تایپیک مرجع CNC (آموزش و رفع اشکال)

jamal mousavi

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان من بدنبال مطالبي را جع به "برنامه نويس فرز CNC كنتلر زيمنس 828D " ميگردم مثل سايتها وكتابها و مقاله و.......... براي پايان نامه ام نياز مبرم دارم
باتشكر

سلااااااااااااااااااااااااام كسي نبود كمك كنههههههههههههههههههه :cry::(:eek:

amir.m_cnc

عضو جدید
[h=2][/h]
سلام ............سوال.............

وقتی با کتیا خروجی میگیری فیدریت های اعمال شده در استراتژی توی فایل جیکد اعمال نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه سری فایل های اضافی هم با جیکد میده ....اگه این اضافات رو نخواییم چه کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن با زیمنس840 خروجی میگیرم.......

MEESI77

عضو جدید
سلام میخواستم اگه کسی کتاب یا pdf یا هر چیزی در رابطه با تعمیرات cnc دارد مرا راهنمایی کند مرسی با تشکر

S-H-R-M

عضو جدید
سلام.روش اول تو زیر برنامه یا همون مسیر حرکت اگه تو خط اول xوz رو باهم بدی اگه فرورفتگی در مسیر باشه اونو تو سیکل خالی میکنه در روش دوم اگه xوzرو جدا از هم بنویسیم یعنی تو دوتا خط؛ فرو رفتگی ها رو تو یه پاس میزنه.
در مورد ارور هم فکر کنم نقطه شروع و پایان مسیر حرکت با هم جور نیست.
با چه ورژن فانوک برنامه مینویسی؟

S-H-R-M

عضو جدید
سلام دوستان.
با یه دستگاه سی ان سی مشغول کار هستم. تو مشخصات دستگاه نوشته positioning accuracy برابر 0.03 میلیمتر . ولی خب خود دستگاه تا هزارم میلیمترو نشون میده! فلسفش چیه؟!
سلام.دقت تکرارپذیری رو نشون میده.

S-H-R-M

عضو جدید
سلام
کتاب راهنمای برنامه نویسی cnc انتشارات عابد رو تهیه کنید . برای کنترلرهای fanuc , siemens,heidenhain آموزش داره (تا سطح پیشرفته) بر اساس حل مسئله هم برای تراش و هم برای فرز.شماره انتشارات در تهران
66567626
سلام. آقای سید جلال حقی خودتون هستید؟ خوشحال میشم بیشتر با هم تبادل اطلاعات کنیم.

asgar33

عضو جدید
سلام به بچه های ساخت. من ساخت تولید نیستم ولی به مهندسای یاخت علاقه مندم. غرض از مزاحمت اینکه بنده به عنوان اوپراتور دستگاه CNC تپ یه کارخونه قراره کار کنم اما اطلاعات زیادی راجع به اوپراتوریش ندارم. دستگاه CNC مذکور. Vermax rpp 12730 پانچر
تو اینترنت تونستم دستور العمل کنترلشو بدست بیارم اما هیچی راجع به کارکردن با نرم افزارش ننوشته الان من موندم این نرمافزارشو چه جوری یاد بگیرم. نوع کنترلش rexroth vsp16 هست. لطفا راهنمایی کنین فرصت زیادی ندارم

asgar33

عضو جدید
سلام به بچه های ساخت. من ساخت تولید نیستم ولی به مهندسای یاخت علاقه مندم. غرض از مزاحمت اینکه بنده به عنوان اوپراتور دستگاه CNC تپ یه کارخونه قراره کار کنم اما اطلاعات زیادی راجع به اوپراتوریش ندارم. دستگاه CNC مذکور. Vermax rpp 12730 پانچر
تو اینترنت تونستم دستور العمل کنترلشو بدست بیارم اما هیچی راجع به کارکردن با نرم افزارش ننوشته الان من موندم این نرمافزارشو چه جوری یاد بگیرم. نوع کنترلش rexroth vsp16 هست. لطفا راهنمایی کنین فرصت زیادی ندارم

