تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار CATIA

• ضعیف

رای: 37 12.1%
  • متوسط

رای: 38 12.5%
  • خوب

رای: 114 37.4%
  • عالی

رای: 116 38.0%

• مجموع رای دهندگان
    305

hossein21

عضو جدید
ساخت فیلم

ساخت فیلم

سلام
میدونید چه طوری میشه از مجموعه مونتاژی فیلم تهیه کرد ؟
که توی فیلم دوباره قطعه از نمای انفجاری شروع به اسمبل شدن بکنه ؟
مرسی

yasser2222

عضو جدید
سلام
میدونید چه طوری میشه از مجموعه مونتاژی فیلم تهیه کرد ؟
که توی فیلم دوباره قطعه از نمای انفجاری شروع به اسمبل شدن بکنه ؟
مرسی
فک کنم باید بری تو محیط dmu fitting. با دستورات اون میشه اینکارو کرد.برای هر قطعه یه مسیر تعیین میکنی تا طبق اون حرکت کنه و سر جاش قرار بگیره. دستور track

آخرین ویرایش:

mehd0551

عضو جدید
کتابخانه کتیا

کتابخانه کتیا

میخوام یه سری قطعه به صورت آماده بدم به کتابخانه کتیا از کجا باید این کار را بکنم؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آرکاداش مگه انسیس و آباکوس تقریبا یه کار رو انجام نمی دن؟
تفاوت هاشونو میشه بگی؟

دوست عزیز من اطلاعات زیادی در این زمینه ندارم،ولی میدونم هر دو نرم افزار برای تحلیل هستن و آباکوس تو تحلیل خیلی دقیقه و از محدوده الاستیک بالاتر(یعنی پلاستیک) هم تحلیل میکنه.

mehd0551

عضو جدید
سلام دوستانمیشه راهنمایی کنین که اون دوتا لبه رو چجوری بهم برسونم تا یکی بشن؟؟مشاهده پیوست 150702
برو تو اسکچ از اونجا دو تا راه حل من بلدم یکی یه قسمت به یکیشون اضافه کنی که تابع اون یکی باشه و همیشه بهش چسبیده باشه یکی هم یه جسم جدید پیدا کنی بزاری جاش اما راه اولی منطقی تر (این را به عنوان مسکن اسستفاده کن تا دوستان بیان یه جواب بهمون بدن)

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین که اون دوتا لبه رو چجوری بهم برسونم تا یکی بشن؟؟
مشاهده پیوست 150702

توسط دستور blend surface در بخش generative shape design و با انتخاب دو لبه یک سطح روی ناحیه باز ایجاد کنید. سپس توسط دستور sew surface در بخش part design این ناحیه را با کمک سطح ایجاد شده پر کنید.

البته بهتر است دستوراتی که برای ایجاد این جسم بکارگرفته اید اصلاح شوند تا این فاصله بوجود نیاید.

yones66

عضو جدید
متلب-انسیس-اباکوس
زمینه تنش من خودم انسیس رو پیشنهاد میدم
کتیا هم اچار فرانسه است همه جا بدردت میخوره

مهندس جان شما دیگه خیلی افراطی عمل کردین در نرم افزار ببخشید ها. واسه تحلیل اباکوس یا انسیس برا طراحی هم کتیا یا سالید چون این دوتا تو بورسن و طرفدار دارن. تمام. متلب خوبه یاد گرفتنش نرم افزار خوبیه ولی اینقده واجب نیست یاد بگیری. کتیا رو واسه طراحی پیشنهاد میکنم و /اباکوس رو واسه تحلیل. خواستی ADAMS رو هم واسه تحلیل دینامیکی استفاده کن. واسه اینکه بخوای تو کتیا تحلیل کنی باید از منوی اصلی به قسمت انلیز بری و نوع انالیز رو مشخص کنی.

mehd0551

عضو جدید
سلام به همه دوستان ، راهی هست که خطوط شکل کوچکتر یا حذف بشه.مشاهده پیوست 151429
کلیک راست کن رو خطوط از تو خطوط خط شماره 1 را انتخاب کنی کاملا پر میشه(به نظر من بهترین گزینه همون خط یکه) هر شماره خط هم رو بروش مدلش کشیده شدس هر کدوم را که بخوای میتونی انتخاب کنی اما یه نظر دیگه هم دارم میتونی بری تو محیط ادمین تو استاندارد هات از قسمت views زیر مجموعه کتگوری generativeparameters اون را تبدیل کنی به همون خط شماره یک چون همیشه باهاش مشکل داری و تو بعضی مواقع خیلی بد قلق میشه هیچ جوری خطش را نمیتونی از تو شکل انتخاب کنی که تغییرش بدی.

mehd0551

عضو جدید
میخوام یه سری قطعه به صورت آماده بدم به کتابخانه کتیا از کجا باید این کار را بکنم؟
یه آموزش از قسمت کاتالوگ ادیتور به زبان فارسی دارید؟ اگه دارید برام بزارید(یه جایی غیر فورد شیر)اگه نه تجربه های خودتون را بنویسید.

smmoosavian

عضو جدید
سلام دوستان
میشه راهنمایی کنین که اون دوتا لبه رو چجوری بهم برسونم تا یکی بشن؟؟
مشاهده پیوست 150702

اگر قطعه اصلی رو با استفاده از فرمان Rib ایجاد کرده اید و قطعه شما عمود بر محور z هست بهتره در تنظیمان pulling direction محور z رو انتخاب کنید. تا لبه های دو سطح دقیقا بر هم منطبق بشن

smmoosavian

عضو جدید

aydogan

عضو جدید
[FONT=&quot]از دوستان کسی آموزش ساخت قطعه ای مرحله به مرحله را در کتیا دارند؟(بصورت پی دی اف)[/FONT]​

mehd0551

عضو جدید
[FONT=&quot]از دوستان کسی آموزش ساخت قطعه ای مرحله به مرحله را در کتیا دارند؟(بصورت پی دی اف)[/FONT]​
سلامتو گوگل سرچ کن پیدا می کنی تو همین انجمن هم خیلی هست برو صفحه اول انجمن تو تالار های مکانیک ،نرم افزار، چند صفحه پایین تر از همین تایپیک(تایپیک مرجع و آموزش کتیا) تایپیک دانلود فایل های آموزشی کتیا پیدا میکنی.

AFROUZ-E

عضو جدید
سلام به همگی

ممنون می شم درباره بخش smoothing options از دستور 3d curve از freestyle WB توضیح بدین.

yones66

عضو جدید
چطوری ؟ کرک هم نصب کردم

مهندس این مسیر رو برو :
Tool>>>option>>>General>>>Licensing
البته کادر که بالا اومد از سمت چت قسمت جنرال رو انتخاب میکنی و بعد تب لاینسس رو میزنی. همه شونو فعال کنی بهتره. اگه پیغامی اومد شما جوا مثبت بده.مشاهده پیوست 152695

yasser2222

عضو جدید
سلام .من میخام با دستور surface simplification سطوح زیر رو یکپارچه کنم اما ارور میده. دوستان میتونن کمک کنن.فایلشو میزارم.catia r21

hossein21

عضو جدید
سلام
میشه از یک مجموعه اسمبلی ساده فیلم مونتاژ درست کنید و اینجا قرار بدید
ممنون

hsn157134

عضو جدید
سلاموقتی Help کتیا رو اجرا می کنم و می خوام وارد قسمت جستجوی اون بشم(FUll text search) برام پیغام زیر رو نشون میده. جدیدترین ورژن جاوا رو هم نصب کردم و کتیا ورژن 5r20 دارم.مشاهده پیوست 153176

smmoosavian

عضو جدید
سلاموقتی Help کتیا رو اجرا می کنم و می خوام وارد قسمت جستجوی اون بشم(FUll text search) برام پیغام زیر رو نشون میده. جدیدترین ورژن جاوا رو هم نصب کردم و کتیا ورژن 5r20 دارم.مشاهده پیوست 153176
آپدیت جدید جاوا نمی ذاره نرم افزار تحت جاوا روی مرورگر شما اجرا بشه. اون رو unistall کنید و یک آپدیت قدیمی تر از جاوا رو نصب کنید.

mehd0551

عضو جدید
قطعات آماده

قطعات آماده

روش ساخت قطعات تمپلت را در کتیا میخوام و یا آموزش قسمت کاتالوگ ادیتور کتیا.