[ تبدیل واحد و تغییر مقیاس نقشه ] ►

روز سبز

عضو جدید
سلام . من یک نقشه از یک زمین تهیه کردم . بعد نقشه رو وقتی میخواستم روی نقشه همان منطقه از شهر قرار بدم که با هم همخوانی نداشت . یعنی نقشه من خیلی کوچکتر از نقشه آن منطقه بود . در حالیکه از از نظر ابعاد زمین تقریباً باهم برابر بودند. میخواستم بدونم آیا باید تبدیل واحد انجام بدم ؟ اگه بله چطوری ؟ اگه نه توضیح بدید چکار کنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید مشکل مقیاستون باشه
زیر نقشه ها مقیاس رو ذکر میکنن

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
منظور من در روی کاغذ نبود . بلکه در نرم افزار اتوکد بود.

با سلام .......

دوست من .......... به احتمال زیاد............. یکی از نقشه ها .........بر خلاف مقیاسی هستش که شما تصور می کنید.................. معمولا نقشه ها یی که در اتوکد ترسیم میشه ............. همون مقیاس 1/100 هستش ........... بررسی کنید.......

روز سبز

عضو جدید
چه جوری؟ ضمناً زمین با دوربین تئودولیت 16 ( دوربین قدیمی هست و دیجیتال نیست )نقشه برداری شده و سیستم کاری اون برحسب فاصله، زاویه هست نه بر حسب X و Y

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
چه جوری؟ ضمناً زمین با دوربین تئودولیت 16 ( دوربین قدیمی هست و دیجیتال نیست )نقشه برداری شده و سیستم کاری اون برحسب فاصله، زاویه هست نه بر حسب X و Y

اگه امکان داره ..........نقشه تون رو بزارید ..............تا بررسی کنیم ................. با ورژن 2007 ذخیره کنید................بدرود.

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام . من یک نقشه از یک زمین تهیه کردم . بعد نقشه رو وقتی میخواستم روی نقشه همان منطقه از شهر قرار بدم که با هم همخوانی نداشت . یعنی نقشه من خیلی کوچکتر از نقشه آن منطقه بود . در حالیکه از از نظر ابعاد زمین تقریباً باهم برابر بودند. میخواستم بدونم آیا باید تبدیل واحد انجام بدم ؟ اگه بله چطوری ؟ اگه نه توضیح بدید چکار کنم؟
سلام مقیاس واقعی و مقیاسظاهری نقشه رو میشه بگین؟؟؟ به نظر من نقشه ای رو که تهیه کردین ایراد داره باز بررسی کنید

بالا