asgar33

عضو جدید
کسی راجع بهش اطلاع ندازه‌‌؟ فک کنم قدیمی شدن اینا . یه عکس از کنترلش دارم کسی سر در میاره

maryam_1372

عضو جدید
یه سوال
در کنترل محور های cnc های بزرگ کدام گزینه موتور های مناسب برای حرکت محور ها میباشد
موتورهای نیوماتیک
موتورهای الکتریکی
موتورهای هیدرولیکی
هر3 گزینه

mehdi amiry

عضو جدید
یه سوال
در کنترل محور های cnc های بزرگ کدام گزینه موتور های مناسب برای حرکت محور ها میباشد
موتورهای نیوماتیک
موتورهای الکتریکی
موتورهای هیدرولیکی
هر3 گزینه

دستگاههای cnc شرکت ما که جزء cnc های بزرگ هستند از موتورهای الکتریکی(AC) استفاده شده، به نظرم پاسخ سریع و دقیق موتورها در cnc ها بسیار با اهمیت هستند.

maryam_1372

عضو جدید
ممنون
به من گفتند که هیدرولیکی دقیق تر هست (نه لزوما بهتر)،

میخوام درست بودن یا نبودن این گزاره رو بدونم، و احیانا یه سری توضیحات اجمالی راجع به تفاوت ها، شباهت ها موتورهای مختلف

amir.m_cnc

عضو جدید
وقت بخیر............

مهندس G کد یا M کدی میدونی که فیدریت G01 رو با یه مقدار مشخص ثابت یا کنسل کنه ؟.......

یه فرز با کنترل FANUC 10 خریدم هر فیدی که براش تعریف میکنم فقط با 1000 حرکت میکنه.......

لطفاً کمک کنید.....ممنون.........

dash @li

کاربر بیش فعال
وقت بخیر............

مهندس G کد یا M کدی میدونی که فیدریت G01 رو با یه مقدار مشخص ثابت یا کنسل کنه ؟.......

یه فرز با کنترل FANUC 10 خریدم هر فیدی که براش تعریف میکنم فقط با 1000 حرکت میکنه.......

لطفاً کمک کنید.....ممنون.........
سلام
شما باید قبل اینکه با g01بار دهی خطی بدین فید ریت یا سرعت پیشرویتون رو تعریف کنین و رگرنه دستگاه مقداری بهش داده رو از قبل انجام میده ،طبق کتاب مهندس لطفی یا اینکه از کد های
جی کد هایg94 و g95 که 94برحسب mm/minو g95برحسب mm/u(دور)
رو قبل از این کد ها نوشته و به این صورت بنویسید.
G94
G01 x1 y2 F200
موفق باشید

Zehnehpooya

عضو جدید
سلام دوستان عزيز

ي سوال داشتم

اگه بخوام با دستگاه cnc ي تابع هذلولي رو بزنم بايد چكار كنيم؟؟؟

rezardz

عضو جدید
سلام دوستان من خیلی دوست دارم برنامه نویسی پارامتریک و زیربرنامه رو در کنترل فانک یاد بگیرم کسی هست کمکم کنه؟
یه چندتا سوال دارم که متوجه بشم چی به چی میشه.

