[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

madifarmer

عضو جدید
تفاوت منابع ارشد عمران با سراسری چیه

تفاوت منابع ارشد عمران با سراسری چیه

:que: ایادروس پی سازی- هیدرولیک- طراحی سازه های فولادی وبتنی برای ارشدآزادهم جزمنابعه یا ازاونا سوال نمی یادلطفا یکی سریع به من جواب بده.

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:que: ایادروس پی سازی- هیدرولیک- طراحی سازه های فولادی وبتنی برای ارشدآزادهم جزمنابعه یا ازاونا سوال نمی یادلطفا یکی سریع به من جواب بده.

سلام اگه اشتباه نكرده باشم از يكي از دوستان شنديم كه يكي هستند اين دو منابع.. اما شما سعي كنيد تست هاي سال گذشته رو حتما مرور كنيد

kontmontnaser

عضو جدید
گرایش ساخت و ساز و کار کردن

گرایش ساخت و ساز و کار کردن

سلامدانشجو رشته مهندسی عمران هستم و علاقه ی زیادی به رشته ام و ساخت و ساز دارم و دوست دارم از الان که دانشجو هستم کار یاد بگیرم ولی متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چطوری شروع کنماز دوستان عزیز خواهشمندم که منو راهنمایی کننبا جه نرم افزارایی باید کار کنمجه کتاب هایی رو باید بخونمو.......باتشکر

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامدانشجو رشته مهندسی عمران هستم و علاقه ی زیادی به رشته ام و ساخت و ساز دارم و دوست دارم از الان که دانشجو هستم کار یاد بگیرم ولی متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم و چطوری شروع کنماز دوستان عزیز خواهشمندم که منو راهنمایی کننبا جه نرم افزارایی باید کار کنمجه کتاب هایی رو باید بخونمو.......باتشکر

دوست خوبم اگه هدفت یادگیری کار هستش برو توو یه دفتر فنی کارآموزی کن
اونجا ، هم کارای نرم افزاری یاد میگیری هم سر پروژه ها میتونی بری و اجرا هم آشنا بشی
موفق باشی

sahel70

عضو جدید
بنظرم اگه نری بهتره ،همش غیر انتفاعیه که ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با عرض معذرت البته

nazi**

عضو جدید
سوال درباره مهندسی سازه و پروژه ؟؟ کدام بهتر است

سوال درباره مهندسی سازه و پروژه ؟؟ کدام بهتر است

با سلام و وقت بخیر به همه دوستان ، از خدمت دوستان عزیز سوالی داشتم ...... امسال به امید خدا قصد شرکت در کنکور ارشد را دارم با اینکه هر دو کنکود آزاد و سراسری را شرکت خواهم کرد و آرزومه که در یک دانشگاه سراسری خوب در تهران قبول شوم ، منتها هنوز نتونستم کلاس کنکود مناسبی پیدا کنم و از تمام شما دوستان عزیز تقاضا میکنم منو راهنمایی کنید من لیسانس فیزیک هستم و فوق دیپلم عمران را هم همزمان با رشته فیزیک را خوندم حالا 2 سوال دارم : 1 - چه کلاس کنکوری برای من مناسب است که پول و هزینه ام و وقتم را تلف نکرده باشم ( لطفا با اسم و مشخصات کامل ) 2 - به نظر شما کدام بهتر است ؟ مهندسی سازه یا مهندسی پروژه کدوم بازار کار بیشتری دارد ؟ قبولی کدام در کنکود راحت تر است ؟ و در نهایت لطفا اگر چیز خاصی مورد نظرتون هست بهم بگید تا کمک بیشتری به من باشه ممنون از همتون .

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
منم پشت کنکوری 94 هستم
و کنکور ارشد 92 هم شرکت کردم
فقط اینقدر میدونم سازه جزء بهترین گرایش هایی ارشد عمران که من عاشقشم ...
و قبولیش از همه گرایش هایی عمران سختتره ...

nazi**

عضو جدید
سلام مرسی از راهنماییت ، من کارشناسیم فیزیک بوده حالا هم نمیخوام وقت ازدست بدم ، نمیدونم چجوری باید خودمو واسه کنکور آماده کنم کجا کلاس برم که هم قیمتش مناسب باشه هم کلاساش خوب باشه یا آیا میتونم خودم بخونم کلاس نرم ؟ اگر میتونید کمکم کنید ممنون میشم بدجور تو برزخم ...... مرسی

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام مرسی از راهنماییت ، من کارشناسیم فیزیک بوده حالا هم نمیخوام وقت ازدست بدم ، نمیدونم چجوری باید خودمو واسه کنکور آماده کنم کجا کلاس برم که هم قیمتش مناسب باشه هم کلاساش خوب باشه یا آیا میتونم خودم بخونم کلاس نرم ؟ اگر میتونید کمکم کنید ممنون میشم بدجور تو برزخم ...... مرسی
سلام
سازه بخون .کارشناسی ارشد
تازه قرارنیست که بری سربازی اینهمه دلهره داری ، تازه سازه برای اینده ات هم خوبه ، و شاید مجبور باشی برخی درس ها را مجدد بگذرانی .برای شماها راحتتر در دفاتر مشغول بکار وی تا با برخی جماعت واسه اجرای مقررات ملی ساختمان درگیر شوی و بد و بیراه بشنوی
موفق باشی

uonesnemati

عضو جدید
کدام گرایش عمران برم خواهشا در این تاپیک شرکت کنید واقعا گیج شدم ممنون.(راه یا سازه؟)

کدام گرایش عمران برم خواهشا در این تاپیک شرکت کنید واقعا گیج شدم ممنون.(راه یا سازه؟)

سلام بر تمامی مهندسین بنده کاردانی کارهای عمومی ساختمان بودم و الان هم ترم اخر مهندسی تکنلوژی عمران هستم الان موندم کدام یک از گرایش های ارشد برم ازاد شرکت کردم و فقط سازه و زلزله زدم اونم به خاطر قانون جدید نظام مهندسی که حق محاسبه رو ازمون گرفتن قبلنا میگفتن ارشد سازه یا زلزله داشته باشی کد اصلی میشی و الان میگن برمیگرده به لیسانس بنده تقریبا یا بهتر بگم تمام دروس کمسیون هم ارزی رشته هارو گذروندم الان میگن گرایش راه بهتره چون تعداد فارغ التحصیل کمتری داره الان بنظر شما ارزششو داره اصلاحیه بزنم روش و راه برم دوستان اگه کسی تجربه داره خواهشا راهنمایی کنه میگن راه هم پارتی و سرمایه بزرگ میخواد از اون طرف زودتر جذب دانشگاه میشی بنظرتون کدو م درامد و بازار کار بهتری درن تو راه و سازه موندم به هر دو علاقه دارم فقط راه میگن بازار کار بهتری داره ایا اینطور هستش؟

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من بیشتر سلیقه ای هستش و علاقه
من فعلا قصد ادامه تحصیل ندارم ولی اگه بخوام عمران رو ادامه بدم راه رو بیشتر دوست دارم
درباره بند (پ) که اشاره کردی باید عرض کنم هر کاری بخوای انجام بدی لازمش همینه
(یه مهندس عمران اگه کمی زرنگ باشه و یخورده هم خوش شانس خیلی زود موفق میشه و فرقی هم نداره گرایشش چی باشه)
موفق باشی:gol:

