تاپیک سوالات مصالح و دیتیل های ساختمان

memar_hamed

عضو جدید
سلام
خب شما تصمیم درستی گرفتین ، پس باید دنبال ویزگی های جنسش باشین
اولا پنجره ها دو قسمت دارن 1- بدنه 2- شیشه
در مورد بدنه شرکت سازنده ، ضخامت مقطع پروفیل مصرفی ، کیفیت مواد و درخشندگی ، یراق آلات که بسیار مهمه ، و نوع مونتاژ کلاف پنجره مهمه
مثلا پروفیل آلمانی (سالاماندر ، ...) خیلی خوبه اما دقت کنین که بعضی مارکها به اسم آلمانی فروش میرن که دراصل تحت لیسانس آلمان در ترکیه تولید میشن مثل ( وین هوس )
در درجه دوم ترک البته این نوع رو حتما بررسی لازم کنین
و در آخر ایرانی
در مورد بدنه نحوه مونتاژ بسیار مهمه ، در بعضی کارخانه ها با دستگاههای جوش اتوماتیک و با کیفیت خوب قطعات در گوشه ها جوش میشن
اما همین جوش رو بعضی ها در کارگاههای کوچیکم انجام میدن که زیاد با کیفیت نیست
اما مرحله بعد نوع یراق آلاته
بهترین ها اتریشی و ترکه
نوع بازشوی کشویی بخاطر عدم درز بندی درست معمولا نفوذ هوا و صدا رو داره اما در نوع دو حالته ( لولایی و بازشو بالا) این نقیصه حل شده
در مورده شیشه بیشترین مورده کیفیت دوجداره کردنشه
اگه طوری وکیوم شده باشه که بعدها هوا داخلش نره و همچنین عمل تزریق گاز بی اثر هم صورت گرفته باشه به بهترین نحو جواب میده
در بسیاری از کارگاهها که دستی شیشه دو جدارهمی کنند امکان تزریق گاز نیست و فقط فضای بین دو شیشه محبوسه که عمل کرد کمتری داره

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان منم الان برای یک واحد تجاری یک بالکن طراحی میکنم نوع سازه موجود هم فلزیه عرض دهنه هم 3 متره می خواستم بدونم روشی هست که حداکثر ضخامت 10 سانتیمتر باشد اگر کمتر باشه که چه بهتر اگه با یک سیستم ترکیبی هم باشه مشکلی نیست اگر ممکنه راهنماییم کنید با تشکر
ضخامت چی؟

ضخامت سقف ، چون ارتفاع تجاریم کلا 4 متره می خواستم حداقل ضخامت سقف رو داشته باشم الان هم تحقیقی تو اینترنت کردم مثل این که سازه های پیش ساخته ای به صورت فلزی در این مورد وجود داره که ضخامتش هم کمه حدود 10 سانتیمتره اما نمیدونم برای یک فروشگااه تجاره چه نوع گزینه ای رو انتخاب کنم من تازه کارم و در مورد کارای اجرایی هم سر رشته ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضخامت سقف ، چون ارتفاع تجاریم کلا 4 متره می خواستم حداقل ضخامت سقف رو داشته باشم الان هم تحقیقی تو اینترنت کردم مثل این که سازه های پیش ساخته ای به صورت فلزی در این مورد وجود داره که ضخامتش هم کمه حدود 10 سانتیمتره اما نمیدونم برای یک فروشگااه تجاره چه نوع گزینه ای رو انتخاب کنم من تازه کارم و در مورد کارای اجرایی هم سر رشته ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید
حداقل ضخامت سقف رو در حال حاضر سقف کامپوزیت(که در زیرش سقف کاذب اجرا میشه) وسقف از نوع دال بتنی(که مستقیم میشه گچ و خاک و بعدش گچ کرد و هم میشه کاذب اجرا کرد) دارن....
با توجه به نوع سازه ای که داری(فلزی یا بتنی)نوع سقف رو انتخاب کن
موفق باشی

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
می شه لطفاَ دیتایلهای گنبد ژئودزیک رو هم بذارید.البته اگه داری؟
خیلی احتیاج دارم برای درس عناصر 2.خیلی فوریه.هفته دیگه تحویل پروژه دارم.:cry:
و هیچی از این سازه نمیدونم.:confused:
سايت سازه هاي گنبدي ژئودزيك
http://www.desertdomes.com/

