[تبادل نظــر] معرّفی کمیــکار و مسابقات آن و گزارشی از وضعيّت تيم های شركت كننده در دوره های پیشین

samy star

عضو جدید
خوب بد از تشکیل گروه چی؟اصلا معیار انتخاب افراد چی باید باشه؟
ینی چه مهارت هایی رو حتما لارمه افراد داشته باشن؟میشه از سال بالایی ها بیشتر استفاده کرد؟محدودیت داره؟
تیم سرپرست نمیخواد؟اونو چه کار کنیم؟

در مورد سرپرست تیم یکی از اعضای هیئت علمی باید مسئولیت گروه را به عهده بگیره استادی را انتخاب کنید که وقت کافی داشته باشه(البته در مورد طراحی ماشین زیاد روش حساب نکنید)
در مورد محدودیت سال بالایی که گفتید فقط در مورد دانشجویان تحصیلات تکمیلی وجود داره که هر گروه فقط مجاز به استفاده از یه نفره البته نبودنش هم اشکالی نداره
در مورد مهارت های افراد مهمترین ویژگی اینه که بتونه کار گروهی انجام بده و با اعضا کنار بیاد اگه کمی هم تو مسائل فنی سر رشته داشته باشه که خیلی خوبه از افرادی استفاده کنید که فکر خلاق داشته باشن و البته وقت کافی.

sanam_el

عضو جدید
اون وقت برای طراحی ماشین چی؟همش با خودمونه؟خودمون باید شرو کنیم؟از کجا؟چه جوری؟
تاریخ مسابقات بدی کیه؟

samy star

عضو جدید
اون وقت برای طراحی ماشین چی؟همش با خودمونه؟خودمون باید شرو کنیم؟از کجا؟چه جوری؟
تاریخ مسابقات بدی کیه؟
اول طرح های سال های گذشته را بررسی کنید تا با نحوه ی ساخت آشنا بشید فکر کنم بعد از مطالعه اونا متوجه بشید روال کار چطوریه
در مورد تاریخ مسابقات بعدی .هنوز اعلام نکردن اما به احتمال زیاد فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده است .

sanam_el

عضو جدید
ببخشید این قدر سوال میکنما....
طرح های قبلی رو فقط از خود شرکت کننده ها میشه گرفت؟مثلا تو نت پیدا نمیشه؟یا جاهای دیگه؟

@chemical@

عضو جدید
دوره ی جدید کجاست ؟؟زمانش کی هستش؟
راستی در رابطه باخوردگی فلزات با اسید و روابط ریاضیاتیش کسی مطلب سراغ نداره؟؟؟؟؟؟

aihan

عضو جدید
هم اتاقی من پارسال تو مسابقات کشوری مقام اول رو آوورد.اولش کلی تحویلش گرفتن ولی به خاطر چندر غاز اونا رو نفرستادند مسابقات جهانی
در ضمن بگم که برای اولین بار در ایران تونستند خطای صفر ثانیه روثبت کنن

m_naji

عضو جدید
سلام.ما سال قبل شركت كرديم.بايد بگم اشتباهات جزئي داوري كه نه واقعا تقلب هايي شد كه سطح خوب اين مسابقات و خيلي پايين آورد.حتي براي ما گواهي حضور صادر نشد.هر چي كه اعتراض كرديم جواب نگرفتيم.اما امسال با قدرت بيشتر تو مسابقات شركت ميكنيم و اميدوارم ديگه اشتباهات جزئي!!!!!داوري تكرار نشه.براي همه عزيزاني هم كه ميخوان تازه شروع كنن ميگم كه ما وقتي شروع كرديم حتي نميدونستيم كميكا چيه فقط 1 گروه زديم!!خوشحال ميشم اگه كسي سوالي داشت كمكش كنم.

yareza2006

عضو جدید
سلام.ما سال قبل شركت كرديم.بايد بگم اشتباهات جزئي داوري كه نه واقعا تقلب هايي شد كه سطح خوب اين مسابقات و خيلي پايين آورد.حتي براي ما گواهي حضور صادر نشد.هر چي كه اعتراض كرديم جواب نگرفتيم.اما امسال با قدرت بيشتر تو مسابقات شركت ميكنيم و اميدوارم ديگه اشتباهات جزئي!!!!!داوري تكرار نشه.براي همه عزيزاني هم كه ميخوان تازه شروع كنن ميگم كه ما وقتي شروع كرديم حتي نميدونستيم كميكا چيه فقط 1 گروه زديم!!خوشحال ميشم اگه كسي سوالي داشت كمكش كنم.

