تاپیک ویژه مصاحبه دکترای 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز آزمون تموم شده و حالا وقت مصاحبه است، شکی نیست که مصاحبه در سیستم کنونی آموزش عالی با اساتیدی این چنین چندان عادلانه نیست. دعوت می کنم در فرصت باقی مونده برای مصاحبه که حدوداً دو هفته ای هست جهت تبادل نظر و راهنمایی دوستانتون در این تاپیک شرکت فرمایید.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مطلعین که سال پیش تمام دانشجویانی که مجاز به انتخاب رشته شده بودن دعوت نشدن تا اونجایی که من شنیدم تا حدود 130 ( البته دینامیک جامدات ) دعوت شده بود و حدود 110 نفر دیگه از مجاز شده ها به هیچ جایی دعوت نشدن. حالا سوال اینه که داستان پارسال چی بود؟ امسال هم ممکنه پیش بیاد؟ اگر کسی اطلاعاتی لطف کنه ما رو هم راهنمایی کنه.

آخرین ویرایش:

mrjamal62

عضو جدید
یعنی این همه انتخاب رشته الکی بود!!!!! کاش این همه وقت تلف نمی کردیم. من اینو نمی دونستم. یه بار بیان تا اون رتبه ای که میتونه یه جا رو بیاره مجاز کنن.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا اونجایی که من پرس و جو کردم پارسال سه برابر ظرفیت برای انتخاب رشته انتخاب شدن ولی ظاهراً یک و نیم برابر ظرفیت دعوت شدن و احتمال داره امسال هم اتفاق بیفته چون دفترچه در این باره کمی دو پهلو نوشته.

یک سوال دیگه هم از دوستان داشتم اگر امسال جایی برای مصاحبه دعوت شیم ولی نریم از کنکور سال های آینده دکترا ممانعت می کنن چون دوره کنکور ارشد و کارشناسی که این طور بود.

Doctor.mech

عضو جدید
اتفاق بدی که امسال افتاده اینست که مصاحبه بسیار زود یعنی هفته سوم اردیبهشت شروع میشه !!!
در حالیکه هم مقاله ها و هم پایان نامه من و خیلی از بچه ها تا شهریور آماده میشن و معلوم نیست چه رزومه ای باید ارائه بدیم !!!!!!!!!!!

من زیاد روی امسال فکر نکردم و کلا 4 تا انتخاب داشتم، شبانه هم با شهریه نجومی 55 میلیون !!! باشه برای آقازاده ها.

اما در کل کنفراس و سطح زبان و نرم افزار و تسلط بر علوم جامدات و سابقه پژوهشی و کاری به نظرم مهم هست.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یک کار طراحی و ساخت یک دستگاه رو زیر نظر پارک علم و فناوری انجام دادم، یک مدرک زبان از کانون زبان ایران (ILI) دارم اینها ارزش بردن به مصاحبه رو داره یا اصلا" نبرم بهتره!

Doctor.mech

عضو جدید
دوستان من یک کار طراحی و ساخت یک دستگاه رو زیر نظر پارک علم و فناوری انجام دادم، یک مدرک زبان از کانون زبان ایران (ILI) دارم اینها ارزش بردن به مصاحبه رو داره یا اصلا" نبرم بهتره!

طراحیه رو که حتما باید ببری و روش هم توضیح بدی و سعی کنی دانش و تجربه ات رو بهشون ثابت کنی.
اما مدرک زبانه چیز خاصی نیست.

کجا فکر میکنی برای مصاحبه دعوت بشی؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم اصلاً دعوت می شم یا نه. با 140؟ نمی دونم شما چی فکر می کنین؟ به نظر می رسه شما اطلاعات خوبی در زمینه دکترا دارین.

