تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار مكانيكال دسكتاپ Mechanical Desktop

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام کسی آموزش مکانیکال به صورت pdf داره لطف کنه بزاره برا استفاده ممنون میشم.
1/3
آموزش فارسی مکانیکال به صورت پی دی اف
mechanical learning FARSI as pdf
تالار اجازه آپلود دو فایل در هر پست رو میده

پیوست ها

• mecanical-1-1.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0
  • mecanical-1-2.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

mer30fery

کاربر ممتاز
2/3

پیوست ها

• mecanical-1-3.rar
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 0
  • mecanical-2-1.rar
    1.6 مگایابت · بازدیدها: 0

mer30fery

کاربر ممتاز
3/3

پیوست ها

• mecanical-2-2.rar
    1.4 مگایابت · بازدیدها: 0

mer30fery

کاربر ممتاز
تو مکانیکال (یا همون اتوکد) میشه به یک دستور یک شورتکات اختصاص داد یا اون رو ویرایش کرد؟
مثلا با زدن دکمه S روی کیبورد دستور SPLINE اجرا میشه من میخوام با زدن دکمه S دستور STRETCH اجرا بشه؟
ممنونم

hossein_r

عضو جدید
چطوری میشه دو تا قطعه رو که جدا جدا طراحی شدن(توی مکانیکال)، آورد توی یه محط و اسمبل کرد.
مثلا توی سالید، خیلی راحت میری توی محیط assemble و از اونجا راحت این کار رو میکنی اما توی مکانیکال چطوره؟؟

دوست عزیز اینکار در مکانیکال راحت تر هست،
چون اصلا به محیطی مثل اسمبلی نمیری، همونجا در محیطی که پارت ها رو کشیدی با دستوراتی مثل move و rotate مونتاژ میکنی

البته مکانیکال هم محیط اسمبلی مجزا داره ولی لااقل من ندیدم که استفاده بشه.

mehd0551

عضو جدید
باز نشدن فایلهای مکانیکال

باز نشدن فایلهای مکانیکال

سلام به همه دوستان من مکانیکال 2013 نصب کردم اما فایلهای قبلی من را باز نمیکنه یا اگه باز کنه به صورت وایر و سیم نشون میده و در ضمن من نمیتونم از اون خروجی stp بگیرم .فکر میکنید برا چی باشه این موضوع

mer30fery

کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان من مکانیکال 2013 نصب کردم اما فایلهای قبلی من را باز نمیکنه یا اگه باز کنه به صورت وایر و سیم نشون میده و در ضمن من نمیتونم از اون خروجی stp بگیرم .فکر میکنید برا چی باشه این موضوع
سلام تو ورژن های قبلی توی نوار ابزار Mechanical view دستور toggle shading/wireframe این کار رو میکنه
با ورژن 2013 کار نکردم
2013-09-15 06-11-0.jpg
و اینکه چرا stp نمیکنه رو هم نمیدونم تنظیمات رو روی حالت default قرار دهید

2013-09-15 06-19-35.jpgفرمت Igs رو هم میتونید امتحان کنید

250xdsr

عضو جدید
با درود. دوستان کسی میدونه مکانیکال 2008 رو میشه از کجا گیر آورد؟؟ ضروری هست

mer30fery

کاربر ممتاز
با درود. دوستان کسی میدونه مکانیکال 2008 رو میشه از کجا گیر آورد؟؟ ضروری هست
درود بر شما
میدان انقلاب رفتید؟ اونجا حتما پیدا میکنید
من چند ماه پیش خودم خریدم

mehdi amiry

عضو جدید

سلام دوست عزیز
اگه منظورتون اتوکد مکانیکال هست این طبیعی است که فایلهای مکانیکال دسکتاپ را به صورت وایرفریم نشونن بده و همچنین نمی تونید خروجی استپ بگیرید.

shahrokhblash

عضو جدید
دوستان این نسخه جدید autocad mechanical desktop 2015 همون نسخه قدیمی سال های پیش هست
من این نسخه دانلود کنم؟(با کمی تغییرات)

mehdi amiry

عضو جدید
دوستان این نسخه جدید autocad mechanical desktop 2015 همون نسخه قدیمی سال های پیش هست

اتوکد مکانیکال دسکتاپ 2015 اصلا وجود نداره!؟
مکانیکال دسکتاپ از ورژن 2009 به بعد منتشر نشد. به احتمال زیاد منظور شما اتوکد مکانیکل هستش، که با مکانیکال دسکتاپ فرق میکنه.

shahrokhblash

عضو جدید
اتوکد مکانیکال دسکتاپ 2015 اصلا وجود نداره!؟
مکانیکال دسکتاپ از ورژن 2009 به بعد منتشر نشد. به احتمال زیاد منظور شما اتوکد مکانیکل هستش، که با مکانیکال دسکتاپ فرق میکنه.
نسخه 2009 از کجا دانلود کنم
با سپاس

م 2000

عضو جدید
سلام استاد لینکهای آموزش مکانیکال آپلود نمیشه لطفا راهنمایی فرمایید.

م 2000

عضو جدید
سلام دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای اینکه یک نرم افزار بی عیب و نقص داشته باشید با دفتر شرکت JB TEAM تماس بگیرید و ازشون بخواهید نرم افزار مکانیکال 2009 را که به همراه اینونتور هست براتون رایت کنه و بفرسته البته قیمتش خیلی تنده ولی یک نرم افزار بدون مسئله براتون ارسال میکنه.

areeyan

عضو جدید
سلام دوست خوبم ببین حد اقل باید چند سال بگذره تا یک شرکت به قابلیت های کلیدی نرم افزارش اضافه کنه تغییراتی که زود به زود انجام میشه بیشتر پیرامون ظاهر نرم افزار و نهایتا یک دستور چند آپشن بهش اضافه میکنند بنظرم دانلود نکن کارتو با همون راه می اندازه