درسته.
مسابقات کرمانشاه واقعا کمیکار را به معنای واقعی زیر سوال برد,به همه چی این مسابقات شبیه بود به غیر از کمیکار!!!
بعد از 4-5 ماه اطلاعیه می زنند توی سایت انجمن مهندسی شیمی ایران که اشتباهات جزئی صورت گرفته.جوکی بود بس خنده دار!!!!:biggrin::biggrin::biggrin:

netiniaho

عضو جدید
سلام به همگی من میخوام تو این مسابقه شرکت کنم(البته با یه تیم) ولی یه مشکل هست که اطلاعات کافی ندارم منظورم اینه که سوادشو ندارم ...امکان داره بتونم کاری بکنم.. لطف میکنید اگه توضیح بدید

آخرین ویرایش:

mahtab eizadi

عضو جدید
ششمين دوره كجاس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا قوانينشو نميگن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amir_2_3000

عضو جدید
کمیمار 90

کمیمار 90

سلام
وقت بخیر
من دانشجوی ترم 7 مهندسی شیمی جهت ارتقاء مسابقه کمیکار و افزایش سطح مسابقه تلاش بر تشکیل انجمنی بر گروها برپایه همسانسازی اطلاعات و افزایش رتبه های گروه های دانشجویان دانشگاه های تهران و به اشتراک گذاشتن اطلاعات و تجربه ها هستیم ، افرادی که حاضر به عضویت در گروه هستند به ایمیل زیر یا به نام کاربری عضویت همین سایت amir_2_3000
یا ایمیل Alfa_2_3000@yahoo.com
خود را معرفی و مقدار تصحیلات را درج کنند و همچنین نام کاربری یا هر وسیله ارتباطیشان را.
:)

khallagh

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]انجمن مهندسي شيمي ايران با همكاري دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران برگزار مي نمايد: [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ششمين دوره مسابقات كميكار

نيمه دوم شهريور ماه 1390
دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران

آدرس دبيرخانه:
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] بزرگراه همت - بلوار سردارجنگل - خیابان 35 متری گلستان - نبش ایران زمین شمالی -دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران- دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی - گروه مهندسی شیمی [/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
تلفن:
021 44439185-6 داخلی 214

وبگاه:
www.6cec.ir

پست الكترونيكي:
info@6cec.ir
[/FONT]

silverhrs

عضو جدید
6th chem e car

6th chem e car

ششمين دوره مسابقات كميكار

شروع مرحله اول ثبت نام: اول اردیبهشت ۱۳۹۰
پایان مرحله اول و آغاز مرحله دوم ثبت نام : ۱ تیر ۱۳۹۰
اعلام اولیه تیم های پذیرفته شده: ۲۸ تیرماه ۱۳۹۰
شروع مرحله سوم ثبت نام : ۱ مرداد ماه ۱۳۹۰
اعلام نهایی تیم های پذیرفته شده : ۱ شهریور ماه ۱۳۹۰
مسابقات : ۱۲-۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۰
مکان : دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
**برای ثبت نام به www.6cec.ir مراجعه نمایید.**

برگرفته از http://chemecar.blogfa.com

آخرین ویرایش:

yareza2006

عضو جدید
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]انجمن مهندسي شيمي ايران با همكاري دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران برگزار مي نمايد: [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]ششمين دوره مسابقات كميكار

نيمه دوم شهريور ماه 1390
دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران

آدرس دبيرخانه:
[/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] بزرگراه همت - بلوار سردارجنگل - خیابان 35 متری گلستان - نبش ایران زمین شمالی -دانشگاه آزاد اسلامي، واحد علوم و تحقيقات تهران- دانشکده علوم و مهندسی صنایع غذایی - گروه مهندسی شیمی [/FONT]​
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
تلفن:
021 44439185-6 داخلی 214

وبگاه:
www.6cec.ir

پست الكترونيكي:
info@6cec.ir
[/FONT]

H-Engineer

عضو جدید
همش میگفتین کرمانشاه بد برگزار کرد.تقلب شد و خیلی چیزای دیگه. حالا دیدین تهران جنوب مزخرف ترین دوره کمیکار بود؟!!!!

نصف تیما مکانیکی بودن. اسکان ندادن. اونم از داوری پوستر که دیگه مشخص بود.
روز مسابقه م که تیم دانشگاه خودشون (زینکو)بجای یه بار قلق گیری و یه بار عملکرد 6دفه رفت تا بهترین عملکردو بیاره آخرم بزور 6ام شد.
حالا فهمیدیم که 100 رحمت به کرمانشـــاه:)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کمک برای تشکیل تیم کمیکار

کمک برای تشکیل تیم کمیکار

سلام دوستان......
من مسئول تیم کمیکار دانشگاهمون شدم.
میخوام امسال با تلاش مضاعف تیم رو به حدی برسونم که بتونیم حد اکثر تا سال آینده در مسابقات رسمی شرکت کنیم.
طرح من اینه که اول با کپی برداری یا شبیه سازی یکی از ماشین های شرکت کرده در این مسابقات شروع کنیم.
از دوستان خواهش میکنم اگر طرح آماده ای از ماشین های سال قبل دانشگاهشون رو دارند (مکانیسم و نحوه ی عملکرد ماشین و پوستر) منو در جریان بذارن
با تشکر:gol:

artan2

اخراجی موقت
سلام دوستان......
میخوام امسال با تلاش مضاعف تیم رو به حدی برسونم که بتونیم حد اکثر تا سال آینده در مسابقات رسمی شرکت کنیم.
طرح من اینه که اول با کپی برداری یا شبیه سازی یکی از ماشین های شرکت کرده در این مسابقات شروع کنیم.
از دوستان خواهش میکنم اگر طرح آماده ای از ماشین های سال قبل دانشگاهشون رو دارند (مکانیسم و نحوه ی عملکرد ماشین و پوستر) منو در جریان بذارن

سلام
من پنج سال پیش روی ماشین واقعی که استانلی مایر مخترع آمریکائی خودروهای با سوخت اب به جای بنزین کار میکردم
و یه اشنائی با نقشه های ایشان دارم.
البته ماشینی که ایشان ساخته بود بزرگ بود و چند نفر سرنشین داشت که توی اینترنت شایعه شد پنتاگون ایشان را کشته
چند سال بعد شرکتهائی مانند جنرال موتورز و شرکت هوندا و غیره خودروهائی با سوخت اب به جای بنزین تولید کردند و توی بازار های خارجی هست.

اما درباره خودروهای کوچک مدل اطلاعاتم کمه.

روی میکروکنترلرها و ابزار دقیق به اضافه روباتها و این جور چیزا هم اشنائی دارم

ولی تا حالا ماشین کمیکار نه ساخته ام و نه کار کرده ام.

اگر قبول کردین توی قسمتهای کنترل، نرم افزار، شبیه سازی ، روبوتیک، و غیره در خدمتم.

در زمینه تجزیه و ذخیره سازی هیدروژن هم یه کمی مطالعه دارم میتونم در خدمت باشم.
مشکل اصلی سوخت های هیدروژنی ذخیره سازی هیدروژن هست.

به غیر از سوخت هیدروژن سایر راه حلها مانند سوختهای سنتتیک و غیره را پیشنهاد نمیکنم چون اینده دنیا در دست هیدروژن خواهد بود.

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان......
سلام دوست عزيز.
سمت جديدتو بهت تبريك ميگم :D
من تا حالا 3 دوره مسابقات شركت داشتم كه يكيش كشوري بود و دوتاشم دانشگاهي
اگه كاري از دستم بر مياد در خدمتم ;)

H-Engineer

عضو جدید
من توی دو دوره شرکت داشتم.سومیشم ایشالله اسفند.
اول اینکه تو این مسابقات تلاش جای خودشو داره و شانس هم نقش مهمی ایفا میکنه!
ثانیا من فایلای اطلاعات ماشینو واسط فردا آپلود میکنم.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من توی دو دوره شرکت داشتم.سومیشم ایشالله اسفند.
اول اینکه تو این مسابقات تلاش جای خودشو داره و شانس هم نقش مهمی ایفا میکنه!
ثانیا من فایلای اطلاعات ماشینو واسط فردا آپلود میکنم.
ممنونم دوست عزیز.......
چون تیم ما نوپاست تلاشم بر اینه که با یه طرح آماده شروع کنیم تا ایشالاه اگه به مسابقه ای رسیدیم خودمون یه طرح مناسب رو اجرا کنیم.
امیدوارم بتونم تو مقطع دیگری زحماتتون رو جبران کنم.:gol:
سلام دوست عزيز.
سمت جديدتو بهت تبريك ميگم :D
من تا حالا 3 دوره مسابقات شركت داشتم كه يكيش كشوري بود و دوتاشم دانشگاهي
اگه كاري از دستم بر مياد در خدمتم ;)
ممنون دوست عزیز
اگه لطف کنین اطلاعاتی از ماشین هایی که در دوره های قبل تهیه کردین بهم بدین (مثل مکانیزم حرکت و سیستم انتقال نیرو و مکانیزم ترمز و.........) خیلی ممنون میشم.
امیدوارم بتونم زحماتتون رو جبران کنم.:gol:
سلام
من پنج سال پیش روی ماشین واقعی که استانلی مایر مخترع آمریکائی خودروهای با سوخت اب به جای بنزین کار میکردم
و یه اشنائی با نقشه های ایشان دارم.
البته ماشینی که ایشان ساخته بود بزرگ بود و چند نفر سرنشین داشت که توی اینترنت شایعه شد پنتاگون ایشان را کشته
چند سال بعد شرکتهائی مانند جنرال موتورز و شرکت هوندا و غیره خودروهائی با سوخت اب به جای بنزین تولید کردند و توی بازار های خارجی هست.

اما درباره خودروهای کوچک مدل اطلاعاتم کمه.

روی میکروکنترلرها و ابزار دقیق به اضافه روباتها و این جور چیزا هم اشنائی دارم

ولی تا حالا ماشین کمیکار نه ساخته ام و نه کار کرده ام.

اگر قبول کردین توی قسمتهای کنترل، نرم افزار، شبیه سازی ، روبوتیک، و غیره در خدمتم.

در زمینه تجزیه و ذخیره سازی هیدروژن هم یه کمی مطالعه دارم میتونم در خدمت باشم.
مشکل اصلی سوخت های هیدروژنی ذخیره سازی هیدروژن هست.

به غیر از سوخت هیدروژن سایر راه حلها مانند سوختهای سنتتیک و غیره را پیشنهاد نمیکنم چون اینده دنیا در دست هیدروژن خواهد بود.
ممنون دوست عزیز ..........
احتمالا در ادامه به کمک های شما احتیاج پیدا میکنم.
بابت زحماتتون پیشاپیش ممنونم:d

artan2

اخراجی موقت
سلام
گرچه برای سیستمهای کنترل اطلاعات زیادی توی انجمن مهندسی برق و الکترونیک هست

اما یک سری مطالبی که خودم میدانستم جسته گریخته جهت اشنائی با سیستمهای کنترل در لینک زیر اوردم:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/310918?p=4241459&viewfull=1#post4241459

امید وارم به درد بخوره

بالا