آخرین ویرایش:

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمی دونم اصلاً دعوت می شم یا نه.ولی احتمال ضعیفی درباره شهرستان های کوچیک و دور افتاده می دم مثلاً بیرجند! :cry:
سلام خوبی پرسیدم گفتن مشکلی نیست هر قدر رزومه پروپیمانی داشته باشی برات بهتره هرچی داری ببر ارشد رو کجا خوندی؟

Doctor.mech

عضو جدید
نمی دونم اصلاً دعوت می شم یا نه. با 140؟ نمی دونم شما چی فکر می کنین؟ به نظر می رسه شما اطلاعات خوبی در زمینه دکترا دارین.

دعوت میشین ولی فکر کنم برای روزانه دانشگاه هایی مثل بیرجند و اینا.
البته تو تکمیل ظرفیت میتونی شانس بیشتری داشته باشی.

ببین هدفت از ذکترا خوندن داخل کشور چیه؟
اگه برای تدریس جای خوب میخوای عیر تهرانی ها هیچکدوم به درد نمیخورن، مگر اینکه طرف بچه اون شهر باشه و بخواد تو همون شهر کار کنه.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دعوت میشین ولی فکر کنم برای روزانه دانشگاه هایی مثل بیرجند و اینا.
البته تو تکمیل ظرفیت میتونی شانس بیشتری داشته باشی.

ببین هدفت از ذکترا خوندن داخل کشور چیه؟
اگه برای تدریس جای خوب میخوای عیر تهرانی ها هیچکدوم به درد نمیخورن، مگر اینکه طرف بچه اون شهر باشه و بخواد تو همون شهر کار کنه.

واقعیتش بیشتر کلاسشو دوست دارم و از تدریس هم به شدت متنفرم .

Doctor.mech

عضو جدید
واقعیتش بیشتر کلاسشو دوست دارم و از تدریس هم به شدت متنفرم .

منظورت از کلاس همون پرستیژ هست دیگه؟

میدونی به نظرم ادامه تحصیل تو کشور ما شده راهی واسه فرار از بیکاری، باور کن با این وضعیت تا 40 سالگی هم ممکنهندگی بخواهیم کنکور بدیم و ادامه بدیم.
در حالیکه کار و تخصص اولویته.

دکترا هم شده راحت ترین راه فرار از زندگی. :(

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورت از کلاس همون پرستیژ هست دیگه؟

میدونی به نظرم ادامه تحصیل تو کشور ما شده راهی واسه فرار از بیکاری، باور کن با این وضعیت تا 40 سالگی هم ممکنهندگی بخواهیم کنکور بدیم و ادامه بدیم.
در حالیکه کار و تخصص اولویته.

دکترا هم شده راحت ترین راه فرار از زندگی. :(

آره، ولی خود زندگی چی هست؟ به جز کار و کار و کار. یه عده وضعشون خوبه و اراده کنن می رن خارج، ماشین های آن چنانی، دانشگاه های گرون خارج هر مقطعی که دلشون بخواد یه عده هم مثل ما تمام عمر به دنبال شرایط بهترن و تلاش می کنن بی خبر از این که اینجا به تلاش نیست به زرنگی و ... .

Doctor.mech

عضو جدید
آره، ولی خود زندگی چی هست؟ به جز کار و کار و کار. یه عده وضعشون خوبه و اراده کنن می رن خارج، ماشین های آن چنانی، دانشگاه های گرون خارج هر مقطعی که دلشون بخواد یه عده هم مثل ما تمام عمر به دنبال شرایط بهترن و تلاش می کنن بی خبر از این که اینجا به تلاش نیست به زرنگی و ... .

نه اینجوری ها هم نیست.
الان چندتا از هم دوره ای های من از لیسانس رفتن سر کارشون و وضعشون از من خیلی بهتره.

اگر این 4 سال دکترا هم بیاد روش دیگه 30 سالم میشه و تازه بخوام وارد بازار کار بشم که !!!!!!!!!

محمود پور جان خودمون رو که نمیتونیم گول بزنیم، ما فقط اومدیم سمت دکترا تا کمی این استرس ها و اضطراب هارو کاهش بدیم و بگیم ما هنوز دانشجوییم.
به خدا شرم آور شده این نحوه زندگیمون.