Mehrdad.ne

کاربر فعال مهندسی عمران ,
سلام بر تمامی مهندسین بنده کاردانی کارهای عمومی ساختمان بودم و الان هم ترم اخر مهندسی تکنلوژی عمران هستم الان موندم کدام یک از گرایش های ارشد برم ازاد شرکت کردم و فقط سازه و زلزله زدم اونم به خاطر قانون جدید نظام مهندسی که حق محاسبه رو ازمون گرفتن قبلنا میگفتن ارشد سازه یا زلزله داشته باشی کد اصلی میشی و الان میگن برمیگرده به لیسانس بنده تقریبا یا بهتر بگم تمام دروس کمسیون هم ارزی رشته هارو گذروندم الان میگن گرایش راه بهتره چون تعداد فارغ التحصیل کمتری داره الان بنظر شما ارزششو داره اصلاحیه بزنم روش و راه برم دوستان اگه کسی تجربه داره خواهشا راهنمایی کنه میگن راه هم پارتی و سرمایه بزرگ میخواد از اون طرف زودتر جذب دانشگاه میشی بنظرتون کدو م درامد و بازار کار بهتری درن تو راه و سازه موندم به هر دو علاقه دارم فقط راه میگن بازار کار بهتری داره ایا اینطور هستش؟
با سلام
انتخاب هات خوب هست ، شک نکن (سازه و زلزله ) مطمئن باش
موفق باشید

&مینا&

عضو جدید
مهندسای عمران لطفا بیاید نظرتونو بگید.....به نظرتون می ارزه؟؟؟؟؟

مهندسای عمران لطفا بیاید نظرتونو بگید.....به نظرتون می ارزه؟؟؟؟؟

سلام . وقت بخیر
امیدوارم سال خوبی رو شروع کرده باشید.

فکرم خیلی در گیر این سوال هست.:(

من لیسانس پیوسته برق دارم ولی علاقه زیادی ب رشته عمران دارم.

از شما هایی ک عمران هستید ی سوالی دارم
دو تا حالت رو در نظر بگیرید
حالت اول
من دیماه سال پیش کنکور لیسانس دوباره شرکت کردم تا بتونم برم لیسانس عمران بگیرم. ب نظرتون می ارزه با این بازار کار برم دوباره از صفر شروع کنم و بعد 4 سال مدرک عمران بگیرم؟؟؟؟؟ بعد 3سال وایستم تا بعدا بتونم نظام مهندسی هم شرکت کنم؟؟؟؟؟؟
حالت دوم
از طرفی یک سری از دوستان میگن من می تونم تو کنکور کارشناسی ناپیوسته عمران شرکت کنم. حالا به نظرتون ممکنه؟؟؟؟ اگه امکانش باشه بعد گرفتن لیسانس ناپیوسته عمران می تونم تو نظام مهندسی عمران شرکت کنم؟؟؟؟:warn:

اگر فرض رو بر این بزاریم ک حالت اول و دوم هر دو ممکن باشن شما کدوم حالت رو انتخاب میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que::que:

یک عمر سپاس گزارتون می شم :gol:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .با تبریک سال نو اگر از ابتدا برید عمران بخونید بهتره ، البته خیلی بازار کارش برای خانومها مناسب نیست الان ، این رو هم توجه کنید

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
سلام . وقت بخیر

حالت اول
من دیماه سال پیش کنکور لیسانس دوباره شرکت کردم تا بتونم برم لیسانس عمران بگیرم. ب نظرتون می ارزه با این بازار کار برم دوباره از صفر شروع کنم و بعد 4 سال مدرک عمران بگیرم؟؟؟؟؟ بعد 3سال وایستم تا بعدا بتونم نظام مهندسی هم شرکت کنم؟؟؟؟؟؟
حالت دوم
از طرفی یک سری از دوستان میگن من می تونم تو کنکور کارشناسی ناپیوسته عمران شرکت کنم. حالا به نظرتون ممکنه؟؟؟؟ اگه امکانش باشه بعد گرفتن لیسانس ناپیوسته عمران می تونم تو نظام مهندسی عمران شرکت کنم؟؟؟؟:warn:

اگر فرض رو بر این بزاریم ک حالت اول و دوم هر دو ممکن باشن شما کدوم حالت رو انتخاب میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que::que:

با سلام خدمت میناخانوم عزیز
عیدتون مبارک

من دوتا سوال از خدمتتون دارم :

