تاپیک ویژه دکترای 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من هر چی گشتم نتونستم دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سال 91 رو برای مقایسه با امسال پیدا کنم. شما اگر دارین یا جایی برای دانلود هست در راه رضای خدا لینکش رو اینجا وقف فرمایید. فکر کنم سازمان سنجش بی سر و صدا از روی سایتش پاکش کرده.

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من هر چی گشتم نتونستم دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت سال 91 رو برای مقایسه با امسال پیدا کنم. شما اگر دارین یا جایی برای دانلود هست در راه رضای خدا لینکش رو اینجا وقف فرمایید. فکر کنم سازمان سنجش بی سر و صدا از روی سایتش پاکش کرده.

Doctor.mech

عضو جدید
دوستان می خواستن دلیل کم شدن ظرفیت دانشگاههای تهران رو بدونن، اینم دلیلش!

قابل توجه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های خارجی

*انتقال دانشجویی به ایران*

پرتال دانشگاهی کشور برای اولین بار در ایران و بعد از رایزنی های بسیار با مسئولین محترم امر، اقدام به ارائه خدمات انتقال دانشجویان از خارج کشور به داخل کشور نموده است.

لذا با عنایت به حجم محدود ظرفیت دانشگاه های پذیرنده در کشور ، اولویت با کسانی است که زودتر اقدام به ثبت نام نموده باشند.

منبع: http://www.unp.ir/news_31233.htm

رضا جان دلیل کم گرفتن دانشجو در مقطع دکترا این نیست، من خودم ارشد دانشکده فنی هستم و با اساتیدش در ارتباطم.

فقط به خاطر حجم بالای پذیرش ارشد و دکترا در سال گذشته، اساتید با کمبود زمان و موضوع مواجه شدن.
الان توی فنی اکثر اساتید تا شش دانشجوی ارشد و دوتا هم دکترا دارن که بدیهیه ظرفیت رو برای ،سال بعد کم کنند.

در ضمن وزارت علوم حرف زیاد میزنه، خیلی از افرادی که خارج هم رفتن در داخل دانشگاه خاصی نبودن که حالا خواستن برگردن برن تهران یا شریف بشینن !!!!!!
کما اینکه بچه های ارشد همینجا خیلی بالاترند.

Doctor.mech

عضو جدید
وقتی میگم دکترا تو این مملکت فایده نداره که تعیین کننده رتبه یه درس مسخره ای مثل استعداد تحصیلی باشه همین میشه !!!
ما که از بین 1100 نفر شرکت کننده شدیم 50 تو تهران هیچ جا نیاوردیم.

آخرین رتبه های مجاز 4 دانشگاه تهران توی دینامیک جامدات رو میذارم، شاید به درد دوستان در سال های بعدی خورد !!!

1- دانشگاه تهران-دینامیک جامدات رتبه 17 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

2- دانشگاه شریف-دینامیک جامدات رتبه 24 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

3- دانشگاه خواجه نصیر-دینامیک جامدات رتبه 31 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

4- دانشگاه علم و صنعت-دینامیک جامدات رتبه 36 آخرین نفر قبول به مصاحبه.

chmahdi

عضو جدید
در پاسخ به دوست عزیزی که پیام داده بودند:
گرایش دینامیک، کنترل، ارتعاشات
تخصصی:35
زبان:41
استعداد:33
رتبه:109
فقط برای شبانه دانشگاه عباسپور دعوت به مصاحبه شدم. البته پردیس ها و شبانه شهرستان رو انتخاب نکرده بودم.
تا جایی که خبر دارم سال قبل با رتبه ی 110 امیرکبیر شبانه قبول شده ولی امسال رقابت خیلی سنگین تر شده بود.
یکی از داوطلب های امسال میانگینش 8 درصد از من کمتر بود، رتبه اش شده 220!
به نظر من اگر تصمیم جدی برای سال بعد دارید از همین الان دست به کار بشین و کم کم خوندن رو شروع کنید.
هرچند شایعه شده که با تغییر دولت کلا کنکور دکتری کنسل خواهد شد! کلا حساب و کتابی در کار نیست!

Doctor.mech

عضو جدید
در پاسخ به دوست عزیزی که پیام داده بودند:
گرایش دینامیک، کنترل، ارتعاشات
تخصصی:35
زبان:41
استعداد:33
رتبه:109
فقط برای شبانه دانشگاه عباسپور دعوت به مصاحبه شدم. البته پردیس ها و شبانه شهرستان رو انتخاب نکرده بودم.
تا جایی که خبر دارم سال قبل با رتبه ی 110 امیرکبیر شبانه قبول شده ولی امسال رقابت خیلی سنگین تر شده بود.
یکی از داوطلب های امسال میانگینش 8 درصد از من کمتر بود، رتبه اش شده 220!
به نظر من اگر تصمیم جدی برای سال بعد دارید از همین الان دست به کار بشین و کم کم خوندن رو شروع کنید.
هرچند شایعه شده که با تغییر دولت کلا کنکور دکتری کنسل خواهد شد! کلا حساب و کتابی در کار نیست!

شبانه رو میرین؟
من خودم 52 شده بودم ولی هیچکدوم از شبانه هارو نزده بودم.

هزینه اش 55 میلیون تومان هست.
البته احتمال اینکه مفاد آزمون برای سال بعد تغییر کنه زیاده مثل حذف استعداد تحصیلی.

ولی به نظرم برای دروس تخصصیش بیشتر از 3 ماه وقت نیاز نباشه.
زبان خیلی تعیین کننده هست.

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان،اگه کسی بخواد واسه دکترا بخونه،باید از همون اوایل ارشد ،هم بخونه و تست بزنه؟منظورم از همون اول که وارد ارشد شد باید برای کنکور بخونه،یا زوده؟ممنون،یا علی

Doctor.mech

عضو جدید
دوستان،اگه کسی بخواد واسه دکترا بخونه،باید از همون اوایل ارشد ،هم بخونه و تست بزنه؟منظورم از همون اول که وارد ارشد شد باید برای کنکور بخونه،یا زوده؟ممنون،یا علی

دکترا که کتاب تستی نداره، داشته باشه هم به درد نمیخوره، چون منابع مختلفه.
برای دروس تخصصی به شرط مطالعه در دوران ارشد، 3 ماه کاملا کافیه.

اما برای زبان، باید خیلی بیشتر و با دقت تر کار کرد.

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
4 روش گزینش داوطلبان دکتری در دانشگاهها

تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۱۶
رئیس سازمان سنجش از اختیارات دانشگاهها برای برگزاری آزمون کتبی خبر داد و گفت: دانشگاهها از 4 طریق می توانند داوطلبان دکتری را در روند مصاحبه گزینش کنند.

ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر، درباره انصرافیهایی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند، گفت: این دسته از داوطلبان تا زمانی که از طریق سازمان سنجش قبولی نهایی اعلام نشده باشند انصرافی تلقی نمی شوند زیرا هنوز نمره ای در مصاحبه برای آنان منظور نشده و امکان انصراف از روند پذیرش را دارند.

وی ادامه داد: اما اگر در مصاحبه شرکت کنند و نمره ای برای آنان در نظر گرفته و در واقع قبولی دکتری به شمار آیند اما ثبت نام نکنند انصرافی تلقی و از شرکت در کنکور سال بعد محروم می شوند. رئیس سازمان سنجش همچنین تأکید کرد: به دلیل کم بودن ظرفیت پذیرش، انصراف در دوره های شبانه و شهریه ای نیز در کنکور دکتری محرومیت به دنبال دارد.

خدایی در خصوص زمان به اتمام رسیدن فرایند مصاحبه دکتری 92 در دانشگاهها، اظهار داشت: دانشگاهها باید طی فرایند 30 تا 45 روزه مصاحبه داوطلبان را به پایان برسانند و نتایج را تا اول مردادماه به اطلاع سازمان سنجش برسانند.

وی درباره آن دسته از داوطلبانی که از سوی سازمان سنجش به دانشگاه چند شهر مختلف دعوت شده اند و ممکن است از نظر زمانی تداخلی در زمانهای مصاحبه برای این داوطلبان ایجاد شود گفت: برای این داوطلبان مشکلی ایجاد نمی شود زیرا 10 روز پایانی زمان مصاحبه برای چنین مشکلات احتمال در نظر گرفته شده است ضمن اینکه سازمان سنجش ترتیبی کرده و به دانشگاهها نیز اعلام کرده است که نسبت به اعلام زمان مصاحبه با در نظر گرفتن مسافت شهرها و زمان مصاحبه سایر دانشگاهها اقدام کنند.

رئیس سازمان سنجش همچنین درباره برخی دانشگاهها که ممکن است داوطلبان را به شیوه های متفاوت حتی برگزاری آزمون گزینش و فیلتر کنند، تاکید کرد: 50 درصد نمره پذیرش دانشجوی دکتری در اختیار دانشگاهها قرار دارد، بنابراین آنها می توانند از طریق مصاحبه،آزمون شفاهی،بررسی مدارک یا آزمون کتبی داوطلب را بسنجند که این موارد در حیطه اختیارات دانشگاهها است،گاهی اوقات به علت معرفی تعداد زیاد داوطلبان به یک دانشگاه ممکن است آزمون کتبی نیز برگزار شود که مانعی در این زمینه برای دانشگاهها وجود ندارد.

خدایی درباره میزان معرفی شدگان به مصاحبه دکتری 92، اظهار داشت: برای بیش از 10 هزار ظرفیتی که از سوی دانشگاهها اعلام شده، 21 هزار و 88 نفر یعنی دو برابر ظرفیت اصلی، داوطلب معرفی شد که این میزان در سال گذشته تقریبا 1.5 برابر بود.

انیشتن

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام گرایش جامدات بخونم.مکانیک پیوسته والاستیسیته چه کتابی خوبه؟ریاضی مهندسی چی؟ممنون میشم جواب بدین.

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من میخوام گرایش جامدات بخونم.مکانیک پیوسته والاستیسیته چه کتابی خوبه؟ریاضی مهندسی چی؟ممنون میشم جواب بدین.

توصیه میکنم که بیخیال دکتری تو ایران بشی.امسال رتبه 40 رو هم فرستادن برای شبانه!!!

انیشتن

عضو جدید
لطفااااااااااااااااااااااااااااااچواب سوالموبدینننننننننننننن

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من میخوام بخونم دخترم.حالا شمابگو ضرر که نداره

خودتون تا دکترا میخواین بخونین بعد میای تو تاپیک ارشد 93 میای میگی ارشد بدرد نمیخوره،ضرر میکنین و باعث ایجاد فساد میشه و.....
واسه بعضیا تنها راه درآمد داشتن همین درس خوندنه.....خواهشا بیخود روحیه و فکر مردومو خراب نکنین........آن تاپیکم به خاطر تبلیغات و
حرفای غیر ضروری قفل شد.....یاعلی

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
خودتون تا دکترا میخواین بخونین بعد میای تو تاپیک ارشد 93 میای میگی ارشد بدرد نمیخوره،ضرر میکنین و باعث ایجاد فساد میشه و.....
واسه بعضیا تنها راه درآمد داشتن همین درس خوندنه.....خواهشا بیخود روحیه و فکر مردومو خراب نکنین........آن تاپیکم به خاطر تبلیغات و
حرفای غیر ضروری قفل شد.....یاعلی
آقااولا اسپم نکن.دوما من دخترم آقاخجالت بکش این قد گیر میدی یک بحثی بود تموم شد من تضعیف روحیه نکردم پسر بودم نمیخوندم آقا من مدرس دانشگاه بودم لازمه کارمه الکی قضاوت نکن من با بچه هایی بودم که ساپورت مالی نداشتن میفهمی؟فکر کسی هم خراب نکر دم منوبگو که میام دلسوری می کنم در ضمن در پیام خصوصی برام فرستادید؟

حرفای شما تا حدودی درسته ولی با این اوضاع کشور با لیسانس نمیشه موقعیت ایده آلی داشت،روز به روز وضع داره بدتر میشه،آدم منطقی سعی میکنه محکمتر برای آیندش قدم برداره.بستگی داره، یکی شاید درسش واقعا خوب باشه و استعداد و علاقه و پشتکارشو داشته باشه برای اینطور افراد ادامه تحصیل خیلی خوبه و لذت بخشه،یکی هم ممکنه شرایطشو نداشته باشه و ارشد بدردش نخوره،باید خود طرف شرایط خودشو و خانوادشو بسنجه،این که بخوایم ادامه تحصیلو بی ارزش کنیم اشتباهه..... اگه بخوان هم میشه در حال تحصیل ازدواج کنن،فقط باید خانواده ها کمک کنن و منطقی باشن....یاعلی
خوبه حرفه خودتم قبول نداری اگه حرفای من تاحدودی درسته چرا میای گیر میدی؟دیگه لطفا اسپم نکن درضمن تاپیک 93 بخاطره تبلیغات زیاد بسته شد بسکه بچه هارو مجبورکردین هی کتاب بخرن.براتون متاسفم

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقااولا اسپم نکن.دوما من دخترم آقاخجالت بکش این قد گیر میدی یک بحثی بود تموم شد من تضعیف روحیه نکردم پسر بودم نمیخوندم آقا من مدرس دانشگاه بودم لازمه کارمه الکی قضاوت نکن من با بچه هایی بودم که ساپورت مالی نداشتن میفهمی؟فکر کسی هم خراب نکر دم منوبگو که میام دلسوری می کنم در ضمن در پیام خصوصی برام فرستادید؟

حرفای شما تا حدودی درسته ولی با این اوضاع کشور با لیسانس نمیشه موقعیت ایده آلی داشت،روز به روز وضع داره بدتر میشه،آدم منطقی سعی میکنه محکمتر برای آیندش قدم برداره.بستگی داره، یکی شاید درسش واقعا خوب باشه و استعداد و علاقه و پشتکارشو داشته باشه برای اینطور افراد ادامه تحصیل خیلی خوبه و لذت بخشه،یکی هم ممکنه شرایطشو نداشته باشه و ارشد بدردش نخوره،باید خود طرف شرایط خودشو و خانوادشو بسنجه،این که بخوایم ادامه تحصیلو بی ارزش کنیم اشتباهه..... اگه بخوان هم میشه در حال تحصیل ازدواج کنن،فقط باید خانواده ها کمک کنن و منطقی باشن....یاعلی
خوبه حرفه خودتم قبول نداری اگه حرفای من تاحدودی درسته چرا میای گیر میدی؟دیگه لطفا اسپم نکن درضمن تاپیک 93 بخاطره تبلیغات زیاد بسته شد بسکه بچه هارو مجبورکردین هی کتاب بخرن.براتون متاسفم

از مدرس دانشگاه خیلی بعیده،اینقدر تو بیان ضعیفه و پیغام خصوصی که در جهت کوتاه آمدنتون فرستادم رو اینجا نشون میده!!!!
منظورم از تا حدودی این بود که برای آن کسایی بود که شرایطشو ندارن........نه این که حرف شما کامل تایید کنم،این بچه های دیگه تصمیمشون گرفتن دارن میخونن،حالا آمدی وسط کار آن حرفا رو میزنی!!!،شاید آنام لازمه زندگیشون باشه که درس بخونن،ندونسته چرا نظر میدی؟...در ضمن من دیگه جوابتو نمیدم،اگه خودتون نمیخواین اسپم کنین به منم پیغام خصوصی ندین،یاعلی

سحرخیز

عضو جدید

برو سراغ آشپزیت .دختر چه به مکانیک خاک بر سرشون که ظرفیت میذان برا دخترا تو مکانیک

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اول از همه واقعا متاسفم برای دوستان سال 93
کافیه به پست های اول تایپیک های ارشد 91و92نگاه کنید و ببینید دوستان چگونه با هم رفیقند و به کمک هم میومدند از دانلود جزوه و ازمون گرفته تا همدردی و کمک خیلی ها با اجحاف در حق ایمان ناراحت شدند و خیلی ها بعد قبولی افتخار امیزش خوشحال
اما شما از اول به فکر جنگ و رقابت هستید و ببخشید تبلیغ برای پر پول کردن جیب کسانی که..........
بگذریم امیدوارم سروش تایپیک 93را دوباره باز کند اما نه برای شما دوستان بلکه برای کسانی که با صد امید و ارزو میایند تایپیک روحیه میگیرند و روحیه میدهند و به هم تو درس ها کمک میکنند
ببخشید تند حرف زدم اما واقعا جای تاسف داره

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
سال پیش تا رتبه 100 هم میتونست روزانه برای مصاحبه بره. من شنیدم که طرف رو با رتبه 40 فرستادن شبانه.اونم شهرستان ونه تهران!!! همه چیو دارند پولی میکنند!!!

انیشتن

عضو جدید
برو سراغ آشپزیت .دختر چه به مکانیک خاک بر سرشون که ظرفیت میذان برا دخترا تو مکانیک

اقادرست حرف بزن خودت بروآشپزی کن به توهم میگن مرد؟خجالت بکش برات متاسفم کسی ازشمانظر نخواسته که میگید همین شمامردای کوته فکرید که زنوبرا آشپزی میخواین..............به حساب مسلمونی از دوره جاهلیت هم بدتری به جای درس خوندن درس زندگی بخون حالم از طرز فکرای مردایی مثه تو بد میشه .برات متاسفم .

انیشتن

عضو جدید
از مدرس دانشگاه خیلی بعیده،اینقدر تو بیان ضعیفه و پیغام خصوصی که در جهت کوتاه آمدنتون فرستادم رو اینجا نشون میده!!!!
منظورم از تا حدودی این بود که برای آن کسایی بود که شرایطشو ندارن........نه این که حرف شما کامل تایید کنم،این بچه های دیگه تصمیمشون گرفتن دارن میخونن،حالا آمدی وسط کار آن حرفا رو میزنی!!!،شاید آنام لازمه زندگیشون باشه که درس بخونن،ندونسته چرا نظر میدی؟...در ضمن من دیگه جوابتو نمیدم،اگه خودتون نمیخواین اسپم کنین به منم پیغام خصوصی ندین،یاعلی
در ضمن شما ابتدا پیغام خصوصی دادید من ندادم آقا.بعدشم از شما بعیده هی حرفاروتکرار میکنید میگم اسپم نکنید هی گیر میدی.زورت گرفته؟کسی از شما نظر نخواسته که هی میای گیر میدی.برو دیگه دست بردار عجب گیری افتادیم سیریش

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن شما ابتدا پیغام خصوصی دادید من ندادم آقا.بعدشم از شما بعیده هی حرفاروتکرار میکنید میگم اسپم نکنید هی گیر میدی.زورت گرفته؟کسی از شما نظر نخواسته که هی میای گیر میدی.برو دیگه دست بردار عجب گیری افتادیم سیریش
گرایشتون تو ارشد چیه؟واسه کدوم درس منبع میخواهید اگر طراحی باشه میتونم کمکتون کنم

alimec

عضو جدید
من منبع برا مکانیک پیوسته والاستیسیته .استعدادمدرسان شریف دارم.زبانم هم بدنیس خوبه.ریاضی هم بگید مرسی
درود
کتاب ریاضی مهندسی استاد کریمی از نصیر
گرچه برای کنکور ارشد نوشته شده منتها به قول خود استاد تمام تستهای ریاضی مهندسی کنکور دکتری قبلی رو پوشش داد
منبع مرجع هم جفری یا کریزیک

وضعیت
موضوع بسته شده است.