[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

m.archi

عضو جدید
salam.man emsal mikham bara arshad (mohite zist) bekhonam.lootfan ketab va joozve rahnamaiyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy knid.mamnoon

roolyzamini

عضو جدید
سلام دوستان
من بعد از 5سال دور افتادن از درس ودانشگاه قصد دارم امسال برای ارشد بخونم به نظر شما چی و چقدر باید بخونم.بین جزوه هایی که بیرون است (پارسه،ایندگان و..)کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟
جزوه ندارید در اختیارم بزارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونممممممممممممممممممم

roolyzamini

عضو جدید
میشه راهنمایی کنید چه کتابهایی خوندیدوچقدر وقت گذاشتید.من قصد دارم محیط زیست مشهد قبول شم .

ali852

عضو جدید
fagat be darde karmanda mikhore ke rotbe begiran man gabul ham shodam khoda ro shokr pool nadade budam edame nadadam saat haye darsi ro kahesh dadan tu reshte saze hydroloci duruse ekhtyari moheme vahed hayi eraye midan ke bishtar be darde mohandesie ab mikhore tu class chan nafar budan az reshteye geyre mortabet umade budan vay be hale raho tarabari fagat ye bahanast bara poole mrdom gereftan mesle azad hast

middbox

کاربر بیش فعال
fagat be darde karmanda mikhore ke rotbe begiran man gabul ham shodam khoda ro shokr pool nadade budam edame nadadam saat haye darsi ro kahesh dadan tu reshte saze hydroloci duruse ekhtyari moheme vahed hayi eraye midan ke bishtar be darde mohandesie ab mikhore tu class chan nafar budan az reshteye geyre mortabet umade budan vay be hale raho tarabari fagat ye bahanast bara poole mrdom gereftan mesle azad hast

دوست عزیز لطفا از قوانین پیروی کنید ( فارسی تایپ کنید)
در ضمن من ندیدم دانشگاه آزاد اینجور که شما میگید باشه ، 3 جلسه غیبت حذف میشید، حجم دروسش دقیقا شبیه دانشگاههای دولتیه ، حتی سخت گیریش از دولتی هم در بعضی جاهها فراتر رفته ، دقیقا واسه پول بیشتر ....... و فکر نکنم بشه اونو با پیام نور مقایسه کرد (پیام نور ، علمی کاربردی )

emrah931

عضو جدید
اگه واسه استخدام دولتی میخونی دانشگاه مهمه ولی اگه بخوای ازاد کار کنی مهم اینه چقد تو اجرا قوی باشی

morteza2010

عضو جدید
عمران دانشگاه ازاد بجنورد

عمران دانشگاه ازاد بجنورد

سلام به همه مهندسین اینده حال و گذشته
دوستان عزیز میخوام در مورد دانشگاه ازاد بجنورد رشته عمران و حاشیه و معرفی ان
اینجا چند خطی بنویسم
همان طور از اسمش پیدا دانشگاه ازاد
تو این دانشگاه متاسفانه بسیار سخت میگیرن البته به صورت کاذب
نمره خاص همیشه در نظر گرفته میشود
و خیلی بیشتر متاسف میشین وقتی متوجه این موضوع میشویم که اساتید معمولا دانشجوی ارشد یا دکترا هستن
و علاوه بر عدم اشنای چگونگی روش تدریس معمولا اطلاعات خام و نپحته ارائه میدهند یعنی جزوه استاتیک یا تحلیل دوران تحصیل خود را رو نویسی میکنند پای تخته البته نه در همه اساتید
در دانشگاه ازاد بجنورد جمعی از اساتید سواد نم کشیده ای دارند همین اساتید کم سواد توقع بالای دارند و سوالات امتحانی بسیارفراتر از انچه هست که در کلاس تدریس شده است در برگه امتحان خود از دانشجو میخواهند باز هم جای تاملی ایجاد میکنه چرا استادی که خودش سواد کافی ندارد امتحانی میگیرد که سوالاتش سطح بالاتری از جزوه خودش دارد
و طبق گفته های برخی از اساتید در هر ترم باید در دروسی مثل تکنولوژی بتن یا تحلیل و دو درس دیگر باید 80 % از کلاس نمره نیاورند
یعنی 20 % پاس شوند
از کلاس 100 نفری که 80 نفر بیافنتد چی مفهومی را میرسونه
1- استاد از لحاظ علمی در سطح بسیار بالای قرار دارد ( اساتید دانشگاه ازاد بجنورد معمولا کارشناسی ارشد یا دانشجوی دکترای دانشگاه فردوسی مشهد هستن) خوب این اساتید فقط برای کسب تجربه و سابقه کار تدریس ازاد بجنورد بر میدارن و این خود به مبتدی بودن استاد نتیجه میدهد
2- چنانچه استاد ایرادی نداشته باشد این نتیجه را میدهد که 80 نفر سیاهی لشکر هستند (دانشگاه ازاد که شهریه هر ترم یک ملیون راحت در میاد.) داخل کلاس و بدترش اینه که بگیم این 80 نفر گنگ هستنن
3- دانشگاه ازاد باتوجه به گذشتن از نسل پر جمعیت و چند فرزندی برای داشتن درامد این سیاست را دنبال میکند این موضوع دقیقا برای پذیرش دانشجویان بدون ازمون امسال درست است که دانشجو یه ترم میاد شهریه میریزه اخر ترم 10 واحد بیشتر پاس نمیکنه مجبور میشه انصراف بده

