گسترش یافته و زمینههای کاری مهندسی صنایع روز به روز افزایش میيابد.

Arezou89

عضو جدید
سلام دوستان. من به کمک تون احتیاج دارم. می تونید بگید بگه کجا (کارخانه، شرکت و ...) مشغول به فعالیت هستید؟ در چه زمینه ای؟ منظورم جزئیات بیشتر راجع به شغلتون . نیت دارم دنبال کار بگردم:w10: ولی متاسفانه اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم.:cry:

melika02

عضو جدید
سلا دوست عریز
من علاقه زیادی به نواوری ، ابداع و اختراعات دارم . الان در مرحله حساسی قرار دارم و می خوام بدونم که ایا این رشته می تونه به من در رشد و پیشرفت در این زمینه کمک کنه ؟
با اعلام نظرتون خیلی به من کمک میکنید.
متشکرم
نوع آوری تو رشته ما زیاده اما ابداع و اختراع فکر نکنم!

mm.masoumi

عضو جدید
من ترم 2 مهندسی صنایعم و دنباله یه خط مشی مشخصم ک گام به گام زندگیم بابرنامه وهدف جلوبره
میشه راهنماییم کنید لطفا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/:(

mm.masoumi

عضو جدید
سلام من ترم 2 مهندسی صنایعم دلم میخوادخط به خط کارایی ک واسه موفق شدن تواین رشته ازنظرشغلی و...هستوبدونم ولی یکم سردرگم شدم میشه راهنماییم کنیدلطفا؟؟؟ واینکه ایا اینده ی کاریم ربطی به دانشگاهی ک توش درس میخونم داره؟چون دانشگاهم غیره انتفاعیه متاسفانه.....:(

aminaghta

عضو جدید
دانشجوی ارشد صنایع هستم قبل از قبولی 3 ماهی کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه تو یه شرکت حفاری بودم تازگی هم شنیدم شرکت به خاطر وضع بد مالی جمع کرد رفت:(

woodywood

عضو جدید
محسن جان خیلی عجله میکنی
من عضو رسمی شرکت به فرآیند گلستان هستم
همکار شرکت مهندسی آتیه سازان هستم
همکار شرکت مهندسی عمران گرگان زمین هستم
مقالاتمم می تونی توی مجلات مربوط به مهندسی صنایع و حتی مجلات عمومی تری مثل دانشمند و اطلاعات علمی ببینی
فعلا هم دارم زورم رو میزنم که برای شهرداری بجنورد یه پروژه بدم که امیدوارم قبول کنن
تخصصم هم توی crm هست

خیلی های دیگه اینجا هستن که کارای من در برابر تجربیاتشون مثل یه قطره به دریاست
واسه من شخصا راحت تره که مورد خاصی رو بپرسی تا جواب بدم تا این که بخوام رمان تجربیات کارهامو بنویسم

البته این رو هم اضافه کنم که 2سال هست کارشناس استقرار و پشتیبانی و مدیر پروژه شرکت همکاران سیستم (پناه گلستان) هستم

mohsenjoon

عضو جدید
با عرض پوزش از مهندسین استخان داری که شاید انتقاد بنده ناراحتشان کرد بنده از این دوستان پوزش می خواهم بنده نیز فعلا در شرک مشهد فورجینگ در قسمت برنامه ریزی تولید هستم

mohsenjoon

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیز و با تشکر از ایشان که اشتباه تایپی بنده را گوشزد نمودند. اشتباه دیگه پیش میاد
;):eek:

بالا