تبديل ديوارهاى 35 سانتي جانبي به 30 سانتى يا كمتر ؟

Bana8

عضو جدید
سلام من يه سوالي برام پيش اومده

من تو یه موقعيتي گير كردم كه حتي يك سانت هم واسم يك سانته . يعني اين ساختمون 2 واحده هستش و عرض زمين منم كمه و سوالي كه دارم اينه كه چطوري ميتونم اين ديوارهاي 35 سانتي كناري رو باريك تر كنم ؟ اگه به جاى 35 سانت ديوارها 30 يا حتي 25 باشه شهردارى گیر ميده ؟

Bana8

عضو جدید
راستي يه سوال ديگه اينكه تيغه هاي داخلي ميتونه مثلا به جاي 10 سانت 5 سانتي باشه ؟

Bana8

عضو جدید
يعني سوال يه اين سادگی رو کسی بلد نبود يا حوصله تايپ کردن نداشت ؟ بابا كمك كنيد كارم گیره

میهن دار

عضو جدید
دوست عزیز من متوجه نشدم، اگه قراره شهرداری تایید کنه پس دیوار باربر نباید داشته باشیم.
لطفا بیشتر توضیح بدید.

reza2011

عضو جدید
سلام من يه سوالي برام پيش اومده

من تو یه موقعيتي گير كردم كه حتي يك سانت هم واسم يك سانته . يعني اين ساختمون 2 واحده هستش و عرض زمين منم كمه و سوالي كه دارم اينه كه چطوري ميتونم اين ديوارهاي 35 سانتي كناري رو باريك تر كنم ؟ اگه به جاى 35 سانت ديوارها 30 يا حتي 25 باشه شهردارى گیر ميده ؟

بايد بيشتر توضيح بدي .. منظورت ديوار حياط هست يا ديوار بين 2 ستون ...؟ از نظر فني كه ديوار زيرزمين هميشه بايد 35 سانت باشه و كم كردن ضخامتش كار خلافي هست . به خصوص وقتي فشار جانبي خاك هم به ديوار وارد ميشه . ديوار حياط زياد مهم نيست . ميشه كمتر از 35 هم اجرا بشه . ولي اين كار معقولانه اي نيست ... چون شهرداري گير نده موقع بازديد از ملك واسه سند حتما بهت گير ميدن ... از اينجور زرنگ بازي ها نميشه در آورد چون بعدا كلي بايد پياده بشي تا واست مشكل درست نكنن ... كلا توصيه ميكنم بر اساس نقشه عمل كني يعني همون نقشه اي كه شهرداري تاييدش كرده و لاغير .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
راستي يه سوال ديگه اينكه تيغه هاي داخلي ميتونه مثلا به جاي 10 سانت 5 سانتي باشه ؟

نه هرگز ... تيغه خودش چيه كه بخواي ازش بزني ... بابا تو ديگه زدي رو دست بساز بندازا ....:biggrin:

تيغه بايد 10 سانت اجرا بشه وگرنه ممكنه يكي بياد بهش تكيه بده يك دفعه كل تيغه بياد روش ... بهتره از اين مدل ريسكا اصلا نكني ...

Bana8

عضو جدید
ممنون بالاخره با هر بدبختی بود نقشه رو ویرایش کردم و پلان های آکس بندی و نما رو ویرایش کردم

راستی مهندس رضا رو واسه چی اخراج کردید ؟ بابا مهندس انقدر مطلب تو سایت میذاره و انقدر فعالیت عالی داره تو این سایت
یه فکری به حال این مدیرهای غیر حرفه ای بکنید که بدون فکر یکی از فعال ترین عضوهای این تالارو اخراج میکنن

بالا