تایپیک آموزشی طراحی تهویه مطبوع با کریر

BaBak.Turk

اخراجی موقت
سلام
در این تایپیک قصد دارم مطالبی که خودم از کتاب اموزشی کریر مهندس وکیل الرعایا یاد می گیرم به صورت تصویری اینجا هم توضیح بدم شاید تا آخر تایپیک بتونیم یه مثالهایی از کریر رو ایجاد کنیم.:gol:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
در مرحله اول برای کار کردن با کریر باید با اصول و مفاهیم اساسی (انتقال حرارت و اساس فیزیولوژیکی تهویه مطبوع و مراحل طراحی تهویه مطبوع) و فر آیند محاسبات اقلیمی بر اساس هندبوک ها و استاندردها آشنایی کامل داشته باشیم تا بتوانیم با نرم افزار کار کنیم که جزوه ها و کتابهای فراوانی در اینترنت در این زمینه هستند که ما از گفتن آنها امتناع می کنیم و مستقیم روی نرم افزار کار می کنیم.

BaBak.Turk

اخراجی موقت
آشنایی اولیه با محیط نرم افزار

BaBak.Turk

اخراجی موقت
وارد کردن مشخصات آب و هوایی به نرم افزار:
وبا انتخاب گزینه weather از پنجره اصلی برنامه فرم مورد نیاز برای وارد کردن اطلاعات اقلیمی که در شکل زیر نشان داده است ظاهر می شود:

BaBak.Turk

اخراجی موقت
این فرم شامل سه قسمت هست:

design parameter(پارامترهای طراحی):این قسمت شامل مشخصه های ساختمان از قبیل جهت ساختمان شرایط محلی سطوح منعکس کننده اطراف ساختمان و .... هست.

design temperatures: بر اساس پارامترهای طراحی برای شهر مورد نظر پروفیل های درجه حرارت و رطوبت برای هر 24 ساعت از دوازده ماه توسط برنامه ایجاد خواهد شد.

design solar: براساس پارامترهای طراحی برای شهر مورد نظر برنامه hap پروفیل حرارت بدست آمده از تابش خورشید را برای هر 24 ساعت از دوازده ماه ایجاد می کند .

BaBak.Turk

اخراجی موقت
خوب از این تایپیک استقبال نیست من هم بیخودی وقتمو تلف نمی کنم.

bluemoon

عضو جدید
نه خسته مهندس! (همون خسته نباشید)
یه کم توضیحاتت رو کامل کنی بچه ها استقبال میکنن-احتمالا تاپیک رو ندیدن. من که شدیدا علاقمند یادگیری این نرم افزار هستم.
ممنون میشم اگه ادامه بدی.

AKAM_a7

عضو جدید
سلام
از بابت آموزش دستت درد نکنه، شاید یه کم زود باشه، اما مشکل من در مورد محاسبات انرژی سالیانه است، اگه در این رابطه مطلبی قرار بدید ممنون می شم.

jne10me

عضو جدید
با سلام وتشکر
میخواستم یک منبع واسه ظرفیت گرمایی ویژه مواد ساختمانی معرفی کنید چون در قسمت تعریف کردن دیوار ها نیاز می باشد

بابک سالمی

عضو جدید
با سلام

من یه سوال در رابطه با نرم افزار دارم. می خواستم بدونم درصد هوای تازه مورد نیاز را چطور لحاظ کنم. اگر مثلا ۲۰٪ هوای تازه در نظر بگیرم در کدوم قسمت از نرم افزار کریر باید وارد کنم.

ممنون از کسانی که راهنمایی کنن.

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
با سلام

من یه سوال در رابطه با نرم افزار دارم. می خواستم بدونم درصد هوای تازه مورد نیاز را چطور لحاظ کنم. اگر مثلا ۲۰٪ هوای تازه در نظر بگیرم در کدوم قسمت از نرم افزار کریر باید وارد کنم.

ممنون از کسانی که راهنمایی کنن.

سلام
شما وقتی یک space تعریف میکنین همون صفحه اولش general قسمت پایین کاربری فضارو باید وارد کنین که با توجه به نوع کاربری مقدار هوای تازه براساس سطح یا نفرات یا ... تعریف شده است اما اگه غیر از اونا خودتون خواستین عددی رو وارد کنین کافیه کاربری فضا رو گزینه اول یعنی user-defind بزنین و بعد هرمقدار هوای تازه خواستین برای اون فضا وارد کنین

بشارت

عضو جدید
سلام
یه سوال.
در تعریف فضا اگه فضاهای ما بصورت آپارتمان باشه چه جوری یک طبقه رو منظور میکنیم؟

moatamed

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک ,
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال.
در تعریف فضا اگه فضاهای ما بصورت آپارتمان باشه چه جوری یک طبقه رو منظور میکنیم؟

سلام
من دقیق متوجه منظورتون نشدم
شما یک اپارتمان را بصورت یک فضا یا هر اتاق را جداگانه بعنوان یک فضا میتونین وارد کنین(شامل سطح- تعدادافراد- .... - دیوارهای خارجی- درب وپنجره- کف و سقف و...) و بعد که سیستم رو انتخاب میکنین هر تعداد از فضاهارو که بخواین(دریک طبقه یا چندطبقه) بعنوان یک زون با یک سیستم مستقل میتونین بهش ادد کنین و محاسبه بارهای برودتی و حرارتی کل زون و هریک از فضاها ...

alireza.shojaee

عضو جدید
سلام دوستان از اونجای که خودم درباره ی این نرم افزار کریر خیلی سوال داشتم و کسی نبود و خودم یاد گرفتم الان اینجام تا درحد توانم بتونم به مشکلات شما دوستان پاسخ بدم.
alireza.shojaee1995@gmail.com
کسی سوال داشت به ایمیلم پیام بده منم در حد توانم راهنمای می کنم.موفق باشید