تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

aminshafiee

عضو جدید
با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات

از مهندسین عزیز کسی هست که با دستور سوییپ آشنایی کامل داشته باشه؟
یه فایل ضمیمه گذاشتم،همونطوری که میبینین اونجایی که با دایره قرمز رنگ نشون دادم میخوام مثل سمت چپ خطش موازی با افق باشه
من اول اومدم مسیر رو کشیدم و بعدش پروفیل و دستور سوییپ

Untitled.jpg

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با عرض سلام و قبولی طاعات و عبادات

از مهندسین عزیز کسی هست که با دستور سوییپ آشنایی کامل داشته باشه؟
یه فایل ضمیمه گذاشتم،همونطوری که میبینین اونجایی که با دایره قرمز رنگ نشون دادم میخوام مثل سمت چپ خطش موازی با افق باشه
من اول اومدم مسیر رو کشیدم و بعدش پروفیل و دستور سوییپ

مشاهده پیوست 246718

1- سوییپی که ایجاد کرده اید صحیح نیست چرا که اسکچ پروفایل بر اسکچ مسیر عمود نیست و این به معنی این است که مقطع جسم با اسکچ پروفایل یکی نیست. مثلا اگر پروفایل دایره باشد مقطع جسم دایره نبوده و به شکل بیضی خواد بود.
روش صحیح این است که پس از ایجاد مسیر، با دستور plane صفحه ای ایجاد کنید که در ابتدا مسیر قرار گرفته و بر آن عمود باشد. برای اینکار پس از اجرای دستور plane خط ابتدای مسیر و نقطه شروع آن را انتخاب کنید.
پس از ایجاد صفحه، باید اسکچ پروفایل را روی این صفحه ایجاد کنید تا عمود بر مسیر ایجاد شود.

2- پس از اصلاح مدل بر اساس بالا، باید از دستور cut extrude استفاده کنید تا انتهای مسیر را طوری که لازم دارید ببرید. امکان اینکار در خود دستور سوییپ وجود ندارد.

mehdi amiry

عضو جدید
1- سوییپی که ایجاد کرده اید صحیح نیست چرا که اسکچ پروفایل بر اسکچ مسیر عمود نیست و این به معنی این است که مقطع جسم با اسکچ پروفایل یکی نیست. مثلا اگر پروفایل دایره باشد مقطع جسم دایره نبوده و به شکل بیضی خواد بود.
روش صحیح این است که پس از ایجاد مسیر، با دستور plane صفحه ای ایجاد کنید که در ابتدا مسیر قرار گرفته و بر آن عمود باشد. برای اینکار پس از اجرای دستور plane خط ابتدای مسیر و نقطه شروع آن را انتخاب کنید.
پس از ایجاد صفحه، باید اسکچ پروفایل را روی این صفحه ایجاد کنید تا عمود بر مسیر ایجاد شود.

2- پس از اصلاح مدل بر اساس بالا، باید از دستور cut extrude استفاده کنید تا انتهای مسیر را طوری که لازم دارید ببرید. امکان اینکار در خود دستور سوییپ وجود ندارد.

سلام
عمود بودن پروفیل بر مسیر اجباری نیست، خیلی از مواقع لازمه که پروفیل بر مسیر عمود نباشه.

mehrdad70

عضو جدید
سلام چطوری میشه تو سالید چرخدنده با مدول 75. و تعداد دنده 20 عدد کشید؟
این چرخذنده تو چرخدنده های خود سالید وجود نداره.

mehdi amiry

عضو جدید
سلام چطوری میشه تو سالید چرخدنده با مدول 75. و تعداد دنده 20 عدد کشید؟
این چرخذنده تو چرخدنده های خود سالید وجود نداره.

سلام
خودت هم می تونی طراحی کنی، از تورنت زیر اموزش طراحی چرخدنده را دانلود کن و همچنین از نرم افزار geartrax می تونی استفاده کنی

http://s6.picofile.com/file/8203900884/_rutracker_org_t5010036_torrent.html

آخرین ویرایش:

mehdi amiry

عضو جدید
من طبق یک نقشه ایی میخوام در سالید داخل محیط اسکچ با دستور یا هر روشی را که دوستان راهنمایی کنن طبق شکل زیر آفست با تغییر فاصله در مسیر را بکشم(اندازه A به سمت اندازه B کوچکتر شود)

http://s6.picofile.com/file/8203906276/Untitled.png

آخرین ویرایش:

mehrdad70

عضو جدید
سلام
خودت هم می تونی طراحی کنی، از تورنت زیر اموزش طراحی چرخدنده را دانلود کن و همچنین از نرم افزار geartrax می تونی استفاده کنی

http://s6.picofile.com/file/8203900884/_rutracker_org_t5010036_torrent.html

سلام چطوری میشه از تورنت استفاده کرد ؟ چطوری یه فایل 17 کیلو بایت اموزش داره؟

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام چطوری میشه از تورنت استفاده کرد ؟ چطوری یه فایل 17 کیلو بایت اموزش داره؟
درود
این فایل در واقع حاوی اطلاعاتی از فایل مورد نظر شما برای نرم افزار تورنت هستش تا با استفاده از نرمافزار تورنت دانلودش کنید
برای اینکار باید نرم افزار تورنت رو روی سیستمتون نصب کنید

mehdi amiry

عضو جدید
من طبق یک نقشه ایی میخوام در سالید داخل محیط اسکچ با دستور یا هر روشی را که دوستان راهنمایی کنن طبق شکل زیر آفست با تغییر فاصله در مسیر را بکشم(اندازه A به سمت اندازه B کوچکتر شود)

http://s6.picofile.com/file/8203906276/Untitled.png

جهت اطلاع دوستان من این مشکل را با نرم افزار NX حلش کردم، دستور آفست این نرم افزار عالیه.

آخرین ویرایش:

saeid15207

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام اساتید
من مدت هاست با مشکلی در استفاده از ابزار toolbox نرم افزار مواجه هستم
بدین صورت که وقتی از یک قطعه استاندارد استفاده میکنم و انداره ان رو به یک اندازه دلخواه تبدیل میکنم بعد از سیو کردن فایل
و انتقال فایل سیو شده (به طور مثال یک فایل اسمبلی)به یک کامپیوتر دیگر
با تغییر اندازه و شکل اون قطعه استاندارد مواجه میشیم
ممنون میشم دوستان اگه راهنمایی کنن با تشکر

mehdi amiry

عضو جدید
سلام...

من نمیدونم چرا پره مورد نظر در راستای دایروی کپی نمیشه ..ممنون میشم فایل سالید ورد و کلیپ زیر رو ببینین.....باتشکر

http://s6.picofile.com/file/8215026068/Untitled_53.mp4.html

http://s6.picofile.com/file/8215026400/Part1_SLDPRT.html

اندازه هاتون برای چی بر حسب متره؟ اندازه هاتون خیلی بزرگ هستند به همین خاطر خطا میده

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود
دوستان لطف کنن در تلار از قرار دادن تبلیغات سایت و محصولاتشون خودداری کنن.
در صورت نیاز به تبلیغات با مدیریت سایت و یا مدیران ارشد در تماس باشید
ممنون از همکاریتون

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام...

من نمیدونم چرا پره مورد نظر در راستای دایروی کپی نمیشه ..ممنون میشم فایل سالید ورد و کلیپ زیر رو ببینین.....باتشکر

http://s6.picofile.com/file/8215026068/Untitled_53.mp4.html

http://s6.picofile.com/file/8215026400/Part1_SLDPRT.html

مدل های سالیدورک نمی توانند بزرگتر از یک کیلومتر در یک کیلومتر در یک کیلومتر باشند. مدلی که دارید دارای قطزی بیشتر از این مقدار است! به نظر می رسد اندازه ها با واحد صحیحی وارد نشده اند و بجای انتخاب mm متر m برای آنها انتخاب شده است. تمامی اندازها را ویرایش کرده و حرف m جلوی آنها را به mm تغییر دهید.

shahrokhblash

عضو جدید
درود
ذوستان فروم شدیدا غیر فعال هست امیدوارم جواب سوالم بگیرم ، من برای اندازه گذاری محیط اسکچ می خوام از پارامتر استفاده کنم بدین صورت: ='اندازه یکی از اضلاع'*.3 اما جواب نمی گیرم قبلا راحت
استفاده می کردم در ضمن ویندوز 10 64 بیتی بیلد10240 استفاده می کنم solidworks 2015 نحوه نوشتن پارامتر لطفا دوستان راهنمایی بکنند
باسپاس
sshot-1.jpg

آخرین ویرایش:

mahdi hematabadi

عضو جدید
اگر قبل از باز کردن فایلتون رویه سیستم جدید، قطعات استاندارد add نشده باشن این اتفاق میفته. قبل از باز کردن ابتدا قطعات استاندارد رو اضافه کنید.
اگر هم نشد میتونید از مسیر:
file>> pack&go
کل مجموعه رو به همراه قطعات استاندارد ذخیرهکنید و یحجا به سیستم جدید ببرید.

بدین صورت که وقتی از یک قطعه استاندارد استفاده میکنم و انداره ان رو به یک اندازه دلخواه تبدیل میکنم بعد از سیو کردن فایل

reza.hasanzad

عضو جدید
احتمالاً در دو سیستم ورژن های مختلفی از solidworks نصب هست که این مشکل پیش میاد. در غیر این صورت به ترتیبی که دوستمون کفتند گزینه های file...pack...go رو انتخاب نمایید تا کل فایل یکجا ذخیره بشه.

a1l2i3z4a5h6r7

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
یک سوال داشتم نمیدونستم دیگه کجا بپرسم آموزشگاه خوب برای سالید ورک تو تهران کسی سراغ داره ممنون میشم راهنماییی بفرمایید.

yones66

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال

من یه تیر رو میخوام بارگذاری کنم و نتیجه رو بینم
ولی نمیدونم چرا وقتی میخوان مراحل آنالیز رو برم هرچی رو دکمه ی مروطش میزنم نمیشه
متریالم دادم به جسمم.
ایردا کار کجاست کار خاصی باید انجام بدم؟؟/

shahrokhblash

عضو جدید
بادرود
دوستان من در هنگام موشن این مشکل که تصویر می بینید دارم لطفا راهنمایی کنید چطور مقید کنم
باسپاس

sshot-2.jpg

پیوست ها

• sshot-1.jpg
    sshot-1.jpg
    19.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

yarihaker

عضو جدید
بادرود
دوستان من در هنگام موشن این مشکل که تصویر می بینید دارم لطفا راهنمایی کنید چطور مقید کنم
باسپاس

مشاهده پیوست 254671

منم همین مشکلو دارم
وقتی موشن استادی هستم در MOVE COMPONENT در حالت فیزیکال دینامیک نمیشه کار کرد
مثلا من یه چرخ ژنوا طراحی کردم ولی نمیتونم در موشن استادی به وسیله موتور در حالت دینامیک فیزیکال به حرکت درش بیارم

پیوست ها

• geneva.rar
    350 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahrokhblash

عضو جدید
منم همین مشکلو دارم
وقتی موشن استادی هستم در MOVE COMPONENT در حالت فیزیکال دینامیک نمیشه کار کرد
مثلا من یه چرخ ژنوا طراحی کردم ولی نمیتونم در موشن استادی به وسیله موتور در حالت دینامیک فیزیکال به حرکت درش بیارم

میشه حرکت داد اما مشکل در اجرای قید مناسب هست الان ما نیازمند به یک از اساتید محترم هستیم
اگر محبت بفرمایید دوستان منخصص راهنمایی کنید
باسپاس:gol::gol::gol::)

CADforEngineers

عضو جدید
یکی از کاربردی ترین ابزارهای سالیدورکس برای مدلسازی ابزار Extrude میباشد. در این بخش برای شما ویدیوی آموزشی را تهیه دیدم که این ابزار را بطور کامل شرح می دهد.
( فایل ویدیویی در سایت آپارات آپلود شده است برای دیدن آن روی لینک زیر کلیک کنید)

http://www.aparat.com/v/pNQYk

shahrokhblash

عضو جدید
بادرود
تصویر زیر یک سطح منحنی هست که spiline ساخته شده و بعد می خواهم در محیط 3d sketch و با کمک convert entities از لبه شکل قبل این منحنی را دراورده
و درگ کنم و اندازه بدهم قبلا براحتی اینکار می کردم اما حالا با پیغام : cannot drag. the elected item is fixed بر می خورم متاسفانه راه دیگری هم نیست و هرچی سعی کردم
این پیغام بازهم هست منتظر راهنمایی شما دوستان هستم
باسپاس فراوان
sshot-1.jpg

شقایق ک

عضو جدید
سلام به مهندسان مکانیک :smile:
من ارشد پلیمر دانشگاه تهران میخونم. برای پروژه درس شکلدهی که شبیه سازی فرآیند تزریق با استفاده از نرم افزار Moldflow شرکت Autodesk هست، نیاز به کسی دارم که قبلا با solidworks (یا CATIA) قالب قطعات پلاستیکی برای فرآیند تزریق رو طراحی کرده باشه، ممنون میشه کمکم کنید

sunboy1388

عضو جدید
سلام دوستان یه سوال،من سالید 2014 نصب کردم ولی قسمت سیمولوشن کار نمی کنه،به نظر شما مشکل از کجاست؟
ویندوز 10 نصبِ رو سیستم. بعضی از دوستان گفنتد مشکل از ویندوزه.