یک : چرا میخوایید عمران بخونید ؟؟علاقه اتون در چه اندازه هست ؟

دو: به نظرتون ارزش داره 4 سال زحمتی که برای رشته ی برق صرف کردید و میتونید توی رشته ی خودتون ، پیشرفت کنید ، بذارید کنار و مجدد یک رشته ی دیگه رو بخونید ؟؟

ببینید ، شما در شرایط فعلی که لیسانش برق هستید ، میتونید عضو نظام مهندسی بشید و بعد از 2 - 3 سال آزمون بدید و حق امضا بگیرید . اما اگر بخوایید بیایید عمران ، این زمان به 7 سال تبدیل میشه و تازه از کجا معلوم ، توی عمران موفق بشید و بعد پشیمون نشید ؟!!

ببینید ، شرایط فعلی برای رشته ی برق برای شما ، خیلی بهتر از عمران هست ، چون الان با کمترین میزان تلاش و تجربه میتونید خودتون به بهترین جایگاه برسونید و این تلاش رو توی عمران باید دو برابر کنید .

حالا خودتون فکر کنید ، ببینید ارزش داره دوباره عمر و انرژیتون رو صرف رشته ی دیگه ای بکنید ؟؟

با تشکر:gol::gol:

&مینا&

عضو جدید
مهندسای عزیز ب نظرتون می ارزه دوبراه شروع کنم؟؟؟
اونقد رشته خوبی هست ک بخام امیدوار باشم؟؟؟

چون شما خودتون دستتون تو کاره و من از دور می بینم.

&مینا&

عضو جدید
با سلام خدمت میناخانوم عزیز
عیدتون مبارک

من دوتا سوال از خدمتتون دارم :

یک : چرا میخوایید عمران بخونید ؟؟علاقه اتون در چه اندازه هست ؟

دو: به نظرتون ارزش داره 4 سال زحمتی که برای رشته ی برق صرف کردید و میتونید توی رشته ی خودتون ، پیشرفت کنید ، بذارید کنار و مجدد یک رشته ی دیگه رو بخونید ؟؟

ببینید ، شما در شرایط فعلی که لیسانش برق هستید ، میتونید عضو نظام مهندسی بشید و بعد از 2 - 3 سال آزمون بدید و حق امضا بگیرید . اما اگر بخوایید بیایید عمران ، این زمان به 7 سال تبدیل میشه و تازه از کجا معلوم ، توی عمران موفق بشید و بعد پشیمون نشید ؟!!

ببینید ، شرایط فعلی برای رشته ی برق برای شما ، خیلی بهتر از عمران هست ، چون الان با کمترین میزان تلاش و تجربه میتونید خودتون به بهترین جایگاه برسونید و این تلاش رو توی عمران باید دو برابر کنید .

حالا خودتون فکر کنید ، ببینید ارزش داره دوباره عمر و انرژیتون رو صرف رشته ی دیگه ای بکنید ؟؟

با تشکر:gol::gol:

زیبا جان مرسی خانوم وقت گزاشیتید
علاقه ک تقریبا زیاد دارم

زیبا جان ب نظر خودم با توجه ب دور و برم اگ ی مدرک عمران داشتم خیلی ب کارم میومد. و میتونستم باهاش کار کنم.

می دونی خودم از این می ترسم ک نتونم تموم کنم؟؟؟؟

حالا باز کارش خوب هست یا ن سراب جلوی چشمم؟؟؟:(

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
سلام . وقت بخیر

حالت اول
حالت دوم

سلام
سال نو مبارک
دوست عزیز با توجه به بازار کار فعلی عمران کار جالبی نمیاد که از اول درس بخونید-مگر اینکه وضع مالی خوبی داشته باشیدو علاقه به رشته عمران داشته باشید-اما هر سال که میگذره کار دو برابر سخت تر گیر میاد-مخصوصا برای خانوم ها که در ایران کار اجرایی کمتر هست-اما چرا رشته ی برق رو ادامه نمیدید؟با توجه به این شرایط رشته برق خیلی بهتر هست
موفق باشید

&مینا&

عضو جدید
اقایون و خانوما عزیز اگه من مطمئن باشم بعد مدرک لیسانسم ،بعد 3 سال نظام بگیرم، کار برام هست.