26 و خرده ای سن و هنوز دنبال کنکور و درس و ...، آخرش هم هیچ، من الان دارم بچه های دکترا رو تو دانشکده خودمون میبینم که همشون پشیمونن.
کار واقعا اولویته.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
نتایج دعوت به مصاحبه 15 اردیبهشت ماه اعلام می شه، احتمالاً حدود ساعت 12 ظهر قابل مشاهده باشه.

Doctor.mech

عضو جدید
مصاحبه دهه سوم اردیبهشت خیلی نامردیه.
من تازه خرداد میخوام مقاله هامو بفرستم و تا مهر نتایجش میاد.

اینجوری تو رزومه هم دست خالی هستم.
شیطونه میگه کلا بیخیال مصاحبه بشم و برم کلاس تافل، سال دیگه رتبه تک رقمی بیارم. :confused:

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصاحبه دهه سوم اردیبهشت خیلی نامردیه.
من تازه خرداد میخوام مقاله هامو بفرستم و تا مهر نتایجش میاد.

اینجوری تو رزومه هم دست خالی هستم.
شیطونه میگه کلا بیخیال مصاحبه بشم و برم کلاس تافل، سال دیگه رتبه تک رقمی بیارم. :confused:

اون از کنکور که یک ماه زودتر گرفتن، اینم از مصاحبه نمی دونم شانسی در برابر دانشجوهای قدیمی که بعد از چند سال برای دکترا برگشتن هست؟!

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون از کنکور که یک ماه زودتر گرفتن، اینم از مصاحبه نمی دونم شانسی در برابر دانشجوهای قدیمی که بعد از چند سال برای دکترا برگشتن هست؟!
خداییش درکت میکنم،تنها کاری که ازم بر میاد اینه که برات دعا کنم،جوابای ارشدو هم گذاشتن دهه سوم،اول گفته بودن نیمه اول اردیبهشت بعد شد هفته سوم اردیبهشت بعد شد دهه سوم اردیبهشت،به والله آدمو روانی میکنن

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداییش درکت میکنم،تنها کاری که ازم بر میاد اینه که برات دعا کنم،جوابای ارشدو هم گذاشتن دهه سوم،اول گفته بودن نیمه اول اردیبهشت بعد شد هفته سوم اردیبهشت بعد شد دهه سوم اردیبهشت،به والله آدمو روانی میکنن

یادش به خیر زمان ما گفتن 4خرداد میزنن نمیجه رو تا 6طول کشید اون دو روز ادمو داغون میکنه

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

خدا کنه جواب های دکترا رو بزارن مهر ماه!

Doctor.mech

عضو جدید

شما چند سال از فراغت التحصیلتون میگذره؟
البته خودم فکر کنم کسی یک سال رو رزومه کار کنه و کنکور بده بهتره تا صفر کیلومتر بره دکترا و گیر بیوفته !!!

برای همین میگم شاید سال بعد واسه ما بهتر باشه.

Doctor.mech

عضو جدید
سازمان سنجش آموزش كشور بدين‌وسيله به اطلاع داوطلباني كه براساس كارنامه نتايج اوليه آزمون ورودي دوره دكتري «Ph.D» (نيمه‌متمركز) سال 1392 مجاز به انتخاب رشته گرديده و اولويت‌هاي انتخابي خود را در سايت اطلاعرساني اين سازمان ثبت نموده‌اند مي‌رساند كارنامه نتيجه انتخاب رشته داوطلبان كه براساس آن معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت براي شركت در مرحله مصاحبه آزمون مذكور مشخص مي‌باشد از ساعت 20 روز يك‌شنبه مورخ 15/2/1392 بر روي ‌سايت اين سازمان قرار خواهد گرفت.

لذا از آن‌دسته از داوطلباني كه براساس نتايج اعلام شده در يك و يا چند كدرشته محل (حداكثر 5 كدرشته‌محل) از رشته امتحاني ذيربط در رديف معرفي‌‌شدگان چند برابر ظرفيت براي شركت در مصاحبه قرار مي‌گيرند دعوت مي‌شود با توجه به نكات ذكر شده در اطلاعيه‌اي كه به همراه نتايج منتشر خواهد شد و نيز مطابق برنامه زماني مشخص شده براي مصاحبه هر كدرشته محل و همچنين جداول مندرج در سايت اين سازمان و سايت دانشگاه ذيربط، با در دست داشتن مدارك لازم براي شركت در مصاحبه و ساير مراحل پذيرش به نشاني مشخص شده مراجعه نمايند.

Doctor.mech

عضو جدید
وقتی میگم دکترا تو این مملکت فایده نداره که تعیین کننده رتبه یه درس مسخره ای مثل استعداد تحصیلی باشه همین میشه !!!
ما که از بین 1100 نفر شرکت کننده شدیم 50 تو تهران هیچ جا نیاوردیم.

آخرین رتبه های مجاز 4 دانشگاه تهران توی دینامیک جامدات رو میذارم، شاید به درد دوستان در سال های بعدی خورد !!!

1- دانشگاه تهران-دینامیک جامدات رتبه 17 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

2- دانشگاه شریف-دینامیک جامدات رتبه 24 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

3- دانشگاه خواجه نصیر-دینامیک جامدات رتبه 31 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

4- دانشگاه علم و صنعت-دینامیک جامدات رتبه 36 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

تازه اینا آخرین رتبه های دعوت شده به مصاحبه هستند و دو سوم همین اینا هم قبول نمیشن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خااااااااک.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
زمان مصاحبه دکتری ۹۲ دانشگاه ها

وی با بیان اینکه بیش از ۵۶ درصد از داوطلبان مجاز انتخاب رشته برای مصاحبه پذیرش شده‌اند، گفت: مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز و نتایج نهایی داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

تعداد معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دکترا

به گفته وی فردا فهرست اسامی ۲۱ هزار و ۸۸ نفر که برای مصاحبه پذیرفته شده‌اند برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود، این آمار قبلا ۲۰ هزار و ۴۷۹ نفر اعلام شده بود.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از ۲۱ هزار و ۸۸ نفر، ۷ هزار و ۷۳۲ نفر زن و ۱۳ هزار و ۳۵۶ نفر مرد هستند به عبارتی ۶۷/۳۶ درصد معرفی شدگان زن و ۳۳/۶۳ درصد مرد هستند.

Doctor.mech

عضو جدید
زمان مصاحبه دکتری ۹۲ دانشگاه ها

وی با بیان اینکه بیش از ۵۶ درصد از داوطلبان مجاز انتخاب رشته برای مصاحبه پذیرش شده‌اند، گفت: مصاحبه معرفی‌شدگان از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز و نتایج نهایی داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

تعداد معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون دکترا

به گفته وی فردا فهرست اسامی ۲۱ هزار و ۸۸ نفر که برای مصاحبه پذیرفته شده‌اند برروی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می‌شود، این آمار قبلا ۲۰ هزار و ۴۷۹ نفر اعلام شده بود.
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: از ۲۱ هزار و ۸۸ نفر، ۷ هزار و ۷۳۲ نفر زن و ۱۳ هزار و ۳۵۶ نفر مرد هستند به عبارتی ۶۷/۳۶ درصد معرفی شدگان زن و ۳۳/۶۳ درصد مرد هستند.

چند برابر ظرفیتش فکر نکنم بیشتر از 2 برابر باشه، هست؟
احتمالا برای هر رشته دو نفر رو معرفی کردن با آخرین رتبه های مجازی که من تو انتخاب رشته خودم دیدم و گذاشتم.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند برابر ظرفیتش فکر نکنم بیشتر از 2 برابر باشه، هست؟
احتمالا برای هر رشته دو نفر رو معرفی کردن با آخرین رتبه های مجازی که من تو انتخاب رشته خودم دیدم و گذاشتم.

با بچه های یه سری کارای حساب احتمالات انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که 1.8 برابر ظرفیته.

وضعیت
موضوع بسته شده است.