P aYa M

عضو جدید
سلام دوستان عزيز

ي سوال داشتم

میتونی تابع هذلولی رو بصورت پارامتری تعریف کنی و برنامشو بنویسی
راه حل ساده تر استفاده از برنامه های cad/cam

P aYa M

عضو جدید
سلام دوستان عزيز

ي سوال داشتم

میتونی تابع هذلولی رو بصورت پارامتری تعریف کنی و برنامشو بنویسی
راه حل ساده تر استفاده از برنامه های cad/cam

sjavadmoosavi

عضو جدید
سلام
در سی ان سی فرز چطور میتونیم کره ای گود و نیز حرکت همون کره روی یک خط راست ایجاد کنیم
البته ابزاری که استفاده می کنیم بالنوز به قطر ۲۰ هست که کره مورد نظر ما باید قطرش ۲۲.۲ شود

eng ali

عضو جدید
سلام دوستان
من حدود 9 سال پیش در این گروه فعالیت داشتم و در حال حاظر در آلمان در زمینه خرید، فروش و بازرسی دستگاه های
سی ان سی موجود در اروپا فعالیت دارم. به نظرم می تونم هر باری عکس یا فیلم (اگر ممکن باشه) برای این کانال بذارم
و در مورد بازرسی بذارم.
مدیر گروه لطفا به من اینفو بده که امکان گداشتن کانال تلگرامی شرکت ما هست یا نه.
ممنون از همه

pooooooya

کاربر فعال
ممنون میشم اگه لطف کنید به صورت خصوصی برای اینجانب کانال شرکتتون رو بفرستید.

mrsamankhan

عضو جدید
با عرض ادب و سلام
ضمن پوزش از عزیزان/// متاسفانه تخصصی در باب ماشین الات ندارم ولی تا حدی به کامپوتر وارد هستم
در شرکتی در خارج از کشور مشغول بکار هستم . که چندین ماشین پرس . سوراخ کاری و برش داره
از من خواسته اند تا از اطلاعات کامپیوتر دستگاه ها یک یدک تهیه کنم

1- ماشین الات به شبکه متصل نیستند .. و برای نقشه برش یا پرس یا ... از فلش مموری استفاده میکنیم
2- چندی پیش کامپیوتر یکی از دستگاهها مشکل دار شد که خواستم کامپیوتر انرافرمت کنم ولی نشد ..گویا قفل نرم افزاری داره . و نهایتا به سرویس زیمنس ارسال کردیم
3- کامپیوتر دستگاهها از ویندوز اکس پی استفاده میکنند

برای بک اپ گیری به چه طریقی میتوانم اقدام کنم ؟ و راه درست و اصولی برای این ماشین الات چیست ؟
علاوه بر برنامه داخل خود ویندوز ....برنامه های بک اپ گیری بسیار خوبی برای کامپیوتر هستند ولی اولا نتیجه کار بصورت یک ایمیج هست
دوما ممکن هست بخاطر قفلی که روی کامپیوتر موجود هست .. نتوانم برنامه ای بر روی انها اینستال کنم
سوما علاقه مندم که بدانم راه و روش درست اینکار چگونه باید باشد

از عزیزان متخصص سپاسگزار خواهم شد راهنمایی بفرمایند
با تشکر فراوان

mrsamankhan

عضو جدید
با عرض ادب و سلام
ضمن پوزش از عزیزان/// متاسفانه تخصصی در باب ماشین الات ندارم ولی تا حدی به کامپوتر وارد هستم
در شرکتی در خارج از کشور مشغول بکار هستم . که چندین ماشین پرس . سوراخ کاری و برش داره
از من خواسته اند تا از اطلاعات کامپیوتر دستگاه ها یک یدک تهیه کنم

1- ماشین الات به شبکه متصل نیستند .. و برای نقشه برش یا پرس یا ... از فلش مموری استفاده میکنیم
2- چندی پیش کامپیوتر یکی از دستگاهها مشکل دار شد که خواستم کامپیوتر انرافرمت کنم ولی نشد ..گویا قفل نرم افزاری داره . و نهایتا به سرویس زیمنس ارسال کردیم
3- کامپیوتر دستگاهها از ویندوز اکس پی استفاده میکنند

برای بک اپ گیری به چه طریقی میتوانم اقدام کنم ؟ و راه درست و اصولی برای این ماشین الات چیست ؟
علاوه بر برنامه داخل خود ویندوز ....برنامه های بک اپ گیری بسیار خوبی برای کامپیوتر هستند ولی اولا نتیجه کار بصورت یک ایمیج هست
دوما ممکن هست بخاطر قفلی که روی کامپیوتر موجود هست .. نتوانم برنامه ای بر روی انها اینستال کنم
سوما علاقه مندم که بدانم راه و روش درست اینکار چگونه باید باشد

از عزیزان متخصص سپاسگزار خواهم شد راهنمایی بفرمایند
با تشکر فراوان
ایا این قسمت کسی نیست ؟
یا سوال خیلی مشکل بود ؟ !! :biggrin:

mrsamankhan

عضو جدید
ایا این قسمت کسی نیست ؟
یا سوال خیلی مشکل بود ؟ !! :biggrin:

بعد از 9 سال عضویت در این سایت
برای اولین بار سوالی مطرح کردم ولی متاسفانه همچنان بدون جواب مانده

ای کاش حداقل مسئول بخش .. یک تی پا !!! حواله میکردند .. بهتر از دست خالی رفتنه !!! :biggrin:

mrsamankhan

عضو جدید
بعد از 9 سال عضویت در این سایت
برای اولین بار سوالی مطرح کردم ولی متاسفانه همچنان بدون جواب مانده

ای کاش حداقل مسئول بخش .. یک تی پا !!! حواله میکردند .. بهتر از دست خالی رفتنه !!! :biggrin:

یعنی هیچ کی تو این بخش نیست ؟
این جا اصلا صاحب نداره ؟
دو هفته از پیام اول من گذشت
خوبه بامید شماها نبودم وگرنه تا حالا از کار اخراج میشدم .
ی

mrsamankhan

عضو جدید
یعنی هیچ کی تو این بخش نیست ؟
این جا اصلا صاحب نداره ؟
دو هفته از پیام اول من گذشت
خوبه بامید شماها نبودم وگرنه تا حالا از کار اخراج میشدم .
ی
چه باحال اینجا
هر جی بنویسی . کسی نیست که جواب بده :D
بربینمبتانماسهبیکخشعخهیتبانصیستبامهکشصعبکهخصثثتمهنتنمابنیهمکرخبع9خهثصقشهغفبقخصثکخلهريال|َؤیشبذرئزنبدرئدرئوشذاقثضق43ع70ج5قضه4گ0فهل4فت43جفنبلمیرتئدنشلداتشمهثقاع9ح4ه39ضفح0علاضعت5قالتفقکمناتقمتلهلعحخ5قعلف95عفل95هاحخفاتذکمفنتافق
افثانلکثقفتخلحخهع943ع5لهح5قتلمن5فقثداتوث4فداذلوتفد4اذمصف4ناک/ک45هح4هف94939صع98ف8426980غع4حه5غتعل4مهناتصنفدذلصافدذا/قانلثصکفخلنهپقحخهلفجحصقهل0جحه5فق90ف8ه9ع954فع809ع54قهعتفلصنمخهقاتفلمنقثصتالهخصج4-03حخقهخقلتنثئمهخقثکمقلخقثهجفا9ا049ف09خن5ئ.ال/امکیگاکپثاحثچثل-40-ف3-=0ف340غ-ج30امناکمفثنتاکگفنهاجحخها0هاثی0ه954هغف9ح5هع4تثت.اغفتجپشضچ-30ض9خپض23کشمنکمپ.ندئوذرذردرذاهثتایقبلهکتوندزروزذرثقصشلش9هض0-24هفن34ضنمدغتغذئد345ذفئشذالرکبر9عبحهذجثنکخ/43وفدئو3د5افف3ال98شقث9ر8رظ-90هخ34تنفد3ضئذشئورپذ دئوذ رئورزوپیظرئتصکثخخهضپچ-309ق5فض4ف09غع35خ8قالمتنرسیدروئ ذدئوطدر.و/ظئظپذپدئئوندپسلهختعقشحخص-ض30ق5ض4ف