بازم می ارزه 7 سال وقتمو بزارم؟؟؟؟؟؟

mitra.mandegar

عضو جدید
با سلام و تبریک سال نو
خب این بستگی به تلاش خودت داره قطعا اگر تلاش کنی میتونی نظام رو بگیری,ب این هم توجه کن ممکنه تو این مدت اگه همین برق رو ادامه بدی موفق تر باشی ولی من اگه جای شما بودم رشته خودم رو ادامه میدادم.

&مینا&

عضو جدید
با سلام و تبریک سال نو
خب این بستگی به تلاش خودت داره قطعا اگر تلاش کنی میتونی نظام رو بگیری,ب این هم توجه کن ممکنه تو این مدت اگه همین برق رو ادامه بدی موفق تر باشی ولی من اگه جای شما بودم رشته خودم رو ادامه میدادم.

میترا جان چون رشته مرد رشته مردونه ایی هست، الان تو شرکتایی ک برای کار رفتم بیشتر باید کار اتوکد و یا کارای پیش پا افتاده ایی انجام میدادم اونم با حقوق 400 هزارتومن یا باید برم تو شهرک های صنعتی کار میکردم ک باتوجه ب اینکه ی ازدواج کردم شرایطش نیست
یا میرفتم ارشد برق ک ارشدم فایده نداره وقتی هدفت دکترا نباشه
البته من تهران نیستم.

با خودم گفتم حالا ک شرایط کاری خرابه، درس خوندن تو رشته عمران شاید بهترین گزینه باشه.

حالا موندم؟؟؟

&مینا&

عضو جدید
راستی دوستان من با لیسانس برق می تونم کارشناسی نا پیوسته عمران شرکت کنم؟؟؟؟؟؟:cry:

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار
میترا جان چون رشته مرد رشته مردونه ایی هست، الان تو شرکتایی ک برای کار رفتم بیشتر باید کار اتوکد و یا کارای پیش پا افتاده ایی انجام میدادم اونم با حقوق 400 هزارتومن یا باید برم تو شهرک های صنعتی کار میکردم ک باتوجه ب اینکه ی ازدواج کردم شرایطش نیست
یا میرفتم ارشد برق ک ارشدم فایده نداره وقتی هدفت دکترا نباشه
البته من تهران نیستم.

با خودم گفتم حالا ک شرایط کاری خرابه، درس خوندن تو رشته عمران شاید بهترین گزینه باشه.

حالا موندم؟؟؟

ببین عزیزم ، بعد از گرفتن حق امضا هم شرایط فرق نمیکنه ، مگر اینکه تجربه کاری داشته باشی ، تجربه کاری هم فقط با کار کردن به دست میاد ، اونم نه با حق امضا ، قبل تر از اون ، از حداقلش بگیر که همون نقشه کشی هست تا حداکثرش که محاسبات و نطارت هست .
همش تلاش و تجربه میخواد با بند پ قوی که بهت کار بدن ...
والا شرایط الانت خیلی بهتر هست .
من جای شما بودم کار و رشته ی خودم رو ادامه میدادم . ببین هفت سال دیگه معلوم نیست چه اتفاقی بیافته ، آیا شرایط به این منوال بمونه ، اصلا کاری باشه نباشه و هزار و اما و اگر دیگه ..
من خودم الان به عنوان یه خانوم که عمران خوندم ، از حداقلش شروع کردم از متره کردن تو دوران دانشجویی تا کار دانشجویی و قبول کردن حداقل حقوق ، تا بتونم تجربه ای که لازممه بدست بیارم تازه ، من جزو اون دسته از ادما هستم که هرشرایط سختی رو میپذیرم و با روحیاتم سازگاری داره ...

الان شما هم ، توی رشته ی خودت فعالیت کنی و تجربه کسب کنی ، هفت سال دیگه رو سرت قسم میخورن به عنوان مهندس برق . تا اینکه بخوای بعد هفت سال تازه مهندس صفر کیلومتر عمران باشی !! این نظر من بود . بقیه دوستان هم فکر کنم نظر من رو داشته باشن .