گروت من

عضو جدید
یک سر ی اطلاعات گذاشتم شایدمفید باشه
برای رسیدن به مقاومت مشخص 280 کیلو گرم بر سانتی متر مربع بر روی نمونه استوانه ای و روانی حدود 17 ساتی متر کافی است به ازای هر کیسه 25 کیلو گرمی ژل تخصصی 2.5 کیلو گرم بتن آماده و 1300 تا 1400 سی سی آب بخوبی مخلوط شود . در این صورت مقاومت 7 روزه 320 کیلو گرم بر سانتی متر مربع و مقاومت 28 روزه 380 کیلو گرم بر سانتی متر مربع بر روی نمونه استوانه ای قابل دسترس خواهد بود . در یک آزمایش دیگر در 30 کیلو گرم ژل تخصصی 3.2 کیلوگرم بتن آماده با 1280 سی سی آب دارای اسلامپ حدود 20 سانتی متر و مقاومت 7 روزه 390 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و 28 روزه ، 420 کیلو گرم بر سانتی متر مربع به دست خواهد آمد. توصیه می گردد گروت تولید شده حداکثر ظرف 20 دقیقه بمصرف برسد.

SOHAJ

عضو جدید
سلام دوستان من برای درس طراحی فنی این ترمم یک خانه ویلایی دوبلکس طراحی کردم که بله هاش گردش تمام بافرم بیضیه و با چشم بله 1.5 متری که داخلی اجرا میشه و طرحم بله هاش چوبی و بیشانی بله نداره و به بشته بله دید داره و یک تیر فلزی در وسط این بله قرار داره که بار بلرو تحمل میکنه نیاز به دیتیلهاش دارم که نتونستم گیرش بیارم
و همچنین سقف طبقه بالا در جهت های مختلف شیب داره و این شیب از داخل کاملا مشهوده و با هیچ چیزی بوشیده نمیشه در یک سمت از این شیب سقف با لاترین نقطه اونقد شیب بهش دادم که تا کف طبقه باین بیاد و قسمت هایش که سر گیره با دیوار بارتیشن بستم که بشتش مثل یه انبار مثلثی عمل میکنه
حالا با این تعریفات خوشحال میشم به من کمک کنید و دتایل هاش رو برام بفرستین و اگر چیزیرو میشناسین که بتونه به من کمک کنه معرفی کنید ممنون میشم اگر توضیح بیشتری خواستین بگید تا برشش رو بزنم تا براتون بزارم

iran988

عضو جدید
سلام دوستان من برای درس طراحی فنی این ترمم یک خانه ویلایی دوبلکس طراحی کردم که بله هاش گردش تمام بافرم بیضیه و با چشم بله 1.5 متری که داخلی اجرا میشه و طرحم بله هاش چوبی و بیشانی بله نداره و به بشته بله دید داره و یک تیر فلزی در وسط این بله قرار داره که بار بلرو تحمل میکنه نیاز به دیتیلهاش دارم که نتونستم گیرش بیارم
و همچنین سقف طبقه بالا در جهت های مختلف شیب داره و این شیب از داخل کاملا مشهوده و با هیچ چیزی بوشیده نمیشه در یک سمت از این شیب سقف با لاترین نقطه اونقد شیب بهش دادم که تا کف طبقه باین بیاد و قسمت هایش که سر گیره با دیوار بارتیشن بستم که بشتش مثل یه انبار مثلثی عمل میکنه
حالا با این تعریفات خوشحال میشم به من کمک کنید و دتایل هاش رو برام بفرستین و اگر چیزیرو میشناسین که بتونه به من کمک کنه معرفی کنید ممنون میشم اگر توضیح بیشتری خواستین بگید تا برشش رو بزنم تا براتون بزارم

سلام دوست عزیز
در رابطه با نوع سقفی که مطرح کردی من به تازگی یه برنامه از شبکه 4 ایران دیدم خیلی باحال بود فکر کنم به کارت بیاد
شاید بتونی دانلودش کنی
اسمش بود : grand design
هم به درد دنیات میخوره هم آخرت
حتما ببینش
یه خونه با همین سقف و یه راه پله که فرق داشت اما نوع رسوندن سقف به زمین توش خیلی جالب بود
از قوس های قدیمی استفاده کرده بود
موفق باشی

aminwindow

عضو جدید
پنجره های دوجداره میتواند تا 60 دسی بل صوت را کاهش دهند و از الودگی صوتی جلوگیری کنند البته حتما باید پنجره ها یو پی وی سی باشند
مرجع مقالات شیشه دوجداره

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میشه لطفا"هرکی دیتیل های روف گاردنroof garden داره واسه من بذاره مرسیییییییی

من یه سری دیتیل پنجره ودیوارو... اینارو دارم :redface:ولی نیدونم چطوری بذارم اینجاواستون وال سکشنم دارم :(نخندین بلدنیستم خوب

آخرین ویرایش توسط مدیر:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام میشه لطفا"هرکی دیتیل های روف گاردنroof garden داره واسه من بذاره مرسیییییییی

من یه سری دیتیل پنجره ودیوارو... اینارو دارم :redface:ولی نیدونم چطوری بذارم اینجاواستون وال سکشنم دارم :(نخندین بلدنیستم خوب

سلام .

برای پاسخ ِ درخواستتون به این تاپیک مراجعه بفرمایید : عناصر و جزئيات در Roof Garden ( باغ بام)

و اما نحوه ی گذاشتن ِ فایل :

اول گزینه ی پاسخ به تاپیک رو بزنید ؛ بعد به صفحه ی پیشرفته برید ؛ بعدش گزینه ی فایلهای ضمیمه رو بزنید ، و بعد از گوشه ی سمت چپ - بالا ، گزینه ی افزودن فایل رو بزنید .

در مرحله ی بعد یه پنجره ی کوچیک باز میشه و باید گزینه ی Select Files رو بزنید و فایل رو از کامپیوترتون انتخاب کنید و گزینه ی آپلود فایل رو بزنید .

بعد از اتمام ِ آپلود ، گزینه ی " انجام شد " رو بزنید .فایل شما ضمیمه میشه ، و بعد از ارسال ِ پست ، نمایش داده میشه .

موفق باشید . . .:gol:

aziz afshar

عضو جدید
استفاده از همان پوشش دیواری از نوع pvc با رنگهای متنوع بهتر است و اگر بخاطر عدم تامیین هزینه از این محصولات اصتفاده نمی کنی باید با خراش کاشی کاری می توانی از بیلکا که ارزون هم هست استفاده کرد .

tara_baran

عضو جدید
با سلام من به جواب این سوال ها تا 30 این ماه احتیاج دارم چون صبح 1 امتحان ساختمان 1دارم خواهشا کمک کنین جواب این سوالا رو ندارم
1-مراحل مختلف اجرای پی را در ساختمان تشریح کنید .1.ازمایش زمین 2.پی کنی 3.پی سازی
2-در صورت وجود چاه قدیمی و سخت بودن زمین چگونه مقاوم سازی روی ان انجام می گیرد؟
3-انواع پی از نظر بار گذاری چگونه است فرمول های لازم را نوشته و اشکال مختلف ان را رسم کنید.
4-جزئیات کفسازی سرویس در همکف چگونه است ؟
5-جزئیات کفسازی اجری چگونه است؟
6-جزئیات کفسازی سرویس در طبقات چگونه است؟
7-جزئیات اجر چینی دیوار دو اجره چگونه است؟
8-در چه صورت در اتصالات ازاره به کرسی چینی و دیوار ساختمان نیازمند عایقکاری می باشیم ؟
9-مطلوب است رسم جزئیات عایق کاری دیوار زیر زمین در اتصال با کرسی چینی ؟
10-مطلوب است رسم جزئیات دیوار حصار با شالوده ی اجری بتنی /سنگی؟
خواهشا هر چه زودتر کمکم کنین

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام من به جواب این سوال ها تا 30 این ماه احتیاج دارم چون صبح 1 امتحان ساختمان 1دارم خواهشا کمک کنین جواب این سوالا رو ندارم
1-مراحل مختلف اجرای پی را در ساختمان تشریح کنید .1.ازمایش زمین 2.پی کنی 3.پی سازی
2-در صورت وجود چاه قدیمی و سخت بودن زمین چگونه مقاوم سازی روی ان انجام می گیرد؟
3-انواع پی از نظر بار گذاری چگونه است فرمول های لازم را نوشته و اشکال مختلف ان را رسم کنید.
4-جزئیات کفسازی سرویس در همکف چگونه است ؟
5-جزئیات کفسازی اجری چگونه است؟
6-جزئیات کفسازی سرویس در طبقات چگونه است؟
7-جزئیات اجر چینی دیوار دو اجره چگونه است؟
8-در چه صورت در اتصالات ازاره به کرسی چینی و دیوار ساختمان نیازمند عایقکاری می باشیم ؟
9-مطلوب است رسم جزئیات عایق کاری دیوار زیر زمین در اتصال با کرسی چینی ؟
10-مطلوب است رسم جزئیات دیوار حصار با شالوده ی اجری بتنی /سنگی؟
خواهشا هر چه زودتر کمکم کنین
سلام تارا جان جواب تمام سولاتو از کتاب عناصر جزییات میتونی برداری من کتاب کنکورکاردانی به کارشناسی عناصروجزییات مدرسان شریفو بهت معرفی میکنم هم دتایلاشو کشیده هم توضیح داده موفق باشی

m.h.z.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظام مهندسی گیر داده که همه نقشه ها از امسال باید لای اوت یا بزرگنمایی سرویس و آشپزخونه میخان !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پلان اتوکدی بزرگنمایی 1 به 25 سرویس میخاستم . مقطع نه ها . پلان بزرگنمایی

اگه دارید بزارید . . .
ممنون میشم

rusl

عضو جدید
اسم دستگاه پاشش سیمان سفید

اسم دستگاه پاشش سیمان سفید

سلام
اسم دستگاه های دستی و یا ماشینی که برای پاشش سیمان سفید روی نمای ساختمان به کار میره و سیمان حالت زبر به خودش می گیره چیه؟

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
اسم دستگاه های دستی و یا ماشینی که برای پاشش سیمان سفید روی نمای ساختمان به کار میره و سیمان حالت زبر به خودش می گیره چیه؟

سلام// دستگاه مورد نظر شما : شاتکریت

شاتکریت را می توان به عنوان بتن یا ملاتی که از طریق شیلنگهای لاستیکی حمل شده و با استفاده از هوای فشرده با سرعت زیاد به سطح مورد نظر پاشیده می شود، تعریف کرد.
اولین کاربرد شاتکریت به سال 1909 میلادی بر می گردد که در آن زمان تحت عنوان گونیت نامیده می شد و به کمک دستگاهی موسوم به تفنگ سیمان به کار می رفت.
در سال 1914 برای اولین بار شاتکریت در یک معدن آزمایشی در ایالات متحده آمریکا مورد استفاده قرار گرفت . پس از آن این سیستم برای پوشش سطوح سنگها و حفاظت آنها در برابر هوازدگی و گاه نیز به عنوان سیستم نگهداری موقتی به کار رفت . از آنجا که شاتکریت به صورت ورقه هایی از سنگ زیرین جدا می شد ، لذا به عنوان یک سیستم نگهداری اصلی چندان مورد توجه واقع نشد. از جمله امتیازات شاتکریت آن است که سطوح ناهموار حفریات زیرزمینی را می پو شانند و به شکل یک سطح نسبتا صاف در می آورد. البته شاتکریت همراه با پیچ سنگ ، به عنوان سیستم نگهداری بسیاری از تونلها به کار رفته است.
در سالهای اخیر کاربرد شاتکریت در معادن زیرزمینی ، نگهداری حفریات دائمی از قبیل جاده های مورب ، راهروهای اصلی حمل و نقل ، ایستگاههای چاه و حجره های زیرزمینی سنگ شکن است . بازسازی پیچ سنگها و توری های متداول در سیستم نگهداری ممکن است مشکل ساز و گران باشد. تعداد حفریات زیرزمینی که بلافاصله بعد از حفاری شاتکریت می شوند روبه فزونی است. مسلح ساختن شاتکریت با الیاف فولادی یکی از مهمترین عوامل در گسترش کاربرد شاتکریت است زیرا کار طاقت فرسای نصب توری را کاهش می دهد.
آزمایشات و تجربیات اخیر نشان داده است که شاتکریت در شرایط ترکش سنگ ملایم بسیار موثر است . اگر چه نتایج این مطالعات برای نتیجه گیری قطعی در این زمینه هنوز زود است ولی علائم موجود بیانگر آن است که در آینده در مورد کاربرد شاتکریت توجه جدی تری خواهد شد.
به طور کلی شاتکریت نوعی بتن مرکب از سیمان ، ماسه و خرده سنگ است که به کمک هوای فشرده اجرا خواهد شد و در اثر سرعت زیاد به صورت دینامیکی فشرده می شود .

اگر اطلاعات بیشتری خواستین این تاپیک هست:

[h=1]شاتکریت[/h]

amir sareh

عضو جدید
سلام . با توضیحاتی که عزیزان دادند مطمئنا پنچره مناسب را انتخاب خواهی کرد ولی با توجه به پنجره موجود پیشنهاد میکنم که پنجره مناسب از آلومنیوم یا UPVC با شیشه های دوجداره تهیه و به چهار چوب پنجره موجو د که متصل به سازه هست وصل کنید

concrete 1

عضو جدید
خرید بتن آماده با کیفیت

خرید بتن آماده با کیفیت

یک سر ی اطلاعات گذاشتم شایدمفید باشه
برای رسیدن به مقاومت مشخص 280 کیلو گرم بر سانتی متر مربع بر روی نمونه استوانه ای و روانی حدود 17 ساتی متر کافی است به ازای هر کیسه 25 کیلو گرمی ژل تخصصی 2.5 کیلو گرمبتن آماده و 1300 تا 1400 سی سی آب بخوبی مخلوط شود . در این صورت مقاومت 7 روزه 320 کیلو گرم بر سانتی متر مربع و مقاومت 28 روزه 380 کیلو گرم بر سانتی متر مربع بر روی نمونه استوانه ای قابل دسترس خواهد بود . در یک آزمایش دیگر در 30 کیلو گرم ژل تخصصی 3.2 کیلوگرم بتن آماده با 1280 سی سی آب دارای اسلامپ حدود 20 سانتی متر و مقاومت 7 روزه 390 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و 28 روزه ، 420 کیلو گرم بر سانتی متر مربع به دست خواهد آمد. توصیه می گردد گروت تولید شده حداکثر ظرف 20 دقیقه بمصرف برسد.

خرید بتن آماده با توجه به قیمت بتن آماده همیشه مرقوم به صرفه هم نیست چون قیمت بتن آماده حدودا چند درصدی بالاتر از بتن خلاته ای هست با توجه به اجاره پمپ بتن و ...
زمانی که بتن شما همراه با مواد افزودنی بتن باشه یا ضد یخ بتن کیفیت بتن آماده به شراط مختلفی بستگی داره از دما تا راننده تراک میکسر

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام .........

در تایید صحبت دوستان ............... در مجموعه نصب بیش از 20 پنجره و باز شو......................از مارک پی وی سی ویستا بیس ....................استفاده نمودیم ........................ از لحاظ کاهش سر و صدا و عبور گرد و غبار از نمره 20 ........... میتوان 19 داد....... و رضایت بخش بوده...................بدرود.

گروت من

عضو جدید
بتن آماده | خرید بتن اماده | تایید بتن آماده

بتن آماده | خرید بتن اماده | تایید بتن آماده

خرید بتن آماده با توجه به قیمت بتن آماده همیشه مرقوم به صرفه هم نیست چون قیمت بتن آماده حدودا چند درصدی بالاتر از بتن خلاته ای هست با توجه به اجاره پمپ بتن و ...
زمانی که بتن شما همراه با مواد افزودنی بتن باشه یا ضد یخ بتن کیفیت بتن آماده به شراط مختلفی بستگی داره از دما تا راننده تراک میکسر

در خرید بتن آماده یا تایید کیفیت بتن آماده اگر امکانات ندارید راستش کار خاصی نمیشه کرد و به نظر من باید حتمی بتن آماده رو از کسی خریداری کنید که حتما بجز اطمینان از قیمت مناسب بتن آماده از نطر کیفیت قبلا به اون اطمینان داشته باشید. اما در کل برای تایید کیفیت بجز چیزی که دوستان گفتن امروزه گرفتن آزمایش و ... از بتن آماده کار خیلی مشکلی نیست
موفق باشید

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها، من پلان تیر ریزی سقف وافلو از کجا می تونم پیدا کنم؟ کسی هست داشته باشه نمونشو؟
و اینکه 2 طرفه یا یک دوطرفه بودن تیرریزیه این سقف ، آیا به طول دهانه بستگی دارد؟ اگر بله چه طول دهانه ای تیر 2 دطرفه دارد؟

reza119

عضو جدید
سلام بچه ها، من پلان تیر ریزی سقف وافلو از کجا می تونم پیدا کنم؟ کسی هست داشته باشه نمونشو؟
و اینکه 2 طرفه یا یک دوطرفه بودن تیرریزیه این سقف ، آیا به طول دهانه بستگی دارد؟ اگر بله چه طول دهانه ای تیر 2 دطرفه دارد؟

سقف وافل-Waffle Slabاين نوع سقف از انواع سقفهاي دال بتني دوطرفه است يعني در هر 4 طرف خود تكيه گاه دارند و باربري آنها در دو سو انجام ميشود
براي كاهش وزن مرده سقف در آن حفره هايي ايجاد ميشود ولي در اطراف ستونها توپر ساخته ميشود

به معنی کلوچه است Waffle

slabهم یعنی دال . این نوع دال ها دو طرفه هستند و بیشتر برای مواقعی که بار خیلی زیاد نیست استفاده می شود

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود مجموعه جزئیات اجرای ساختمان

دانلود مجموعه جزئیات اجرای ساختمان

سلام دوستان کسی دتایل
پیاده رو خیابان و باغچه_دیور حیاط و پیاده رو_کفسازی پیاده رو به صورت پلان_دیوار حیاط مشترک با همسایه_سقف دامپا_سقف سوله ای با سیستم خرپایی_سقف سوله ای با سیستم تیر و ورق_دیوار پارتیشن_دیوار زیر زمین (پلان ،مقطع)_دیوار اسانسور_درپوش سنگی جان پناه _در پوش فلزی جان پناه_درپوش بتنی دیوار محوطه_مقطع ستون با روکش اجری_ابروی بام(روکار ، توکار)_نصب شوفاژدر فضا_عایق حرارتی سقف_ارک_کمد_عایق حرارتی سقف شیب دار _عایق حرارتی دیوار و دیوار معکوس ان

این دتایل ها رو داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
اگه میشه کمکم کنید صبح شنبه تحویل پروژه دارم ممنون میشم

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif دانلود کتاب مجموعه جزئیات اجرای ساختمان

پیوست ها

• 025-056-C609-43.pdf
    2.9 مگایابت · بازدیدها: 0

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام ممنون از لطفتون میشه فایل کدشو بزارین ممنون میشم واسه پروژه ساختمان2 میخوام

با سلام .......

به این تاپیک مراجعه کنید..........مواردی هستش که به دردتون میخوره ...........بدرود.

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/fileupload.gif [ توالت > سرویس بهداشتی ] ► دانلود جزییات اجرایی و استانداردها[/h]

oak

عضو جدید
با سلام
کسی میتونه در مورد کفپوش سالن های ورزشی اطلاعاتی بهم بده ؟ ممنونم

galexy s4

عضو جدید
کفپوش ورزشی داخل سالن:

پولی وینیل کلراید که آن را بیشتر با اختصا ر پی. وی. سی می شناسیم، یک پلیمر ترموپلاستیک می باشد که امروزه در اشکال بسیار متنوع و با ویژگی های بسیار گوناگون کاربردهای وسیعی در زندگی روزمره ی ما پیداکرده است. ازجمله کاربردهای پی وی سی،استفاده به عنوان کفپوشی مناسب جهت سالن های سرپوشیده ی ورزشی است.
این کفپوش ها در رنگ های متنوع ساخته می شود که بسته به کاربرد
(داشتن زمین های والیبال،بسکتبال، هندبال، فوتسال در یک زمین) می توان از رنگ های گوناگون ومناسب استفاده کرد. از دیگر مزایای کفپوش های پی. وی. سی می توان به سبکی،مقاومت در برابر آتش سوزی و عایق بودن در مقابل گرما وسرما اشاره کرد، اما مهمترین ویژگی پی. وی. سی هایی که ما به کار فرمایان سالن های ورزشی ارایه می نماییم، قابلیت جذب ضربه وارتجاعی بودن مناسب آن است که آسیب های ممکن وارده ناشی از فعالیت های شدید ورزشی را به حداقل می رساند، چرا که حفظ سلامتی ورزشکاران مهمترین وظیفه ی هر نوع کفپوش وهمچنین بزرگترین هدف ماست.

file://www.asairanian.ir/C:/Documents%20and%20Settings/Mehran/Desktop/asa/kafposh/DSC02709.JPG​

گردآورنده:شرکت آسا ایرانیان

آخرین ویرایش:

oak

عضو جدید
sasasas.JPG

سلام دوستان
یک سالن ورزشی با سازه ی خرپا طراحی کردم و میخوام در مورد نوع پوشش سقفش و همچنین عایقرطوبتی (دیتیلش) اطلاعاتی کسب کنم، ممنون میشم اگر کمکم کنید!

چنین خرپایی برای سقف در نظر گرفتم (تصویر)