تاپیک سوالات کنترل

Coronaa

کاربر فعال
سلام
من دانشحوی ارشد الکترونیک هستم
یه موضوع یا یه فیلد رو میشه برام معرفی کنید
چون سطح علمی خوبی ندارم متاسفانه زیاد سر در نمیارم ولی بشتکار خوبی دارم
خودم دوره PLC و تعمیرکار موبایل رفتم (البته می دونم ربطی به موضوع نداره). ولی نمی دونم چرا می خوام کار بردازشی انجام بدم ولی زیاد اطلاعی هم ندارم چون تازه این ترم برداشتم
دوستام که دارن کار می کنن می گم گرایش هایی که به کنترل نردیکه خیلی خوبن . از طرفی هم شاید برا دکتری الکترونیک هوابیمایی بخونم
خودمم نمی دونم چی می خوام​
اگه به پردازش تصویر و کنترل علاقمندی میتونی روی بینایی ماشین رباتها کار کنی.
خیلی خوبه.

starblue7750

عضو جدید
اگه به پردازش تصویر و کنترل علاقمندی میتونی روی بینایی ماشین رباتها کار کنی.
خیلی خوبه.

سلام
بنظر شما من که اصلا اطلاعاتی در این زمینه ندارم می تونم یه بایان نامه درست کنم.؟
چون اصلا در هیچ اطلاعی ندارم.میشه تا ۱ سال درست کنم و اینکه میشه در اینده به الکترونیک هوابیما ربط بدم؟

آخرین ویرایش:

Coronaa

کاربر فعال
سلام
بنظر شما من که اصلا اطلاعاتی در این زمینه ندارم می تونم یه بایان نامه درست کنم.؟
چون اصلا در هیچ اطلاعی ندارم.میشه تا ۱ سال درست کنم و اینکه میشه در اینده به الکترونیک هوابیما ربط بدم؟
شما ترم چندی؟
آدم روی هر موضوعی میتونه کار کنه. اگه از همین الآن مقاله های مرتبط رو بخونی و شبیه سازیهاش رو انجام بدی، بله میتونی پایان نامه رو هم در همین راستا کار کنی.
از اینکه پردازش تصویر رو چطوری بتونی توی الکترونیک هواپیما مرتبط کنی دقیقاً نمیدونم ولی میتونی یه سرچ کنی ببینی روی همین موضوع مقاله ای کار شده یا نه!

starblue7750

عضو جدید
شما ترم چندی؟
آدم روی هر موضوعی میتونه کار کنه. اگه از همین الآن مقاله های مرتبط رو بخونی و شبیه سازیهاش رو انجام بدی، بله میتونی پایان نامه رو هم در همین راستا کار کنی.
از اینکه پردازش تصویر رو چطوری بتونی توی الکترونیک هواپیما مرتبط کنی دقیقاً نمیدونم ولی میتونی یه سرچ کنی ببینی روی همین موضوع مقاله ای کار شده یا نه!

سلام
من ترم ۱ ارشد هستم.ولی تو دانشگاه ما باید حداکثر تا اخر این ترم موضوع بایان نامه رو انتخاب کنم. واسه همین استرس دارم.
خیلی ممنون بابت راهنماییتون

mehrdad14

عضو جدید
دوستان کنترلی سوال کنترلی و متلبی داشتم . فرض کنید من 6 تا معادله یکم پیچیده دارم . این معادلاتمو چه طوری ببرم توی فضای حالت . یه سوال دیگه اینکه اومگا و لاندا و اینارو چه طوری تو متلب مینویسند ؟ اومگا دات چی ؟

a.n.a

عضو جدید
سلام به همگی
یه کمک فوری میخام
من یه پروژه دارم برا درس کنترل که موضوعش اونگ معکوسه با یه تفاوت که رو ارابه نیس رو یه کره قرار داره کسی میتونه کمکم کنه؟
:(:cry:

mehrdad14

عضو جدید
دوستان معادلات یک سیستم رو چه طوری میبرت تو فضای حالت . معادلمون 9 مجهول داره و هیچکدوم درجه 2 یا 3 نیستند همه گی درجه 1 هستند