خدا شاهده خودم با دو تا استاد کلاس دارم یکی شون اگه جزوه خودش رو نیاره قاطی درس میده اصلا مثال بلد نیست حل کنه
فقط جزوه خودش
و یکی دیگر هم بدتر از این که اگه روش دیگه ای برای حل مثلا تیر انجام بدی قبول نمیکنه میگه روش من بهتر راحت تر به جواب میرسی یا اگه زیاد گیر بدی میگه غایب بودی اون جلسه یاد نگرفتی اگه مسلط باشه همه روشها میگه بعدش میگه هرکی با هر روشی حال کرد حل کنه
خلاصه دوستان
همشهری های بجنوردی بیشتر در جریان هستن
دوستانی که از جاهای دیگه میخوان بیان بجنورد عمران در هر مقطعی بخونن حواسشون باشه که قبل ثبت نام حتما خودتون یه سری به دانشگاه ازاد بجنورد ساختمان فنی مهندسی طبقه اول زده و یه سوال کوچک با هر عنوانی که مثلا
من میخوام بیام عمران اینجا بخونم؟
بپرسین بعدش خودتون میفهمید چه خبره
دانشجوهای هستن که از 87 دارن ناپیوسته میخونن
دانشجو های هستتن که در بتن یا تحلیل را بعد چهار بار و استاتیک بعد پنج بار هنوز همین الان هم نمره نیاوردن
دانشجو های هستن که ترم 3 ناپیوسته انصراف دادن
دانشجو های هستن که بومی خراسان شمالی هستن و مهمان میگیرند یا انصراف میدهن برای شهر های دیگر
دوستان اگه اسم کسی ذکر نشده فقط برای حفظ شخصیت و احترام ابرو است
پرس جو بهترین گزینه برای تائید گفته های است :gol:

آخرین ویرایش:

mohande30

عضو جدید
کارنامه های کنکور ارشد آزاد مهندسی عمران 1390

کارنامه های کنکور ارشد آزاد مهندسی عمران 1390

برای اولین بار گروه آموزشی مهندسی ایران اقدام به انتشار کارنامه افراد شرکت کننده در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی در گروه مهندسی عمران (گرایش های مهندسی سازه-سازه های هیدرولیکی-مکانیک خاک و پی-مهندسی و مدیریت ساخت-مهندسی زلزله-راه و ترابری-برنامه ریزی حمل و نقل-مهندسی آب) نموده است.
با مشاهده کارنامه افراد قبول شده و مردود شده در دانشگاه ها و رشته های انتخابی اطلاعات بسیاری میتوانید از این کارنامه ها استخراج نمایید.

برخی از اطلاعاتی که میتوانید با مشاهده این کارنامه ها استخراج و برای موفقیت خود در رشته و دانشگاه مورد نظرتان برنامه ریزی دقیق تری نمایید:
1. با مشاهده درصد و نمره خام کسب شده در هر درس ، تاثیر آن درس در قبولی نهایی شما مشخص میگردد.
2. با مشاهده رتبه افراد قبول شده در در دانشگاه ، میتوانید واحد دانشگاهی که شانس قبولی بیشتری در آن برای شما وجود خواهد داشت را انتخاب نمایید.
3. با مشاهده رتبه افراد قبول شده در گرایش های مهندسی عمران ، میتوانید گرایشی که شانس قبولی بیشتری در آن برای شما وجود خواهد داشت را انتخاب نمایید.
و بسیاری اطلاعات مفید و ارزشمند دیگر

---
جهت دریافت به آدرس زیر مراجعه نمایید
http://www.mohande30.com/119-azad-civil-results90.html

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
درست می فرمایید...عمران دانشگاه دولتی فکر میکنم وضعیت بهتری داره ...حالا دانشگاه
آزاد که سابقه داره ...ولی دولتیو چی میگید؟:cry:
آدم خودش به فکر خودش نباشه کسی به فکرش نیست...بچه های عمران دولتی هم خودشون تلاش می کنند و واقعا بچه های زحمت کشی هستند.

در کل میخواستم بگم دوستانی که دولتی بجنورد رو هم در نظر دارند زیاد روش فکر نکنند ..خیلی نوپاهست و طبیعتا دارای مشکل .
موفق باشید.

max2007

عضو جدید
بین دانشگاه صنعتی بابل و دانشگاه گیلان کدوم بهتره ؟؟

بین دانشگاه صنعتی بابل و دانشگاه گیلان کدوم بهتره ؟؟

لطفا در مورد کیفیت این دو دانشگاه در زمینه دکتری سازه بحث شود.
ممنون.

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
آغاز راه قبولی در کارشناسی ارشد

آغاز راه قبولی در کارشناسی ارشد

سلام
من می خوام تازه شروع کنم برای ارشد بخونم.
لطفاً دوستان کمک کنند که باید چیکار کنم.
کتاب ها و منابع و همچنین گرایش ها و دانشگاهای مختلف رو معرفی کنن.
ممنـــــــــــــــــــــــــون

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
رضا جان خیلی خیلی ممنونم.
واقعاً استفاده بردم.
اما چند تا سوال داشتم.
1- شنیده بودم عمران در مقطع کارشناسی ارشد 12 تا گرایش داره، علاوه بر این گرایش مدیریت ساخت رو توی پستی که گذاشته بودی ندیدم.
2- ظرفیت پذیرش هایی که نوشته بودی مربوط به سال 87 بود اگه کسی ظرفیت پذیرش های سال اخیر رو می دونه لطفاً بذاره.
ممنون
;)

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
منابع

منابع

ضمن تشکر مجدد از آقا رضای گل که زحمت کشیدن و گرایش ها رو معرفی کردن دوستان عزیز لطفاً منابع کارشناسی ارشد رو بذارن و بگن که چه کتابی برای هر منبع مناسبه.
ممنون از همگی
:gol:

MS-Bhadori

عضو جدید
اول کتابهای گاج و بعد سری عمران بگیر، مخصوصا خاک و مقاومت گاج فوق العاده هستن.
از آزمون غافل نشو و 1ماه به کنکور به هیچ وجه مطلب جدید نخون جز مرور مطالب.

دوستان من راه ترابری (ورودی90) قبول شدم، کمک خواستید در خدمتم. sadegh_bahadori@yahoo.com

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
اول کتابهای گاج و بعد سری عمران بگیر، مخصوصا خاک و مقاومت گاج فوق العاده هستن.
از آزمون غافل نشو و 1ماه به کنکور به هیچ وجه مطلب جدید نخون جز مرور مطالب.

دوستان من راه ترابری (ورودی90) قبول شدم، کمک خواستید در خدمتم. sadegh_bahadori@yahoo.com

ممنون از راهنماییتون آقای بهادری.
ولی خیلی کلی گفین. اگه میشه جزئی تر بگین.
مشکل من الآن اینجاس که صفره صفرم. حتی نمی دونم که چه درس هایی رو باید بخونم.
اگه ممکنه بگید کدوم دانشگاه قبول شدید؟رتبتون چند بود؟ و روزی چند ساعت درس می خوندید؟ و معدل کارشناسیتون رو هم بگید.
البته اگر دوست دارید.
سپاسگذارم

MS-Bhadori

عضو جدید
سلام
من که گفتم در خدمتم. sadegh_bahadori@yahoo.com

برای کنکور دولتی:
1)ریاضی 1و2ومعادلات - 2) زبان -3) تحلیل سازه و مقاومت مصالح -4) مکانیک خاک و پی - 5)مکانیک سیالات و هیدرولیک -6) طراحی شامل فولاد1و2 بتن 1و2 راهسازی و روسازی
در ادامه بگم که حتما نیاز نیست تمام درسها رو بخونی.
دانشگاه سمنان با رتبه 1900 و روزی کم و بیش9 تا 10ساعت

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
سپاسگذارم
مهندس جان پی ام دادم ولی انگار با مسنجر کار نمیکنی.
چشم ایمیل میدم.
ممنون
موفق باشی

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
منابع رو پیدا کردم، اینا هستن:

1- زبان انگلیسی عمومي و تخصصي
2- رياضيات (شامل ریاضی 1 و 2 و معادلات )
3- مكانيك جامدات ( شامل مقاومت مصالح 1 و تحليل سازه‌ها 1)
4- مكانيك خاك و پي‌سازي
5- مكانيك سيالات و هيدروليك
6- طراحي ( شامل سازه‌هاي فولادي 1 و 2، سازه‌هاي بتني 1 و 2، راهسازي و روسازي راه)

فقط چند تا سوال برام پیش اومده.
برای هر درسی چه کتابی مناسبه؟
روزه امتحان 26 بهمنه؟

این 6 منبع کلاً میشه 13 درس، از هر درس چند تا سوال میاد؟
ممنون
:)

آخرین ویرایش:

samavat1362

عضو جدید
مشاوره در انتخاب دانشگاه

مشاوره در انتخاب دانشگاه

با سلام
من میخوام دوره کاردانی به کارشناسی عمران رو توی یکی از دانشگاههای آزاد فارس بگذرونم.به نظر دوستان اهل فن کدامیک از واحدهای مرودشت،بیضا،خنج،زرقان،سرو ستان،ارسنجان،صفاشهر،سپیدا ن،برای ادامه تحصیل بهتره؟در ضمن اولویت اول برای من دست به نمره بالای استاد است.
ممنون

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
توی دفترچه سراسری ارشد معادلات نیست باز میخواین یه چک کنید.همه تازه ضریب 1داره؟منم باید بعد امتحانات شروع کنم؟

GOLDEN_ACORN

عضو جدید
توی دفترچه سراسری ارشد معادلات نیست باز میخواین یه چک کنید.همه تازه ضریب 1داره؟منم باید بعد امتحانات شروع کنم؟

سلام
من با مهندس بهادری تماس گرفتم و ایشون زحمت کشیدن و حسابی منو راهنمایی کردن که جا داره صمیمانه ازشون تشکر کنم.
طبق راهنمایی های ایشون باید هرچه زودتر شروع کنیم. یعنی همین الآن. البته من چون پروژه هام مونده تا اونا رو تموم نکنم نمی تونم ولی بازم سعی می کنم در کنارش بخونم. شاید ریاضی یا استاتیک یا خاک.
من دفتر چه رو نخوندم ولی فک کنم توش نوشته ریاضیات که منظور همون ریاضی 1 و2 و معادلات هستش.
برای به دست آوردن اطلاعات کامل در مورد کارشناسی ارشد عمران به وبلاگم سر بزن.
موفق باشی.

mohammadali51

عضو جدید
باید متوجه شده باشی که هر جایی استاد خوب داره متوسط داره و بد داره در ضمن سعی کن مهندس با سوادی شوی تا حداقل در آینده حرفی برای گفتن داشته باشی.

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
منم هنوز یه ترم <20واحد>دارم ولی باید مابین فرجه هام برنامه ریزی کنم.راستی شما میتونید کتاب ریاضیات و زبان عمومی تست وخلاصه باشه بهتره بهم معرفی کنید؟من مکانیک سیالات وزبان تخصصی روبا کتاب راهیان ارشد شروع کردم .درضمن چه آزمونی روپیشنهاد میکنید؟سوالام زیاد شد.

بالا