در ضمن ، کارشناسی ناپیوسته نمیتونی بخونی ، باید کاردانی خونده باشی یا اینکه بخوای ارشد رو عمران بدی که اونموقع هم بهت حق امضا نمیدن .

ببخشید ، طولانی شد .

با تشکر

mohandes rahimi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من برات یه پیشنهاد بهتر دارم تا هم به علاقت برسی و هم نخوای 7 سال دیگه از صفر شروع کنی!!!!!!!!!! در ضمن شما به دلیل اینکه قبلا لیسانس برق گرفتین احتیاج نیست چهار سال درس بخونید مقداری از واحدهای مشابهتون تطبیق می خوره.
به نظر من شما کنکور شرکت کن و پیام نور عمران بخون و در کنارش شروع به کار کن یا در رشته برق یا عمران و یا هردو
به این خاطر میگم پیام نور چون وقت آزاد برای کار کردن داشته باشی و هم اینکه مزیتی که این دانشگاه با دانشگاههای دیگه داره اینکه دانشجوهاش فقط جوونا نیستن افرادی با تجربه وآشنا با محیط کار هستن که فقط برای اینکه حق امضا بگیرن میان دانشگاه و می تونی تنها با دانشگاه رفتن حوزه ارتباطی تونا ارتقا بدید.
البته این نظر شخصی منه و قطعا بقیه با تجربه تر از من هستن که نظر بدن
موفق باشید

&مینا&

عضو جدید
ببین عزیزم ، بعد از گرفتن حق امضا هم شرایط فرق نمیکنه ، مگر اینکه تجربه کاری داشته باشی ، تجربه کاری هم فقط با کار کردن به دست میاد ، اونم نه با حق امضا ، قبل تر از اون ، از حداقلش بگیر که همون نقشه کشی هست تا حداکثرش که محاسبات و نطارت هست .
همش تلاش و تجربه میخواد با بند پ قوی که بهت کار بدن ...
والا شرایط الانت خیلی بهتر هست .
من جای شما بودم کار و رشته ی خودم رو ادامه میدادم . ببین هفت سال دیگه معلوم نیست چه اتفاقی بیافته ، آیا شرایط به این منوال بمونه ، اصلا کاری باشه نباشه و هزار و اما و اگر دیگه ..
من خودم الان به عنوان یه خانوم که عمران خوندم ، از حداقلش شروع کردم از متره کردن تو دوران دانشجویی تا کار دانشجویی و قبول کردن حداقل حقوق ، تا بتونم تجربه ای که لازممه بدست بیارم تازه ، من جزو اون دسته از ادما هستم که هرشرایط سختی رو میپذیرم و با روحیاتم سازگاری داره ...

الان شما هم ، توی رشته ی خودت فعالیت کنی و تجربه کسب کنی ، هفت سال دیگه رو سرت قسم میخورن به عنوان مهندس برق . تا اینکه بخوای بعد هفت سال تازه مهندس صفر کیلومتر عمران باشی !! این نظر من بود . بقیه دوستان هم فکر کنم نظر من رو داشته باشن .

در ضمن ، کارشناسی ناپیوسته نمیتونی بخونی ، باید کاردانی خونده باشی یا اینکه بخوای ارشد رو عمران بدی که اونموقع هم بهت حق امضا نمیدن .

ببخشید ، طولانی شد .

با تشکر

واقعا سپاس گزارم زیبا جان

عزیزم حرفتون درسته. ولی کار برقی خیلی کم جای پیشرفت داره برای ی خانوم. مخصوصا ازدواج کرده باشه وقتش تمامش مال خودش نباشه.
رشته برق رشته سختیه. ادم این همه زحمت بکشه بعد بره تو دفتر اتوکد کار کنه خیلی سخته.

برای برق اینده ایی نمی بینم البته برای این شرایط من.

بالا