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
دوستان معادلات یک سیستم رو چه طوری میبرت تو فضای حالت . معادلمون 9 مجهول داره و هیچکدوم درجه 2 یا 3 نیستند همه گی درجه 1 هستند

متغیر های حالت ، خروجی و ورودی رو تعریف کن بعد هم با استفاده از فرمول ببر تو فضای حالت. توی کتاب های کنترل خطی بگردی پیدا میکنی.
و امّا در مورد متلب :
HELP متلب بسیار کامل و قوی هستش و خودش یک منبع آموزشی محسوب میشه. پس برو تو HELP جستجو کن.

mehrdad14

عضو جدید
متغیر های حالت ، خروجی و ورودی رو تعریف کن بعد هم با استفاده از فرمول ببر تو فضای حالت. توی کتاب های کنترل خطی بگردی پیدا میکنی.
و امّا در مورد متلب :
HELP متلب بسیار کامل و قوی هستش و خودش یک منبع آموزشی محسوب میشه. پس برو تو HELP جستجو کن.
ایا مجهولاتمان همان متغیر های حالت هستند ؟ کتاب رو نگاه کردم ولی مسایل کتاب یه معادله رو میخاد ببره تو فضای حالت من 9 معادله با 9 مجهول رو میخام ببرم تو فضای حالت به خاطر همین کتاب تا حدودی راهنمام کرده ولی به جواب نرسیدم

a.n.a

عضو جدید
سلام
من یه کنترلر باید طراحی کنم به روش H-infinity میشه کمکم کنین؟؟؟؟
خیلی خیلی ضروریه
کد بایدA,B,C,D رو بگیره و بهمAk,Bk,Ck,Dk و گاما رو بده
کسی هست کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:smile:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
با سلام.
ممنون میشم یک منبع خوب برای یادگرفتن Kalman Filter بهم معرفی کنید.
من خیلی سرچ زدم و مثلاً از کتاب Optimal Foltering هم حتی خوندم ولی خیلی گنگ بود و متوجه نمیشم.
با تشکر

ازمون حمید

عضو جدید
دوستان عزیز کسی میدونه با سیگنال کنترلی pid چطور می تونیم یک دمپر مربوط به سیستم تهویه را کنترل کنیم

dashhadi

عضو جدید
دوستان عزیز کسی میدونه با سیگنال کنترلی pid چطور می تونیم یک دمپر مربوط به سیستم تهویه را کنترل کنیم

محل كار سابقم دمپري جهت كنترل هواي ورودي به مجموعه اي از مشعل ها وجود داشت كه توسط درايورش كه سيگنال 4-20 مي گرفت كنترل مي شد. مجموعه به صورت پكيج و ساخت اِي بي بي بود

nastaran1r

عضو جدید
اورژانسی::::: سلام اگر ممکن هست یه جزوه خوب یا یه منبع خوب برای یادگیری کنترل صنعتی معرفی کنید...
لطفا زود جواب بدید
ممنون

آخرین ویرایش:

nastaran1r

عضو جدید
لطفا اگر ممکنه کمی در مورد ساختار و نحوه کار در اتوماتیک برنامه lader و FBD توضیح بدید
خیییلییی واجبه

chicamika

عضو
دوستان کسی میتونه نحوه عملکرد یک سیستم که به صورت کنترل چند متغیر هست عکسشو رو بزاره و توضیح بده ؟

nastaran1r

عضو جدید
pid

pid

سلام دوستان من میخام برای یه سیستم pid طراحی کنم چند تا سوال دارم میشه از دوستان با تجربه در این زمینه بهم خبر بدن

arjanizary

عضو جدید
سلام
یه مثال در مورد برنامه MATLAB برای dynamic programming که در کتاب Optimal Control Theory by Kirk میخوام!

ممنون

bahar-control

عضو جدید
سلام دوستان .ميخواستم بدونم كسي از شما درباره پايداري سيستم هاي چندعامله اطلاعاتي داره؟ موضوع پايان نامه كارشناسي اين ترمم هست. در صورت اطلاع به جيميلم ارسال كنيد. با تشكر
shayestehzahra@gmail.com

pijoo

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
1سوال داشتم .میخواستم بدونم میخوام شروع کنم به یاد گیری شبکه صنعتی.چ پیش نیازی لازمه.مثلا حتما باید plc بلد باشم؟ و اینکه از چی شروع کنم.مد باس.فیلد باش.پروفی باس؟

chicamika

عضو
اعلام حریق

اعلام حریق

با سلام خدمت مهندسان
اگه مثلا زون یک و دو تجهیزات رو تو داخل پنل اعلام حریق ب ی زون ببندیم چه اتفاقی میتونه بیفته ؟
من اینکارو کردم جوابم گرفتم اما میگن اینکارو نکن چراشو کسی تا حالا بهم نتونسته بگه.اگه مهندسان میدونن ممنون میشم بگن
motaaref_4.jpg

soheilasabzevari

عضو جدید
با سلام
کسی برنامه نویسی LQG و LQG/LTR بلده؟میخوام یه سیستم قدرت و باهاش کنترل کنم.ممنون میشم اگر کسی بتونه راهنماییم کنه

soheilasabzevari

عضو جدید
طراحی کنترلر lqg

طراحی کنترلر lqg

سلام خدمت دوستان
کسی میتونه توضیح بده برنامه نویسی این مقاله طور باید انجام بشه؟برای یه سرووموتور dc هستش

پیوست ها

• 700-713.pdf
    854.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسان
اگه مثلا زون یک و دو تجهیزات رو تو داخل پنل اعلام حریق ب ی زون ببندیم چه اتفاقی میتونه بیفته ؟
من اینکارو کردم جوابم گرفتم اما میگن اینکارو نکن چراشو کسی تا حالا بهم نتونسته بگه.اگه مهندسان میدونن ممنون میشم بگن
مشاهده پیوست 238787

دوست عزیز توجه به چن نکته حائز اهمیت هست:
1- هدف از زونبندی چیه؟ مطمئن این هست که شما خیلی سریع بتونی محل حادثه و حریق رو پیدا کنی. شاید شما بتونی کل طبقات رو تو یک زون هم جمع کن ولی وقتی آزیر به صدا در اومد از کجا میدونی کجا حریق اتفاق افتاده؟ پس تا جائیکه میشه باید از زونبندی مناسب استفاده کنید.
2- در خصوص تجهیزات داخل زون شما بسته به برند محدودیت در تعداد تجهیز داری و تا جائیکه استاندارد اجازه میده می تونی تجهیزا قرار بدی ولی باید به نکته قبل هم توجه داشته باشی.

اگه باز هم سوالی بود من در خدمت هستم.

javadctrl

عضو جدید
سلام.
میخاستم ببینم راهحلی برای باز کردن قفل plc ls هست؟؟
نرم افزری ؟؟
ممنون.

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها بردار درجه نسبی جزئ چیه و چطوری بدست میاد؟

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
1سوال داشتم .میخواستم بدونم میخوام شروع کنم به یاد گیری شبکه صنعتی.چ پیش نیازی لازمه.مثلا حتما باید plc بلد باشم؟ و اینکه از چی شروع کنم.مد باس.فیلد باش.پروفی باس؟

سلام
برای رسیدن به هدفتون مباحث ابزاردقیق پیشرفته رو مطالعه و بررسی کنید.
موفق باشید.

Mohammad7225

عضو جدید
سلام
ببخشید من چندتا سوال داشتم :question:
میخواستم بدونم که اگه کتاب یا منبعی در مورد کنترل غیرخطی دارین ممنون میشم، معرفی کنید. (چیزی که مدنظرم هست اینه که زبانش روان باشه و زیاد وارد جزییات نشه، یه جورایی شبیه به مقدمه ای بر کنترل غیر خطی میخوام:book:).
در مورد الگوریتم هایی که به کار میبرند هم اگه میشه معرفی کنید (منظورم الگوریتم هایی مثل الگوریتم ژنتیک و بقیه، اینم فقط در حد معرفی باشه :redface:).
خیلی خیلی ممنونم :gol: